Šta je novo?

ZTE Grand X

Pozdrav Ljudi. Smoriste vise sa FB-om.. Ukucajte na google download android facebook 1.9.10 version i posle kada skinete, ubacite to preko USB kabla u telefon i instalirajte aplikaciju, a na marketu iskljucite automatic update za FB i sacekajte dok ne izadje sledeca verzija, tacnije 1.9.12 ili koju ce vec da izbace, a u ostalom, jedan kolega vam je sve objasnio u prethodnom nekom postu. Prsavao sam i ja, pa sam se latio posla i popravio. Ponasate se kao da je ceo ZTE grand X zasnovan na FB-u :mad:
 
Ok, ok, nemoj da se nerviras. Ipak sam nubara za smart phonove, dajte mi dan-dva tolerancije i sve ce biti ok :)
Nego, koliko vas se cesto desi da ne zabode u deep sleep?
 
Ok, ok, nemoj da se nerviras. Ipak sam nubara za smart phonove, dajte mi dan-dva tolerancije i sve ce biti ok :)
Nego, koliko vas se cesto desi da ne zabode u deep sleep?

ahhahah Neprocenjivo pa zadnjih 10 postova priča se o zabadanju i problemom sa deep sleepom :D kao i sa FB. Sve je već ispričano. BTW svi imaju taj problem o kojem ti pričaš i strpljivo čekamo novi softver Jb :D. Dobro došao u našu zajednicu :)

Verovatno ćeš primetiti da kod apdejta softvera stalno vrti dve verzije koje završavaju sa b04 i b05 tako da se ne sekiraš ostavi verziju koja završava sa b05 to je novija sve imaš već napisano pa pročitaj, e da možeš pročitati i kako da rutuješ telefon i kako da instaliraš drajver za komp .... sve ima što te zanima i što ti može pomoći :)
 
Poslednja izmena:
O narode, nadjoh privremeno resenje za deep sleep :) pazljivo sam pratio sve sta telefon radi, (aplikacije, sta sam ja radio itd itd ), i nasao sam zasto se zapuca na 216MHz i ne ode u deep sleep mode :))) Kada se pritisne home dugme za izlazak iz neke aplikacije, i nakon toga se zakljuca, ne ulazi u DS, ostaje da radi na 216. Ako koristite back dugme za izlazak, to se nece desavati. PROVERENO na 2 telefona!!! CHEERS!!!
 
O narode, nadjoh privremeno resenje za deep sleep :) pazljivo sam pratio sve sta telefon radi, (aplikacije, sta sam ja radio itd itd ), i nasao sam zasto se zapuca na 216MHz i ne ode u deep sleep mode :))) Kada se pritisne home dugme za izlazak iz neke aplikacije, i nakon toga se zakljuca, ne ulazi u DS, ostaje da radi na 216. Ako koristite back dugme za izlazak, to se nece desavati. PROVERENO na 2 telefona!!! CHEERS!!!

Provericu pa javljam!
 
izlupacu screen shotove u CPU spy i bateriji, kad baterija dodje skoro do nule da vidite kako sam ga koristio, koliko je trajalo to koriscenje, i kako je procesor radio u tom periodu (doduse proslo je vec 13 sati od kako je na bateriji, i sad je na 70%bat al nema veze ima josh dosta da se trosi, pa cu sad resetovati timer za cpu spy xD)
 
I meni i bratu se zapucavao, i onda sam guglao guglao, probao svasta, i stay awake mode, i juice defender i onda sam negde naleteo da je neko rekao da se ne koristi home, i evo vec 2 dana sljaka ko besan. I cim se vratim na centrlni ekran sa home, ili izadjem iz neke aplikacije i zakljucam ga, ne ulazi u ds.
 
Poslednja izmena:
Meni uredno ide u deep sleep(hvala Bogu), nemam juice defender. instalirao sam samo cpu spy kako bih to pratio. inace ne gledam bas svaki put kako izlazim iz aplikacije, nekada je to back a nekada home dugme. doduse, ako ostavljam telefon na duze vreme u dzep, zadrzim duze home dugme i pogasim sve minimizirane aplikacije koje mi ne trebaju, pa eto, mozda to pomaze. GPS mi je iskljucen skroz, wi fi takodje, jedino mi mobilni net radi stalno. Aplikacije sam stavio da se updejtuju na jedan ili dva sata i to je to, tridesetak sati baterija komotno izdrzi.
 
Izgleda da uzimam ovaj fon. Uporedjivao sam ga danas sa ot-995, i ZTE mi se cini boljim, ali sa nesto losijom izradom i slabijim zvukom, takodje i ekran izgleda manji i tamniji, ali je samo nesto duzi....

Kako se vama pokazao njegov zvuk, jacina i tako to?
 
ako mislis na zvuk u slusalici, sasvim je ok za osobu sa normalnim sluhom

sto se tice reprodukcije mp3 fajlova preko slusalica, i dalje nisam naisao na mobilni koji moze da pridje najobicnijem sony discmanu iz devedesetih...

dakle ok je, i nista vise...mada mozda treba probati sa nekim hi-end slusalicama...
 
Mislio sam na zvucnik i reprodukciju muzike... ali ok hvala.

Kad uzmem da i ja iznesem svoje utiske.
 
ako ostavljam telefon na duze vreme u dzep, zadrzim duze home dugme i pogasim sve minimizirane aplikacije koje mi ne trebaju, pa eto, mozda to pomaze.

Moraću da te razočaram :), ništa ti tu ne pogasiš, već ih samo ukloniš iz liste nedavno korišćenih aplikacija.
 
Meni minimum 2 puta dnevno zakucava na 216, bas me nervira.
Nadam se da ce srediti ovo jako brzo!!!
Sto se tice zvuka u odnosu na Iphone 3GS je razocaravajuce los, i tih i nepotpun. Ali sve zaivisi na sta ste se navikli...
 
Pojavio se ponovo update od 3.51mb, meni je odradio update sa B04 na B05 ovaj put.

A pre toga je imao dva, na B05, pa onaj od 3.28mb sto je vracao na B04.

Sada je na B05 i radi sve full, gasi se osvetljenje tastera, CPU ide u offline mod konstantno, cim se zagasi ekran...
 
Na žalost b05 ne rešava problem deep sleep režima. Tačno je da su rešili tu beskonačnu petlju sa updejtom. Ne verujem da se sadašnji b05 razlikuje od b05 kojeg smo preuzeli ranije. Ukoliko je to tačno onda ćemo morati da zahevamo da izbace b06 kako bi smo mi sa "starom" b05 verzijom mogli da se "osvežimo".
 
Da li ovaj novi apdejt može da se instalira CWM-om ili moram da vratim stock recovery? Hvala
 
Moze kroz cwm, no najbolje pute OTA :)

Paradigma - meni je b05 resio problem, root I conservativ koristim. Kad god zagasim ekran oba cpu-u idu u offline dok ih ne upalim.
 
Svašta :D.

Smrzava se, naročito nakon razgovora, po 2-3 puta dnevno, pa moram da vadim bateriju. Restartuje se sam od sebe, obično kad je na WiFi-u, poruke mi kasne (neki problem sa stock aplikacijom za poruke), gubi signal povremeno, greje se nenormalno, GPS radi traljavo, itd...
 
Jel ti konstantno kasne poruke ili samo ponekad?
Meni je jutros stiglo 4-5 poruka od sinoc... A sad mi recimo poruke rade dobro.
 
Poneka zakasni, ne sve, sli to traje odkad sam ga kupio. Kao da stock Messages aplikacija zaglupi i ne registruje pristiglu poruku. Primetio sam kad sam bio povezan na AirDroid, da mi na PC-u stoji 1 nepročitana poruka u programu, a nikakav signal niti oznaka na telefonu. Tek kad otvorih Messages, onda mi je pokazao nepročitanu poruku. Weird.
 
Da li si probao možda neku drugu aplikaciju za poruke ? Go sms, handcent sms ...

Ja koristim stock sms i sms pop up uz nju i nisam imao takvih problema.
 
Nazad
Vrh Dno