Šta je novo?

Windows Server 2008 trial 180 dana - pitanja

Ace Rimmer

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
31.12.2005
Poruke
2,826
Poena
380
Jel počeo neko s tim pa zatim s vremenom prebacio na "normalne" licence (nakon tih 180 dana).
Je li uključen neki broj user CAL-ova u taj trial?
 
Jel moguće da na Windows Serveru 2008 nije potrebno napraviti registraciju user CAL-ova ? Info je da se licence vode samo u papirnatom obliku u slučaju da ti dođe neki audit.
 
Koliko sam ja primetio sto se tice user CAL-ova i dalje postoji problem sa vodjenjem broja izdatih iako postoji TLS, i ne mogu da se kombinuju. Rekose mi u teh. podrsci M$, tih 180 dana nije problem, samo treba "pogoditi" istu verziju i paket kljuceva pri instalaciji kao kod one koju kupujes, da ne dodjes u situaciju da ne moz da se aktivira ni preko telefona.
 
Koliko sam ja primetio sto se tice user CAL-ova i dalje postoji problem sa vodjenjem broja izdatih iako postoji TLS, i ne mogu da se kombinuju.

Ne kužim ovo (Windows mi nije "native" platforma), može pojašnjenje?

U biti mi treba neki AD da se testira jedna obrada koja se kod klijenta inače kači na AD i povlači neke podatke.
 
Poslednja izmena:
2003 nije uopste vodio evidenciju o broju izdatih CAL-ova, na 2008 su to donekle ispravili. Kada instaliras Terminal Services Licensing server (RD Licensing) i uvuces licence, uredno prijavljuje izdate Device CAL-ove, ali ne i User :| Dodatni problem je sto iako ti dozvoli da dodas User i Device na isti server - nije ih moguce koristiti u isto vreme (barem tako kaze M$, meni je samo prijavljivao da nema dovoljno Device CAL-ova).

Nazalost nisam imao vremena da se mnogo igram sa ovim jer redovno klijentu server treba isporuciti "za juce". Na kraju sam ubio rolu, dodao je opet i dodao samo 20 User CAL-ova, 5 Device sam ostavio za neki sledeci put :) (slika u attach)

Mislim da ako instaliravas test server neces imati problema, ja sam imao jedan 'trial' sa 15 korisnika bez CAL-ova. Ali je to tako na frku instalirano, da nema sanse da se setim kako je i sta podesavano :)
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    10.3 KB · Pregleda: 90
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno