»RSS Benchmark sajt

Strana 9 od 178 PrvaPrva ... 56789101112131959109 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 121 do 135 od ukupno 2667

Tema: Kupovina prvog DSLR-a?

Member
        Na forumu od
        Oct 2001
        Poruka
        436
        Citat Citiram korisnika: s16 Pogledaj poruku
        Zavisi sta planiras da slikas... Ako planiras da slikas apsolutno sve i da ne menjas objektiv, a volis zoom-ove onda taj 18-105 zvuci ok.
        Pa da, treba mi neki olraunder za porodične potrebe i hobi. Do sada sam koristio prosumer sa 12x zumom pa sam se navikao zum. Mislim da ću i uzeti taj 18-105.
        Never send a human to do a machine's job.

Member Avatar korisnika s16
        Na forumu od
        Oct 2008
        Poruka
        2.740
      3. Moja mašina
        • CPU: I7 8750
        • MoBo: Intel HM370
        • RAM: 2x16gb Hynix 2400mhz
        • VGA: RTX2060 Omen
        • MON: Eizo EV2736
        • HDD: Samsung SSD PM981 256gb | Samsung 970 Evo 1tb | WD MyBook 3x4tb
        • Case: HP Omen 2019
        • SND: Bang & Olfsen
        • TV: Sony 55" Android
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Sony A7RII
      4. Citat Citiram korisnika: Bad Habbit Pogledaj poruku
        Tnx. To je koristan podatak. Nisam to znao do sada. A iznad 30 mm?
        Koliko sam ja shvatio 50mm na ful formatu (iliti ~35mm na APS-C (D3100)) je takozvani normalac, tj bez distorzije, tj od prilike onako kako ljudsko oko vidi. Znaci sve ispod toga pravi distorziju. Preko toga, koliko ja znam nema distorzije, al imas druge probleme tipa kad sa npr 200mm fokusiras nesto sto je na par metara od tebe sa velikim otvorom blende, ono sto je u pozadini ce izgladati mnogo blize tome sto si fokusirao, malo (vise) se poremeti dof.

VIP member Avatar korisnika driver
        Na forumu od
        Jun 2000
        Poruka
        18.062
      6. Moja mašina
        • CPU: i7 3.4@3.9Ghz
        • MoBo: iMac Late 2012
        • RAM: 32GB DDR3 1600MHz
        • VGA: Nvidia 680 MX
        • MON: Cinema Display 27"
        • HDD: Lacie 5Big Thunderbolt 2 20TB RAID, 4 x 3TB Seagate, 4 x 3TB USB3 WD, 500GB Transcend 2.5", 2TB WD
        • OPT: 2x Pioneer BD-R USB slim
        • Case: iMac
        • SND: M-Audio Fast Track, Marantz + MB Quart
        • LAP: Macbook Retina 15" Late 2012
        • TV: Samsung 42" Plasma
        • INET: DSL
        • Ostalo: Apple Keyboard Aluminium, Apple Magic Mouse, Thrustmaster T500RS
      7. Citat Citiram korisnika: Bad Habbit Pogledaj poruku
        Tnx. To je koristan podatak. Nisam to znao do sada. A iznad 30 mm?
        iznad toga je obrnuto, sto je vise mm, manje je distorzija i bolja je kompresija, a to je tesko objasniti bez primera, evo neki tutorial na brzaka http://www.youtube.com/watch?v=4yyFKNfRq_M
        無限

Member Avatar korisnika Bad Habbit
        Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        2.302
      9. Moja mašina
      10. tnx driver. Kapiram sada.

Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        2.302
      12. Moja mašina
      13. Jos jedno pitanje, malo drugacije prirode. Da li neko mozda zna da li je moguce da ja online kupim aparat i objektiv i kazem da se posalje na neku adresu u Nemackoj (preko nemacke radnje), ali da mi uz aparat posalju i tax free formular da mogu kasnije da vratim porez? Znam da recimo u Apple-u kad kupujes nesto traze ti na licu mesta pasos i na racun upisuju broj pasosa i podatke o tebi, tako da ne moze niko drugi osim ti sam da vratis porez. Ovde bi to islo malo drugacije. Dakle ja bih kupio, stiglo bi na adresu ljudi koji bi onda to doneli za Srbiju i oni bi trebalo da vrate porez.

Member Avatar korisnika kosta10
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        4.366
      15. Moja mašina
        • CPU: Intel Pentium G3258, 3.2 GHz
        • MoBo: ASRock Z97 Extreme 6
        • RAM: 2x8 GB TEAM DDR3 2666
        • VGA: GigabyteAMD Radeon 7870 GHZ Edition, 1100 MHz
        • MON: LG Flatron W2242T
        • HDD: 2 TB Seagate i 240 GB Sandisk Ultra SSD, pet eksterna hard diska( 2 TB,1 TB,250 GB,750 GB,500 GB )
        • OPT: LG BlueRay rezač
        • Case: Anonymus, EVGA Supernova 850G2, 850 W
        • SND: integrisani zvuk, zvučnici Microlab SOLO1MK3 2x30 W, slušalice Sennheiser HD 598
        • LAP: još nemam laptop,nije ni u planu
        • TV: nemam ni plazmu ni LCD televizor, već Panasonic CRT 82 cm, 100 Hz osvežavanje slike
        • INET: DSL
        • Ostalo: podloga za miš Razer, mikro-fiber krpa za brisanje monitora Hama Micro, termalna pasta Prolimatech,
      16. Uh, to je komplikovana rabota i pitanje je da li bi većina nemačkih firmi koje prodaju fotoaparate to pristala da uradi...verovatno je bolje za tebe da pošalješ pare nekome koga znaš u Nemačkoj i da ti on direktno kupi i da traži formular za povraćaj poreza.

Ne znam, možda ti to i upali tako ali moraš da pitaš konkretnog prodavca u Nemačkoj. Vrlo je verovatno da ćeš naći komplikovane zahteve sa njihove strane, ili će ti reći da ti to kupi neko ko živi i radi u Nemačkoj.
        Ja sam ja dok se borim, i dok se borim biću ja !

Na forumu od
        Oct 2008
        Poruka
        2.740
      18. Moja mašina
      19. Zasto jednostavno ne narucis aparat kod Andora?

To sto si smislio je neizvodljivo, ja sam to isto shvatio na tezi nacin kada sam narucivao hladjenje za komp.

Imas tri opcije:

1. Odes i kupis sta ti se svidja i vratis VAT i to prosvercujes preko nase grane.
        2. Legalno narucis sta ti se svidja, vratis VAT ali platis nas PDV i carinu.
        3. Narucis od nekog ko se bas time bavi - Andor.

Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        2.302
      21. Moja mašina
      22. Razlog je jednostavan. Kod Andora ne mogu da kupim za ~800 eur 600d i tamron 17-50 2.8 sa stabilizacijom, a ovako mogu.

Na forumu od
        Oct 2008
        Poruka
        2.740
      24. Moja mašina
      25. Pa tehnicki ne mozes ni ovako. Jer moras da odes tamo sto vuce troskove. Ili moras da platis brdo drugih gluposti u slucaju slanja sto opet vuce troskove.

Member Avatar korisnika DeuS.Mikelle
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        1.713
        E a ja kad sam prodavao 550D sa tamron 17-50mm a sve bukvalno kao novo sa jos domacom garancijom, aparat okinuo oko 2k fotka, mint stanje.. za 650evra, plus jos neke gluposti, kartica, ir okidac itd .. Zovu me ljudi, jel moze to jeftinije ! Pu !

Izvinjavam se na digresiji ! I naravno s16 je u pravu !

I jos nesto, sta ce ti 17-50 sa stabilizacijom ?! Kad na svim forumima navode da je bez vc bolji ? I drugo, realno sta ce ti stabilizacija na tom rasponu, razumeo bih da je 17-105 ili koliko god... Inace to je najbolji objektiv za te pare ! ( govorim o bez vc )

Member Avatar korisnika KizaTheDeath
        Na forumu od
        Mar 2004
        Poruka
        1.942
        Dobro dodje stabilizacija uvek (pogotovo za video iz ruke, tu je neophodna). Evo npr. sa objektivom bez stabilizacije ces na 50mm da puces najsporije na 1/50. Kada ukljucis stabilizaciju to ces moci da "pomeris" na 1/12. Jedino za UWA nije potrebno. Tu sam na 10mm (odn. 16 po fulfrejmu) pucao i 1/4 iz ruke i nista se nije primetilo.

@Bad Habbit: Koliko sam ja upoznat, povrat PDV-a moze da uradi samo strani drzavljanin zemlje iz koje kupuje. Tvoji prijatelji iz Nemacke nisu strani drzavljani Nemacke, sto znaci da oni ne mogu da povrate PDV. Mozes samo ti... otputujes, kupis, vratis PDV, prosvercujes... ali i tih 800€ ti se poveca za cenu povratne karte do Germanije.

Pozdrav!
        Menjao KizaTheDeath : 22.09.2012. u 13:41
        Ko drugome jamu kopa, sam u Nju Džersi
        "Kad odu elektroliti ploca se baca po nekom serviserskom pravilu "

Na forumu od
        Oct 2008
        Poruka
        2.740
      29. Moja mašina
      30. Mozda hoce stabilizaciju zbog videa. Frustrirajuce je u ovoj zemlji i prodavati i kupovati polovno.

Evo kontra od tvog primera, covek prodaje D5100+kit bez VR-a + 35mm f1.8, bas ono sto sam hteo. Staro skoro godina dana za 700 eur. Mene je sve to izaslo okruglo 700 eur kod Andora, s tim sto moj kit ima VR i duza je garancija u madjarskoj nego kod nas Pa ti vidi.

Member Avatar korisnika DeuS.Mikelle
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        1.713
        ^ znam ima raznih likova, kao ja sam to pre 3 godine platio 1000€ nema veze sto su izasla jos dva modela posle tog ali ovaj je ocuvan kao nov i bolje :-D

Sto se tice pravila za 50mm 1/50s u praksi mislim da zavisi vise od mirnoce ruke pojedinca, ali ja sam to ucio za leica format, tj 35mm film.. Sad iskreno ne znam kako to ide na crop senzorima, da li vazi onda 1/75 ?! Ili koliko vec dodje 50mm

Member Avatar korisnika KizaTheDeath
        Na forumu od
        Mar 2004
        Poruka
        1.942
        Citat Citiram korisnika: DeuS.Mikelle Pogledaj poruku
        Sto se tice pravila za 50mm 1/50s u praksi mislim da zavisi vise od mirnoce ruke pojedinca, ali ja sam to ucio za leica format, tj 35mm film.. Sad iskreno ne znam kako to ide na crop senzorima, da li vazi onda 1/75 ?! Ili koliko vec dodje 50mm
        Naravno da zavisi od mirnoce ruke pojedinca... nekima nije dovoljno ni 1/125 za 50mm, a neki mogu i na 1/12 (pa i sporije) potpuno mirno da drze 50mm. Ali to je uvedeno vise kao olaksica... kao neki putokaz za prosecnog korisnika (a i lako se pamti ). Uz dve blende stabilizacije, onaj koji mirno drzi aparat tek na 1/125 sada ce drzati mirno i na 1/30

Nebitno to oko vestine mirnog drzanja objektiva (1/z.duzina)... bitno je da stabilizacija omogucava 4x duze expozicije, a da fotka ostane nestresena. A tek za video... tu je bas neophodna.

Da... krop 1.5 bi verovatno promenio taj "putokaz" na 1/z.duzina*1.5. To ne znam. A u principu me ni ne zanima... spadam u mirne i mogu da se oslonim na staaaru formulu A imam i stabilizaciju

Pozdrav!
        Ko drugome jamu kopa, sam u Nju Džersi
        "Kad odu elektroliti ploca se baca po nekom serviserskom pravilu "

Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        2.302
      34. Moja mašina
      35. Cekaj, sad ste me opet zbunili. KAko sad bolji tamron bez stabilizacije od ovog sa stabilizacijom? Ok staiblizacija po strani, zasto je bolji? Sto se povracaja poreza tice, znam za strane drzavljane, znam sve, samo me interesuje ovo sto sam pita, dakle da li moze online da se kupi i da uz aparat posalju i tax free i da li na svakom tax free formularu (ili samo u Apple store-u to rade) pisu na samom racunu podatke o kupcu, tako da samo on to moze da vrati (mislim na porez).

Citat Citiram korisnika: DeuS.Mikelle Pogledaj poruku
        E a ja kad sam prodavao 550D sa tamron 17-50mm a sve bukvalno kao novo sa jos domacom garancijom, aparat okinuo oko 2k fotka, mint stanje.. za 650evra, plus jos neke gluposti, kartica, ir okidac itd .. Zovu me ljudi, jel moze to jeftinije ! Pu !
        *mjau**mjau**mjau*, da sam znao da prodajes, uzeo bih ja to verovatno. Mada sve je to relativno. Ja sam imao ponudu u Nemackoj za 540 nov 600d koji bi me izasao oko 480 kad vratim porez, a nudili su mi i za 200 eur polovan, ali sa dve godine garancije te radnje tamron 17-50 sa stabilizacijom., tako da bi me tos ve skupa izaslo manje od 700 eur. I *mjau**mjau**mjau*, samo je trebalo da izvadim novcanik i platim. Imao sam i pare i sve, jer sam namenio za to i nesto sam poceo da se premisljam i na kraju ***** ne uzmem to i sad se naravno kajem.

Strana 9 od 178 PrvaPrva ... 56789101112131959109 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •