Šta je novo?

Kupovina prvog DSLR-a?

Pa da, al to je bilo vise ono - "ne bih ga u zivotu uzeo, tek ako mi ga eventualno ponude za 120" :d

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Koliko bi dali za canon 500d sa kit bjektivom i žičanim okidačem? Uzeo bi nešto sa Live View zbog ručnog fokusiranja (da uštedim na objektivima)
 
Nisam dobro objasnio očigledno. Imam 400D sa kojim sam super zadooljan sem što nema šanse da manuelno fokusiram išta, zato gledam da napravim što manji upgrade na nešto sa čime ću moći koristim manuelne objektive relativno komforno. Mada, mogao bih da uzmem focusing screen...
 
Poslednja izmena:
Pa ako ti video nije bitan, mozda bolje da uzmes 40D u super stanju umesto 500ke?!
 
Uzeću samo focusing screen. Bez split focusing screen-a ni 40D ne daje komforan manuelni fokus, probao sam.
 
no1livz4ever mislim da je max 20k dinara realna cena i da je u top stanju,ja bas isto razmisljam o tom objektivu da uzmem.
 
Novi 15-85 je navodno bolji ali je daaaaleko skuplji ... Ne znam da li je toliko bas bolji koliko mu je veca cena.
 
U slicnom rangu je nova Sigma 17-70 Macro OS HSM, i ona je 2.8-4. Driver preporucuje novi Tamron 17-50 2.8 sa stabilizacijom.
 
Sta mislite, jel matori Canon 17-85 f/4-5,6 IS USM vredi 200e?

Ja sam toliko dao pre nekih mesec dana za jedan u extra stanju. Vidim da miki prodaje jedan sa zonericom za te pare, a znajuci kakve objektive donosi to mu dodje za uzimati bez razmisljanja ;)

Deus.mikelle: tnx na objasnjenju!...stvarno korisna funkcija ako sam dobro razumeo kako radi ;)
 
no1livz4ever je napisao(la):
U slicnom rangu je nova Sigma 17-70 Macro OS HSM, i ona je 2.8-4. Driver preporucuje novi Tamron 17-50 2.8 sa stabilizacijom.

Tamron je surovo dobar. Bukvalno sam se odusevio njime ali 2 stvari me odbijaju: Nenormalno je tvrd i ima kontra zoom (uustagakogapraviokontra). Bolji je Tamron duplo od te Sigme.
 
I ja sam cuo samo reci hvala kada je ostrina kod tamrona u pitanju!
 
Hewhoknowsthebest kaze da je mozda ostrina bolja kod non VC verzije, ali da je VC varijanta kvalitetnije uradjena, sa stabilizacijom i brzim fokusom.
 
Aaaaaaaa, nasao sam konacno po odlicnoj ceni u Svajcarskoj canon 550d kit i odlucio da ga kupim, da ga isporuce kod mojih prijatelja, ali sada srpska kartica ne prolazi, a moze samo online da se uzme. :((((( Da nema neko od vas neku svajcarsku karticu, ili poznajete nekoga ko bi hteo da mi ucini uslugu, da plati preko svoje kartice, ja bih naravno dao kes odmah, kome treba? :(
 
Ma sta odmah kes, bolje daj cekove :)
 
Daj ne zajebavaj, :) Daj ako imas neko resenje. Situacija je hitna. AKo ga sada ne kupim, verovatno cu cekati opet deset godina. :)
 
Haha pa ima covek paypal, resenje je samo u % :D :D :D
 
Ma imam ja paypal ali ne pri aju oni paypal. Samo visa, mastercard i ostale kartice. A imam dve vise, internet i electron i ni jedna ne prolazi. :( A ovi prijatelji zive u srednjem veku. Ne bi kupili nesto karticom online, nema sanse. :(
 
Ne znam samo koliko kosta taj 550D da se isplati cimanja iz Nemacke, pa to je skuplja zemlja od nase u svemu :)

Javi se na pm ako hoces placanje.
 
Nije Nemacka, Svajcarska je. I sto je najgore nije problem nista osim placanja. Mogao bih da ga dobijem vec u sredu. :(
 
Da preformulisem, cela Evropa je skuplja od nas :) Moze da se isplati po nekim rasprodajama mozda.
 
Ja juce slucajno iskopao na ebay neke refurbished 550-ke i 600-ke po jako povoljnim cenama. Sto samo telo sto sa kitovima, isporucuju za EU bez Slovenije, Bugarske i jos par zemalja. Kontam da bi to prstalo kod nas za tu lovu. Ako ima ko da vam donese to razmislite.
 
Ja juce slucajno iskopao na ebay neke refurbished 550-ke i 600-ke po jako povoljnim cenama. Sto samo telo sto sa kitovima, isporucuju za EU bez Slovenije, Bugarske i jos par zemalja. Kontam da bi to prstalo kod nas za tu lovu. Ako ima ko da vam donese to razmislite.

Ma to se ne isplati, treba da platis postarinu 50ak dolara i carinu + porez oko 25% na sve. Najpovoljnije je novo kod Andora ili polovno po oglasima.
 
10funti postarina do nekoga pa eventualno on da donese kad dolazi. To sam mislio. Ako carinu i porez racunamo ne isplati se ni razmisljati o tome. 600D sa kitom je 366 britanaca. Nisam video ni samo telo polovno za te pare kod nas.
Bar da nisu samo ta mala tela ja bi jurio nekoga u GB.


550D je 455 funti sa 18-55 i 55-200. Ako prodas sta stakla ovde za 250e oba, a moze lagano, ostane 550D za nesto preko 300e.
 
Poslednja izmena:
Ako imas da ti neko donese "peske", svaka kupovina iz USA se isplati, pa cak i iz UK :)
 
Iz USA nemam, to me najvise i boli. Kad vidim neko staklo na akcijama za koliko prodaju isekao bih se.
 
Nazad
Vrh Dno