Šta je novo?

Kupovina prvog DSLR-a?

Kosta? Pa gde si bre Kosta? :D

BadHabbit se interesuje za momka koji donosi polovne stvari. Andor donosi nove stvari. I Andor se ne zove Miki :d

Pozdrav!
MrBigJump.gif

Hahahaha KRALJU!!!
 
Nisam mislio na 100 ili 160e, vise oko 300e. Mislio sam na zoom raspon. Od 17-85, 17-50, 17-55, 18-135 i sl ... Ne bih sad kupovao 50-200, 70-200 i sl. Znaci koja je preporuja za 17 (18) - ... ? do oko 300e?
 
Uzmi 18-135, nema da te boli glava! Vrlo pristojno staklo!
 
18-135 je skroz dobro staklo, 18-200 univerzalac koji bi zadovoljio 70% ljudi kada bi samo hteli da ga probaju ali ga ne kupuju jer ih neko pljuje.
==>17-85 kao verovatno najrazumnija kupovina. I da se nadovezem pricu s Mikijem, kupio sam bas to staklo od njega. Da je bilo u kutiji nema sanse da bih provalio da je ikada koristen ili makar navrnut na telo.
To mozes uzeti za 180e i za ostatak 50mm 1.8 i da ti ostane love. To ti najtoplije preporucujem.

15-85 je preskup jos uvek. Duplo je skuplji nov od 17-85 ali nije ni blizu toliko bolji tako da ti to otpada.
Za 300e mozes uzeti Tamron 17-50 2.8 bez stabilizacije koji je stvarno ludo ostro i dobro staklo. Za malo vise mozes uzeti i verziju sa stabilizacijom. Vidim da niko to ne spominje.

Izvinjavam se sto nisam poslao Mikijev kontakt danas kome je trebalo, imao sam neku frku na poslu. Verovatno ste se snasli jer sam vecini vec dao broj i mail ranije. Ako nekome jos treba dati neka se javi na PM slobodno ;)
 
Da, vas tako Marti. Videcu verovatno 17-85 ili Tamron, plus plastik fantastik 50mm. A za tele cu da pikiram 70-200 f4. Ali o tom potom, to sad ne mogu sve da priustim. Vidim da je i Sigma izbacila 17-50 sa stabilizacijom ali je mnogo skup.
 
ja bih 18-135 ili Tamron 17-50. Tamron je bolji u svakom pogledu, ali mu je raspon previse mali da bi ti bio jedini objektiv.
BTW je znas ti koliko kosta taj 70-200 koji spominjes?
 
70-200 F4 bez stabilizacije je oko 400e po oglasima ali je stvarno stvarno dobro staklo.
 
Pa da, nisam mislio na IS, kad mi bude zatrebao taj raspon uzecu stativ. No, sta mislite o Sigmi 17-70 2.8-4 DC OS HSM? Deluje skroz ok a i testovi kazu isto ....
 
Ljudi, aj bacite na pm neki kontakt za tog Miketa :) što dovlači aparate od preko.
 
no1livz4ever je napisao(la):
Pa da, nisam mislio na IS, kad mi bude zatrebao taj raspon uzecu stativ. No, sta mislite o Sigmi 17-70 2.8-4 DC OS HSM? Deluje skroz ok a i testovi kazu isto ....
Malo je mutnjikava po coskovima ali generalno je super staklo. Ja sam mislio da ga uzmem ali nije bilo polovnih. Dugo sam koristio non OS verziju i bio sam prezadovoljan.

Stex, imas PM.
 
Poslednja izmena:
^ Jel si probao nesto drugo ? :) Ja bih zrtvovao malo ostrine za sve ostalo, ona uzasna izrada koja pocetniku deluje kao dobra, ergonomija i buka je stvarno nepodnosljiva kad jednom probas najobicnijeg 17-85 IS USM. Sigme su uglavnom sve i takve, imaju ostrinu a sve ostalo je losije, ukljucujuci i boje, tako da to kupuje samo onaj ko se lozi na 100% cropove, nista licno :d A inace, ona je toliko mutna na 2.8 da je to neupotrebljivo i samo sluzi kao marketing...
 
Imam 17-85 sad, skroz ok staklo. S obzirom da mi aparat ne zaradjuje novac dosta mi je. Nisam ni shvatio licno. Nismo mi ista klasa. Kad to razgranicis u glavi sve je ok. Ti zaradjujes i zivis od toga dok je vecini drugih ovo hobi, uglavnom amaterizam.
U zavisnosti od potreba i oprema se menja.

Sigma jedino je tvrda i jeste za nijansu bucnija. Ali kad sam probao Tamrom 17-50 shvatio sam da je Sigma meka ko dusa :D
Nisam probao OS verziju Sigme, stvarno ne mogu da komentarisem za nju mada koliko se secam iz testova sasvim je ok.
 
Ovako, imam ponudu Nikon d40 polovan. Navodno samo 3200 okidaja. Kaze da je sve na njemu u redu osim ugradnog blica koji je crkao, Uz aparat zato daje eksterni blic SB22. Ide jos naravno punjac, baterija, svi poklopci kofer, kartica i bla, bla, bla... Cena je 25 000 dinara. ( Ne znam vise koliko to izadje eura, valjda negde oko 220 :D) Sad, da zanemarimo cinjenicu da tip mozda laze, da tu ko zna sta sve jos ne valja itd, itd. Dakle, ako je zaista samo blic problem da li je ove preskupo. Koliko je zapravo problem sa lampicom ozbiljna stvar? Mislim, nisam ****** znam cemu sluzi blic, nego hocu da pitam koliko bi skupa i komplikovana bila popravka ovog problema- ima li smisla raditi to uopste?
Pozdrav i hvala :)
 
Mnogo je to para za d40. To je staro telo i jako mi je cudno da je samo toliko ispucao a ima crknut blic.
U svakom slucaju zahvali se coveku i bezi sto dalje od tog aparata.
 
Zdravo drugari.
Da li vredi uzeti Eos 1000D za 160e, toliko je nov u radnji. Ili treba potražiti nešto drugo. Suština je što će se aparat kotistiti umesto nekog običnog digitalca, znači ništa ozbiljno.
 
Mnogo je to para za d40. To je staro telo i jako mi je cudno da je samo toliko ispucao a ima crknut blic.
U svakom slucaju zahvali se coveku i bezi sto dalje od tog aparata.
Pa i meni je krajnje sumnjivo sto mu je vec crkao blic... Mislim moze svasta da se dogodi ali znam ljude koji imaju d40 i mnogo, mnoogo vise okidaja a sve im je u redu sa blicom.
Hvala za savet svakako :)
 
Zdravo drugari.
Da li vredi uzeti Eos 1000D za 160e, toliko je nov u radnji. Ili treba potražiti nešto drugo. Suština je što će se aparat kotistiti umesto nekog običnog digitalca, znači ništa ozbiljno.

Gde to ima za te pare?Ako nije neka greska u ceni za te pare ( sto zaista sumnjam) nemoj da razmisljas. Uzimaj.
Bolje od toga za slicne novce neces naci. Mada mi je tu nesto sumnjivo oko te cene ( mislim za nov).

Sto se tice sigme 17-70 , imao sam je jednom pre skoro 5 god. i brze bolje sam je vratio. Ne bih je uzeo ni za 100 eur. Ono skicanje me izludjivalo, a na F2.8 je skoro neupotrebljiv. Mozda sam imao felerican primerak ali ja sigmu posle toga u zivotu nisam pozeleo.

D40 za 220 eur ne savetujem. Za te pare se nalazi solidan 30D, koji je masina u svakom pogledu za taj D40.
 
Za 160e uzimaj slobodno. Nije kao dslr ne znam kakav ali ako poredis s klasicnim kompaktima a ne mrzi te da ga nosis (zbog velicine i tezine) onda si na konju ;)
 
Nazad
Vrh Dno