Šta je novo?

Kupovina prvog DSLR-a?

Resih! Od danas ponosni vlasnik Canon-a 40D. Jeste, u pravu ste, to je taj covek, inace sam pomesao dve ponude, misleci da je on iz Prijepolja ili Priboja, a on je koliko sam shvatio iz Valjeva. Inace aparat BUKVALNO kao nov, da je imao kutiju, mislim da ne bih primetio razliku. Probao, menjao parametre, menjao objektive, dve kartice, radi kao sat. Okidac zategnut, ma kazem, da ne znam, mislio bih da je nov. Aj da ne ureknem. Eosinfo pokazao u brucu tacan broj okidanja kako je covek i naveo! Sve u svemu veoma sam zadovoljan.
E sad, preporuke za optiku! ;) (portret i arhitektura su dva primarna polja interesovanja). Ja sam mislio Canon 15-85 IS USM i 50 1.8 ... ?
 
10-20 sigmica neka (ako baš oš za arhitekturu) i 50ica za početak :D Ja bih kasnije L 17-40 f/4 uzeo jer je fantastišen :D Doduše ja sam Nikondžija, štekam još para pa da prodam svu opremu pa da kupim d600 i 50 1.8g xD
 
Ajde Driver, smiluj se :). Samo imaj u vidu ogranicen budget i cinjenicu da nisam profi.
 
15-85 je all-around objektiv, kao vlasnik istog mogu da primetim da cesto samo njega nosim u torbi uz neki brzi prajm koji mi "glumi" normalac! ;)
10-22 je zaista najbolji ali i najskuplji wide za Canon medjutim ako te interesuje arhitektura, predlazem malo strpljenja i hrabrosti a to bi bio Samyang 24 TS objektiv koji ce se uskoro pojaviti i koji bez obzira na crop senzor moze nesto sto nijedan ne-TS ne moze!
Za portret nema dileme, vezbaj se sa 50 1.8 i shtekaj pare za 85 1.8 :)
 
Svi navedeni su mi odlicni, izuzev 17-40 f4. Taj mi tako ne odgovara za krop... za FF je potpuno druga prica, ali za krop ga nikad ne bih uzimao.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
ah yes, to prevideh :D
 
no1 dobrodosao u klub novajlija sa 40D...i neka te sluzi umalo moj aparat :D

Sto se objektiva tice, nije li 15-85 prilicno skuplji od 17-85?!...Miki ovaj drugi donosi za 180e cini mi se i 80ak za 50mm 1.8 je prilicno skromno ulaganje za pocetnicke potrebe.
 
Poslednja izmena:
Tnx :). Ne znam za cenu tog objektiva, nisam ga video na oglasima. Za 50mm znam da je 'dzaba' i nov a na oglasima je oko 60-70e?
 
Naravno slazem se da ne treba kupovati ne znam kako skupe objektive kad ne znam ni da "vozim" (trenutno imam taj osecaj, vratio se od ranije - kupio auto a nemam polozeno :)). Mislio sam jedino da ne kupujem "prelazna" resenja nego da uzmem nesto solidno a da opet ipak ne moram da "ubijem" nekog (L serija Canon-a trenutno nedostupna :))
 
Da, razmisljao sam i ja o 18-135. Ne znam koliko je bas tezak i masivan da mi non stop (ili vecinu vremena) provodi na aparatu ...
 
Da, razmisljao sam i ja o 18-135. Ne znam koliko je bas tezak i masivan da mi non stop (ili vecinu vremena) provodi na aparatu ...

18-135 nije ni veik ni masivan vec vrlo pristojan zum objektiv, vrlo pristojne izrade i za te pare pravi odlicne fotke (molim pixelmasturbatore da se uzdrze od kometara i price o coskovima, blendi itd). Naucices mnogo sa njim i plastik-fantastik 50 1.8 a Canon ce uvek biti tu da tu proda skuplje objektive, ne brini! :D
 
Hvala Marti. Nisam imao prilike da drzim 18-135, pa ne znam. Tim bolje ako nije prevelik. A 50mm se podrazumeva :)
 
Kako god mislim da treba da krenes klasicnim pristupom na ovom forumu; imam toliko i toliko para da izdvojim, treba mi to i to...i onda dobijes najoptimalnija resenja ;)
 
Pa i nije da je velika para za objektive :p Objektive uzmi sto bolje, to uvek drzi cenu i uvek se lako prodaje.
 
Ko sto rekoh 17-85is usm (180-200e) i EF 50mm (oko 80e) ;)
 
Jel moze meni neko da posalje kontant tog coveka koji nabavlja polovne aparate kao nove?
 
stvarno bi neko mogao, makar i na PM :)
 
Jel ima neko jos neku smislenu preporuku osim 17-85? Ajde da zanemarimo tele kraj. Znaci do 100 priblizno, tj. 160 za aps-c
 
Nazad
Vrh Dno