Šta je novo?

Kupovina prvog DSLR-a?

Sve se ja slazem sto si napisao, ali veruj mi, neces biti srecan posle nekog vremena ! Ako nemas love, nemoj da kupujes dok ne skupis malo vise para. Po meni nije resenje pentax, mada sam ja voleo k1000 i me ako se dobro secam oznaka... ja sam ranije uvek preporucivao, uzmi neki SLR tipa Canon ae1 analogni, i bas se skoro prodavao za 50 evra 50 mm 1.4 fd, koji je fantastican, film se kupuje i razvija bilo gde, tako da to nije problem, a veruj mi, ne postoji bolji nacin da naucis o blendi, brzini shuttera i uopste o ziznoj daljini i samoj fotografiji nego da pocnes sa analognim aparatom ! Ljudi su se razmazili sa digitalcima, pucaju po 50 fotki da bi dobili jednu valjanu, a nikada nece ni nauciti zasto koja blenda i kolika brzina, jer lako mogu da obrisu fotku, pa se ni ne razmislja !
 
zakopaces se tim Pentaxom. uzmi neki polovni Nikon (d40, d40x, d60 ili d3000) ili Canon (350d, 400d ili 450d), za sta vec para imas. imas mnoogo veci i jeftiniji izbor polovne opreme i objektiva za njih.
 
Hvala Mikele, gledao sam i ja Canon-e 40D, ali dosta su "ispucani" ... naravno za tu cenu od 300e. Mislim da je ovaj Pentax po svemu bolji aparat on Nikona D40, naravno daleko je od Canona. E sad, zar ne mogu recimo posle da kupim npr Pentax K7 ili neki mnogo jaci model, i da iskoristim ova dva objektiva ... ? Cisto pitam. I meni je primarni cilj bio EOS 40D, medjutim ako bih hteo da pokrijem dijapazon od 28 do 300 mm, i sa polovnim Canonom i objektivima ne bih prosao ispod 450-500e sve zajedno ... a ovo je 300 ... 6Mpix mi nije frka, ne planiram da stampam nista iznad A3, a sa 150 dpi i kvalitetnom fotkom moze ovaj Pentax da izvuce solidnu A3 fotku.

Nemoj Pentaxa i nemoj EOS40D, pazari neki mali Nikon i sto bolji objektiv. To ti je najbolji izbor za sve novce.
 
and so it begins...
 
To za analogne aparate je istina, ali vremena su se promenila. Ako slušaš predavanja profesionalaca čućeš da govore da svaki kadar treba snimati makar par puta jer se trenutak menja i jer malecka promena može da promeni fotografiju iz korena. Uostalom volja da se uči nikada neće moći da se nametne a sa digitalnim aparatom može istu fotografiju da napravi raznim kombinacijma osetljivosti, otvora blende i dužina ekspozicije i na taj način najbolje vidi efekte svega toga.

I, slažem se za 40D, jer im dovoljno dobro optičko tražilo da se komfotno mogu koristiti čisto mehanički m42 objektivi koji se mogu naći, pristojnog kvaliteta, za kikiriki. Da, imaš uvek 2-3 ekstra koraka u podešavanju zbog manuelca ali cenu ništa ne može da zameni.
 
Moram da se iyvinim ya ovo komforno ručno fokusiranje. Nikako nije komforno ali je tražilo dovoljno dobro da se može centrira uz cimanje napred-nazad... (danas sam testirao jedan 40D pa sam baš probao)
 
U, bre, trostruki post od mene :D

Elem, za kockare prava stvar. Canon 5D, koji je za 500 snimaka prešišao životni vek zavesice po canonu (100.000 okidanja), za 450e. Može ispasti kupovina godine ali i bacanje para jer je nova oko 500e sa ugradnjom i ne znam da li to iko radi kod nas.
 
Toliko sam video na netu, sada sam zvao pixel plus i rekoše mi da su zadnji put to radili pre godinu dana i da je tada bilo oko 200e
 
Taj 5D je vec duze vreme po oglasima, to bi trebalo nesto da ti govori
 
Da li je neko narucivao opremu preko oglasivaca "sales concept" na fotoberzi? Nisam nesto u toku, a u njihovom oglasavanju cene mi deluju nestvarno nisko.
 
Ako pazljivije pogledas te oglase skontaces da ima jako nebuloznih stvari i cena ;)
 
Ako nesto izgleda nestvarno nisko, onda mora da je nestvarno.

Pozdrav! :cigar:

Tako je ! Ovde, jedino sto je karakteristicno je da svako hoce sto vecu cenu, svima su poznati likovi koji prodaju tipa Nikon D60 za 360 evra, kao nov ( bolji od novog ) jer ga je on platio Boga oca pre 3 godine ;)
I naravno, ti kada prodajes, koliku god cenu da stavis, moze li to jeftinije i koja je poslednja cena ;)

Poenta je da je svako dovoljno pametan da vidi koliko to kosta po netu, pa tako formira cenu, najjaci su mi oni koji kao ne znaju sta prodaju, pa su sve naivni :D
 
Moram da pohvalim user-a Deus.Mikelle. Čoveka ništa nije mrzelo da mi odgovori i iscimao sam ga najstrašnije, i telefonom i porukama. Svaka čast, retki su ovakvi na forumima! Pozdrav i javljam šta sam odlučio - kupio.
 
^ Mora da to nece da bude 4/3 :d
 
Sutra testiram jednu potencijalnu kupovinu - Canon D40 sa 9795 okidanja ... nadam se najboljem. Ako ne budem zadovoljan, nemam para za vise od Nikona 3100. I ne, necu ga prodati posle 2 dana pa makar Driver licno dosao da me prebije :d
 
Pa sta ima da testiras, 40D sa 10k je nov aparat i 3 klase je iznad D3100 :)
 
Pa da vidim da li prodavac laze :). Salim se. Nisam imao aparat u rukama i sutra cu malo da ga njakam. Ako je sve ok - moj je. A onda cu malo da vas gnjavim sa preporukama za objektiv :)
 
Predpostavljam da je to onaj sto Miki prodaje za 380e; za coveka sam cuo samo preporuke, i sam sam par puta komunicirao sa njim, extra robu dovlaci od preko tako da nebi trebalo da imas problema sa tim D40...i sam sam hteo da ga uzmem da mi nije naleteo slican za 40e manje ;)
 
Ako je taj onda nema greske. Miki je super lik, maximalno korektan. Te polovne stvari koje donese su bukvalno kao nove.
 
Koji Miki ? Sta jos ima ? :)

I aparat se zove 40D, D40 je Nikon neki bezveze :d
 
Ako sam skontao, sve moze po porudzbini da pribavi ;) Sry za masenje naziva, u pravu si skroz :D
 
Ne znam kako se covek zove. Da, navodno je iz Nemacke. krastavac, malo sam nepoverljiv, ali nov sam u ovome pa prostp necu nista na lepe oci. Danas je THE day! Pozelite mi srecu, javicu sta sam uradio.
 
Nazad
Vrh Dno