»RSS Benchmark sajt

Strana 5 od 178 PrvaPrva 1234567891555105 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 61 do 75 od ukupno 2664

Tema: Kupovina prvog DSLR-a?

Member Avatar korisnika s16
        Na forumu od
        Oct 2008
        Poruka
        2.740
      2. Moja mašina
        • CPU: I7 8750
        • MoBo: Intel HM370
        • RAM: 2x16gb Hynix 2400mhz
        • VGA: RTX2060 Omen
        • MON: Eizo EV2736
        • HDD: Samsung SSD PM981 256gb | Samsung 970 Evo 1tb | WD MyBook 3x4tb
        • Case: HP Omen 2019
        • SND: Bang & Olfsen
        • TV: Sony 55" Android
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Sony A7RII
      3. Ja to ne shvatam tako, naravno uvek postoji opcija da gresim. Ali ja vidim mirrorless kao DSLR bez VF i PD fokusa. U nekim slucajevima (NEX 7, OM-D, Xpro) samo bez PD fokusa jer imaju EVF. Tu je mozda moja greska.

Member Avatar korisnika DeuS.Mikelle
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        1.713
        Ja ne znam ko ovde osim drajvera unovcava to sto radi sa fotografijama... Dslr je za profi upotrebu, mali dslr-ovi su realno bezveze i zaista vas molim da pogledate onaj klip gore sto sam okacio, jer ludi Kai sa digrevtv poredi Nikon d3100 sa Olympusom ep3..

Ja sam godinama imao dslr, takodje sam pre D koristio slr,tipa canon a1, ae1, yasica neka, nikon fm2 i ne mogu da se setim ali je bio jos neki... Ti slr-ovi su duplo manji od nikona d3100 i relativno laksi. Ja sam navikao na film, ne skljocam u burst modu nikad, ne slikam sport, uglavnom street i portrete, isto tako ne nosim aparat gde sam cirke, mobilni je i vise nego dobar za to na digitalnom sam navikao da koristim centralnu tacku za fokus pa komponujem. Ne skljocam milion fotki da bih izabrao 1 ilo 2... Uglavnom, sve blagodeti dslr-a ja ne koristim, da se razumemo, viewfinder je fekalija na krop telima i koje god ono bilo, jedino ona top klasa 7d ili 300s imaju lep, ovo ispod je zasu...

Uglavnom, pravi dslr je fullframe... A sto se tice egronomije, pen je jako slican LeicaM aparatu kome niko nije nalazio manu toliko dugo.. Samo je pitanje potrebe, daleko da su isti, ali za moje potrebe dslr ( a da nije ff ) NIJE bolji od mog EP3 olyja, ne zelim da vukljam sa sobom 2kg na ramenu i da me ljudi dozivljavaju kao paparaca

P.s. Seizmos je jako lepo napisao u postu iznad !

E da i ono drajverovo, torbica je torbica, nije . Ja stavi, na moj ep3 25mm i njega na rame i to je to i picim i fotkam, i nekako uzivam u tome. Sa bilo kojim dslr je to bilo maltretiranje.

I jos jedna stvar oly ep1 je ceo metalan, polovan deluje daleko solidnije od bilo kog entry dslr-a !
        Menjao DeuS.Mikelle : 07.09.2012. u 16:40 Razlog: Fekalije

Member Avatar korisnika drdekzar
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        1.900
        Nikako da prelomim skupio sam 350e i sad sto vise citam sve sam vise neodlucan....

Member Avatar korisnika kosta10
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        4.366
      7. Moja mašina
        • CPU: Intel Pentium G3258, 3.2 GHz
        • MoBo: ASRock Z97 Extreme 6
        • RAM: 2x8 GB TEAM DDR3 2666
        • VGA: GigabyteAMD Radeon 7870 GHZ Edition, 1100 MHz
        • MON: LG Flatron W2242T
        • HDD: 2 TB Seagate i 240 GB Sandisk Ultra SSD, pet eksterna hard diska( 2 TB,1 TB,250 GB,750 GB,500 GB )
        • OPT: LG BlueRay rezač
        • Case: Anonymus, EVGA Supernova 850G2, 850 W
        • SND: integrisani zvuk, zvučnici Microlab SOLO1MK3 2x30 W, slušalice Sennheiser HD 598
        • LAP: još nemam laptop,nije ni u planu
        • TV: nemam ni plazmu ni LCD televizor, već Panasonic CRT 82 cm, 100 Hz osvežavanje slike
        • INET: DSL
        • Ostalo: podloga za miš Razer, mikro-fiber krpa za brisanje monitora Hama Micro, termalna pasta Prolimatech,
      8. Citat Citiram korisnika: drdekzar Pogledaj poruku
        Nikako da prelomim skupio sam 350e i sad sto vise citam sve sam vise neodlucan....
        Za te pare možeš da nađeš odličan polovan 500D sa kit objektivom ili čak i 40D, ako budeš imao sreće da ga nađeš po toj ceni..
        Ja sam ja dok se borim, i dok se borim biću ja !

Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        1.713
        Moze da nadje i polovan iPhone 4 bez problema mislim da propustas poentu !

Member Avatar korisnika Proday
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        16.065
        Mislim da je poenta teme kupovina dslr-a (bas tako i izricito tako), tako da ne vidim razlog sto se ovde nudi sve ostalo sto nije to!

Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        1.713
        To je tacno, ali da si citao redom postove video bi da momak iznad spominje neki m43 aparat, pa se dvoumi izmedju njega i entry level dslr-a, pa je taman resio da kupi m43 i onda kaze ...

A drugo, na ovom forumu se diskutije bez problema o svemu na temu bilo cega.. Ako bi se drzali teme izricito, to ne bi bilo to
        Menjao DeuS.Mikelle : 08.09.2012. u 13:08

Member Avatar korisnika drdekzar
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        1.900
        Da napisem zasta bi koristio aparat, slikanje porodice, imam dvoje dece.Cesto putujem i voleo bi da zabelezim putovanja.Ne bi dalje mnogo ulagao u opremu voleo bi da vremenom kupim nekiobjektiv sa vecim zumom.Znaci nista profi...

Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        1.713
        Ja mislim da ti je najbolje da odes u neku lepu veliku radnju, i pogledas iz ruke kako ti se cine svi ti gore pomenuti aparati, vidis da li se to uklapa u cenu, kako sve to izgleda kada se koristi.. Pa presudi

Member Avatar korisnika Bad Habbit
        Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        2.302
      15. Moja mašina
      16. Samo da dodam apropo velicine, da sa meni cini, tacnije skoro sam siguran da je recimo 600d manji i laksi od mog fuji-a 6500, koji nije dslr. Sa objektivnom, nekim normalnim, pretpostavljam da bi bio negde tu po tezini, a opet ne bi bio veci, cak mislim da bi generalno bio manji, jer telo jedefinitivno manje. Dakle nije dslr po default-u nesto najvece sto postoji.

Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        1.713
        Dimenzije su iste kao 600D, a on je entry level dslr iznad njega je njegov veci brat 60D, pa veci 7D pa veci 5D pa veci 1D kakve god dodatne oznake... Imas i srednjih formata aparate koji su jos veci, kao Hasselblad ...

Ne bih da vredjam, ali nisam siguran da znas sta je single lens reflex kamera ?
        Menjao DeuS.Mikelle : 08.09.2012. u 15:23

Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        2.302
      19. Moja mašina
      20. Naravno da znam sta je slr kamera. Ne razumem kakvo je to pitanje. I ne razumem zasto si sve ovo nabrajao i kakve to veze ima sa velicinom, osim ako ne mislis da canoni sa manje cifara imaju vece telo, sto opet nema veze sa onim sto sam ja rekao, a to je da je telo 600d manje po dimanezijama i lakse po tezini od recimo mog fuji-a koji nije dslr.

Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        1.713
        Izvini, zbunio me tvoj post, apsolutno ne razumem sta si hteo da kazes u prethodnom postu, osim da je velicina fujija s6500 slicna canonu 600d ? I 600d je za koji mm veci od fujija a od objektiva zavisi koliko ce biti teze !

Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        2.302
      23. Moja mašina
      24. Samo sam konstatovao apropo nekog od prethodnih komentara koji je rekao kako je mana dslra velicina, da to ne mora uvek da bude tako jer i neki non-dslr aparati, kao primer sam naveo svoj fuji su po dimenzijama i tezini tu negde u rangu nekih dslr aparata mao recimo 600d.

Member Avatar korisnika marketman
        Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        599
      26. Moja mašina
        • CPU: Intel E5200
        • MoBo: Asus P5B
        • RAM: Geil ultra 2x2gb
        • VGA: Gayward 4850
        • MON: LG 2242 pf
        • HDD: WD
        • Case: Thermaltake TR2 QFan 500W
      27. Sta komplikujete, bad habit ako ti nije bio problem da nosas fujija, 600d ce biti zadovoljstvo. Dok drdek.... mora da razmisli da li bi vucarao dslr ili da ide na milc

Strana 5 od 178 PrvaPrva 1234567891555105 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •