»RSS Benchmark sajt

Strana 4 od 178 PrvaPrva 123456781454104 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 46 do 60 od ukupno 2667

Tema: Kupovina prvog DSLR-a?

Member Avatar korisnika drdekzar
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        1.900
        Ja se razmisljam bas o olimpusu ali ga nema nigde na oglasima

Member Avatar korisnika s16
        Na forumu od
        Oct 2008
        Poruka
        2.740
      3. Moja mašina
        • CPU: I7 8750
        • MoBo: Intel HM370
        • RAM: 2x16gb Hynix 2400mhz
        • VGA: RTX2060 Omen
        • MON: Eizo EV2736
        • HDD: Samsung SSD PM981 256gb | Samsung 970 Evo 1tb | WD MyBook 3x4tb
        • Case: HP Omen 2019
        • SND: Bang & Olfsen
        • TV: Sony 55" Android
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Sony A7RII
      4. Moze da ga bude ako hoces Meni novi aparat stize druge nedelje oktobra tek

Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        1.900
        Uf ko ce do tad da ceka.Vidim sad da ima povoljno novi e-pl1 1442 i E-pm1 ez-m1442 II r. Kakvi su oni.

Member Avatar korisnika DeuS.Mikelle
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        1.713
        Valjda si video epl3 ? ... Svi oni imaju isti senzor, navodno, kao ep1/2/3 , meni je jedino bilo maltretiranje sa ep1 sto jako sporo fokusira, ali opet sam se izuzetno provodi sa njim, inace sam ga kupio posle 40D i provalio da se bas zabavljam fotkajuci i da mogu cesto da ga nosim sa sobom, a da me niko ne zeza od drustva ili slicno ako znate na sta mislim..

U svakom slucaju, neko je jednostavno za slr neko za rangefinder varijantu... Svako po svom nahodjenju, svaki sistem ima prednosti i mane, samo treba videti preko cega moze da se predje a preko cega ne

I uvek se setim ovog klipa kada neko krene na tu temu
        http://www.youtube.com/watch?v=rmLLg...e_gdata_player
        Menjao DeuS.Mikelle : 07.09.2012. u 01:11

Na forumu od
        Oct 2008
        Poruka
        2.740
      8. Moja mašina
      9. PL1 je P1 samo od plastike i sa ogranicenjem shutter-a na 1/2000 i nesto losijim ekranom ali ima blic. PM1 je takodje plastican, nesto brze fokusira, ali ekran losiji nego na PL1 i P1, meni je njegov ekran bas ocaj. Svi imaju isti senzor ali sa nesto drugacijim fabrickim cackanjima. I PM1 ima poboljsanu verziju kit zoom, tj AF je nesto brzi na samom staklu a plus i telo nesto brzo fokusira. Mada je meni i P1 ok sa svim staklima sem sa kit staklom, sto je generalno problem svih PEN-ova. Tek PL3 i P3 imaju dosta stvari poboljsano, AF je dosta brzi, P3 ima dual-core proc, touch-screen, oled itd, mada je i dalje sve to sminka istog aparata i istog senzora sto je najtuznije. Od svih ovih sam licno probao P3, PL1, PM1 i naravno moj P1 (i OM-D u radnji, al on je prica za sebe). Zbog nedostatka razloga tj izbora za upgrade ga jos nisam promenio, s toga sam i odradio pre-order za PL5, jer ce cela nova serija imati senzor iz OM-D-a
        Menjao s16 : 07.09.2012. u 01:41

Member Avatar korisnika DeuS.Mikelle
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        1.713
        Ep3 se u mnogome razlikuje od p1, daleko da je samo sminka ... Manje vise sve to dodje na isto ako ne koristis dobar objektiv, ali ti bese imas onaj 20mm koji je super ! Tako da sjajno

Mala digresija, ne mislim nista licno ili lose, nego me podseca na one ljigave preprodavce sa fotoberze kada neko govori za objektive stakla ili sociva, i ono cuveno, brate znas kako crta, a veze nema sa fotografijom. Mislim da je lepse kada se neko pravilno izrazava, mada ne menja nista

Member Avatar korisnika kosta10
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        4.366
      12. Moja mašina
        • CPU: Intel Pentium G3258, 3.2 GHz
        • MoBo: ASRock Z97 Extreme 6
        • RAM: 2x8 GB TEAM DDR3 2666
        • VGA: GigabyteAMD Radeon 7870 GHZ Edition, 1100 MHz
        • MON: LG Flatron W2242T
        • HDD: 2 TB Seagate i 240 GB Sandisk Ultra SSD, pet eksterna hard diska( 2 TB,1 TB,250 GB,750 GB,500 GB )
        • OPT: LG BlueRay rezač
        • Case: Anonymus, EVGA Supernova 850G2, 850 W
        • SND: integrisani zvuk, zvučnici Microlab SOLO1MK3 2x30 W, slušalice Sennheiser HD 598
        • LAP: još nemam laptop,nije ni u planu
        • TV: nemam ni plazmu ni LCD televizor, već Panasonic CRT 82 cm, 100 Hz osvežavanje slike
        • INET: DSL
        • Ostalo: podloga za miš Razer, mikro-fiber krpa za brisanje monitora Hama Micro, termalna pasta Prolimatech,
      13. Čekajte, pa da li se PL5 pojavio ili je samo najavljen ???
        Ja sam ja dok se borim, i dok se borim biću ja !

Banned
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        32
        kosta dobices srcku od tolikog adrenalina na svaki novi model koji izadje....

VIP member Avatar korisnika Marti Misterija
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        4.126
      16. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen R5 1600X / Thermallright Macho rev A.
        • MoBo: Asus Prime X370 Pro
        • RAM: Corsair Vengance LPX 4x8gb @2933mhz
        • VGA: Asus RX560
        • MON: Asus ProArt PA279Q
        • HDD: Samsung 970 Evo Plus 500gb / Samsung SSD 250gb EVO / WD 4tb Black / WD 3tb Black
        • OPT: Naocare za citanje i 11 objektiva
        • Case: Fracral Design Define R4 / Seasonic SSR-750FX Gold
        • SND: AL1220
        • LAP: nekoliko
      17. Citat Citiram korisnika: Bad Habbit Pogledaj poruku
        Hvala na ovom iscrpnom postu. Ja sam ponovo odustao. Ok, nisam odustao, ali mi je opet ovo na standby-u. ... tako da ce to i dalje da se "krcka" dok opet ne odem tamo ili naleti nesto povoljno ovde, pa cu onda mozda konacno i ja uzeti dslr.
        Prodje zivot u krchkanju, neckanju, mudrovanju i hiljade dobrih fotki, mozda vrednih za ceo zivot si propustio...
        Razmisli da li je to bilo vredno mudomrshenja o ovoj ili onoj karakteristici ili 10, 20 ili 50 evara razlike kod Pere ili Hansa...
        OBEY - Never trust your own eyes, believe what you are told!

Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        1.900
        Cini mi se ovaj e-pm1 dobra kupovina.Video sam ga novog ispod 300e sa garancijom.
        Ja sam pocetnik u DSlR-u, imao sam sx-240 i pozeleo sam da probam bolje.
        Jedino me brinu cene objektiva za Pen kasnije ako neko zna kako se krecu neki malo bolji od kita.

Na forumu od
        Oct 2008
        Poruka
        2.740
      20. Moja mašina
      21. Citat Citiram korisnika: DeuS.Mikelle Pogledaj poruku
        Ep3 se u mnogome razlikuje od p1, daleko da je samo sminka ... Manje vise sve to dodje na isto ako ne koristis dobar objektiv, ali ti bese imas onaj 20mm koji je super ! Tako da sjajno

Mala digresija, ne mislim nista licno ili lose, nego me podseca na one ljigave preprodavce sa fotoberze kada neko govori za objektive stakla ili sociva, i ono cuveno, brate znas kako crta, a veze nema sa fotografijom. Mislim da je lepse kada se neko pravilno izrazava, mada ne menja nista
        Ja bih voleo kad bih znao pravilno, ali sam prekratko u ovome tako da sam i dalje u "brate znas kako crta" fazonu

Ali iskreno, ja stvarno nisam kupio P3 jer kada realno pogledas senzor je isti tj malo tweakovan. Da kazemo da ISO 1000 na njemu izgleda kao ISO 800 kod mene. Ja sam ga i probao sa 45mm i 20mm, na osnovu toga i kazem. Ali zato sam i rekao da tek P3 i PL3 imaju dosta stvari poboljsano, ali opet ono glavno je ostalo isto. Mada imas dosta misljenja po forumima da P1 i PL1 imaju "bolje" slike od novijih modela zbog dosta slabijeg AA filtera, ja to licno nisam primetio, kao sto rekoh, jedino sam primetio mnogo malu razliku u ISO kvalitetu.

Citat Citiram korisnika: kosta10 Pogledaj poruku
        Čekajte, pa da li se PL5 pojavio ili je samo najavljen ???
        PL5 i PM3/2 ce biti predstavljeni zvanicno sad na fotokini, i zvanican pre-order ce biti moguc odmah posle toga. Ali bitna poenta je da imaju senzor iz OM-Da, sve ostalo je (meni) manje vise ne bitno, jer je i ovako malo falilo da uzmem OM-D.

Citat Citiram korisnika: drdekzar Pogledaj poruku
        Cini mi se ovaj e-pm1 dobra kupovina.Video sam ga novog ispod 300e sa garancijom.
        Ja sam pocetnik u DSlR-u, imao sam sx-240 i pozeleo sam da probam bolje.
        Jedino me brinu cene objektiva za Pen kasnije ako neko zna kako se krecu neki malo bolji od kita.
        PM1 ti je sad vec po prodavnicama, koje prate ono sto kaze Olympus, oko 290 eur koliko i treba da bude, da bi se prodao pre nego sto stigne novi PM.

Da objektivi generalno jesu skuplji, nesto sto ne mogu licno da tvrdim jer drugo nista nisam probao a procitao sam, je da su bas toliko i kvalitetni. Npr Oly 45mm f1.8 je u rangu Canon 50mm f1.4 koji kosta manje vise isto dok ti je Canon 50mm f1.8 oko 100 eur. Ovako ti je po cenama koje sam ja placao: Pana 20mm 250 eur (skoro nov jer novog nema), Oly 45mm 330 eur, Oly 40-150 220 eur (polovan), Pana/Leica 25mm 520 eur i uzeo sam i novu verziju kit objektiva za 80 eur i prodao moj kit za 70 eur S tim sto sam pre neki dan prodao Oly 45mm, jer meni sasvim ok da koristim Canon FD 50mm f1.4 preko adaptera. Jako malo koristim tu duzinu, a kad mi zatreba mogu da se priblizim sa 25mm ili da stavim ovaj sa adapterom i izbegnem da mi 300+ eur stoji bez razloga.

Bitna stvar je, ako se odlucis za PEN ili Lumix, da su krs sa kit objektivom. S toga moras da planiras da juris Pana 20mm ili tako nesto u zavisnosti sta i kada planiras da slikas. Ja cu moj 20mm verovatno prodavati jer je 25mm veca i mnogo bolja i svetlija verzija 20mm.
        Menjao s16 : 07.09.2012. u 11:01

VIP member Avatar korisnika driver
        Na forumu od
        Jun 2000
        Poruka
        18.062
      23. Moja mašina
        • CPU: i7 3.4@3.9Ghz
        • MoBo: iMac Late 2012
        • RAM: 32GB DDR3 1600MHz
        • VGA: Nvidia 680 MX
        • MON: Cinema Display 27"
        • HDD: Lacie 5Big Thunderbolt 2 20TB RAID, 4 x 3TB Seagate, 4 x 3TB USB3 WD, 500GB Transcend 2.5", 2TB WD
        • OPT: 2x Pioneer BD-R USB slim
        • Case: iMac
        • SND: M-Audio Fast Track, Marantz + MB Quart
        • LAP: Macbook Retina 15" Late 2012
        • TV: Samsung 42" Plasma
        • Ostalo: Apple Keyboard Aluminium, Apple Magic Mouse, Thrustmaster T500RS
      24. Citat Citiram korisnika: s16 Pogledaj poruku
        Izmenjivi objektivi, "veci senzor", dof, bokeh, manuelni fokus, macro... Sve ovo vazi i za milc i za dslr, to sto dslr skoro sve radi brze i bolje od P1 je, pa onako iskreno razlika od 400+ evra i par kila, samo za telo

Meni je P1 dosao kao jako lepa i jeftina skola, licno meni bolje od njega i ne treba, jedini razlog sto kupujem nov aparat je ISO preko 1600 mada je i to zato sto sam razmazen a ne zato sto mi realno treba...
        Za iste pare si mogao da uzmesh mali DSLR koji bi ti tek bio prava skola. P1 je uzasan kao svaki kompakt, samo sto ima veci senzor. Izmena objektiva mu bas i nije prednost jer ako cesh da kupis drugi objektiv, gabariti i cena mu skacu previse da bi se isplatilo imati glomazni "kompakt" sa izmenljivim objektivima

Pa *mjau**mjau**mjau*, ja sam sada srecan sto nisam bio tako siguran sta hocu, jer da sam kupio 600D ili nesto slicne velicine, imao bi naprevljenih 100 fotki i jedan simpatican gadget koji zauzima mnogo mesta na polici. A sada imam torbicu sa telom, 4 objektiva itd koja je i dalje velicine i tezine jednog DSLR tela bez objektiva

Torbica je torbica, da li je veca ili manja, ti moras da je nosis. 600D sa par plastikanera je isto malih gabarita i isto se mora nositi kao i za taj P1 i ja tu razliku ne vidim. Ne postoji razlika ni izmedju toga i prosumera, sve dok moras da nosis "dedicated" torbicu, svejedno je da li je ona teska pola kile ili kilo. Jedini razlog da se ne uzme DSLR je nesto sto ne trazi svoju torbu, a to je dzepni kompakt...
        無限

Na forumu od
        Oct 2008
        Poruka
        2.740
      26. Moja mašina
      27. Ja kapiram sta ti pricas, ali opet porediti kompakt sa p1 je *mjau**mjau**mjau* preterivanje. Po meni je blizi dslr-u nego bilo kom kompaktu. Ne mogu da ti objasnim koliko dslr smesno izgleda u poredjenju sa PEN aparatima u trenucima u kojima ga ja koristim. Nekako imam utisak da ovde jedino DeuS.Mikelle kapira o cemu ja pricam.

Uzmi ovu situaciju kao primer. Primer: Na zurci, pijan kao guzica, PEN sa 20mm f1.7 u dzepu, ne tripujem se gde je, sta je, drzim ga na auto ISO 200-1600, A prio na f1.7, i znam da kad god ga izvucem, napravicu upotrebljivu fotku. I ono sto je izgleda vama pro-fotografima ne bitno ( ne mislim ovo sarkasticno) je ******izam koji bih ja osecao u istoj situaciji kada bih krenuo da vadim dslr i guram ga ljudima (citaj devojkama) u facu. Ljudi/drustvo/devojke jednostavno ne gledaju isto na aparat tipa PEN i na aparat tipa DSLR. Najmanji dslr je opet mnogo mnogo veci i mnogo tezi od bilo kog m4/3 aprata. Nisam OM-D kupio zato sto ima EVF koji opet viri i zato sto je tezak a kamoli dslr.

Bio ja, gledao, testirao, drzao, pozajmljivao dslr. Ali to jednostavno nije nesto meni treba a smatram i vecini amatera kojima imaju dslr cisto zato sto pravi dobre fotke a usput su napravili 100 fotki i od tada aparat stoji na polici jer im je jednostavno smesno ili tesko da ga nose.
        Menjao s16 : 07.09.2012. u 13:59

Member Avatar korisnika seizmos
        Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        5.087
        Pa dslr i jeste za profi upotrebu a ne da stoji na polici ili za ukras, najvaznije je kupiti aparat onakav kakav ti treba u uslovima u kojim bi ga najcesce koristio (kolekcionare koji imaju kesha i drze stvari na policama ovde ne ubrajamo)....Tebi s16 apsolutno ne treba DSLR i to je normalno jer na mestima na kojima ti hvatas fotke i hoces da ti aparat bude uvek na dohvat ruke i uglavnom u dzepu onda se kao resenje sve namece samo ne DSLR i imaces pristojne fotke, zasto ih i ne bi imao sa pomenutim kompaktima, jel tako. Pak, oni koji vuku torbicu i stalno traze vise oni ne idu nikuda bez ovog ogromnog tela, objektiva i ostalih skalamerija...

Member Avatar korisnika __zevs__
        Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        3.809
      30. Moja mašina
        • CPU: Intel i5-3570K
        • MoBo: Gigabyte GA-Z77X-D3H
        • RAM: 4x4 GB DDR3 1866
        • VGA: Integrale
        • MON: LG W2453V
        • HDD: WD 640GB x3 + 250GB Seagate Baracuda
        • OPT: Nec 4551A, Pioneer 212D
        • Case: Kuciste: LC Power Pro-910B; Napajanje: Corsair 400CX
        • SND: Integrisana/Altec lansing 121
        • LAP: Lenovo S10e
      31. Glupo mi je poredjenje, slazem se da PEN nije compact, ali nije ni DSLR.
        Argumenti (velicina) koje si naveo stoje, ali to je samo zato sto tebi treba kompakt sa dobrom fotografijom (PEN).
        Ne vidim kako bi neko na tome video da li bi mu odgovarao DSLR? To je kao da si rekao kupi prvo moped pa ces da vidis da li ti treba auto. I da znam da moped nije isto sto i bajs, ali nije ni auto.

Strana 4 od 178 PrvaPrva 123456781454104 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •