»RSS Benchmark sajt

Strana 3 od 178 PrvaPrva 12345671353103 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 31 do 45 od ukupno 2664

Tema: Kupovina prvog DSLR-a?

Member Avatar korisnika Dusan94
        Na forumu od
        Dec 2009
        Poruka
        186
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 2500k @4.5GHz
        • MoBo: P8Z77-I Deluxe/WD
        • RAM: 2x4GB Kingston HyperX Beast
        • VGA: Intel HD3000
        • HDD: Seagate 7200.12 1TB
        • Case: CM Elite 110 / SS620gm2
      3. ^^^
        Nije bitno šta će svet da misli, nego da ne gledaju u aparat k'o da će da ih ubije, ili da ne beže iz kadra. Ne izgleda baš lepo na fotografijama...

VIP member Avatar korisnika driver
        Na forumu od
        Jun 2000
        Poruka
        18.062
      5. Moja mašina
        • CPU: i7 3.4@3.9Ghz
        • MoBo: iMac Late 2012
        • RAM: 32GB DDR3 1600MHz
        • VGA: Nvidia 680 MX
        • MON: Cinema Display 27"
        • HDD: Lacie 5Big Thunderbolt 2 20TB RAID, 4 x 3TB Seagate, 4 x 3TB USB3 WD, 500GB Transcend 2.5", 2TB WD
        • OPT: 2x Pioneer BD-R USB slim
        • Case: iMac
        • SND: M-Audio Fast Track, Marantz + MB Quart
        • LAP: Macbook Retina 15" Late 2012
        • TV: Samsung 42" Plasma
        • INET: DSL
        • Ostalo: Apple Keyboard Aluminium, Apple Magic Mouse, Thrustmaster T500RS
      6. Pa u tom slucaju nex je bolji, ima veci senzor, i telo je manje
        無限

Member Avatar korisnika LuxoR
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        871
      8. Moja mašina
        • LAP: MB Pro 13" late 2011
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Samsung 830 120GB SSD kao primarni + originalni 500GB HDD umesto optike
      9. I ja sam bio u sličnoj nedoumici (samo moja traje mnogo manje od 10 godina) .. volim da škljocam (valjda jer ne volim baš da mene slikaju ) i izmenjao sam nekoliko aparata od klasičnih malih digitalaca, onda sam bio uzeo fuji 5600 (odnosno pošto je kupljen tada u usa, zvao se tamo 5200) i bio oduševljen zumom, onda sam se sa njega ponovo vratio manjem Fuji 200EXR za koga imam samo reči hvale, mali, lagan, našklocao gomilu slika radi ko zmaj i dan danas ...

premišljao sam se oko ulaska u DSLR jer sam uvek hteo da probam to "čudo" a ulaz u to dosta košta, uz dodatnu priču da "moraš" da uzmeš još par sočiva koji opet koštaju nenormalno ... posle dosta čitanja i drajverove preporuke sam se odlučio da uzmem 600d, ali mi je bio dosta skup, propala mi je mađarska varijanta (iako sam 2 puta išao u budimpeštu u kratkom vremenskom rastojanju)

na kraju sam 17.8. ove godine uvatio na oglasima za 300e canon 1100d (dobio sam račun i sve, kupljen u januaru, imam garanciju sve lepo..) uz njega kit 18-55mm, najblaže govoreći sam oduševljen! Do sada sam ispucao već skoro 2.500 slika (naravno većina je za bacanje ) al to shvatam procesom učenja...

Da li ću uzeti još koje sočivo - sigurno, ali tek kad budem skupio neku lovu jer mi ovaj kit odlično radi posao (ponekad mi nedostaje zum, ali ni blizu toliko često, mada evo već sam video neke asferične 18-130mm il' tako nekako za oko 120e, nisu uopšte veliki a deluju mi vrlo fini kao all-around), svi mi kažu da uzmem 50mm i verovatno ću uzeti, ali polako ...

u odnosu na sve dosadašnje aparate između ostalog ovim sam dobio:
        • brzi fokus
        • DOF
        • Slikanje sa slabim svetlom bez blica

Meni je aparat potreban da kad otputujem negde sa ženom da mogu da napravim lepe slike, da mogu da slikam naše novo malo kuče koje juri ko ludo, da slikam šurakovu malu bebu, kad odem kod dalje rodbine na selo na jug srbije gde još uvek ima onih starih kuća i generalno dvorišta kao iz srednjeg veka .. u suštini porodično fotografisanje ...

Za bebu mi je bitno da mogu da ga uslikam u slabom (kućnom) svetlu bez blica, da ženu mogu lepo da uslikam na moru (žena naravno nema pojma sa poziranjem pa promeni 101 facu u 5 sekundi slikanja, tako da sam sada na moru iškljocao preko 300 njenih slika na plaži za manje od 10 minuta, od toga je rekla "sviđaju mi se ovih 5" ja srećan, ona presrećna), portreti generalno ispadaju fenomenalno samim zamućenjem pozadine tako da porodične slike ispadaju odlično i svi su ekstra srećni kad ih gledaju i rado ih čuvaju, cveće u krupnom planu odlično izgleda ...

Naravno sve ovo kada kažem da je nešto odlično to je u odnosu na tip i kvalitet slika koje su izlazile iz prethodnih aparata (mada sigurno tu ima i malo iskustva u škljocanju, ni jedan aparat te neće naučiti da napraviš dobru kompoziciju i da uhvatiš kadar iz nekog drugog/boljeg ugla)...

E sad, sa druge strane, jeste skalamerija, nije mi sve jedno npr kad sam ga nosao na plažu, sva sreća pa je bilo veće društvo i uvek je neko bio pored svih ostalih stvari, inače kad sam išao sam sa ženom na plažu nisam ga nosao... zamisli sada sve to isto samo sa torbom u kojoj ti je neki 50mm, pa neki tele, pa neki makro, pa još ako nahvataš neke filtere itd.. vesela igranka

U svakom slučaju ja sad ovu skalameriju posmatram kao vrlo lepu igračku (koja me možda tom svojom "DSLR kategorijom" tera da malo razmilim o tome šta slikam, da ne budem onaj tipičan moderan turista gde sada svaka šuša ima oko vrata neki DSLR u kom se ne vadi iz automatskog moda), nisam pukao neke velike pare, pa ako mi dosadi lako ću se vratim na neki kompakt a da mi ne bude žao bačenih para na opremu.

Kad sam ja ovako oduševljen ovom "budget ultra entry level" mašinom, mogu samo da zamišljam koliko su bolji oni koji prilaze (i prelaze) četvorocifrene price tags...

Moja preporuka ti je da probaš - nađi neki iole moderniji (nikon d3100, canon 1100d, 550d, 600d), polovan (da ti ne bude žao para), malo čitaj teoriju, i mnogo eksperimentiši (koliko sam samo puta okinuo mračnu ili presvetlu sliku i izleteo van fokusa).. pa ako skapiraš da ti se ipak ne sviđa onda prodaj mašinu nećeš izgubiti mnogo u parama ...

Member Avatar korisnika Bad Habbit
        Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        2.302
      11. Moja mašina
      12. Hvala na ovom iscrpnom postu. Ja sam ponovo odustao. Ok, nisam odustao, ali mi je opet ovo na standby-u. Bio sam u Nemackoj prosle nedelje i nasao sam na jednom mestu 600d telo, novo, za 540 eur, s'tim sto bih vratio porez, tako da bi me izasao oko 490 (optrilike) i na istom tom mestu sam nasao tamron 17-50 2.8 polovan, ali sa dve godine garancije iz te radnje za 200 eur, tako da bi me sve komplet izaslo oko 700 eur. Medjutim nesto sam opet razmisljao, hocu, necu, da li da uzmem, da li mi to treba, ipak je to opet 700 eur, sto su velike pare i na kraju sam odustao. U sustini smorio sam se najvise jer sam nosio svoj 6500 kojim sam fotka grad i generalno nisam bas bio zadovoljan kakve sam fotke napravio i onda sam se nekako poceo da preispitujem da li sam ja uopste "zaluzio" dslr, jer ni sa ovim 6500 nisam bas uspeo da napravim neke zadovoljavajuce fotke, tako da sam ipak odlucio da odustanem, za sada. Naravno od tada, a to je bilo pre desetak dana, sam se vec jedno 20 puta premisljao da li sam pogresio i da lis am ipak trebao da uzmem tu kombinaciju, ali *mjau**mjau**mjau*, za sada je tako, pa cemo dalje da vidimo. Ovde ne mogu da nadjem to za te pare, tako da sada i da hocu da uzmem, morao bih da platim vise, a to ne zelim, tako da ce to i dalje da se "krcka" dok opet ne odem tamo ili naleti nesto povoljno ovde, pa cu onda mozda konacno i ja uzeti dslr.
        Menjao Bad Habbit : 05.09.2012. u 10:49

Member Avatar korisnika Proday
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        16.065
        Druze razumem u potpunosti u kakvoj si situaciji; i ja sam se poput tebe 10ak godina prelamao da li da kupim ili ne itd (cimao Drivera 100x, covek garant poludeo od mene) i onda pre par dana pazarim "nov" (uradio oko 4k fotki) canon 400D sa kit objektivom za 220e i sad sam sretan (odma sam kupio i grip i rezervnu bateriju za jos 40e ali to sad nije bitno). Bitno je da sam za relativno male pare (ipak je ovo daleko ispod 700e koje pominjes) usao u DSLR svet, mogu da se igram i ucim i u krajnjoj granici prodam sve ovo i izgubim mozda 10-20e ako mi se ne svidi, mada vec posle sat vremena je jeko pocelo da mi se svidja (mislim na fotografije tj sam kvalitet istih u poredjenju sa svim onim kompaktima i prosumerima ranije koje sam koristio) Sad mi ostaje da pazarim F50 1.8 pa cu onda dalje da vidim sta i kako
        U svakom slucaju, moj savet je da pazaris nesto povoljno i provereno na oglasima samo da udjes u svet ovakve fotografije (naravno sve ovo vazi ako ti video nije bitan), a posle ces vec videti sta i kako. Sve najbolje!!

Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        2.302
      15. Moja mašina
      16. Ok, tnx. Tako sam i ja nesto razmisljao, mada savetovano mi je da ne gledam nista ispod 550d, ili neki dvocifreni stariji eventualno.

Nego jos nesto da dodam. Jos jedan od razloga koji me je prelomio da ne kupim sada 600d je kvalitet izrade. Iskreno, nisam uzivo nikada video ni drzao aparat do tada. Kada asm ga uzeo u ruke delovao mi je mnogo jeftino, nekako mi je plastika od koje je napravljen takodje odavala utisak jeftinog, nekvalitetnog. Ne znam, ovaj moj fuji 6500 je pored njega izgledao kao masina. To me je isto prilicno iznenadilo/razocaralo.

Member Avatar korisnika LuxoR
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        871
      18. Moja mašina
        • LAP: MB Pro 13" late 2011
        • Ostalo: Samsung 830 120GB SSD kao primarni + originalni 500GB HDD umesto optike
      19. Ne znam kakvo ti je imovinsko stanje, ali pretpostavljam da smo slicni ako sebi tesko opravdavas kupovinu nove "igracke" za 500+e..

Zato sam ja i zabatalio junje 550d,600d i sl, a stariji mi nisu ulazili u obzir jer nemam nameru da nosam i mali aparat samo da bih snimio neki video od par minuta pa mi je trebao neki "noviji" aparat koji moze da snimi video u barem 720p

Preorucujem ti da uzmes bilo koji polovnjak pa ako skapiras da ti je cim da se mlatis sa manuelnim konfrolama i da eksperimentises (i da nosaš mašinu) lako ga prodas i ne bude ti mnogo krivo, bar si probao...

Lako ces dalje izdvajati pare ako se navuces i skapiras da napredujes i ako ti postane neki hobi...

Member Avatar korisnika DeuS.Mikelle
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        1.713
        Sacekaj ti jos 10ak godina pa za iste pare lepo kupi od nekog forumasa 5D mark II i obavezno neki L objektiv

Member Avatar korisnika kosta10
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        4.366
      22. Moja mašina
        • CPU: Intel Pentium G3258, 3.2 GHz
        • MoBo: ASRock Z97 Extreme 6
        • RAM: 2x8 GB TEAM DDR3 2666
        • VGA: GigabyteAMD Radeon 7870 GHZ Edition, 1100 MHz
        • MON: LG Flatron W2242T
        • HDD: 2 TB Seagate i 240 GB Sandisk Ultra SSD, pet eksterna hard diska( 2 TB,1 TB,250 GB,750 GB,500 GB )
        • OPT: LG BlueRay rezač
        • Case: Anonymus, EVGA Supernova 850G2, 850 W
        • SND: integrisani zvuk, zvučnici Microlab SOLO1MK3 2x30 W, slušalice Sennheiser HD 598
        • LAP: još nemam laptop,nije ni u planu
        • TV: nemam ni plazmu ni LCD televizor, već Panasonic CRT 82 cm, 100 Hz osvežavanje slike
        • Ostalo: podloga za miš Razer, mikro-fiber krpa za brisanje monitora Hama Micro, termalna pasta Prolimatech,
      23. Citat Citiram korisnika: Bad Habbit Pogledaj poruku
        Ok, tnx. Tako sam i ja nesto razmisljao, mada savetovano mi je da ne gledam nista ispod 550d, ili neki dvocifreni stariji eventualno.

Nego jos nesto da dodam. Jos jedan od razloga koji me je prelomio da ne kupim sada 600d je kvalitet izrade. Iskreno, nisam uzivo nikada video ni drzao aparat do tada. Kada asm ga uzeo u ruke delovao mi je mnogo jeftino, nekako mi je plastika od koje je napravljen takodje odavala utisak jeftinog, nekvalitetnog. Ne znam, ovaj moj fuji 6500 je pored njega izgledao kao masina. To me je isto prilicno iznenadilo/razocaralo.
        Najbolje je da, onda, razmisliš o kupovini polovnog Canon 50D, ili čak 40D. Ti modeli su iz više klase i imaju dosta kvalitetniju izradu. Ne znam koliko ih ima u ponudi ali potrudi se da nađeš po oglasima. 40D je možda previše star, ali bi ti 50D star do 3.5 godine sasvim dobro legao.
        Ja sam ja dok se borim, i dok se borim biću ja !

Member Avatar korisnika Marko_P
        Na forumu od
        Feb 2009
        Poruka
        741
        Ja uzeo 40D prije godinu dana i more than happy with it!!! Mozda mi nekada zatreba visi ISO, ali sem toga... Bar za mene...
        'It is said that his enemies would go blind from over-exposure to pure awesomeness!'

Member Avatar korisnika s16
        Na forumu od
        Oct 2008
        Poruka
        2.740
      26. Moja mašina
        • CPU: I7 8750
        • MoBo: Intel HM370
        • RAM: 2x16gb Hynix 2400mhz
        • VGA: RTX2060 Omen
        • MON: Eizo EV2736
        • HDD: Samsung SSD PM981 256gb | Samsung 970 Evo 1tb | WD MyBook 3x4tb
        • Case: HP Omen 2019
        • SND: Bang & Olfsen
        • TV: Sony 55" Android
        • Ostalo: Sony A7RII
      27. Citat Citiram korisnika: Bad Habbit Pogledaj poruku
        Hvala na ovom iscrpnom postu. Ja sam ponovo odustao. Ok, nisam odustao, ali mi je opet ovo na standby-u. Bio sam u Nemackoj prosle nedelje i nasao sam na jednom mestu 600d telo, novo, za 540 eur, s'tim sto bih vratio porez, tako da bi me izasao oko 490 (optrilike) i na istom tom mestu sam nasao tamron 17-50 2.8 polovan, ali sa dve godine garancije iz te radnje za 200 eur, tako da bi me sve komplet izaslo oko 700 eur. Medjutim nesto sam opet razmisljao, hocu, necu, da li da uzmem, da li mi to treba, ipak je to opet 700 eur, sto su velike pare i na kraju sam odustao. U sustini smorio sam se najvise jer sam nosio svoj 6500 kojim sam fotka grad i generalno nisam bas bio zadovoljan kakve sam fotke napravio i onda sam se nekako poceo da preispitujem da li sam ja uopste "zaluzio" dslr, jer ni sa ovim 6500 nisam bas uspeo da napravim neke zadovoljavajuce fotke, tako da sam ipak odlucio da odustanem, za sada. Naravno od tada, a to je bilo pre desetak dana, sam se vec jedno 20 puta premisljao da li sam pogresio i da lis am ipak trebao da uzmem tu kombinaciju, ali *mjau**mjau**mjau*, za sada je tako, pa cemo dalje da vidimo. Ovde ne mogu da nadjem to za te pare, tako da sada i da hocu da uzmem, morao bih da platim vise, a to ne zelim, tako da ce to i dalje da se "krcka" dok opet ne odem tamo ili naleti nesto povoljno ovde, pa cu onda mozda konacno i ja uzeti dslr.
        Ti lepo kupi Oly P1/PL1 / Pana GF1 itd sa kit staklom za 200-250 evra i vidi jel te to uopste interesuje, jer nije mnogo para... Pa ako ti je interesantno onda ces lako sebi opravdati koliko god para treba da das za nesto bolje, a ako ne, prodas ga za iste pare i uzivas

Member Avatar korisnika seizmos
        Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        5.087
        Da al on bi odma' bar 600D da kupi za to da vidi dal mu nesto takvo i treba

S16 lepo si predlozio.

VIP member Avatar korisnika driver
        Na forumu od
        Jun 2000
        Poruka
        18.062
      30. Moja mašina
        • CPU: i7 3.4@3.9Ghz
        • MoBo: iMac Late 2012
        • RAM: 32GB DDR3 1600MHz
        • VGA: Nvidia 680 MX
        • MON: Cinema Display 27"
        • HDD: Lacie 5Big Thunderbolt 2 20TB RAID, 4 x 3TB Seagate, 4 x 3TB USB3 WD, 500GB Transcend 2.5", 2TB WD
        • OPT: 2x Pioneer BD-R USB slim
        • Case: iMac
        • SND: M-Audio Fast Track, Marantz + MB Quart
        • LAP: Macbook Retina 15" Late 2012
        • TV: Samsung 42" Plasma
        • Ostalo: Apple Keyboard Aluminium, Apple Magic Mouse, Thrustmaster T500RS
      31. A sta ce da vidi ako kupi P1 ? To nema nikakve veze sa DSLRom
        無限

Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        2.302
      33. Moja mašina
      34. Rekao sam vec. Ako budem kupovao dslr, kupicu iskljucivo 600d (mozda 550d) i nista losije od toga. I nema sta da vidim da li mi treba ili ne. Koristim razne fotoaparate do sada vec godinama i najzadovoljniji sam do sada bio sa 6500, koji je opet najblize dslr-u, naspram kompakta koje sam koristio pre njegam tako da cu ga koristiti makar toliko koliko i njega i makar za stvari za koje sam koristio njega, tako da visak nece biti. A da li ce biti neke vece koristi od njega, to ce vreme poakzati, naravno AKO ga uopste kupim. PAre ako odlucim da dam, necu zaliti posle kupovine. To je moj moto. Kad nesto kupim, kupio sam i *mjau**mjau**mjau*, nema tu vise razmisljanja da li sam trebao ili ne.

Member Avatar korisnika s16
        Na forumu od
        Oct 2008
        Poruka
        2.740
      36. Moja mašina
        • CPU: I7 8750
        • MoBo: Intel HM370
        • RAM: 2x16gb Hynix 2400mhz
        • VGA: RTX2060 Omen
        • MON: Eizo EV2736
        • HDD: Samsung SSD PM981 256gb | Samsung 970 Evo 1tb | WD MyBook 3x4tb
        • Case: HP Omen 2019
        • SND: Bang & Olfsen
        • TV: Sony 55" Android
        • Ostalo: Sony A7RII
      37. Citat Citiram korisnika: driver Pogledaj poruku
        A sta ce da vidi ako kupi P1 ? To nema nikakve veze sa DSLRom
        Izmenjivi objektivi, "veci senzor", dof, bokeh, manuelni fokus, macro... Sve ovo vazi i za milc i za dslr, to sto dslr skoro sve radi brze i bolje od P1 je, pa onako iskreno razlika od 400+ evra i par kila, samo za telo

Meni je P1 dosao kao jako lepa i jeftina skola, licno meni bolje od njega i ne treba, jedini razlog sto kupujem nov aparat je ISO preko 1600 mada je i to zato sto sam razmazen a ne zato sto mi realno treba...

Citat Citiram korisnika: seizmos Pogledaj poruku
        Da al on bi odma' bar 600D da kupi za to da vidi dal mu nesto takvo i treba

S16 lepo si predlozio.
        Pa *mjau**mjau**mjau*, ja sam sada srecan sto nisam bio tako siguran sta hocu, jer da sam kupio 600D ili nesto slicne velicine, imao bi naprevljenih 100 fotki i jedan simpatican gadget koji zauzima mnogo mesta na polici. A sada imam torbicu sa telom, 4 objektiva itd koja je i dalje velicine i tezine jednog DSLR tela bez objektiva
        Menjao s16 : 06.09.2012. u 18:36

Strana 3 od 178 PrvaPrva 12345671353103 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •