Šta je novo?

Kupovina prvog DSLR-a?

Razumem ja sve to, dodavanje suma da bi docarali situaciju, dobili nekakav efekat no to je kontrolisano. Pitanje je kako upregniti i drzati pod kontrolom sum jer je u ovom slucaju to nekontrolisana pojava.
 
LR uklanja šum dobro, a svakako je za preporuku jer nema aplikacije koja bolje “razvija” RAW masovno. Ako te slike završavaju na rezoluciji ekrana, može baš jako dobro da izgleda. Ja sam Exit kao press slikao pre 16 godina sa Canon 40D, peglao slike, bile bombona. Mogu da probam da ih iskopam, to super izgleda.

Evo ovde ima na sajtu izvođača mojih slika, nađi samo Exit 2008:

Danas šta imate za slikanje je neuporedivo bolje.
 
Sve je to okej ali treba se spustiti na zemlju i komunicirati na nivou realnosti. Naravno da džaba tehničko savršenstvo ako je fotografija loša, ali važi i obrnuto - ako je fotografija dobra, "mane" poput šuma nemaju toliko efekta. Koncerti, street photo, sve gdje dodaje na atmosferi taj malo grungy ili retro look ne treba da razmišlja od šumu. Ali šum je ponekad razlika između upotrijebljive i neupotrijebljive fotografije u graničnim slučajevima, a s njima se srijećemo češće nego što očekujemo.
 
Pozdrav svima. Da li mozete da mi preporucite gde ocistiti senzor na a6500?
Duvaljka i ostalo vise ne pomaze. :) Koliko god pazio pri menjanju objekita, desilo se to da na samom senzoru imam dve tri mrlje koje su konstantne a ne znam, niti zelim sam to da cistim :)
 
Žena nosila u SS Digit, dobro odradili posao.
 
Nazad
Vrh Dno