Šta je novo?

Kupovina prvog DSLR-a?

@ deus

600d, obrces oznake, bas si nikondzija :d :)

Obrukah se :D Za D600 mi podsvest govori :D ... PLay, ja iskreno ne vidim sta ce ti Touch screen na DSLR-u, a 600D radi kao sat...

Sta god izabrao imaj samo jedno na umu, poenta ti je u objektivima i oni ce ti praviti najvecu razliku, ovo sam pisao milion puta na forumu, ovde se vecina trudi da kupi sto bolje telo, i sve pare spuca na to, a zapravo bi trebalo najvise uloziti u sto bolje objektive..

Zapamti samo jedno, bolji objektiv ce praviti bolje fotke nego losiji objektiv na najboljem telu ;)
 
Sto se tice velicine,ako hoces fotoaparat koji je kompaktan i jedan i drugi su ti veliki,a ako ti to nije toliko bitno onda bolje uzmi veci zbog lezanja u ruci ;) Za ostalo ti nzm reci puno i ja sam nov ali eto imao sam prilike da drzim moj 550d i 1100d u jednoj radnji u ruci i mogu ti reci da mi je moj 550d mali,imam osecaj kao da ce mi ispasti iz ruku,a 1100d jos gore kao da je igracka.
 
Mikelle ispratio sam to za objektive, ali racunam da u ovom izvlacenju uzmem ok aparatic sa korektnim kit objektivom, jeftinim a opet zanimljivim 50mm 1.8 za prve korake a onda kako me voda nosi...
A voleo bi da snimim i malo videa, sve iskljucivo u amaterskim okvirima (koristio bi autofocus pa bi hteo da bude sto upotrebljiviji), da snimam decurliju i tako...

U tom smislu favorizujem 100D ispred 600D...
 
Mikelle ispratio sam to za objektive, ali racunam da u ovom izvlacenju uzmem ok aparatic sa korektnim kit objektivom, jeftinim a opet zanimljivim 50mm 1.8 za prve korake a onda kako me voda nosi...
A voleo bi da snimim i malo videa, sve iskljucivo u amaterskim okvirima (koristio bi autofocus pa bi hteo da bude sto upotrebljiviji), da snimam decurliju i tako...

U tom smislu favorizujem 100D ispred 600D...

Zao mi je sto ne mogu u pravom smislu da ti pomognem, jer nikada nisam ni video 100D, ali ako ti mislis da je bolji, uzmi njega, zasto da ne, koliko vidim to je samo malo unapredjeni senzor od 18 Mpx koji je u gomili Canon aparata, izmedju ostalih u 7D i senzor je ekstra !

50mm 1.8 samo imao i odlican je, samo da znas da ume da omasi fokus (za razliku od Nikon varijante 50mm 1.8D koji me nikada nije izdao i bode fokus bas gde treba, pu pu pu ;))
Ali svakako za te pare ces biti odusevljen, sto se videa tice, mozes da uzmes neke stare, manuelne Canon FD objektive, koji se prodaju bas jeftino i da ih koristis pomocu adaptera !

Jedini savet koji mogu da ti dam, opet ako si u mogucnosti, nemoj da uzmes bas kit 18-55 u kojoj god izvedbi jer je to bas najlosiji objektiv, i kod Nikona i kod Canona je ista prica, ako bi mogao da se isprsis za Tamron 17-50mm 2.8, to bi ti bilo najpametnije, da ga nadjes polovnog za oko 250 evra, pa uzmi jeftini aparat i njega :)

I jos ovo, ako vec zelis da se bavis video snimanjem, zar nije pametnije da uzmes 600D, njemu je ekran pokretan, a kod videa bi ti to znacilo ?

POzdrav !
 
50mm 1.8 samo imao i odlican je, samo da znas da ume da omasi fokus (za razliku od Nikon varijante 50mm 1.8D koji me nikada nije izdao i bode fokus bas gde treba, pu pu pu ;))

Jeres brate, jeres. Treba hrabrosti da se ovako nešto napiše, sada očekuj CANONadu meteora :).
 
^ Sto? Pa istina je i poznato je da "plastikfantastik", tj. 50 1.8 mkII ima vrljav AF i da cesto ume da omasi. Ali kada pogodi, crta kao "veliki".

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
E tako sam i ja cenio za taj 50mm... Nije da imam iskustva nego sam citao, pa sad ako laze koza ne laze rog...
Zato i njega cenim kao obaveznu kupovinu uz aparat...
A sto se tice kit objektiva, koliko sam shvatio ovaj 18-55 stm je do sada najbolji kit objektiv... E to sto su mu svetlosne karakteristike tanke to je drugo, u tom cenovnom rangu nema konkurenciju...
I jos 100d posebno dobro moze da iskoristi taj stm motor u live modu...
Tako da u tom rangu cene do 500 e za novo, mislim da ne gresim... 100d + 18-55stm + 50mm 1.8 II...
Hvala na saradnji svima, ako neko ima jos nesto da doda slusam pazljivo...
Pozdrav...
 
Po meni ti je pametnuje da uzmes polovan Tamron 17-50 2.8 umesto oba objektiva. Svakako ces provaliti vremenom o cemu sam pricao, ja sam isto tako radio :-D

Srecno sa kupovinom, jedino sto je bezveze kod saveta,osim toga sto ja smaram, ti si odavno odlucio sta ces da uradis, a ovde samo trazis potvrdu :) koja ce ti znaciti, makar bila od nekoga ko apsolutno ne zna o cemu prica...
 
Jasno je meni da je to znacajno svetliji objektiv, itekako imam to u vidu, medjutim ja gledam i finansijski momenat... Samo telo aparata je neznatno jeftinije bez kit objektiva, tako da nije bas adekvatno poredjenje da cu dobiti Tamron po ceni ova dva objektiva...
Ono sto ja imam u vidu je da mozda naknadno odradim takvu nekakvu trange frange kombinaciju za taj objektiv...
A veruj mi da svakako uvazavam tvoje misljenje...
 
Ja stvarno zelim da ti prenesem ono sto sam ja iskusio i izgubio dosta para i da ne shvatis pogresno posto kucamo poruke pa ne mozes da osetis ton kojim pisem, ja te apsolutno razumem :)

A sve se svodi da uzmes nesto u cemu ces uzivati, a to je i poenta, da te cini sretnim :-D tako da srecno sa kupovinom ;-)
 
^ Sto? Pa istina je i poznato je da "plastikfantastik", tj. 50 1.8 mkII ima vrljav AF i da cesto ume da omasi. Ali kada pogodi, crta kao "veliki".

Pozdrav!
MrBigJump.gif

Zaboravlja se da je 50ica Canonova jeftinija od Nikona pa je u skladu sa tim i krsevitija. Kada pronadjes mkI, taj je u klasi nikona sto se tice optike i fokusa, ali zato 20 godina star kosta ko mkII nov. Kod objektiva u vecini slucajeva cena odredjuje kolicinu muzike...
 
Pozdrav ljudi, da li može neko da mi da kontakt od gospodina Andora kog ste ovde ranije pominjali a ako sam dobro razumeo donosi robu iz Mađarske?

Kupio bih Canon 650D pa me zanima cena "iz uvoza" :d

To bi mi bio prvi DSLR ali gledao sam neke testove i kapiram da je najbolji izbor u svom cenovnom opsegu :)
 
Može i meni, ja razmišljam o 600d telo + neki objektiv ( još ne znam koji :-D)
 
Pozdrav ljudi, da li može neko da mi da kontakt od gospodina Andora kog ste ovde ranije pominjali a ako sam dobro razumeo donosi robu iz Mađarske?

Kupio bih Canon 650D pa me zanima cena "iz uvoza" :d

To bi mi bio prvi DSLR ali gledao sam neke testove i kapiram da je najbolji izbor u svom cenovnom opsegu :)

Može i meni, ja razmišljam o 600d telo + neki objektiv ( još ne znam koji :-D)



klik

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Poslednja izmena:
Ja kod Andora uzeh d7000 i prezadovoljan i cijenom i aparatom naravno.
 
Jel moze neka preporuka za budzet zum objektiv za Canon? Imam trenutno 18-135, planiram uskoro 50mm 1.8 i hteo bih da upotpunim pricu sa nekim malo vecim rasponom. Da li ima nesto do 200-250 evra?
 
Morace ipak 55-250, vidim ima ga po oglasima do 150 evra, 70-300 mi je ipak preskup u ovom trenutku. Hvala na preporuci.

Pozdrav!
 
55-250is, je nov ja msm 145e u foto store ;), ljudi traže za polovne i preko 150e...
 
55-250 se polovan uzima za 110-120e, sve preko toga je puno. 70-300IS je bolji objektiv, polovan moze da se nadje za ~260e
 
Dobra je fora za ovo "gde da kupim". A sta ako mi treba jedan od milion artikala koji ne postoje u oglasima...
 
I ja se odlucih za prvi DSLR i kao izbor tela prilicno sam siguran za Canon 600D sad jedino mi jos ostalo dilema u kojoj kombinaciji da ga uzmem:

1. 600D + 18-55 IS II - 390 eura preko preporucenih donoslica iz Madjarske :)
2. Canon EOS 600D + Canon 18-55mm EF-S 3.5-5.6 IS II + Canon 55-250mm EF-S 4.5-5.6 II IS - 600 eura Garancija u Srbiji ali mislim da isto donose iz Madjarske
3. 600D + 18-55 IS II - 390 eura. + Tamron Canon 70-300 VC USD - 310 eura preko preporucenih donoslica iz Madjarske :)

Predpostavljam da bi treca opcija idealna bila ali ona i malo iskace iz budzeta jer uz svaku od ovih opcija bi verovatno odmah trebala minimum memorijska 30ak e neka torba ...
Pitanje je samo kolika je ludost za prvi DSLR uzeti odmah opciju 3 ili za pocetak uzeti opciju 1 isprobati sve pa dokupiti opciju 3. Imajte na umu da uskoro imam i put Istanbul pa koliko ce mi nedostajati opcija 3 :)
 
Bas post iznad dzidzabidza prica kako je nasao 55-250 za 110 evra, ne vidim zasto zelis da odmah das tolike pare. Kupi prvo 1. pa onda vidi sta ces, mada ako si iole citao ovaj forum, preporuka je da ne kupujes kit objektiv, koje je realno bezveze i ako mozes, uzmi umesto njega Tamron 17-50 f2.8. Ili mozes da uzmes sta god zelis, pa da posle nekog vremena shvatis da su ljudi odavde bili u pravu ;-)
 
Nisam ni ja za kit objektiv ali takva je ponuda :) Mozda samo telo kad bih uzimao bilo bi 10 do max 20e jeftinije a toliko vredi za pocetak mozda taj objketiv.
Realno sam i ja za prvu opciju ali cu videti da li ima mogucnost sa jos nekim objektivom umesto ovoga
 
I ja se odlucih za prvi DSLR i kao izbor tela prilicno sam siguran za Canon 600D sad jedino mi jos ostalo dilema u kojoj kombinaciji da ga uzmem:

1. 600D + 18-55 IS II - 390 eura preko preporucenih donoslica iz Madjarske :)
2. Canon EOS 600D + Canon 18-55mm EF-S 3.5-5.6 IS II + Canon 55-250mm EF-S 4.5-5.6 II IS - 600 eura Garancija u Srbiji ali mislim da isto donose iz Madjarske
3. 600D + 18-55 IS II - 390 eura. + Tamron Canon 70-300 VC USD - 310 eura preko preporucenih donoslica iz Madjarske :)

Predpostavljam da bi treca opcija idealna bila ali ona i malo iskace iz budzeta jer uz svaku od ovih opcija bi verovatno odmah trebala minimum memorijska 30ak e neka torba ...
Pitanje je samo kolika je ludost za prvi DSLR uzeti odmah opciju 3 ili za pocetak uzeti opciju 1 isprobati sve pa dokupiti opciju 3. Imajte na umu da uskoro imam i put Istanbul pa koliko ce mi nedostajati opcija 3 :)
Kupi samo sa 18-55 ili samo telo a ovde kupi tamron 17-50. Licno nebih ni u ludilu koristio kit objektiv a davao pare za neki zoom, 210e za 55-250 ili jos gore 310e za 70-300. Zoom neces toliko cesto srafiti i nema smisla davati odmah tolike pare na nesto sto neces koristiti ni priblizno koliko neko sire staklo.
Ja sam Dzidzabidzi prodao moj 55-250 za 110e i odmah da ti kazem jedva da sam ga koristio, ostao je kao nov. Samo sam ga nosio u torbi ili rancu, nisam ga 10x nasrafio na aparat. Bolje je da kupis ovde tu prvu verziju polovnu za duplo manje para ako vec shvatis da ti treba nego da das 100e vise za nesto sto mozda neces ni koristiti.
Ako ti je to prvi DSLR kao sto verovatno jeste, kupti tu prvu kit varijantu i uzivaj. Veruj mi na rec da ce ti pre zatrebati blic nego zoom objektiv ;) Ako ti vec treba zoom, 55-250 je sasvim ok za svoje pare, kupi ga polovnog i uzivaj.
 
Nazad
Vrh Dno