Šta je novo?

Kupovina prvog DSLR-a?

Zato što je to najjeftiniji Nikon koji ispunjava minimalne uslove:
- da ima motor u sebi zbog korišćenja starijih, 3x jeftinijih objektiva od ovih novih, a isto tako dobrih
- da nije ceo od plastike (ispod plastike je aluminijumska konstrukcija)
- da ima CMOS senzor
Osim ovoga, još jedan uzrok toj ceni polovnih D90 je i neinformisanost o ceni novih (imaš nov za 530e i polovan za 600e). Zakon ponude i potražnje...
 
A izmedju D5100 i 600D za koj bi ste se pre odlucili i sta ima bolje? Meni nekako vise Nikon odgovara ali mi i ne smeta da prihvatim savet iskusnijih..
 
A izmedju D5100 i 600D za koj bi ste se pre odlucili i sta ima bolje? Meni nekako vise Nikon odgovara ali mi i ne smeta da prihvatim savet iskusnijih..

600D je kompletniji aparat a Canon je najkompletniji sistem...
 
Poslednja izmena:
Uz aparat bih uzeo odmah 18-105 ili 18-135 u slucaju da se odlucim za Canon, a kasnije jos neki..
 
Poslednja izmena:
A izmedju D5100 i 600D za koj bi ste se pre odlucili i sta ima bolje? Meni nekako vise Nikon odgovara ali mi i ne smeta da prihvatim savet iskusnijih..

Ja sam izmedju ta dva izabrao D5100, jer je manji i meni lepse lezi u ruci, nesto minimalno manje suma na ISO do 6400 posle su neupotrebljivi i jedan i drugi. I nikon je imao pristupacniji i brzi (svetliji) objektiv koji sam hteo (35mm f1.8). D5100 nema trigger za blic dok Canon mislim da ima, sto je onako glavna mana, samo je pitanje koliko ti treba. Ja npr tek krecem da osetim nedostatak istog.

Al ono sto sam primetio u proteklih par meseci, jureci razne objektive po oglasima, je da su Canon polovni objektivi generalno jeftiniji, vise ih ima i lakse se nalaze. Dok kod D5100 moras da vodis racuna da kupujes samo G AF-S objektive, jer na onim starijim (jeftinijim) objektiva auto fokus radi preko srafcigera koji D5100/3100/3200/5200 nemaju.
 
Moja definitivna preporuka za pitanje iz naslova je canon 650d.
 
Dajte neko objasnjenje, zasto je 650D bolji od D5100 sta on to ima sto ovaj drugi nema...? Znam i ja da je recimo Canon 5d mark III medju najboljima al to mi nije od nikakve pomoci. Vidim da dosta ljudi ovde favorizuje Canon ali niko ne objasnjava u cemu je bolji (cast izuzecima), dajte neki konkretan odgovor.
 
Zato jer d5100 ne zna šta je šarafciger.
 
Ala si mu objasnio :D .. Po meni 650D je preskup, nudi isto sto i 600D ( koji je mozda best buy u toj klasi ) ima touch screen, bez koga, veruj mi, mozes i kao fokusira preko live view-a sto je apsolutno neupotrebljivo, takodje ako neces koristiti bliceve a ne volis pokretni ekran ( kao ja ) 550D ti je isto sto i 600D samo bez te dve stavke ;)

Sto se tice srafcigera, koji pominje svesfire gore, kod Nikona jeftinija tela ne mogu da fokusiraju sa odredjenim objektivima, koji su jetini ( ne svi ) npr. popularna 50ica 1.8D, koja se polovna prodaje za oko 80Evra, ali fokusira samo na skupljim telima, jer nema motor u sebi.. e sad koliko ti je to realno bitno je diskutabilno, jer ako nemas Nikonove objektive, u princupu ti to ne znaci puno, jer kada pocnes da ih kupujes, neces moci da kupujes upravo te, ali opet, mozes da izvedes racunicu, koliko ti treba skuplje telo u odnosu na objektive koje zelis. Nadam se da nisim zbunio..

Inace ja trenutno imam Nikon D7000, sa kojim sam izuzetno zadovoljan, a pre njega sam od Canona imao 20D, 40D, 550D i nekoliko Canon film aparata, cisto da znas da sam koristio i jedan i drugi tabor ;)

E da, i jedan i drugi su super aparati i ne bih pravio neku razliku. Meni licno, Nikon odgovara vise, jer ima vise dugmica, kao skracenica u odnosu na Canon, pa mnogo lakse pristupas svemu sto ti treba i licno meni, deluje solidnije... ali opet da se ponovim, po ko zna koji put, poenta je da uzmes sto bolji objektiv, jer jeftinije telo za boljim objektivom, pravi bolje fokte od najskupljeg tela sa krs objektivom ;)
 
Poslednja izmena:
Ovako:
1.da li D3200 +18-105 ili 600D 18-135 ?
i jedna stepenica iznad:
2. da li D7000 + 18-105 ili 60D 18-135 ?
ili D5100 ili D5200....Vasa misljenja....znaci neko fotkanje tipa...rodjendani - privatno....izleti....rostilj :) ....poneki veteranski tenis ...eto....
 
D7000 nije za poredjenje ni sa jednim jer se strateski nalazi izmedju 60D i 7D. I sto se mene tice to je najjeftiniji Nikon DSLR koji ima smisla kupiti...
 
Ponudjen mi je vrlo povoljno nikon d3100, treba da se vidim sa deckom za neka 2h, ima li nesto posebno na sta treba da obratim paznju, ili samo da opalim par slika...

Kako mogu da vidim koliko je slika opalio, ima li negde brojac u meniju?

Nemam pojma sa kojim je objaktivom, znam da je kao nov i da ima torbicu uz njega...
 
Upravo sam postao vlasnik Nikona D3100 koji je u mint stanju, objektiv 18-55 DX VR, originalna torba, poklopci objektiva i punjac za baterije. Kostalo me 160e ;)

Jos samo da naucim da ga koristim, sad sledi igranje ;)
 
Pa to je, moze se reci bas dzabe.....Samo da sve radi kako treba
 
Od preko je stigao prodao mi je decko koji nije kontao ni kako se gasi blic, ne znam mu poreklo a i ne zanima me ;)

Pa opalio sam stotinak slika po stanu probao sve modove, blic radi, video radi, ne znam sta jos da mu radim...

Samo nisam dobio memorijsku pa sutra moram u shopping, a kad se vratim sa letovanja bar neki 15-105 jer mi ovaj kit bas mali zum ima...
 
Poslednja izmena:
Prosao si i vise nego extra! Sad literaturu i udri ;)
 
Dvoumim se izmedju Canon 100d i Sony Nex 5r - sta vi mislite, koji od ova dva? :)))
 
Nazad
Vrh Dno