Šta je novo?

Kupovina prvog DSLR-a?

POz... generalno za pocetnika i za sta tebi treba je i vise nego dobar i dovoljan... treba slikati slikati i slikati, znaci vezba,ideje i slicno.. Posle naravno neka dobra ili minimalna obrada u LightRoom i bice slike milina :) 18-55 je basic lens (kit lens) koji ce ti pokriti od wide pa sve do portrait mode (da tako nazovemo).... Uz njega bih ja jos uzeo i battery grip,kako bi dobio malo na izgledu (da izgleda malo profi) i naravno ko ima vecu saku dobro bi stajalo u njoj plus naravno dve baterije stanu u njega,pa je i duza upotreba istog ;)
 
Poslednja izmena:
Да ли неко има искуства са Fuji X-T20 18-55m f2.8-4? Овај објектив су нахвалили толико, заиста прави импозанте фотке по ономе што сам видео.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
На крају сам купио Canon G7 x mark II. Данас стигао, паковање са футролом за ношење и меморијском картицом од 16гб. Како сам давних дана фоткао са дигиталцем требаће ми мало времена да уђем у фазон како шта функционише.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Ево после кратког коришћења могу рећи да су искуства крајње позитивна. Фотоапарат је одлична куповина у смислу односа цена/квалитет. Има довољно опција, може мало и да се игра са подешавањима. Фотографије су одличне, за мене као неког ко је овде аматер јако сам задовољан.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Imate sad na akciji sony A6100 599€ u josipovicu, neuporedivo bolji izbor od G7x II za slične pare.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Али то је само тело апарата. Ниси урачунао и објективив, а са објективом 16-50мм исти је 699е.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Objektiv moze sa KP za manje ili berze ionako je to "prolazni" opet G7 II je oko 600€ sa 1" senzorom izmedju ostalog a A6100 je APS-C [emoji6]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
И G7 X mark II може јефтиније, за 490е на КП са торбицом и 16гб картицом :) А што се тог објектива тиче, врати се мало горе у преписци да видиш шта су ми саветовали с тим у вези.
Имао сам понуду за 770е Fuji X-T20 18-55mm који је боља куповина од тог Сонија, али превазилазило је мој буџет, а и одлучио сам ипак да се мало извештим прво са овако неким фотоапаратом па у будућности ако будем хтео да мењам објективе... али отом потом :)


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Koja bi preporuka bila za blic do 100e? U pitanju je nikon d3100
 
И G7 X mark II може јефтиније, за 490е на КП са торбицом и 16гб картицом :) А што се тог објектива тиче, врати се мало горе у преписци да видиш шта су ми саветовали с тим у вези.
Имао сам понуду за 770е Fuji X-T20 18-55mm који је боља куповина од тог Сонија, али превазилазило је мој буџет, а и одлучио сам ипак да се мало извештим прво са овако неким фотоапаратом па у будућности ако будем хтео да мењам објективе... али отом потом :)


Sent from my iPad using Tapatalk

Ja pričam o zvaničnim cenama i garancini od 4god ne o kp. Fuji preko 800 onda se ulazi u cenovni rang a6400 koj onda bolji od njega ...

Kako god činjenica je da je a6100 bolji mnogo od G7 za slicne pare, kasnije se moze uzeti recimo 18-35 sigma 1.8 i sasvim dovoljno za skoro sve objektiv. Taj G7 Je tu gde je i nikad se nece promeniti ovamo se bar ima opcija za kasniju nadogradnje sto nije slucaj sa kompaktima. Kako god ako je izbor isključivo kompakt ovo nema veze sa tim čisto sam napisao ko je u kupovini MILC sistema da je a6100 trenutno najjeftinija dobra kamera i nema neke poente davati na kompakt te pare pored nje.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Добио сам и ја 2 године гаранције на свој. Али нема смисла поредити ова два уређаја, сам си рекао један је компакт а други Mirrorless. А колега је питао да му јавим утиске G7 X Mark II који сам недавно купио:)


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
@Cvoruga, хвала. Одлучио сам за почетак да се мало вежбам на компакт апарату јер тренутно немам у плану да улажем у објективе.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
@Apolo Naravno, nisam ja nista lose mislio niti išta lose mislim o G7 ima kompakta skupljih i od FF svodi se na to ko sta zeli od gabarita. Kako god svakako pametnije ulaganje nego kupovina mobilnih svake god zbog malo boljih kwmera.

@Cvoruga ima foto berza FB grupa.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
@Sava89, опуштено, разумели смо се;) Управо да бих избегао то често мењање телефона хтео сам неки компакт где бих се фокусирао на сликање, а телефон купим онда какав хоћу, нпр неки компактни или са јаком батеријом.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ima svega, svaki dan manje vise iskaču oglasi prodaje se svasta, ima i na KP u principu sve sto tamo kače.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Koja bi preporuka bila za blic do 100e? U pitanju je nikon d3100
 
Mišljenja o Canonu EOS 2000D? Početnik sam (ali veoma voljan da se ozbiljno posvetim ovome) i taj cenovni rang (400E) mi deluje kao prihvatljiv za prvi aparat, a u njemu mi ovaj deluje kao solidan izbor. Šta kažete, mili moji?
 
Worth?
bef8bd2d5354e948652cf6ddeac1df1d.jpg


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Stigla mi danas " bejbi alfica " naspram A7III stvarno je super mašina, van očiglednih nedostatak i vec sto svi znaju meni kao nekome ko je na A7III ne osećam niakakvu ugroženost ili nedostatak ozbiljan da mi fali sa A7III jedino bi voleo joystic al dobro moze se i bez njega. Svakako ako se neko razmišlja nema greske oko nje [emoji123]
9d6cbf581c28bd2173d9e3de46c6f01e.jpg


Evo je i pored " Big Daddy-a"


15fc659c7f1f373c142803a2173b1077.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa nisam ja tu neki stručnjak ali mi 90K deluje baš previše za D5600.
Video sam u oglasima neko prodaje Sony A6000 sa kit objektivom i vrlo malo okidanja za 400 jura, to mi deluje kao bolja investicija.
Jeste stariji model ali je i daleko od 90K din, posebno ako nećeš zarađivati na tome jer u tom slučaju ništa od investicije ti se ne vraća.
 
Poslednja izmena:
Stigla mi danas " bejbi alfica " naspram A7III stvarno je super mašina, van očiglednih nedostatak i vec sto svi znaju meni kao nekome ko je na A7III ne osećam niakakvu ugroženost ili nedostatak ozbiljan da mi fali sa A7III jedino bi voleo joystic al dobro moze se i bez njega. Svakako ako se neko razmišlja nema greske oko nje [emoji123]
9d6cbf581c28bd2173d9e3de46c6f01e.jpg


Evo je i pored " Big Daddy-a"


15fc659c7f1f373c142803a2173b1077.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Razmišljam da predjem sa D600 na a6400 za početak a kasnije i na a7iii. Koliko si zadovoljan sa focusom u slabom osvetljenju

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pozdrav svima, jel moze neka preporuka za DSLR cija ce prvenstvena namena biti slikanje na otvorenom pod jakim prirodnim osvetljenjem? Pocetnik sam u svetu fotografije i uglavnom planiram da slikam prirodu izdaleka, ne planiram close up ili portret fotografije. Budzet mi je negde oko 500e.
 
@Aleksandar82 poprilično zadovoljan, najviše mi smeta što nema joystic pa u brzom slikanju hoce da me iznervira pri pomeranju focus tačaka posle sam skontao da moze prečica da se namesti na klik dole točkića pa ubrza stvari V.S. touch-a ili FN-a, svakako je kupljena za video gde ne smeta nista i radi odlično, al zbog situacije tog dana sam morao dati A7III na snimanje a ja koristio A6400 za foto ( nije stigao objektiv a ove koje imam su svi FF, za snimanje pokusao da namestim kamermanu 6400+ sigma 14-24 2.8 DG-DN al nema sanse teska sigma za 6400 i gimbal ) Kako god bas sam je dosta koristio ovih dana za posao, sa Tamron 28-75 2.8, Sony 85 1.8, sigma 14-24 i nisam primetio nikakvu razliku sa AF v.s. A7III cak mi se cini da ima za mini mini dlaku bolji AF od A7III koj je vec praktično savršen. Najveća mana je mozda sto nema IBIS koj poprilicno znaci za foto, za video mi ne smeta sto nema ibis jer ionako ide na gimbal.

Baterija je takodje osetno slabija nego na A7III sto je i za očekivati sobzirom da je duplo manja pa i traje više od duplo manje.

Skladno ceni sam zadovoljan, da se moze uzeti a6600 za tipa 1100-1200 max bio bi zadovoljniji, za pare koje kosta A6600 Onda ce se vala naci jos to malo za A7III.

P.s. ako hoces mogu ti poslati link sa slikama pa gledaj kako šljaka.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Izašla mi na FB akcija u Gigatronu u vezi Canon digitalni fotoaparat. Vredi li kupiti nešto za početnika tj. amatera?

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno