Šta je novo?

Kupovina prvog DSLR-a?

@Conquer Canon 5D Mark II (oko 550e po oglasima sa ispod 30k okidanja) i neki canon 50mm 1.4 (~220) pa ćeš vrlo lako i brzo ustanoviti gde bi da se usmeravaš (pejzaž, makro, profil...) I shodno tome posle bodeš objektiv, eventualno bolje telo (na ovom ćeš izgubiti plafon 50e, na tim novima koje pominješ 300+). I sam planiram da uzmem tako nešto kad mi posao i vreme dozvole samo što bih ja odma išao na 24-70mm umesto 50 što malo (više) probija tvoj zamišljeni budžet.

Nešto jeftinija alternativa Canon 60D + tamron 17-50 pa si tu slobodniji sa žižnom daljinom (devojka će da dobije solidan portret) ali opet kratak za bilo kakve ozbiljnije rez.

P.s. ja preferiram canon *mjau**mjau**mjau* [emoji56]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Moze mnogo jeftinije da uzme sa vise okidanja. Ja sam uzeo sa oko 240.000 i okinuo jos nekih 30.000 ja mislim i sljaka bez problema. Takve od po 200k moze jako jeftino naci da oglasima, a 5D mk2 i 7D su tenkovi koji su pravljeni da traju. Ja bih samo preporucio mnogo jeftiniji 50mm 1.8 STM jer nema problema sa fokusom kao 1.4 (pogotovo na 5D mk2 masi cesto) i neki kit jeftini. Sve to zajedno moze da izadje jako jeftino - oko 500-600eur.
Ja bih takodje preporucio i Fuji (koji i trenutno koristim) ali kod nas ima malo po oglasima i retko kad naleti povoljno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A7iii + tamron 28-75 2.8 I ne gledaš ništa više miran si dok ne polomiš :D

P.s. takodje krenuo od niske klase do 6d dok na kraju ne shvatis da svakom nesto fali i dodjrs do a7III ( kom fali 4k 60 al dobro A7SIII Ce tu nadomestiti )

Takodje savet. Ako je samo za putovanja i devojku ne kupuj a7III

Preporuka od mene 80D 2 prajma 1.8-1.4 + neki lep zoom 2.8 izaći će te manje od A7III za koj ti je staklo skuplje od entry level aparata + solidnog objektiva.

Razmisli ako hoces MILC i o a6300 polovan + 18-105 i be happy.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Puno mi je to investicije. Interesuje me da ima rotirajuci ekran zbog selfie.
Interesantan mi je model d5500, da li bi sa tom doplatom od oko 200e dobio kvalitetniju fotografiju? (Video me ne interesuje)
Ili ici na a6300, jel on bolji od d5500?
Vec imam nikon opremu, zbog toga mi se ostaje na nikon. Mada gledao sam ima finih modela i sa canonove strane, poput 200d, 750d, 800d, 70d ... to odgovara mom budzetu.
 
Da li su Nikon d600 i d610 i dalje worth buy?

Trazim neku opciju za malo jeftiniji FF, u USA sam pa bih uzeo sebi nesto. U pitanju je prvi DSLR za mene :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Puno mi je to investicije. Interesuje me da ima rotirajuci ekran zbog selfie.
Interesantan mi je model d5500, da li bi sa tom doplatom od oko 200e dobio kvalitetniju fotografiju? (Video me ne interesuje)
Ili ici na a6300, jel on bolji od d5500?
Vec imam nikon opremu, zbog toga mi se ostaje na nikon. Mada gledao sam ima finih modela i sa canonove strane, poput 200d, 750d, 800d, 70d ... to odgovara mom budzetu.

U svakom slučaju ti bolji 6300, nema rotirajuci ekran za to ako hoćeš sony moraš na a6400 koj ti je oko 900€

Razmisli još jednom o eos 80D, kod Axela nov + 18-55 oko 550-600€ imaš i 50 1.8 za smešne pare nov tipa 100€

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da li su Nikon d600 i d610 i dalje worth buy?

Trazim neku opciju za malo jeftiniji FF, u USA sam pa bih uzeo sebi nesto. U pitanju je prvi DSLR za mene :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Kad si vec u USA uzmi milc, future proof, pogotovo sto ti je to prvi aparat. Fuji, Sony, svejedno...
 
U B&H su trenutno sigme na popustu, ako se odlucis za FF mozes dobro proci i za objektiv. YOUGO2BH code.
 
Sta zelis da fotkas i koliko para se spremas da potrosis u prvom talasu GAS-a!? :d
 
^
Pravo da ti kazem prvenstveno za pejzaze,prirodu,portrete dok sam ovde alii i kad se budem vratio u Srbistan.
Tada i dalje ostaju portreti, ulice i tako to...

Mislim da mi je uzeti najbolje neki dobar allround :D

Sto se tice parica, pa telo plus objektiv da ide do max 1000$ , ako je moguce sklopiti nesto opako za tu cifru :D

Nasao sam na Adorami Nikon d7500 (used sa odlicnom ocenom) za 640$ i trazio bih neko staklo tipa Nikon 85mm f1.8 (~450$) ili ako se odlucim da prebacin budzet za par stotina pa onda neka sigma 18-35mm f1.8 (~640$ na popustu na Amazonu sad). To mi je bio neki prvobitni plan.

Ali uvek sam otvoren za savete , pogotovo jer ne znam bas puno toga o ovoj temi pa mi je svaki predlog vas iskusnjih dobrodosao :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ovako na prvu ruku, ovo bi bio moj predlog, cene su B&H Photo u NY na koje ako kupujes u NY dodajes jos 8% tkase, ako ti salje negde drugde u USA, ne placas tih 8%.
Dakle, ne radi se o dslr vec o milc aparatima.

Sony Alpha A6000 - USD $548.00
Sony E PZ 18-105mm f/4 G OSS - $598.00
Sony E 50mm f/1.8 OSS - $298.00

FUJIFILM X-T20 - $599.00
FUJIFILM XF 50mm f/2 R WR - $349.00
FUJIFILM XC 16-50mm f/3.5-5.6 OIS II - $199.95
 
Pogledacu malo po netu sad jos o tim kombinacijama, svakako hvala na savetu!

Ako jos neko ima neke predloge neka pucaaa!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Da li su ove 2 opcije prihvatljive? Odnosno da li vrede za tu svotu novca?

I koja je bolja naravno :)
8f9a5211219c59a1a79e965981537bf7.jpg
7955302947c948f157b5d8f7bcb24a07.jpg


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
^
Za taj novac zar nije bolje da pogledas neki Full Frame , miran si najmanje jednu deceniju... ? :)

Pitanje za sve, sta je najbolje uzeti za fotkanje otprilike 80% pejzaza i 20% portreta? Video me ne zanima.
d600 vs d610 vs d700 vs 5d mark II vs 6d
 
Da li su ove 2 opcije prihvatljive? Odnosno da li vrede za tu svotu novca?

I koja je bolja naravno :)
8f9a5211219c59a1a79e965981537bf7.jpg
7955302947c948f157b5d8f7bcb24a07.jpg


Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Za te pare bolje pogledaj neki D610 ili polovan D800 / D750 + na primer 24-85 f/3.5-4.5 VR, mozda mozes cak i 24-120 f4 umesto njega, 10x bolji setap nego D7500 sa tim objektivima
 
Poslednja izmena:
Pa koje su sanse naci nov FF i dobro staklo za 1k $ ?

Jer ne znam bas koliko mi je pametno kupovati polovno, pogotovo ovde u Americi, nit znas od koga kupujes, nit sam toliko iskusan da mogu da proverim opremu detaljno.. ako imas savet tj predlog za taj ff, pucaj, slusam!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Nov ne, a polovno da.
Amazon i ebay su dobri cini mi se po tom pitanju. Pogledaj tamo polovnjake i one koji imaju pozitivne ocene vise od 90%.
Baci pogled npr na d600 ili 5d mark II.
A staklo uvek varira za sta ti treba.
 
Moja greska onda, mislio sam da i polovno dolazi u obzir. Da, za 1k$ tesko da moze bilo kakav nov ff + objektiv da se nadje
 
Pa nista, onda cu razmatrati i polovno, ali u sto boljem stanju i sto manje korisceno. Jer bolje tako onda nego neki novi crop.

Razmisljao sam i o MILC Sony a7ii isto je FF.



Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[emoji3516] za sony MILC su ti skupi objektivi a budžet je već limitiran. Gledaj nikon / canon. Do 20-30k je faktički novo. Naravno opet sve kako ko čuva što se tiče vizuelno što se tiče zavesice ne osećaju ti nijedan 20-30k

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Skup ti je sony.
za 1000$ u Srbiji dobijas ff telo + objektiv. A u USA sigurno mozes za manje da prodjes, samo da naletis dobru ponudu, uglavices u taj iznos i + 1 prajm objektiv. Naravno sve polovno.
Canon objetivi su ti jeftiniji, a nikon skuplji. Sony najskuplji. Imaj to u obzir.
Navedi sta bi fotkao ? Za sta bi koristio DSLR ?
 
Dok sam u USA za pejzaze, ulice, prirodu, portrete (posto sam sa drustvom ovde). Ali isto to i kad se vratim, fotkanje cure, dok sam na putovanju i ulice i predele po Bg-u...

Manje vise sve, sem nekog macro fotkanja, takodje i video mi nije vazan toliko, prvenstveno fotkanje!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Canon 6d + 24-105mm f4 is
Javi cenu koja je za malo ocuvanije stanje, i aparat koji nije presao 40k okidanja.
 
Nikon je imao toliko problema sa tim modelom da ga ja uopste ne bih uzimao u razmatranje,,,
 
Onda cemo to preskociti definiitivno, em polovan em serija sa problemima.. ne trebaju mi te muke

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
d600 ima problem sa uljem.
d610 mislim da nema problema, pa mozes njega da pogledas.

P.S.
Kako je moguce staviti na objektiv CPL filter i ND istovremeno?
 
Tako sto kupis neki od ova dva filtera a da ima prednji navoj, po svemu sudeci ND, jer nisam jos video CPL sa prednjim navojem ali ne kazem da sam video sve... :d
 
Poslednja izmena:
Ima i CPL sa prednjim navojem, Hoya HD na primer, verovatno i dosta drugih.
Ovo sa Alija je krsh, kao i svi jeftini filteri imaju ogroman color cast ali posluzi za igranje...
 
Drugari,kako vam deluje ova ponuda,tj kombinacija? Da li bi to zadovoljilo moje pocetnicke potrebe?

7aa0957fa5ddbe4c208d977fec78d7f5.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno