Šta je novo?

Kupovina prvog DSLR-a?

40d i kit objektiv bi mozda mogao da nadje za 200e. Opet je bolji lod 450d

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
A npr. Canon 40D? Skoro sam gledao na KP i nasao par komada oko 200€, sa 18-55. Jeste starije telo, ali je jace od 450D, a sasvim dovoljno za pocetak... :)
Edit- preduhitrio me kolega :)
 
Poslednja izmena:
Pa tesko da postoji neko na bilo kojim drogama ko ce noviji ili bolji dslr prodati za 200e sa sve objektivom, koliko kolege imaju da izdvoje.


Za te pare takav je izbor, ili stariji dslr doduse krop ili nesto analogno, a u tom rangu bi vec moglo da se nadje dosta toga pristojnog za 200e.

Uostalom, nema bas tako losih digitalnih dslr aparata, pogotovo kad ucis, sve ce to dati fotografiju, donece sasvim pristojnu fotku i za print i za drustvene mreze.
 
@hektor2

Slobodno preporuci nesto bolje za 200e sa objektivom. Mozda moze 550d da se nadje, nisam gledao skoro cene?

I canon 40d moze sasvim lepo da posluzi za ucenje i da napravi sasvim lepe fotke... A ako shvati da ga to ipak ne zanima, uvek moze a ga proda i da ne izgubi (mnogo) para...
 
Za 200 evra vec imas 50D, 40D sam imao odavno ali ne vredi nikako 200 evra, video sam gomilu izmedju 120-150, ima i jeftinijih tu i tamo. Moze da se nadje i 60D tu oko ~200 evra (naleteo na 1 skoro, vecina ide tu do 250), kit objektiv jos cirka 40 evra i imas ok masinu za pocetak.
 
^
Iskreno, ne pratim cene redovno, ali u poslednjih 5-6 meseci kad sam nekoliko puta gledao, nikada nisam naleteo na 60D za manje od 250€ za telo i to sa jako velikim brojem okidanja, a 50D sam retko vidjao. Ne kazem da nema,samo ja nisam vidjao.
A za sve to vreme sam 40D nalazio sa kit objektivom za do 200€, a 550D do 250€.

Slazem se da su to stare masine, ali za taj budzet je to to. Npr., meni treba nesto za zezanje, da ne kosta mnogo, a da daje bolju fotku od smartfona i canona sx10. Mislim da je 40D + 18-55 za njih svemirski brod po pitanju kvaliteta fotke, mogu na njega da nakacim neke manuelne objektive koje imam itd.
 
Ima solidan broj okidanja ali ih ima definitivno, samo treba pratiti.

Sustina mog komentara je da 40D ne vredi te pare, 60D sa vise okidanja je bolja kupovina x puta, a zavesica ili shutter mogu da crknu iznenada uvek.

7edcdaaf5ef66657501de7683a1295b0.jpg

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja bas dosta pratim oglase zadnih dve nedelje i nisam naisao na dobar 50d, a da je ispod 250e.Da ne pricaom o 60d to moze da bude samo neka razvaljena masina.Nto nije toasao sam par izmedju 200e i 300e i kad procitas detaljno oglas vidis da to nije toooo
 
Hvala svima na savjetima, ali bas hvala ! Ja sam u startu svakako bio svjestan da koliko vidjeh cijene itd uzimam aparat star 8 do 10 godina ...Svakako bi mi ovo bio prvi DSLR i kao sto rekoh bitno mi je ucenje manuelnih opcija, da znam sta mi treba u zavisnosti od trenutka, koji otvor blende, koji iso, koji $ater itd ... Koliko sam i pretrazivao po netu vidjeh da se sa tim aparatima svakako moze napravit itekako dobra fotka, a i da je bitnije koji cu objektiv nakaciti... Svakako da je mnogo bolje kupit neki noviji, jaci itd ali stanje je takvo trenutno kako jeste :) ... Kad sam poceo da pretrazujem nekako mi se 50d svidio najvise ali vidjeh da ga rijetko kad ima, a i da obicno bude bas pregazen ... Zapisao sam sve predloge koje ste dali, ovako mi je makar lakse da se koncetrisem oko par modela, pa koji naleti ok da ga uzmem.... Sve u svemu mislite da ovaj 450d preskocim, 150e je, stvarno vidi se da je kao nov, kao sto rekoh 4.500 okidanja... ugalvnom bolja je opcija dodat jos 50, 70 eura koliko li i uzet neki od gore navedenih, jer su bolji od 450d ? Makar tako ja to shvatih :) ... Za fuji hvala na predlogu, mislim da mi je bolje sad da ne komplikujem nego da se dovatim kanon-a nekog ili nikona da ja prvo naucim osnove... Mislim da za pocetak pravim ok fotke na ovaj Sony point and shot sto imam ali mrzi me sto vecinom on automatski podesi kako misli da treba i ja tu ne mogu uticat, tako da .... :) Kao sto rekoh imam i Zenit 12xp, na njega objektiv Helios, a imam i objektiv MIR 37mm tako da bih vremenom i njih nakacio na aparat koji uzmem ... koliko shvatis za to treba samo da se uzme `adapter, prelaz` sta li ... Jos jednom hvala svima na odgovorima ! Javljam sta sam napravio ...
 
Za taj novac najbolje da probas da nadjes neki Canon 450d sa kit objektivom. Meni je to bio prvi Dslr i uz neke knjige, youtube mozes lepo da naucis.

Sent from my Moto Z3 Play using Tapatalk

Na kraju ga i uzeh ... Stvarno jeste model od prije deset godina, ali momak od kojeg sam ga uzeo ga je ocigledno cuvao, ovakav bi vjerovatno bio u prodavnicu da ga uzmem.Jedne tacke na njega nema :).. Donio mi ga sa sve kutijom, sa svim papirima, knjizicama, cd-ovima, kablovima i otalom opremom unutra... Cak i racun kad ga je uzeo u U.S.A 790 dolara... Aparat je ispucao kao sto rekoh nekih 14.000 i to je to, nije ni koristen vise.... Sa sve ovim kit objektivom mi ga je dao za 150 eura i sa karticom, tu je naravno i strap i kao sto rekoh sve ostalo ... Bas sam prezadovoljan, jeste stariji model, ali da se naucim posluzice itekako... A i na kraju kontam, sad mogu za tih 50 eura (do 200 sto je ostalo :) ) da nadjem za pocetak polovni objektiv 50mm 1.8 i to je to ... Jos jednom hvala na savjetima ... Pa kad se malo `ustosam` izbacam koju fotkicu :)
 
Vidi ako možeš da se pružiš do 50mm f/1.8 STM, može da se nađe za oko 100 eura polovan, umesto da uzimaš stari plastikaner 50mm f/1.8 II. Toliko je nepouzdan da ne vredi ni tih 50 eura.
 
Kakva je ponuda za D3, cena 300e? Presao je nekih 400.000, menjana zavesa, ociscen i to? Mislim, mator je, 10 godina sta znam.
 
Vidi ako možeš da se pružiš do 50mm f/1.8 STM, može da se nađe za oko 100 eura polovan, umesto da uzimaš stari plastikaner 50mm f/1.8 II. Toliko je nepouzdan da ne vredi ni tih 50 eura.

Pa eto, koliko se razumijem, da mi to nisi rekao, ne bi ni znao, ja sam mislio da je to jedan jedini, `standardni 50mm 1.8 ... uffff... Hvala puno za info :) ... Naravno ako je razllika velika, bolje i da sacekam jos desetak dana, 15 pa da skrpim za taj, nego da sad uzimam ovaj za 50... Jer svakako ne namjeravam svako malo da uzimam objektive, nit imam para, no mi je to plan bio sad za pocetak uz ovaj kit, pa cu vec vremenom skontat/naucit sta mi treba itd :) Fino bi se ja zeznuo odma na startu :) Hvala jos jednom ...

edit: Evo upravo citam razlike :) https://www.cameralabs.com/canon-ef-50mm-f1-8-stm-review/
Definitivno cu pricekat jos malo i uzet njega...
 
Poslednja izmena:
Razmišljam o kupovini prvog DSLR-a, nečega sa čim bih video da li bih mogao da uđem u fotografiju, znači nešto baš jeftino, 150-170e sa kit objektivom. Jedino što sam našao za te pare su Canon 40d, Nikon d90 i Sony A58
Jel ima neko iskustva sa navedenim modelima ili neku drugu preporuku?
 
Za te novce Canon 40d sa kit objektivom je max sto mozes dobiti
 
Verovatno jeftiniji i dostupniji objektivi, i laksa prodaja kasnije.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Bas to sto je DjoleMC naveo. Canon, a i Nikon su generalno kod nas mnoooogo rasprostranjeniji nego svi ostali zajedno
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pozdrav svima komsija bi da kupi aparat malo kvalitetniji i da uci fotografiju. Probao je moj sony a6000 i svideo mu se ali kad je cuo cenu kvalitetnijih objektiva odustao je i pita da mu preporucim nesto u toj klasi ali sa jeftinijim objektivima . Nasao sam canon 200d 800d i nikon d5500 ili d5600. Licno bih mu za pocetak preporucio canon 200d ali nisam ga probao samo citao recenzije. Ako ga neko ima kakav je i da li mnogo smeta af kroz ovf jer mi se cini da je isti kao 800d cija je prednost af kroz ovf sa 45 krstastih tacaka i malo vise direktnih komandi. Da li kod nekog prodavca u Beogradu mogu da se vide i probaju oba aparata jer je cesto taj osecaj najbitniji sta bolje legne.
 
Pozdrav drustvo, da li neko prodaje d7000 ? ( sa objektivom ili bez )
Mozete napisati u komentaru ili u inboxu ukoliko je prva opcija zabranjena pravilom.
 
@batakole, trebalo bi kod Axel-a da moze da se proba, od svega toga ja bih pazario 800d koga i licno jurim da kupim, bila je sjajna ponuda pre jedno 10ak dana na poznatom oglasivacu kod nas i nisam mogao da reagujem.....

@StarLord, postoji sekcija na forumu sa oglasima pa potrazi, ako nema, znas i sam gde mozes da potrazis....
 
Probajte danas sa kupovinom, ne znam da li sme da se kaze ali danas nas veliki Ritejler otvara renoviranu radnju na Stadionu i daju 20% na ceo sasortiman, slucajno sam video danas kad sam poslom bio kod njih.
 
Poslednja izmena:
Neka hvala, cak i sa njihovih 20% "popusta" ispadne 500-1000e skuplje nego u foto radnjama.

Ja bih iskreno zeleo da upoznam tu osobu, ako postoji uopste, koja ce kod njih da kupi Nikon d850 ili Canon 5d mk4 za okruglo 1000e vise.(i to samo telo!)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Ja kupujem samo polovnu foto opremu, tako sam kupio prvi aparat i nastavio posle......
Ali sam ranije radio nesto kratko u jednoj od tih radnji i vidjao sam dosta ljudi koji tu kupuju svoje aparate.Naravno niko nije kupio 5d mk3 tada ali jeftinije aparate trocifrene i dvocifrene Canon i Nikon seriju 3 i 5 kupovalo je dosta ljudi.To su deca koja dodju sa roditeljima i kupe na rate, za potrebe Faxa, detetu za NG......omladina koja kupuje na kredit ili isto kesom.Jednostavno to su ljudi koji neveruju manjim foto radnjama ili cak nisu ni culi za njih.
 
Ja kupujem samo polovnu foto opremu, tako sam kupio prvi aparat i nastavio posle......
Ali sam ranije radio nesto kratko u jednoj od tih radnji i vidjao sam dosta ljudi koji tu kupuju svoje aparate.Naravno niko nije kupio 5d mk3 tada ali jeftinije aparate trocifrene i dvocifrene Canon i Nikon seriju 3 i 5 kupovalo je dosta ljudi.To su deca koja dodju sa roditeljima i kupe na rate, za potrebe Faxa, detetu za NG......omladina koja kupuje na kredit ili isto kesom.Jednostavno to su ljudi koji neveruju manjim foto radnjama ili cak nisu ni culi za njih.

Ja imam malo drugacije iskustvo posto cesto kupujem druge stvari po takvim radnjama, a to je da ljudi koji kupuju tu aparate nemaju blage veze sa aparatima i najcesce pitanje koje bi cuo je koliko megapiksela ima ovaj, dok ih prodavac lozi sa pricom o megapikselima, a sa druge strane ne zna osnove, poput toga sta je blenda. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pre par godina sam imao Canon 60D i par osnovnih staklica pa sam prodao ni sam ne znam zasto... Opet ne znam zasto al vratio bih se starom hobiju. Kazem hobiju jer mi ne treba aparat da ga nosim u setnju po plazi i opalim 200 slika, to mogu i telefonom. Razmisljam o ucenju finih caka, zelim da fotografisem radi fotografije ne znam kako da objasnim...Da pored 500 slika deteta imam 10 portreta koje cu da odstampam i cuvam zauvek, da odem u setnju po plazi sa ciljem da uslikam 2 ali sjajne fotke, da analiziram i ucim. Dakle nije mi prioritet video, nije prioritet ni prenosivost jer necu svuda da vucem aparat vec ciljano. Zato se razmisljam da se ne zezam, ali ipak i da ne bacam pare kao ludak, te da uzmem neko staro FF telo, i polako gradim svoj sistem. Najvise mi je za oko zapao D600 i mogu da ga nabavim povoljno za ove uslove kod mene, ali ovde sam par puta procitao o "nekoj gresci" koja je ispravljena na D610. D610 mi je taman toliko skuplji da mi se ne daje ta lova... O cemu se tu radi?

p.s. ovaj D600 sto gledam ima 17.000 okidanja nesto malo preko...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno