Šta je novo?

Kupovina prvog DSLR-a?

ekipa, treba mi mišljenje, best buy dslr polovan do 200evra ili mirorless za početnika koji je promenio 10-ak aparata, izmedju ostalih imao sam i sony rx 100 kompakt, nokiu pureview 808 ona je tek golo g.... bar meni, želim nešto bolje...znači samo ljude-portrete slikam... retko ostalo...

Pa ne moze nokia 808 za portrete nikako, niti kompakt. Kako ce ti mali senzori da naprave bokeh, jedino kad slikas macro. Evo na brzinu sam nasao eos m, ne znam da li ima sta bolje.
https://www.kupujemprodajem.com/Fot...R-i-mirrorless/Canon-eos-m-69467884-oglas.htm
 
Neverovatno je kako svaki d7000 koji bude i evro ispod 200, se proda za pola sata
 
Za nešto se mora visiti po oglasima, šta da se radi. Ja sam kupio objektiv za Fuji bukvalno upola cijene od čovjeka kome se žurilo jer sam se desio u komšiluku i odmah zvao.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
jel ima neko preporuku za radnju koja prodaje POLOVNE aparate? hvala...
 
Ljudi imam ponudu za 77D sa kit objektivom 18-55 i domacom garancijom jos 1.5 godinu za 600e, da li je ovo dobra ponuda ? Prodavac kaze da nikako ne moze da nadje software za proveru shutter count-a, lepo je ocuvan, prodavac prelazi na ff pa zato prodaje....

Ja sam taman bio odlucio za 800d i pobegla mi je jedna ponuda sa kp kad je bio 500e sa 18-55 objektivom (sad zalim), ali ovo je u principu koliko vidim isti senzor, samo sto 77D ima displej....

Sa druge strane opet u Axel-u je cini mi se 800d sa 18-55 koliko vidim 520e sto je opet dobra ponuda....

Takodje moja vecita nedoumica, sto se tice Nikon tabora ponuda je D7100 + 18-105 objektiv sa 33k okidanja za 550e.....

Tu je i ponuda D7100 + 18-55 objektiv sa 27.000 ispucanih za 500e....

Previse opcija, ljudi pomagajte :D
 
Uzeh pre neki dan 77d sa 50mm 1.8 za malo manju cenu stvarno je odlican aparat vredi razlika u ceni u odnosu na 800d narocito dva kontrolna tockica i af taster bar meni kad moram brzo da promenim parametre
 
Ja sam imao istu nedoumicu ali zavisi za sta ti treba aparat. Ako ti treba za rad ,tezge svadbe rodjendane onda je nikon d7100 sa 18-105 jedini izbor od ovih koje si gledao. Ako ti treba za hobi da ga nosis sa sobom i neobavezno fotografises onda ipak bolje canon 77d ,manji laksi dovoljno kvalitetan i za poneki video dece unuka i slicno gde nikon zaostaje. Uz aparat kupis objektiv 18-135 i za pocetak si pokrio skoro sve a kasnije ces skapirati sta ti jos treba. Imao sam canon nikon i sony i canon mi jednostavno najvise lezi sto je bitno pa ako mozes da probas bar na kratko te aparate bilo bi najbolje
 
Hvala batakole :) onda cu ici na 800d ili 77D :) za koliko si ti pazario tu kombinaciju ako nije tajna ?

Da li neko ima info kako proveriti shutter count na 77D ? :)

Unapred hvala :)

Treba mi aparat za hobi, ne zivim od fotografije.....
 
Pozdrav ljudi, kao i svi poletnici, preopterećen sam raznim ponudama proizvođača, pa pojma nemam koji bih aparat uzeo. Nekako sam naklonjeniji canonu, jer su mu, čini mi se, objektivi pristupačniji sa cenama. Interesuje me da li je bolje kupiti stariji model, tipa 600d, i neki bolji objektiv, ili vredi kuputi neki noviji model, tipa 800d? Svakako bih kupio i neki objektiv, ali nakon nekog vremena, iz finansijskih razloga. Hvala unapred
 
Pozdrav ljudi, rešio sam d akupim svoj prvi dslr, pa sam, normalno, prenatrpan širokom ponudom raznih proizvođača. Ono najprostije što mw interesuje jeste da li je bolje kupiti jeftiniji dslr, tipa 450d i bolje objektive, ili se isplati dati novac za ove novije, 200d, 750, 800? Svakako bih i za njih kupio objektive ali nešto kasnije. Hvala, pozdrav

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje, da li je canon 60d outdated aparat i da li vredi 300€?

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
300 evra ne vredi ni da je od zlata... Svi polovni 60D kod nas su ekstremno precenjeni....
 
Šta bi mi preporučio, za telo oko 300€?

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi, kao i svi poletnici, preopterećen sam raznim ponudama proizvođača, pa pojma nemam koji bih aparat uzeo. Nekako sam naklonjeniji canonu, jer su mu, čini mi se, objektivi pristupačniji sa cenama. Interesuje me da li je bolje kupiti stariji model, tipa 600d, i neki bolji objektiv, ili vredi kuputi neki noviji model, tipa 800d? Svakako bih kupio i neki objektiv, ali nakon nekog vremena, iz finansijskih razloga. Hvala unapred
Uzimaj 800D

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Preporuka za Canon 200D.

Bolji je od 77D koji je 220e vise u odnosu na 200D (KP cene) a dobijas tockic, dodatni ekran i malo masivniji aparat. Sve ostalo je na strani 200D.
 
Šta mislite o Nikonu D3500 sa objektivom 18-55mm VR, ulazi mi u budzet (400e nov imam sansu da uzmem sa 3g gar + mem 16gb i torba)?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Preporuka za Canon 200D.

Bolji je od 77D koji je 220e vise u odnosu na 200D (KP cene) a dobijas tockic, dodatni ekran i malo masivniji aparat. Sve ostalo je na strani 200D.
Sta je to sve bolje na canon 200d uporedjivao sam ta dva aparata zaboravio si mnogo bolji af, bolje i preciznije merenje svetla vise podataka u wf. Canon 200d je odlican aparat ali bas za pocetnike koji ce ostati na tom nivou mada ga ozbiljno koriste za video ali tu je isti kao 77d. Kad stavis neki veci objektiv prilicno je nezgodan za drzanje i koriscenje probao sam i na kraju uzeo 77d. Ako se koristi samo za snimanje preko ekrana , i stalno nosi sa sobom onda je u prednosti 200d
 
Brat sinoć pazario canon 5d mark IV i 24-70 2.8 II usm u Usa, kaže nudili mu neku internacionalnu verziju tela za manje para. Nisam ni znao da ima razlike između usa i eu modela kod tih ff profi tela...ako se neko razume u temu neka objasni pls.
Znam da su ranije oni canon mali aparati imali 3 različite oznake u zavisnosti od regiona ali su svi bili isti osim punjača, jel moguće da ovde ima još nekih različitosti?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Pa ne znam gde je kupovao, ali ako je u manjoj radnji to international verzija znaci da je sa sivog marketa i da je garancija wc papir. U principu, kao madjari ovde.
 
nije uzeo internacionalnu verziju, samo mu je nuđena ista. A što se tiče garancije, uvaže oni i preko SN garanciju ako se ista registruje online i sl...nije kao kod nas da moraš da imaš fiskalni (doduše kod njih je zato sve 12meseci).

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Internacionalna verzija je u sustini oznaka koliko se secam, postoje USA, EU i Japan verzije, razlike su u nazivu tela, npr. ne bude 200D nego Rebel xx, ne secam se tacno.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Nema nikakve veze sa tim. 5d mark iv postoji samo u jednoj oznaci. Nudili su mu sopstveni uvoz, nezavisno od Canon USA. U USA postoji zvanican uvoz preko Canon USA, i takozvani gray market, tj aparati/objektivi koje svaki prodavac moze nezavisno da uveze, direktno iz Japana, Kine... I ti aparati imaju garanciju uvoznika/prodavca, ne Canon USA garanciju, tako da u slucaju kvara ne nosis u zvanican Canon servisni centar nego vracas prodavcu pa on resava garanciju... I ti proizvodi su jeftiniji jer se ne postuju MSRP koji se postuju kod zvanicnog uvoza... Iskreno ako je razlika znacajna (a za 5d4 i 24-70 verovatno jeste) i ako se uzima od proverenog prodavca, ja bih uvek uzeo gray market, pogotovo jer je to oprema koja se jako retko kvari
 
@Mladen hvala na objašnjenju, tako nešto sam i ja mislio, sa tim da je njemu prodavac rekao da može da registruje aparat i objektiv na zvaničnom canon sajtu i da će imati garanciju. Inače mislim da re e da ga izašlo 3800$ sve + neka extreme kartica 128gb i canon torba. Uzeo je valjda i produženu garanciju, sad kako to ide pojma nemam, pitaću ga pa objasniti ovde, možda nekome bude značilo.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ja jos ne znam za slucaj da nekome nije uvazena garancija iako je gray market varijanta...
 
Naprotiv, u Americi ima dosta tih neuvaženih reklamacija zbog borbe protiv sivog tržišta.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Jel mozes da das neki izvor tog podatka, pratim sve najvaznije foto forume na svetu i ne videh takve komentare. Ne kažem da sam ih sve video, naprotiv, samo me interesuju tipovi takvih slucajeva.
Sa druge strane, u svetu gde se digitalno foto tržište smanjuje velikom brzinom i priblizava velicini trzista u vreme zlatnog doba filma, kompanije nevoljno menjaju politiku postovanja garancije zarad zadzavanja kupaca. Meni je Canon Europe priznao USA only garanciju bez pitanja. Slicno mi se desilo sa Sonyjem...
 
Kaže brat da je bez problema registrovao telo i objektiv na canon sajtu. E sad kad bi došlo do nečega da li bi oni to proveravali ili bi uvažili, pojma nemam (nadam se da neće ni doći u tu priliku da proveri). Čak je platio i dodatnu garanciju/osiguranje od 4 godine.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Cao drugari,da ne otvaram novu temu,treba mi pomoc oko kupovine prvog DSLR-a.
Modeli koji su mi zapali za oko su Nikon D560 +18-55mm,Canon EOS 100D + 18-55mm i Canon EOS 800 D + 18-55mm. U tom cenovnom rangu je i Sony Alpha a68,sta mislite o njemu i generalno koji bi bio najbolji izbor za pocetnika? Volim fotografiju,spreman sam da ucim,ali ne i da se ozbiljnije bavim sa njom,nego cisto kao vrsta hobija,da batalim telefon. [emoji1] Poceo bih sa nekim fotkama sa letovanja,vec u avgustu,pa mi je do tada svako misljenje dobrodoslo. Kupujem najverovatnije u G,budzet nije ogranicen,ali ne bih da preterujem,modeli koji me zanimaju su oko 80k+/- moze malo i da se probije budzet ako bude neka akcija ili poklon. Uglavnom,koji bi vi kupili za pocetak od ovih modela u tom budzetu,ili dodali jos neki koji bi bio bolji za moje potrebe? Hvala puno unapred. [emoji482]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imaš mnogo povoljnije kombinaciju za Nikon, za Canon nisam gledao ali verujem da je takođe jeftinije.

U G je to koliko vidim 75k, a možeš da kupiš za 68k (ista kombinacija):

2019-06-20_154321.png

Taj kit objektiv je prilično "ograničen" i možda bi trebalo da razmisliš o zumu drugog raspona (ako baš imaš želju da ti to postane hobi). U vezi "tehnikalija" i preporuka će se već javiti neko drugi. Ono što znam, ako te to zainteresuje, ćeš vrlo brzo da "prerasteš" taj kit objektiv.

Daleko od toga da je on neupotrebljiv, koristim ga i dalje. Ja sam pored njega (Nikon je u pitanju) kasnije uzeo i AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G. Nije baš ni mnogo skup, koliko vidim pala mu je cena. Meni sada on primaran, a 18-55 je tu u torbici da se nađe za svaki slučaj.
 
E pa to je bitno da mi neko kaze,koji objektiv bi bio ok za pocetak,casual fotkanje prirode i eventualno poneki portreti.
Nije problem da se protegnem i za ovako nesto:

Adjustments.jpg

Ne mora iskljucivo G,probacu da iskopam najbolju ponudu,ali svakako u nekoj od domacih prodavnica.

Bitno je da ubodem takvu kombinaciju,model i objektiv da sluzi svrsi za pocetak. Nego,voleo bih da mi neko malo vise kaze o bitnim razlikama izmedju Nikon i Canon konkurentnih modela,na cega najvise obratiti paznju pored objektiva,autonomiju,ergonomiju,itd...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno