Šta je novo?

Kupovina prvog DSLR-a?

Ima ovaj objektiv 35mm makro mod, za moje potrebe sasvim dovoljan.
Hvala na predlogu :)

...riding on 720p...
 
Pozz drugari, treba mi dobar aparat za video, do nekih 600e, e sad, snimam i tutorijale i vlogove i detaljisanja oko svega, od kola do motora do svega, sta biste vi preporucili?
Ja sam nesto istrazivao i dosao na ideju na canon 800d ili 77d, ali nisam toliko iskusan. Pricam o telu. Za objektiv bih se naknadno morao potruditi da vidim sta cu. Hvala
 
Pozz drugari, treba mi dobar aparat za video, do nekih 600e, e sad, snimam i tutorijale i vlogove i detaljisanja oko svega, od kola do motora do svega, sta biste vi preporucili?
Ja sam nesto istrazivao i dosao na ideju na canon 800d ili 77d, ali nisam toliko iskusan. Pricam o telu. Za objektiv bih se naknadno morao potruditi da vidim sta cu. Hvala

Sony A6500, a6300, a6400 prva 2 mozes naci polovne u okviru cene a6400 malo teze. Te Canone zaobiđi igračke su naspram a6xxx serije

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sony A6500, a6300, a6400 prva 2 mozes naci polovne u okviru cene a6400 malo teze. Te Canone zaobiđi igračke su naspram a6xxx serije

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Hvala Savo, mada je jako tesko naci ijedan Sony u tom okviru..
 
Canon 80d. Rekao si između ostalog da želiš i da vloguješ. To ti je najbolji izbor, uz gomilu pristupačnih canon objektiva.
 
Pozz drugari, treba mi dobar aparat za video, do nekih 600e, e sad, snimam i tutorijale i vlogove i detaljisanja oko svega, od kola do motora do svega, sta biste vi preporucili?
Ja sam nesto istrazivao i dosao na ideju na canon 800d ili 77d, ali nisam toliko iskusan. Pricam o telu. Za objektiv bih se naknadno morao potruditi da vidim sta cu. Hvala

Trenutno u svetu jedna od najpovoljnijih varijanti za to što tebi treba jeste M50, za taj novac koji si naveo možeš naći sasvim dobar nov komplet sa STM objektivom koji je nečujan pri snimanju videa i još ti ostaje novca za dodatke tipa neki stabilizator obzirom da ćeš više koristiti aparat u rukama. M50 uklopiš sa jeftinim adapterima i imaš sijaset objektiva koje možeš prilično jeftino da nađeš, pri tome aparat je prilično kompaktan i lagan.
 
Nazalost nigde nisam uspeo naci za te pare nijedan sony..izleteo mi je Canon 77d danas ultra povoljno i njega sam uzeo...valjda se nisam zeznuo.. hvala neimzerno svima na savetima, mnogo znaci..vise novca od ovoga nisam mogao za telo jer me ceka velika investicija za neki drugi posao, posto radim vise poslova i gledam da investiram u to sve..a tesko je sve ispratiti jako...
Sad je gora stvar sledeca..koji objektiv uzeti...? dobio sam predlog za Tamron 17-50 2.8..ali sam gledao testove, i skapirao da je jako los bucan i nekvalitetan..a opet..ogranicen sam sa budzetom do nekih 250eur...
 
Ja sam bio zainteresovan za Sony-ja i odgledao brdo recenzija na YT i odustao od njega, fantastični su za fotke ali za video i nisu baš pouzdani, nema ko ne pominje pregrevanje, povremeno samoinicijativno isključivanje snimanja, neplanirano gašenje aparata, ograničavanje video na valjda 30 minuta (prošle godine sam gledao, zaboravih već) ...
Dok sam bio zagrejan za to upisao sam sebi Panasonic GH4 kao nešto što bi trebalo da pogledam, ne znam koliko sad košta ali tad mi je bio preskup pa sam na kraju stao na canon 200d opciji.
 
Ništa od toga navedenog nemaš na novim A6100/6400/6600 serijama, a što se tiče pouzdanosti, imao A5000, A5100, A6000, A6300 ni jedan problem s njima nisam imao u smislu pouzdanosti i kvarova.
 
Poslednja izmena:
Ja sam bio zainteresovan za Sony-ja i odgledao brdo recenzija na YT i odustao od njega, fantastični su za fotke ali za video i nisu baš pouzdani, nema ko ne pominje pregrevanje, povremeno samoinicijativno isključivanje snimanja, neplanirano gašenje aparata, ograničavanje video na valjda 30 minuta (prošle godine sam gledao, zaboravih već) ...
Dok sam bio zagrejan za to upisao sam sebi Panasonic GH4 kao nešto što bi trebalo da pogledam, ne znam koliko sad košta ali tad mi je bio preskup pa sam na kraju stao na canon 200d opciji.
Jedna od najpopularniji kamera za snimanje generalno posebno kod svadbarosa/vlogera/youtubera su ti upravo a6300/a6500, najintezivnije opet korišćene u svadbama, lično ih znam masu koji snimaju sa tim kamerama a i sam sam je koristio u XX slučajeva. Dan danas su ti best buy APS-C a6xxx serije, prevashodno zbog AF pouzdanosti.



Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Onda sam ja nekako baš naleteo na te recenzije što pominju loše strane ili je to ono, kad imaš loše iskustvo podeliš sa svima a kad je pozitivno onda je kul, nema razloga da se besplatno reklamira brend :D
Sve u svemu 6500 je tu negde oko 1000€ a 6600 je daleko iznad pa nisu baš povoljni ako se koriste za nekomercijalne svrhe.
 
Resio sam da kupim nov Sony ipak, posto se desio problem sa Canonom, sad sta je pametnije, a6400 ili a6500???
 
Resio sam da kupim nov Sony ipak, posto se desio problem sa Canonom, sad sta je pametnije, a6400 ili a6500???
 
Ako ti znači stabilizacija A6500 (mada mu za video nije nešto).

U svim ostalim slučajevima A6400, jednostavno je bolji, negde poprilično (AF), za video gde nema pregrevanja, nema ograničenja u trajanju snimka od 30 min, ne zatamnjuje ekran kad snimaš u 4K - što me užasno nerviralo na A6300/A6500, efikasniji je i više izvlači iz slabašne FW50 baterije, OOC JPEG ima bolje boje ...
 
Neki recenzenti pominju da nije baš pametno kupovati kamere sa IB stabilizacijom zbog samog mehanizma iste, kaže da se zbog grejanja uređaja, mast kojom je podmazan mehanizam stabilizacije zna da se razlije preko senzora.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Resio sam da kupim nov Sony ipak, posto se desio problem sa Canonom, sad sta je pametnije, a6400 ili a6500???
Moj glas takođe za a6400, za video ako koristiš gimbal svakako ti IBIS ne treba, za foto doduše znaci al se moze bez njega Čak mislim da kamera detektuje kad je na gimbalu/stativu i isključuje IBIS svakako, barem je na A7III takav slučaj.

Najbolje moguće od APS-C ako ti nije budžet ograničen a6600 dobijaš bateriju od A7III serije koja je dosta jaca + IBIS mada opet sa cenom a6600 si vec skoro na ceni polovne A7III.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Neki recenzenti pominju da nije baš pametno kupovati kamere sa IB stabilizacijom zbog samog mehanizma iste, kaže da se zbog grejanja uređaja, mast kojom je podmazan mehanizam stabilizacije zna da se razlije preko senzora.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Koji recenzenti!? Pratim foto tehniku jako dugo i nigde ovo nisam video i procitao.
 
Ahahahah pa gde nadje celavog ludaka iz mocvare sa juga, njegov kredibilitet u bilo cemu je manji od 0. :d :d :d
 
Pominju to i ostali u recenzijama a ne znam koliko je ovaj baš lud čim ima preko 200k pratilaca. Imaš još klipova gde isto govore potraži malo.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ne pominje niko a pratim sve ozbiljnije tjubere i foto forume u svetu. Imao sam aparat sa ibis-om jos od 2006te, ima i sad jedan drugi, nikad niko nije spominjaoi neko ulje na senzoru. To se doduse desavalo Nikonu sa D600 modelom koji nije imao ibis i iz sasvim drugih razloga.
Drugo, da max uprostim, ibis sistem funkcionise na principu elektromagnetizma, nema nikakvih ulja za podmazivanje bilo cega.
Trece, Ken je tezak slucaj za opisivanje ali je Nikon/Fuji fanboj do patoloskih razmera i hejter prakticno svega drugoga, tako da mu nije bilo tesko naci 200k slicnih njemu na planeti a i dugo je na tjubu. Covek je vise puta uhvacen u kradji tudjeg materijala kojeg je predstavljao kao svoj, lagao o navodnim klijentima, xyz put se javno kompromitova svojim podmetanjima, laganjem itd. Banovan je sa svih foto foruma na svetu i trollchina je svetske klase na raznim portalima gde ga banuju prakticno svakih sedam dana. Iako se vraca sa novim nickom, jedinstveni hejt stil ga uvek odaje. Psiho jednostavno. Ukoliko si subovan, ansabskrajb, nema tamo nista za coveka koji zeli nesto da nauci o foto tehnici, ne daj boze fotografiji.
 
Poslednja izmena:
Takodje bih dodao da IBIS ustvari znaci mnogo ako snimaš iz ruke bez stabilizatora, a za foto sem sto ti znaci generalno jer smiruje senzor znaci iz ruke za Fotografisanje u smislu da mozes tipa ako si dovoljan miran i do 4sec long exposure iz ruke na određene stvari.

Sa D750 takodje dosta slikam i poprilično mi smeta sto nema IBIS u nekim situacijama.

Baš ću snimiti kasnije efekat očigledno vidljiv sa IBIS-om.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Sad se lomim da li 6500 ili 6400..a danas moram odluciti.... jer ce ova sezona verovatno proteci bez gimbala zbog poprilicno mnogo investicija koje su na holdu...a opet..gledam na duzi period..a a6400 bih rekao da je bolja opcija..
 
Ako je tema aparat sa ili bez IBIS-a, bez obzira na novac, onda idi na A6600 ili A7 III ili ... Al to izlazi iz onoga što si pitao.
A6600 je cenovno previše blizu A7 III da bi bio interesantan mnogima.

Između A6400 i A6500, po meni nije nešto mnogo toga za premišljanje i pored IBIS-a, A6400 je dosta bolji.

Na A6300 (isto je i na A6500) me je izluđivalo to što kad snimaš video u 4K on toliko dimuje ekran da je neupotrebljiv napolju, video napolju u 4K možeš da snimaš samo koristeći EVF (ili eksterni monitor).
 
Sad se lomim da li 6500 ili 6400..a danas moram odluciti.... jer ce ova sezona verovatno proteci bez gimbala zbog poprilicno mnogo investicija koje su na holdu...a opet..gledam na duzi period..a a6400 bih rekao da je bolja opcija..
Ma uzimaj a6400 i ne razmišljaj.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno