Šta je novo?

SDHC kartice - iskustva

uploadfromtaptalk1446665265039.png
Radi se o tome da ova sa tinydeala ima iste spec kao i kupljena kod nas u radnji i naravno plaćena bar 2 puta skuplje.
 
Tih 48 MB/s je deklarisana brzina upisa, uglavnom to piše sitnim slovima na sajtu.
 
A koja je to "idealna" situacija, testirao sam i praznu i 50% punu i isti je rez, nije ni mob slab, octa i 2gb ram.
 
Pa kartica treba da pokazuje približno max deklarisane brzine, kakve veze ima dal je prazna ili puna, svašta.
Očigledno je da se prodaju fejk kartice, pogotovo Šljamsung i SanDisk, tako da dobro pazite šta i gde uzimate.
Meni ce ova iz Kine da posluži za kola, ali više neću poručivati za mobilni iz Kine.
 
Evo rezultata micro SD Samsung EVO 32GB (uzeta kod nas) i Samsung EVO+ 64GB (iz Kine, ebay) sa Samsung S3 i S5 telefona, posle par testiranja neki prosek.
Evo+iz Kine nije ni blizu 80 mb/s.
Pise u nazivu slike s kog je telefona koji rezultat

Ne znam zasto je na S3 bolji write nego na S5 kod obe kartice.
Mozda zato sto je S3 prazan skroz, skoro vracen na stock ROM, bez sim kartice.
 

Prilozi

  • Samsung EVO 32GB S3.png
    Samsung EVO 32GB S3.png
    223.3 KB · Pregleda: 77
  • Samsung EVO 64GB S3.png
    Samsung EVO 64GB S3.png
    243.1 KB · Pregleda: 89
  • Samsung EVO 32GB S5.png
    Samsung EVO 32GB S5.png
    355.2 KB · Pregleda: 85
  • Samsung EVO+ 64GB S5.png
    Samsung EVO+ 64GB S5.png
    543.3 KB · Pregleda: 85
Poslednja izmena:
Meni ovo ne deluje da je kopija. Druga stvar, da li mislite da se proizvođač pridržava tih deklarisanih brzina, kao i za sve u životu, automobile, itd, ograde se oni lepo... Razlog zašto mislim da nije kopija, je sto moja SD kartica o kojoj sam gore pisao, koja je na papiru bolja od te Samsung, ne baca puno bolje rezultate od nje s obzirom da je klasa više, i ni blizu deklarisanih, ali sam ja prezadovoljan njenim radom.
 
Pa kartica treba da pokazuje približno max deklarisane brzine, kakve veze ima dal je prazna ili puna, svašta.
Očigledno je da se prodaju fejk kartice, pogotovo Šljamsung i SanDisk, tako da dobro pazite šta i gde uzimate.
Meni ce ova iz Kine da posluži za kola, ali više neću poručivati za mobilni iz Kine.
Pa i pokazuje, to je kartica class 10 znaci minimalno 10mb/s za upis, a i na samsungovom sajtu tako pise:
http://www.samsung.com/rs/consumer/memory-storage/memory-cards/micro-sd/MB-MP32DA/EU
Performanse

Brzina

Brzina prenosa do 48 MB/s sa UHS-I interfejsom * Stvarna brzina može da varira u zavisnosti od uslova i okruženja uređaja na kom se nalazi. * Brzina pisanja je sporija nego brzina prenosa
 
Ove Samsung EVO i EVO+ su deklarisane kao UHS 1, to koliko znam veze nema sa class 10 karticama.
Otkud onda rezultati na netu da je write oko 40 mb/s za te kartice?
I što je neko okačio ovde test gde baca 80 mb/s read write dal Transcend beše. To je sigurno UHS 3 klasa
 
UHS1 je isto sto i class 10 znaci 10mb/s, tek UHS3 ima 30mb/s, klasican marketing u kome su sabrali read + write
 
Pa ne znam bas dal je tako, moja Transcend 32gb uhs I ima write od 35mb/s, dok joj je read skoro 90mb/s
 
Koja kartica u domacim prodavnicama od 64 gb je najbolja? Vidim da ima za 3000 svasta,takodje vidim da nisu sjajni komentari za ovu sto je na popustu u ww sa 6000 na 3000. Al u em**** ima nekih Kingstona od 3000,zna li neko sta valja kod nas najvise?
 
Koja kartica u domacim prodavnicama od 64 gb je najbolja? Vidim da ima za 3000 svasta,takodje vidim da nisu sjajni komentari za ovu sto je na popustu u ww sa 6000 na 3000. Al u em**** ima nekih Kingstona od 3000,zna li neko sta valja kod nas najvise?
Kakve su žalbe za ovu sandisk, ja je baš nanišanio.
Postavi link ako nije problem.
 
Kad guglam strane sajtove za prodaju u negativnim komentarima se provlace "crkla posle mesec dana" tipovi komentara,naravno manjina su pa sam zato i dosao da pitam ovde sta je najbolje za te pare.
 
Ima 5 godina garanciju pa ako joj se crkava neka crkne.

Mnogo je veca mogucnost da cu izgubiti fiskalni i garanciju nego što će da crkne kartica za to vreme.
 
Sta mislite o ovoj kartici, da li je dobra za android telefon?
http://emmi.rs/memorijske-kartice-memorija-micro-sd-32gb-kingston-class-10.11.html?productId=52928
Nije mi jasno nista, cene mnogo variraju od sajta do sajta... Takodje, cene kartica istog kapaciteta i brzine se drasticno razlikuju u zavisnosti od proizvodjaca. Od kingstona imam 2 ram memorije, imao sam i oko 5-6 memorijskih kartica/usb-a, apsolutno nikakvih problema nisam imao.Sta mislite o ovoj, ili mi preporucite neku drugu za telefon sony xperia m4 aqua.
 
Oni su bas povoljni, tako da te ne čudi ako je ta kartica puno skuplja na drugim mestima...
Radiće posao...
 
Kupio sam 64GB Transcend Class UHS-I 300x. Cena 2610. Dostava 0 din. Cini mi se i previse povoljno :)

http://www.emmi.rs/memorijske-karti...end-class-uhs-i-300x-.11.html?productId=42834

img20151127202831674x120.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo:
cf56ad97253f2806272f001710ac2173.jpg


Inače ne znam zašto kad je prikacim na komp preko čitača izbacuje da je file sistem unknown ( u MiniTool Partition Wizardu) mada mogu da kopiram na nju bez problema.
 
Izgleda da cu i ja da se ponovim. Koju je bolje uzeti od ove dve, da li ima uopste neke razlike?
http://emmi.rs/memorijske-kartice-memorija-micro-sd-32gb-transcend-class-10-+-sd-ada.11.html?productId=34667
ili ova http://emmi.rs/memorijske-kartice-memorija-micro-sd-32gb-transcend-class-uhs-i-300x-.11.html?productId=34676
Evo link i na zvanicnom sajtu:
http://www.transcend-info.com/Products/No-320

http://www.transcend-info.com/Products/No-423

Sad sam primetio da za ovu drugu pise "Supports Ultra High Speed Class 1 specification (U1)"...
 
Bolja ti je ova jeftinija UHS-I 300x, imam istu takvu i brzine upisa su 21mb/s, a citanje je 92mb/s preko usb3 citaca kartica. Nema bolje kartice za taj novac, ni za mnogo vise od toga... pored toga garancija je 5 godina.
 
Da li neko zna šta telefoni na kojima je propisano da čitaju SD kartice "up to 64GB", tačno rade ako se ubace modeli većeg kapaciteta? Ne prepoznaju ih, čitaju prvih 64GB ili šta?
 
verovatno tada nije bilo vecih mada moze da se desi i da ih ne prepoznaju. da vidi samo pola ne moze.
 
Ovaj moj m4 aqua pise da podržava do 32, na forumu sam video da je čovek ubacio od 64 i radi bez problema. Pre par godina moj drug imao telefon koji je podržavao do 2gb, ja mu dam od 4 da proba, telefon je ne prepoznaje. Znaci nema pravila, jedino da uzmes od nekog karticu pa da probas...
 
Evo:


Inače ne znam zašto kad je prikacim na komp preko čitača izbacuje da je file sistem unknown ( u MiniTool Partition Wizardu) mada mogu da kopiram na nju bez problema.

Mozda ti citac nije kompatabilan sa sdxc karticama. Ja sam imao taj porblem. Stariji citaci nece da je citaju kako treba.
 
Uglavnom citaju bez problema. Kao sto rece KMJR , verovatno nije bilo vecih u vreme pojavljivaja uredjaja.

Note 2 cm11.2 rom.

attachment.php


Dosta su se popravile performanse. Probajte da menjate cache size preko aplikacije sd booster. Meni se 512kb nabolje pokazalo.
Screenshot_2015-11-29-16-13-19.png
 

Prilozi

  • Screenshot_2015-11-29-15-45-06.png
    Screenshot_2015-11-29-15-45-06.png
    189.6 KB · Pregleda: 305
Poslednja izmena:
Da se pohvalim, kupio sam je danas, sad prebacujem podatke sa stare na ovu, pa cemo da vidimo kako radi, mada ne sumnjam da ce da radi odlicno. Da pohvalim i emmi, posto je kod njih jeftinije pa skoro duplo.
 
Nazad
Vrh Dno