Šta je novo?

SDHC kartice - iskustva

Imam jedan problem, sta god hocu da prebacim na karticu dobijam sledecu poruku 7777777777777777777777777d.png, nikakvu zastitu nisam stavio, kako da ovo iskljucim?
 
Postoji li plasticni klik lock polozaj na toj kartici ?
 
Postoji li plasticni klik lock polozaj na toj kartici ?

Hvala druze, to je bilo u pitanju. Posto izvadim sd karticu iz telefona i ubacim je u ulozak isto neka kartica koja ide u citac kartica na laptop-u i na njoj se nalazi upravo taj klik lock, hvala jos jednom. Posto sam instalirao neki novi custom rom na telefonu uplasio sam se da nesto on nije zakljucao sd karticu.
 
Poslednja izmena:
Nema na cemu, vazno je da smo resili problem ;)
 
Transcend TS64GUSDU1 Micro SD 64 GB 300X, UHS-1 sa SD adapterom.
Nabavio mi danas prijatelj, ~20€ za 64GB

Sasvim zadovoljan za micro SD karticu:

TS64GUSDU1.jpg

Jedino je čitač na kompu na kom sam radio test star nekoliko godina, možda može i brže, al' za tablet mi nebitno.

EDIT:

evo i rezultata sa T100TA gde je na kraju završila, tu su malo bolji (izuzev za visok QD, ali to je malo verovatno u tabletu):

TS64GUSDU1-T100TA.jpg
 
Poslednja izmena:
Pozz drugari,

Nadam se da nije kasno da se ubacujem u temu ali trebala bi mi micro sd kartica za Sony Z2, rekao sam to jer ima 4K snimanje pa bi mi trebala neka UHS3 kartica. Nasao sam par modela, e sad kontam da nije malo 32gb a bas 5k da dajem za karticu od 64gb i ne bih. Ostaje 32gb uhs3 ili 64gb uhs1...pomozite :D

http://www.viphouse.rs/index.php?op...m&utm_medium=eponuda&utm_campaign=direct_link
http://www.viphouse.rs/cene-ponuda-...jske-kartice/transcend-ts32gusdu3.110539.html
http://www.novicomp.rs/memorijske-k...m&utm_medium=eponuda&utm_campaign=direct_link
 
I meni bi trebala neka 8 GB microSD kartica za lumiu 640. Sto jeftinije, al da ne secka snimanje video materijala. Dakle, samo preporuke od forumasa koji su probali predlozenu kombinaciju. Hvala.
 
U osnovi ne moras da gledas "ime", samo gledaj klasu kartice i deklarisane brzine. Sto ti ispunjava potrebu verovatno ce raditi godinama dobro.
Transcend, Kingston su sasvim dobre, SanDisk su skupe, Samsung nisu nista bolje ni gore od ostalih.

E**i ima "brutalno" niske cene.
Bratu sam za mobilni telefon uzeo pre nekoliko dana za 1.340rsd micro sd karticu od 32GB, klasa 10, brzina citanja 45 cini mi se... prva naredna cena za istu karticu je bila 1900 negde drugo pa ostale cene za istu karticu bile 3-3,1k rsd...
Ne znam joj tacnu oznaku.
Sad imaju 2 Tr. po ceni od 1,3k i 1,4k ...
 
Samsung SDXC PRO 64Gb:
Samsung PRO SDXC 64Gb.jpg
 
U osnovi ne moras da gledas "ime", samo gledaj klasu kartice i deklarisane brzine. Sto ti ispunjava potrebu verovatno ce raditi godinama dobro.
Transcend, Kingston su sasvim dobre, SanDisk su skupe, Samsung nisu nista bolje ni gore od ostalih.

E**i ima "brutalno" niske cene.
Bratu sam za mobilni telefon uzeo pre nekoliko dana za 1.340rsd micro sd karticu od 32GB, klasa 10, brzina citanja 45 cini mi se... prva naredna cena za istu karticu je bila 1900 negde drugo pa ostale cene za istu karticu bile 3-3,1k rsd...
Ne znam joj tacnu oznaku.
Sad imaju 2 Tr. po ceni od 1,3k i 1,4k ...


Uzeo sam Kingston UHS-I u3, 90mb/s write, 80mb/s read deklarisano ali na telefonu konstantno pokazuje 30/30. Nije mi jasno...?
 
Da ne budem neuljudan, u koji usb konektor si ukopcao telefon?
Koji je telefon i koje brzine dopusta njegov mini/micro usb konektor?
Te brzine su predvidjene za unutrasnju komunikaciju kartice sa ostatkom telefona i ne moraju da podrzavaju brzine van telefona zbog ogranicenja samog telefona i/ili usb konektora kompa.
Telefoni koji "imaju" usb3.0 konektor u teoriji mogu imati te deklarisane brzine u komunikaciji telefon-komp...
 
Poslednja izmena:
Da ne budem neuljudan, u koji usb konektor si ukopcao telefon?
Koji je telefon i koje brzine dopusta njegov mini/micro usb konektor?
Te brzine su predvidjene za unutrasnju komunikaciju kartice sa ostatkom telefona i ne moraju da podrzavaju brzine van telefona zbog ogranicenja samog telefona i/ili usb konektora kompa.
Telefoni koji "imaju" usb3.0 konektor u teoriji mogu imati te deklarisane brzine u komunikaciji telefon-komp...


Koristio sam je samo u telefonu, Sony Z2 a testirao u A1 sd bench-u...
Imam dosta slika u galeriji pa kada sam usao prvi put trebalo je par sekundi da ih ucita a dok je bilo smesteno u telefonu odnah je bilo dostupno, instant :D.
Da nije fake kartica? Posto sam video da i Z1 ima read preko 60mbs, da ne ispadne da sam dzabe kupuvao U3...
 
Imam problem sa micro sdhc? karticom od 64gb (class10), ne pise proizvodjac. Na kartici pise hc, dok je je komp vidi kao xc, a i format je exFat.
Nebitno...

Do nekih 8gb puni brzinom od oko 9-10mb dok kasnije padne ispod 1mb i ide jako sporo, cesto i blokira.
Kasnije nece ni da otvori i prakticno je neupotrebljiva kada se ubaci preko otprilike 8gb necega.

Isto je i kad je u mom telefonu (Nokia 1320), u telefonu brata (S5) i u laptopu.

Fus kartica, los primerak ili nesto trece?
 
Verovatno neki lažnjak, kartica od 8GB modifikovana da prikazuje 64GB.
 
Ту је проблем, ем непозната марка ем sdhc не иду до 64GB, то је већ sdxc ем овакво понашање. Колико си је платио и где си купио картицу без ознаке?
 
Nisam je ja kupio, ali kad je vec dosla do mene rekoh da vidim sta nije u redu sa njom i izvucem neki euro :D

Pokusacu da idem unazad da vidim odakle je dosla kako se slicno ne bi ponovilo.
 
Ili se neko igrao sa njom posto kazes da je exFat te mozes npr u linuxu da pravis sta hoces od drajvova...
Bas sam danas pravio live sistem na flashu od 32GB ali kada ga steknes Win vidi sano 22GB jer je ostalo drugi file system koji Win ne vidi,tj isparticionisao sam flash...
Najbolji nacin ti je da skines HP usb disk storage format alatku i tamo ce ti izbaciti kolika ti je kartica:

https://drive.google.com/file/d/0B_SDrpPD4AxPaEF0NUVRcU5WSmc/edit?pli=1
 
Могу на линуху да се праве и ntfs партиције па то windows неће да види, он препознаје само прву. Добро кад некоме дајеш флешку а не мора да види све на њој, лепо направиш прву ntfs коју ће да види а остало по жељи па пошто 99% има само windows, садржај је безбедан. ;)
 
Izbegavajte Sandiskove 64gb ultra microsd kartice. Jenda mi je crkla posle godinu dana (rekoh sebi desava se) , ali posto mi je i druga crkla pre nedelju dana onda je definitvno njihov feler. Ne izgube se podaci, mogu da se citaju, ali pisanje je blokirano. Tako da izbegavajte ovaj model. A video sam na netu da nisam jedini :) I takodje sam primetio da se telefon zagrevao zbog nje.....
71zhF2JvmpL._SL1500_.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja imam dve ovakve jedna jos i HTC Sensation XE a druga kupljena kod nas, nikakvih problema nemam,zadovoljan sa radom obe
61phu2ejZ5L._SL1200_.jpg
Moja je Sandiskove 16gb ultra HC I, a tvoja je XC, ne znam u cemu je razlika da li je zbog velicine?
 
Ja imam dve ovakve jedna jos i HTC Sensation XE a druga kupljena kod nas, nikakvih problema nemam,zadovoljan sa radom obe
Pogledajte prilog 181710
Moja je Sandiskove 16gb ultra HC I, a tvoja je XC, ne znam u cemu je razlika da li je zbog velicine?

Ova serija 64gb je problematica.Sa 16 i 32gb je sve je ok. Dosta se ljudi zali na 64gb da otkazuje kao meni... Nepirjatno iznenadjenje od SanDiska. Ali cenim da su to popravili u serijama extreme i pro


HC - high capacity
XC - eXtended capacity

Micro SD is 2 GB and below.
Micro SD - HC od 4 do 32 GB.
Micro SD - XC je od 32 GB do 2 TB


The micro SD – HC also has classifications relating to its data transfer rate

SDHC Speed Class 2.svg Class 2 - 2MB/sec. minimum data transfer rate

SDHC Speed Class 4.svg Class 4- 4MB/sec. minimum data transfer rate

SDHC Speed Class 6.svg Class 6- 6MB/sec. minimum data transfer rate

SDHC Speed Class 10.svg Class 10 – 10MB/sec. minimum data transfer rate

UHS - Ultra high speed

UHS Class 1.png UHS 1 - 10 MB/s

UHS Class 3.png UHS 3 - 30 MB/s

What are the applications for Speed Class?

Class 2 : H.264 video recording, MPEG-4, MPEG-2 video recording
Class 4: MEPG-2 (HDTV) video recording, DSC consecutive shooting
Class 6: Mega-pixel DSC consecutive shooting, professional video camera
Class 10 ; Full HD Video Recording, HD Still Image Continuous Shooting

UHS 1 ; Full HD Video Recording, HD Still Image Continuous Shooting
UHS 3 ; 4K/2K Video Recording
 
Poslednja izmena:
uzeo sam danas ScreenShot025.jpg Za 3000din nema bolje po meni :) Kartica kida :) Evo sta kaze crystal >
ScreenShot026.jpg ScreenShot028.jpg

Radi poredjenja SanDisk 32gb extreme pro
ScreenShot027.jpg

Sad da vidmo kako ce da se pokaze u telefonu :)
Galerija leti :) Inace koristim Note 2
 
Poslednja izmena:
Duplo veca jeste ali cetiri puta sporija i nemas garanciju ;)
 
Nazad
Vrh Dno