Šta je novo?

SDHC kartice - iskustva

Često neko odvali neku informaciju i onda se to prenosi kao urbana legenda. Tako da bez obzira što je xda forum je forum
 
Ništa nije pisano 7 meseci, pa aj da pitam pre kupovine. Pazarim karticu za Canon S110, u glavi mi je 16gb kartica. Pretpostavljam da Class 10 završava posao.

Vidim da ovde ide preporuka za Patriot, trebalo bi da je to ovo http://www.emmi.rs/memorijske-karti...t-lx-series-class-10-.11.html?productId=24286 ???
Ili možda pazarim ovako nešto http://www.emmi.rs/memorijske-kartice-memorija-sd-16gb-kingston-class-10.11.html?productId=30268 ???

Ako neko ima neku drugu preporuku, aj da čujem.

Hvala!
 
Imam navedenu Patriot LX 16GB class 10. Zadovoljan sam. 29MB/s Read, 11MB/s Write
 
ja bih uzeo tu za telefon,znaci vazi preporuka?
 
Uzeo danas Transcend microSDHC 16G Class 10 UHS-I sa adapterom TS16GUSDU1 za 1.150 din.


Transcend microSD 16G GoClever.png


Brzina merena na Androidu spojenim sa kompom preko USB 2.0.
 
Ja uzeo Kingston microSDHC 32gb klasa 10. 3550din.
Upis 15 čitanje 36.5. Upis može nekad da dođe i do 16.
Da li sam se zaje*ao? :D
Merio sam tako što sam prebacivao iz fona na karticu i obrnuto iz es file Explorera.
 
Neko nešto? :D
 
Koliko to malo? Al kartica je u realnom radu baš brza i ima life time garanciju.
 
Pa u realnom svetu nije moguće, al piše :D
 
Za te pare si mogao da biraš UHS-1 karticu od 32 GB. Ova moja baca R-W 40 i 17,5 MB/s. Ispravka, W je 19,5.
 
Poslednja izmena:
I moja bi bacila blizu sigurno nego ne mogu ovako da je testiram
 
Skini A1 SD Bench i testiraj.

Svejedno si za ~3500 si opušteno mogao da kupiš 64 GB.
 
krastavac sad, žurio sam zbog nekih stvari i nisam stigao ovde da se informišem.
 
Evo.
Kako da ih odradim na foru da mi ne radi kartica i da oću veću, naravno ako treba nešto sitno da se doda i sl :D
I gde ima 64gb i koja da je ispod 4k? Čak i 4,5k din.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1418603669267.png
    uploadfromtaptalk1418603669267.png
    371.1 KB · Pregleda: 148
Poslednja izmena:
Zapisano. Tako sam i radio al eto žurio *****.
Sad odem u rodu i vidim identičnu karticu za 2400. Znači 1100 din jeftinije. Koji bedak sam tad osetio.
Btw kupio sam dual 3.0 Kingston USB od 32gb. 2360din.
 
Trebaju mi 3 sd kartice po 64GB, sa dobrim write speedom, bar konstantnih 20MB/s.

Ima u ogaslima samsung sdxc pro, deluje kao best buy za 30 eura 64GB.
80MB/s read, 40MB/s write, a po testovima na netu vidim da je blizu tih rezultata.

Medjutim u nekim prodavnicama je skoro dvostruko skuplja, pa sam skeptičan da je original. Ima li neki način da proverim?
Ili da testiram, ako ima te brzine da uzmem pa šta bude :/
 
Ako testiras kartice najpouzdaniji nacin je da ih napunis filmovima i da SVAKI film pustis, pocetak, sredina, kraj ...
naravno ima i ono programce koje testira karticu, pise na nju i na kraju ti kaze tacno kolika je kartica ali to traje ... i traje ... ....
 
Medjutim u nekim prodavnicama je skoro dvostruko skuplja, pa sam skeptičan da je original. Ima li neki način da proverim?

http://forum.xda-developers.com/general/accessories/fake-samsung-evo-64gb-micro-sd-cards-t2852818

Ja sam našao na KP upravo ovu od 64GB za male pare. Tražio fotke, video test,... fejk. A poreklo joj iz jedne naše prodavnice, ozbiljne. Tako da nigde nisi siguran. Na kraju sam naručio sa Amazona.

EDIT: Sad vidim da si pitao za SD, a ja pričam o micro SD. Ali svejedno.
 
Poslednja izmena:
Pa mislim i ja da je najveca sansa da je fake, nije realno da toliko košta to što se kod nas prodaje.

A baš mi je bitno da je brza, uzeću lumix lx100, koji ima 4K video i neke bitrejte za neke od modova do 200 megabita u sekundi.

Mislio sam da uzmem 3,4 komada od 64GB da ne bih nosio laptop i hdd za backup, idem na mesec dana u aziju...ali izgleda i da platim cenu u prodavnici od 55eur ili koliko je komad, oper nisam siguran šta bih dobio :/

EDIT: au, čitam sada ono sa xda, to čak nema ni kapacitet koji treba da ima, nije samo brzina očigledan problem.
 
Poslednja izmena:
Hteo bih da uzmem neku micro SD karticu. Nisam odavno gledao sta je aktuelno na trzistu, pa eto ako neko moze malo da me uputi, koju klasu da kupim, jer meni je bitnija brzina neko kapacitet, i 4GB mi igra ulogu?
 
Što se tiče tih Samsung ima sumnjivo jeftino na eBay, ali navodno original iz Singapura...
 
Samo sam preleteo pogledom kroz temu i cisto sam hteo pre nego sto pitam svoje pitanje da istaknem da se za testiranje kapaciteta na memorijskim karticama koristi sledeci program.

E sad moje pitanje, da li uzeti neku 64GB SD ili micro SD karticu kao stalni dodatni storage u laptopu? Bukvalno mislim da ga koristim kao jos jedan, dosta sporiji HDD. Kolike su sanse da crkne? Kako stoje SD kartice sa brzinama, tj jel ima neki standardi koji tu postoje ili kako? Sta se desava ako moj ugradjeni citac nije najnoviji, hoce li imati blago(ili mozda znatno) sporije brzine i hoce li moci procitati ceo kapacitet. Trenutno koristim jedan 64GB USB flash za taj dodatan storage, cak i igram neke igre sa njega(WoW), ali mi je potreban za druge stvari, pa mi treba neko drugo, trajnije resenje.
 
Velike su šanse da će brzo da crkne. Nije predvidjeno da se fleš čip(ovi) u memorijskim karticama koriste na taj način. Kad će konkretan primerak da crnke, ne postoji osoba koja zna, inače bi takvi već bili milijarderi sa Lotoa.

Ako ipak budeš radio to, obavezno da koristiš non-journaling fajlsistem (najbolje exFAT, ako je OS Win > Vista), kako bi se broj upisa koliko-toliko smanjio.

Brzina upisa je loša, kod mene 6-7 MB/s, čitanje ~25, a ni vreme pristupa uredjaju nije sjajno, jer ti ugradjeni čitači komuniciraju preko USB kontrolera (predstavljeni su kao removable devices).

Usput, fleš <=> čitač sa umetnutom karticom, tako da i za njega važi ovo gore.
 
Poslednja izmena:
Samo sam preleteo pogledom kroz temu i cisto sam hteo pre nego sto pitam svoje pitanje da istaknem da se za testiranje kapaciteta na memorijskim karticama koristi sledeci program.

E sad moje pitanje, da li uzeti neku 64GB SD ili micro SD karticu kao stalni dodatni storage u laptopu? Bukvalno mislim da ga koristim kao jos jedan, dosta sporiji HDD. Kolike su sanse da crkne? Kako stoje SD kartice sa brzinama, tj jel ima neki standardi koji tu postoje ili kako? Sta se desava ako moj ugradjeni citac nije najnoviji, hoce li imati blago(ili mozda znatno) sporije brzine i hoce li moci procitati ceo kapacitet. Trenutno koristim jedan 64GB USB flash za taj dodatan storage, cak i igram neke igre sa njega(WoW), ali mi je potreban za druge stvari, pa mi treba neko drugo, trajnije resenje.
Mnogo pametnije ti je da kupiš veći SSD, šta li već imaš.
 
Ne razumem sa bas nesto u memo kartice, formate pa reko aj da priupitam ovde da nebacim dzabe lovu :) Nije neka kinta ali...
Hocu da kupim micro SD kariticu za telefon a po potrebi bi je prebacivao u fotoaparat koji podrzava SD/SDHC/SDXC Memory Card, MultiMediaCard, MMC Plus Card, HC MMC Plus Card.
E sad ja bi uzeo na primer ovako nesto http://www.emmi.rs/memorijske-karti...end-class-uhs-+-sd-ad.11.html?productId=34664
ali me brine da ce da to da radi zbog ovo UHS 1 standarda?
Trebalo bi da se taj standard odnosi samo na brzinu ali sta znam :) Mozda nesto nije kompatibilno :)
 
Nazad
Vrh Dno