Šta je novo?

SDHC kartice - iskustva

Stigla je i meni Patriot od 32GB :)

Micro SDHC 32GB Patriot LX Class10+SD adapter, PSF32GMCSDHC10 (3422 din )

2012-07-03_172702.jpg
2012-07-03_173457.jpg


Nije bash brza ko ta od 16GB ali i ovo je dovoljno ;)
 
Poslednja izmena:
pa naravno da nije brza kad je tvoja micro sdhc, a njegova sdhc :)
 
moja greska, znam da je prvo hteo da uzme SDHC, pa sad uzeo micro :) Izgleda da jeste brza dosta, krastavac... kako se kome pogodi :)
 
Bolje micro + adapter jer se može koristiti na više uređaja :)
 
Jel inace Patriot 16GB micro Sd ovoliko brza od modela 32GB, ili je mozda do doticnih primeraka?
Obzirom da je 32GB model vishe nego duplo skuplji, cini mi se model od 16GB kao bolja kupovina , pogotovo ako je i vecini primeraka write ~17MB/S
 
sve ti je to kako se pogodi ili u zavisnosti od serije kako stigne, po pravilu veci kapacitet treba da bude brzi, mada nije uvek slucaj.
 
Ja mislim da dosta zavisi i od uređaja preko kojeg se meri.

Ja sam uzeo Patriot micro-SD od 16Gb C10 kao zamenu za Transcend 8Gb C6. Merio sam preko Android telefona prikačenog na USB. Čitanje je isto, oko 10mb/s, pisanje sada brže, oko 13mb/s, bilo je oko 6.

Ovi rezultati nisu ni približni onome što je Danilo izmerio, a opet su sasvim zadovoljavajući. Jedino pravo poređenje bi bilo da se mere različite kartice u potpuno istim uslovima.
 
A kakve su ove micro sd Kingston 16GB class 10 i one Samsung micro sd 16GB class10 ?
Brzina, pouzdanost ...?
 
Uzeo sam juce micro sd Patriot 16gb class 10... Odlicna. Imam i transcend 16 gb class 10,takodje odlicna. Nisam primetio razliku u radu... Write kod obe je oko 17mb/s... Meni i vise nego dosta :d

A gde uzimate taj patriod od 17mb upis posto sam ja istu dovlacio iz amerike a znam i gomilu drugih koji imaju 11-13mb/sec sa istom?!
 
Po koje pare je patriot 16gb? ili kingston
 
Ja vidim da je K oko 16-18-20e zavisno gde i dal' sa adapterom na sd, a P ima za 15e...

Nego dal' valjaju, evo ovaj jedan P je dao bas lepe cifre, a K akvi su i naravno onaj Samsung?

Za telefon je dovoljno class 10 pa taman da je upis i tih minimalnih 10Mb/s ?
 
Poslednja izmena:
Nije samo jedan P(atriot), vec par ih bogami ima sa 17-ak MB/s za upis... doduse, svi od 16 giga, ona od 32GB ne' da baci toliko :)

Za K(ingston) zaista ne znam, ali S(amsung) bi trebalo da je dosta dobar, te da i on baca solidno preko deklarisanih 10MB/s... tako sam bar nesto citao na par sajtova.
Inace, za fon ti je sasvim dovoljan i class 6, pa cak i sa class 4 bi moglo da se prodje u 99% slucajeva... 10-ka je samo plus, naravno, cisto da ti sekvencijalni upis bude sto brzi (a opet - na ustrb random upisa), ali definitivno nije da je bas aspolutno neophodna klasa 10 ;)

Drugim recima: ako slucajno i ne nadjes klasu 10, ne jedi se bezveze - uzmi klasu 6, odradice ti posao savrseno :smoke:
 
Znam, odnosno tako sam i pretpostavljao, vidim i da je "mocnom78" "takva" S(amsung) klase 6 izbacila 13MB/s u pisanju...
Jos samo bih voleo cuti i kakve su zaista K(ingston)...
"Da zovnem Veljka i priupitam":d
 
Znam, odnosno tako sam i pretpostavljao, vidim i da je "mocnom78" "takva" S(amsung) klase 6 izbacila 13MB/s u pisanju...
Neko mi je ovde rekao da su upravo te "class 6" Samsung microSD kartice ustvari class 10, te da se i povlaci klasa 6 kao takva i da ce sve ubuduce biti class 10...
Jos samo bih voleo cuti i kakve su zaista K(ingston)...
"Da zovnem Veljka i priupitam":d
Zasto da ne... ja bih to uradio, znas i sam da je decko dobar k'o lebac ;)

Bez zezanja, zvao bih ga i pitao kakva je situacija... mozda cak i trazio neku na probu, ako kojim slucajem ima, pa se da se licno i iz prve ruke uveris u stanje stvari.
 
Trenutno Patriot i Samsung Sdhc 16gb class 10 nema ispod 1800-2000rsd, ili ja ne znam gde da gledam :)
 
Uzeh Samsung 32gb CL10 za 3500 din.
Po specifikacijama 24/13 po Antutu testu 24,4mb/10,0 mb. Nemam čitač da i tu vidim.
 
Poslednja izmena:
Pa mislim da ni ne moze da se nadje jeftinije Patriot 16GB class10 jer je poskupela, pre 3 nedelje kad sam kupovao cena je bila 1685din u firmi PobedaPobeda™ :D
 
Transcend micro sd 16gb class 10...jeftiniji 600 din od patriota pa nisam razmisljao!!
 

Prilozi

  • SD MMC.jpg
    SD MMC.jpg
    153.6 KB · Pregleda: 180
  • SD MMC2.jpg
    SD MMC2.jpg
    127.8 KB · Pregleda: 169
Gde si kupio daj na pm..
 
Moze isto na pm, ili napisi ovde... To nije reklamiranje firme već poreba za jeftinom a po priloženim graficima odličnom kupovinom...
 
Nazad
Vrh Dno