Šta je novo?

SDHC kartice - iskustva

Jel ima neko iskustva sa Samsung Class 10 micro SD. Konkretno:

http://www.samsung.com/ie/consumer/...ards/micro-sd/MB-MSBGA/EU?subsubtype=micro-sd

Planiram da uzmem neku od 32GB za tablet, ova mi zapala za oko, trebalo bi da je oko 4K.

Po specifikaciji sa Samsung sajta:

Speed (read) 24 MB/s
Speed (write) 13 MB/s


ja sam uzeo 16gb istu karticu ali klase 6 mada isti podaci o upisu i citanju pisu na njoj...upisuje 14mb/s, dok imam i sony klase 4 koja prelazi 16mb bez problema...
 
Koliko dugo ce se drzati ovako povoljne cene mem. karticama? Uzeo bih isto sto i dulsrules, 16gb transend, za telefon mislim da je dovoljno. I to se iskljucivo razmisljam da uzmem jer je cena povoljna, nije mi preko potrebna veca kartica.

Pitam jer sam procitao pre neki dan vest na benchmarku da je samsung privremeno obustavio isporuku memorijskih kartica da bi se cene stabilizovale (tj povecale) pa se plasim da sad svi brendovi odu u pm sa cenama.
 
Jel ima neko iskustva sa Samsung Class 10 micro SD. Konkretno:

http://www.samsung.com/ie/consumer/...ards/micro-sd/MB-MSBGA/EU?subsubtype=micro-sd

Planiram da uzmem neku od 32GB za tablet, ova mi zapala za oko, trebalo bi da je oko 4K.

Po specifikaciji sa Samsung sajta:

Speed (read) 24 MB/s
Speed (write) 13 MB/s

Vidi da ti to neko dovuce preko grane, u nemackoj je ta samsungova oko 25e, dok sad su na akciji sandisk klasa 4 oko 17e, sto je smesno jeftino. Mada sam cuo da je ta samsung i nova san disk klasa 6 i 10 sam vrh ponude, kvalitet, brzina i sve ostalo.

@dule0911 sto se tice poskupljenja ta samsungova prica moze biti istinita, a sa druge strane gledajuci kingston koji je otisao u pm sa kapacitetom, da nudi fleseve od 256gb, ne bi me cudilo da ovi najslabiji gotovo od 16 i 32gb postanu neki standard za male pare, a ove vece da poskupe. Ni ja ne znam sta da radim, ova cena nece ostati sigurno. Poskupece kako tvrdi samsung ili ce pojeftiniti jos dodatno kako kingston bude izbacivao nove modele.
 
mighty78 je napisao(la):
Jel ima neko iskustva sa Samsung Class 10 micro SD. Konkretno:

http://www.samsung.com/ie/consumer/...ards/micro-sd/MB-MSBGA/EU?subsubtype=micro-sd

Planiram da uzmem neku od 32GB za tablet, ova mi zapala za oko, trebalo bi da je oko 4K.

Po specifikaciji sa Samsung sajta:

Speed (read) 24 MB/s
Speed (write) 13 MB/s
Pogledaj prethodnu stranu i moj post. Mada fizicki ne izgleda isto, drugacija je stampa, mozda su druga serija. Ovo drugar doneo iz Nemacke 3 komada, 16e su kostale 16GB.
 
Jel ima neko iskustva sa Samsung Class 10 micro SD. Konkretno:

http://www.samsung.com/ie/consumer/...ards/micro-sd/MB-MSBGA/EU?subsubtype=micro-sd

Planiram da uzmem neku od 32GB za tablet, ova mi zapala za oko, trebalo bi da je oko 4K.

Po specifikaciji sa Samsung sajta:

Speed (read) 24 MB/s
Speed (write) 13 MB/s

To je ta sto je navodno hvaljena dosta po netu. Brzine su te otprilike kod svih koji ih imaju. Dogadja se uglavnom da je write za koji MB/s veci...

@ [SAJ]ber Kurajber

Tvoja je pretpostavljam ona crna sa narandzastim detaljem? Ako jeste, to je onda ona plus serija, i trebalo bi da je cak jaca po write brzini. Deklarisu je kao da ide do 20MB/s...
 
Poslednja izmena:
Sa i bez SD Booster aplikacijeuploadfromtaptalk1339135974303.jpguploadfromtaptalk1339135974303.jpg
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1339135985773.jpg
    uploadfromtaptalk1339135985773.jpg
    19.8 KB · Pregleda: 190
fr0wn3r je napisao(la):
@ [SAJ]ber Kurajber

Tvoja je pretpostavljam ona crna sa narandzastim detaljem? Ako jeste, to je onda ona plus serija, i trebalo bi da je cak jaca po write brzini. Deklarisu je kao da ide do 20MB/s...
Nije, crna je sa belim slovima. Mrzi me da je slikam sad.
 
Imam ovu Patriot class 10. Radi ok, ali je ranga class 4, a kod vece kolicine fajlova class 2. Presporo..
 
Kupio si class 10 kraticu, koja pak radi kao class 2 ili 4? Ja bih to odmah reklamirao.
 
Mora da je zabo los primerak kod mene oko 16mb/s upis :)
 
"Los primerak" bi bio slucaj da mu je sekvencijalni upis nekih 11-12MB/s, recimo... to bi bio los primerak. Ovo njegovo pak ne ispunjava specifikaciju, koja je zagarantovana tom "class 10" oznakom i zna se sta predstavlja... i zato kazem - to treba reklamirati.
Uostalom, platio je neki extra kes za klasu 10, sigurno je ista skuplja (makar mizerno) od klase 2 ili 4... trazio i jurio bas klasu 10... pa kad je vec tako - daj bre ono sto sam platio. Daj klasu 10.
 
Svakako treba da reklamira ako je ispod 10. Mozda nece covek da se aka sa servisima i da ceka 40 dana za karticu :d
 
Na kraju uzeh Samsung 16GB microSDHC class 6, oznaka MB-MSAGA/EU za manje od 2K.

Po AS-SSD na laptopu preko adaptera koji je došao uz karticu, read je 22.5MB/s, a write je 13MB/s, kao što su i napisali na Samsung sajtu, sasvim solidno za class 6.
 
To bas htedoh i ja da zakljucim :p

I stvarno... ako vec navode 13MB/s - zasto class 6, zasto ne odma' u class 10? :)
 
To je stvar obelezavanja, to su potpuno iste kartice samo sto su ih preimenovali. Skoro svaka class 6 ide preko 10 mb/s, tako da je to dobra proizvodnja i mogu ih obelezavati kako hoce. Class 6 se "izbacuje" iz proizvodnje i nju menja class 10 koja je ista ta, samo pod drugim imenom :) To je vecinom vazilo za ostale proizvodjace, dok za SanDisk oca SD, CF i flesh memorije oznake i klase nisu imale ama nikakvog znacenja. Jos pojavom sdhc kartica SanDisk je imao vec kartice koje su upisivale brzinom 45mb/s, pa ih nije nazvao klasama vec samo dodao naziv extreme, ultra... I dan danas, vecina SanDisk-ovih kartica class 4 ili 6 su brze skoro pa duplo nego ostalih proizvodjaca class 10.
 
Danas odem u jednu radnju, SanDisk microSD class4, 16gb - 1850din. Odem u drugu radnju, Transend 16gb class4 - 930din, jos dobijem i adapter i lifetime garanciju.

Mozda je SanDisk bolji, ali za telefon mi ne treba nista brze, pitanje uopste dal bi telefon mogao da iskoristi vise. Plus je cilj bio uzeti karticu za 1000din, a nasao sam je jos jeftinije - extra.
A svakako i ova Transcend radi primetno brze i bolje od fabricke class2 od 8gb. Negde je izmedju class4 i class6 specifikacije, vise vuce ka class6 (bar po sekvencijalnom kopiranju velikih fajlova - oko 5.5MB/s, mrzelo me da pustam neki benchmark).
 
To je stvar obelezavanja, to su potpuno iste kartice samo sto su ih preimenovali. Skoro svaka class 6 ide preko 10 mb/s, tako da je to dobra proizvodnja i mogu ih obelezavati kako hoce. Class 6 se "izbacuje" iz proizvodnje i nju menja class 10 koja je ista ta, samo pod drugim imenom :)

Hvala za info, nisam znao za ovo ;)
 
Ja danas gledao ili ovu - Transcend 16 GB class 10 ili 16GB Kingston Class 10 SD10V/16GB i odlučio se za Kingston :)
Nadam se da nisam zajebao stvar :D

ps. inače Kingston Class 10 SD10V/16GB ( 1280 dinara ) džabaka :)
 
Poslednja izmena:
Da znas da je dzabaka. Do pre par meseci ih nije bilo ispod 25-6e, meni drugar iz nemacke doneo po 16e. Ovde za te pare bila samo class class 4.
 
Poslednja izmena:
Gde ima Kingston Class 10 SD10V/16GB ( 1280 dinara ) ? Moze na PM ;)
 
Ajd i meni na pm gde ima za te parice.
 
Izgleda da nema nigde za te "parice" pošto je Monitor System ispalio i posle 4 dana poslao mail da je nažalost sve rasprodato . :smash:

Ali ima Micro SD 16GB Patriot LX Series CLASS 10 - 1440 dinara kod druge ozbiljnije firme i već je poslata na adresu :)
 
Ja imam transcend class 4 8gb i brzina je oko 6.5mb/sec
 
Micro SD 16GB Patriot LX Series CLASS 10 + SD adapter, PSF16GMCSDHC10 (1440 dinara)

Kartica je formatirana u fotoaparatu (FAT32 , Sector size - 512 bytes)

AS SSD Benchmark HD Tune Pro
2d9twur.png
1yl2sg.png
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno