Šta je novo?

SDHC kartice - iskustva

Nemoj da ih hvalis (mnogo), da se ne pokvare... :d
 
Da se pohvalim, kupio sam je danas, sad prebacujem podatke sa stare na ovu, pa cemo da vidimo kako radi, mada ne sumnjam da ce da radi odlicno. Da pohvalim i emmi, posto je kod njih jeftinije pa skoro duplo.

koja je kartica u pitanju, i cena i daj neki test brzine.
 
Evo:
cf56ad97253f2806272f001710ac2173.jpg


Inače ne znam zašto kad je prikacim na komp preko čitača izbacuje da je file sistem unknown ( u MiniTool Partition Wizardu) mada mogu da kopiram na nju bez problema.

ja sam porucio istu i na pakovanju pise 400x 60mb/s a ne 300x kako se reklamira na sajtu. U cemu je fora?
 
a sumnjivo mi to, u s4 na testu upis samo 10mb a citanje 16...pa vise sam imao sa medion karticom klase 6 na istom telefonu.
 
Covece pokupovao si sve kartice sa b&h...sad htedoh da porucim kad ono sve respectabilno out of stock :d
 
@KodMeneJeRadilo

Probaj sa USB 3.0 transcend citacem povezanim na PC, eventualno neki drugi usb 3.0 citac ako nemas transcend.
 
@KodMeneJeRadilo

Probaj sa USB 3.0 transcend citacem povezanim na PC, eventualno neki drugi usb 3.0 citac ako nemas transcend.

imacu transcend 3.0 ali mi nije jos stigao, ja sam testiranje radio u telefonu preko onog a1...mozda je galaxy s4 zaostao za ove kartice?
 
Nije samo to vec ima valjda dva moda, pa se sama adaptira u odnosu na to gde je postavljena pa otud i razlicite brzine, npr u citacu pokazace maksimalno koliko moze da isporuci R/W.
 
imacu transcend 3.0 ali mi nije jos stigao, ja sam testiranje radio u telefonu preko onog a1...mozda je galaxy s4 zaostao za ove kartice?

S4 je definitivno zaostao. Tek od note 3 i to n9000 ne N9005 imas mogucnost da citas/pises te high speed kartice u fullu, davno sam negde procitao i istrazivao na tu temu.
 
A zašto bi je testirao u čitaču? Da neću sa Čitačem da je nosam?
 
Na Samsung Galaxy S6 Edge+ nemam slot za karticu i ne mogu da je probam, a zao mi je da se resim s4 odlican mi je kao zamenski telefon za ponekad.
 
A zašto bi je testirao u čitaču? Da neću sa Čitačem da je nosam?
Da bi otklonio odredjene sumnje, da je kartica kopija, neispravna, ili jednostavno takva, na taj način eliminišeš karticu kao problem i vidiš da mozda nije problem u uredjaju koji je koristi...
 
^upravo, hvala kolega ;)
 
Evo ova:
http://emmi.rs/memorijske-kartice-memorija-micro-sd-32gb-transcend-class-uhs-i-300x-.11.html?productId=34676
http://www.transcend-info.com/Products/No-423
Sad cu i rezultate da postavim....

Zeza me ovaj glupi tt nesto, evo napisacu brzine:
Read: 37.59MB/s
Write: 18.55MB/s
Mereno pomocu aplikacije A1 SD Bench.

Generalno, u vezi pominjanih Transcend kartica...

Imam 2 takve od 16/32GB. Sasvim su prosečne. Crystal Disk Mark izbacuje tek nekih 20 MB/s za read i 12 MB/s write. I one se baš tako i "ponašaju" u svakodnevnoj upotrebi. Istina, mora se priznati da je cena dosta niža od konkurencije (tu mislim na proizvođače), koja u tom rangu i nema nešto brže da ponudi.

Što se tiče cene u navedenoj prodavnici, ona jeste niža nego kod drugih trgovaca, ali ne drastično - u KV sam je juče kupio za 1400 rsd.
 

Prilozi

  • Samsung EVO 32GB MicroSD 2.png
    Samsung EVO 32GB MicroSD 2.png
    19.6 KB · Pregleda: 134
Poslednja izmena:
A koji format je najbolji za Micro sd kartice za telefone, fat32 ili exfat ili nešto treće?
 
Ova od 64gb iz emmi-ja nije loša,a košta 2600 dinara.
uploadfromtaptalk1449781382527.png
 
Jel pratio neko trenutnu ponudu, ako može preporuka za best buy od 64GB trenutno.
Za sebe sam kupio sandisk ultra u win win-u pre par meseci za rsd3k. Pretpostavljam da je to tada bila greška i da nema ništa slično trenutno?
 
@Ilion
Imas koga u Nemackoj? Na Amazonu imaju Frustfreie Verpackung koji ti neko moze prepakovati bez otvaranja i poslati obicnom postom ili otpakovati, staviti izmedju dva tanja kartona i poslati preporuceno. Stigne za 7 dana. Jos 3 sata je SanDisk Extreme 64GB SDXC 28€
 
Hvala ti druže. To je ekstra cena. Vrlo je kratatak rok da se sve to organizuje. Ali ti puno hvala na trudu i informaciji!!!
 
Trebala bi mi preporuka za karticu od 32GB/64GB do maksimalno 3000 din koju bih stavio u Z2 i koristio direktno za skladištenje slika i videa prilikom korišćenja kamere. Dakle za slike sigurno nije problem ali koja kartica bi mi bila dovoljno brza da se direktno skladišti 1080P i eventualno ponekad 4k video? Pretpostavljam klasa 10 ali i tu su brzine prilično različite pa me zanima može li neko da mi preporuči odgovarajuću karticu? Takođe kupovinom sam ograničen na Gigatron pa bih zamolio da predlog bude iz njihove ponude.

Unapred hvala! :)
 
Pa kartice od 32gb kostaju oko 10e
Za 3000 ja bih kupio kingston posto u ostale proizvodjace nemam poverenja, sve to riknjava.
 
To je ebay. Ono je bilo na Amazonu gde znaš da je original.
 
Nazad
Vrh Dno