Šta je novo?

SDHC kartice - iskustva

Odlicna cena pod uslovom da nije bila neka promocija, marketinska kampanja. :)
 
Pa bila je na akciji ali odma da napomenem da je to razlika u ceni u toj radnji gde sam uzimao; Transcend je 1500, a patriot 2100...radnja dr house pored novog makijata na limanu!
 
Kad si rekao da je jeftinija 600 din od patriota svi su pomislili da si je nasao za soma dindzi :d
 
vip, monitor
 
Kad si rekao da je jeftinija 600 din od patriota svi su pomislili da si je nasao za soma dindzi :d

Taj rad! :d

Jos ja taman da ga pohvalim kao je nasao ubedljivi best buy - class 10 karticu od 16 giga za soma dindzi... te da, u tom svetlu, to sto ima nesto nizi upis neg' pojedini Patriot-i (a opet - po specifikaciji!), apsolutno nema veze... kad ono! :p
 
Transcend 32GB SDHC Memory Card Class 10 - oko 20 evrica

sd10.jpg
 
To je kao neka nabavna cena, ali ne bi trebala biti preko 25 u prodaji kako sam razumeo. Uzecu jos jednu za neko vreme pa cu vidim koja je cena u izlogu
 
Patriot 16gb, class10 ima 1750d, dok Samsung oko 2 somica..
 
Proslo je 7 meseci od poslednjeg posta, sta ima novo na polju SD memorija? Preporuke, testovi?
 
Patriot 16GB, class 10 :D
 
Samsung 32GB SDXC UHS-I Class 6 sa 48MB/s Read ~ 2700din
 
Znaci nista novo :)

Ma salio sam se malo, nisam ni ja nesto pomno pratio :)

Ali imas sad ove UHS-I varijante, sto ih Corvus spomenu... to bi bilo "nesto novo" :)
Bas Samsung, mada sam citao nesto i o SanDisk-ovim modelima.
 
da li neko ima preporuku za neku 64GB karticu?...i po kojoj ceni?

hocu na telefonu da drzim kolekciju mojih omiljenih filmova....:D
 
Patriot radi na Z kao metak.
 
Kako je sa muzikom? Imao sam problema na GS-u pre par godina sa bilo kojom class 10 karticom, muzika mi je jednostavno preskakala...
 
Sve radi ko sat ;)
 
Da da video sam. Koliko su te kartice bolje od običnih SDHC? Koje da tražim, samsung, kingston ili patriot? Nub sam kada su ove kartice u pitanju
 
Baci oko na sajt emmi-a za patriot class 10
 
Da da video sam. Koliko su te kartice bolje od običnih SDHC? Koje da tražim, samsung, kingston ili patriot? Nub sam kada su ove kartice u pitanju

Pa imaju dosta visok read od čak 48MB/s. Ja ih gledam već neko vreme. Kada budem bio u mogućnosti, definitivno ću uzeti jednu.
 
Kartica koju sad imam po testovima mi ima 68mb/s. A transcend je class 10. Ista transcend ima samo 9-10mb write speed a ista takva, čak na istom mestu kupljena mi je pravila te probleme o kojima sam pričao pre par godina. Snimao video koji je totalno bio out of sync, muzika preskače, itd itd...

Inače kartica koja mi je trenutno u slotu na laptopu sam testirao 3x. Evo sada ću ponovo. Preko AS SSD Benchmark programa.

psdgbkve.jpg
 
Poslednja izmena:
jel probao neko Transcend 16GB microSDHC Ultimate Class 10, pise brzina upisa 48mb/s, jel dostize tu brzinu. Razmisljam da li da kupim nju ovde za oko 1400din ili da ipak na ebay kupim Sandisk extreme 16gb za oko 18eura
 
Treba mi kartica za Link2SD, jer je mob slab sa memorijom, uzeo bih 8/16gb, koje klase, da li 10 ili nije bitno?
 
Nije neka razlika u ceni izmedju clase 6 i 10 tako da uzmi brzu, mozda ti nekad zatreba za neki drugi uredjaj.
 
Samsung Vs Patriot klasa 10 ?
 
Imam Samsung 32 gb, cl 10, godinu dana, bez zamerki.
 
Nazad
Vrh Dno