Šta je novo?

SDHC kartice - iskustva

treci

Slavan
Učlanjen(a)
09.06.2011
Poruke
918
Poena
215
Ja sam pre par dana uzeo transcend sdhc 16gb class 10 za canon 115hs. Nisam proveravao brzine, ali sto se tice rada sa aparatom radi odlicno. Full hd klipove snima bez ikakvih problema.
 
Meni je taj transcend class 10 radio na d3100 neko vreme savrseno, onda je poceo da brljavi pri prebacivanju fotki na komp. Sumnjao sam na sve: usb, virusi, aparat, kabl. Kad sam kupio i stavio sandisk, sve je proradilo kako treba.
 
Ja sam za po hiljadarku uzeo 2 komada SanDisk Ultra 4GB SDHC i upis je nekad i 20mb/s a garantuju kao 15mb...milina :)
 
Vidim da su iskustva drugih sa ovom karticom relativno ok dok ja imam gadnih problema sa njom. Aparat je isto HX9V:

1. FullHD video snimci sa vremena na vreme imaju dosta dropovanih frejmova
2. U skorije vreme je pocelo da mi se dogadja da filesystem zvekne i da ne moze da se oporavi, podaci sa kartice se ne mogu ocitati ni na aparatu ni na kompu (srecom, photorec me je vec dva puta izvukao za slike a video sam uspeo samo jednom da izvucem, valjda sony-jev avchd nije skroz po specifikaciji jer su ljudi vadili pomocu photorec-a sa panasonic-ovih aparata MTS fajlove a u mom slucaju photorec ne nalazi ni jedan)

Sad se dvoumim da li uzeti Toshiba Pro 8GB ili da pojurim negde Sony Memory Stick Pro Duo Mark2 pa nek ide zivot...
 
Ja sam uzeo, sandisk 4gb ultra (15mb/s) i sandisk 8gb exteme pro (45mb/s)...jesu skuplje ali sam zato uzeo 2 manjeg kapaciteta...ali nema bolje za te pare :) na ultra cak pise klasa 4 a upisuje i po 20mb/s
 
Transcend C10, po mom iskustvu isto katastrofa, nije mogla da dobaci ni do min 10MB/s STR.

Sandisk Extreme najbolja kartica po meni. Sad su pojeftinile čak i kod nas, duplo u odnosu na ranije cene. (u nekim radnjama)
 
Imas SDHC karticu u telefonu? :)


Micro SD 16GB, SDHC, Class 10, w/SD adapter, mada mislim da je ovde vise zamerka na sam " Transcend " .. A imam 2 njihova prozivoda slicnih karakteiristika koji rade ok, zato sam i postavio.
 
Poslednja izmena:
E, to sa "micro" prefiksom vec moze ;)


... inace bi ti bio potreban poveliki telefon :D
 
Nova samsung serija SDHC Essential link, kazu da se pokazala mnogo dobro i da ima jako stabilan upis podataka bez frame dropova itd. Samo ne znam da li je moguce naci kod nas i po kojoj ceni.
 
Trebalo bi da valja ...
 
Drugar ima tu karticu od 16GB iz Samsung Essential serije i koliko ja znam prezadovoljan je. Koristi je u fonu. Na zalost, ne verujem da je voljan da je testira - malo ga je teze pokrenuti, niti imamo citac... No, isto je uzeo zbog pozitivnih utisaka na netu.
 
Dvoumim se izmedju kartice iz teme ili Patriot PSF16GMCSDHC10 Micro SD 16GB (SDHC Class 10 w/SD adapter Garancija 5 god.)?!?

ima li neko iskustva sa Patriotom?
 
Dvoumim se izmedju kartice iz teme ili Patriot PSF16GMCSDHC10 Micro SD 16GB (SDHC Class 10 w/SD adapter Garancija 5 god.)?!?

ima li neko iskustva sa Patriotom?
Ja je imam kupio sam je pre dve nedelje otprilike ali 8GB verziju i prezadovoljan sam, do sada nisam imao iskustva sa ovim brendom ali za 8GB klasu 10 ja sam platio oko 600 din i mislim da je stvarno povoljna kupovina...
 
Poslednja izmena:
Gde je nadje po toj ceni?
 
Sve pohvale za karticu iz naslova, radi odlicno u Galaxy S2, moj primerak ima prosecne brzine citanja 19 mb/s a upis ide 16 mb/s... sve mnogo brze radi u odnosu na klasu 4...
 
Koji je best buy 8/16mb za telefon, taj patriot od 600rsd?

Edit: nisam video da je sdhc :)
 
Poslednja izmena:
Ljudi shvatite da su sve te kartice lutrija; u principu ni jedna nece raditi ispod 11 mb/s ali ako hocete tipa 20 i vise onda uzmite 100kom na gomilu i testirajte svaku ponaosob ;)
 
Toshiba SDHC 16GB Class 10 se pokazala savim solidno, košta oko 22€
as-ssd-bench IOI-MMC USB Devi 6.6.2012 22-11-15.png
Testirana je skoro puna (13GB od 14,9GB kapaciteta) ne znam dali to utiče na rezultate.
 
Ja pazario danas Transcend 16GB Class 4. Nije nesto, jedva prebacuje 4MB/s write-a. Ali za 1000din... nemam sta da se bunim.
 
Toshiba i treba da bude brza. Njihove novije su lideri u brzini citanja i upisa. Iako je taj rezultat samo negde malo iznad "proseka" za class 10.
 
pazario sam Transcend, nema vise Patriota. izaslo me oko 1700RSD.

e sad, posto nemam citac kartica, a na telefonu i tabletu imam ICS - SD Tools ne prepoznaje eksternu karticu. cime da testiram brzinu?
 
HD Tach/HD Tune/CDM... AS SSD eventualno, mada bi to moglo da potraje, zato njega nesto izbegavam za sporije varijante.

Karticu u telefon, pa fon na kabl i kaci na komp. I testiras kao da je fleska ;)
 
hmm... meni se cini da sam ogranicen USBom, jer mi isto kopira i sa interne memorije i sa SD kartice.
 
Klasu 10. evo cim zavrsim kopiranje... mogu samo Read iz HD Tune.
 
Nazad
Vrh Dno