Šta je novo?

SDHC kartice - iskustva

moze naravno 1080p60 sa tom karticom, ne mora niko da je ima, evo prvi rezultat u google...

https://www.sandisk.com/about/legal/hd

problem moze biti samo snimanje nekom kamerom koja ima netipicno visok bitrate, ali pretpostavljam da to nije slucaj....
 
  • Like
Reagovanja: ale
Hvala!

Ma ne, hocu da je koristim u telefonu :)
 
Imam problem sa karticom iz telefona (S7) izbacio mi je poruku iz čista mira da je corrupt, mislim da se to dešavalo i ranije ne sećam se, ili je samo "gubio karticu iz vida" pa proradi kad izvadim pa vratim. Pre će biti da je ovo drugo.
Uglavnom, sada nudi samo kao opciju format, a imam slike na njoj. Windows 7 preko čitača je ponudio "fix file system" što je učinilo karticu da joj se može pristupiti u win exploreru ali folderi su hijeroglifi.
Ima li šanse tu da se spasu slike?
 
Imam problem sa karticom iz telefona (S7) izbacio mi je poruku iz čista mira da je corrupt, mislim da se to dešavalo i ranije ne sećam se, ili je samo "gubio karticu iz vida" pa proradi kad izvadim pa vratim. Pre će biti da je ovo drugo.
Uglavnom, sada nudi samo kao opciju format, a imam slike na njoj. Windows 7 preko čitača je ponudio "fix file system" što je učinilo karticu da joj se može pristupiti u win exploreru ali folderi su hijeroglifi.
Ima li šanse tu da se spasu slike?
Probaj neki recovery tool - rstudio, recuva ili neki drugi.

Ako imaš fajlove, ne dozvoli windowsu da popravlja file system. Kad on to radi, data loss ga ne zanima, već samo da ponovo dobiješ pristup lokaciji...

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
U jednom uređaju, nazvaću ga "photo frame" je micro SD kartica na kojoj se nalaze fotografije koje on čita i vrti u loop. Ridata je bila original uz uređaj a pored nje promenio i još dve (Kingstone i Sony).
Posle izvesnog vremena uređaj od inicijalnih 100 slika smanjuje broj koje može da pročita i vrti ih u krug. Sve dok ne ostane na jednoj jedinoj koju može da pročita.
Da li postoje dedicated kartice za tu namenu, dakle konstantno čitanje, i kakvu bi trebalo da kupim?
 
Nešto mi nije jasno, mislio sam da je za 4K snimanje potrebna brza kartica, UHS 3.. Brzine koje sam video za Samsung Evo kartice po netu, čak i na aliexpress feedback komentarima (crystaldiskmark) su značajno veće od mojih (tipa i do 95/90) kod mene nije ni blizu, u jeftinom (pretpostvaljam 2.0) čitaču u USB 3.0 portu izvlačim maksimum 30/30 obično i malo manje. U S7 telefonu A1 SD Bench kaže 75/41, u S9 izmeri 62/39 što je prihvatljivo ako su to stvarne brzine, tj ako i akciona kamera može da piše tom brzinom. Mada i dalje nemam pojma da li su te kartice sa aliexpresa original ili ne.
Sad kad sam se preračunao, akciona kamera čak i u maksimalnom kvalitetu 4K 30 fps 100 Mbit, upisuje koliko kontam samo tih 12.5 MB/s što je vrlo skromno. Testirao sam minut snimka i to je to, 750 MB.
Ima li uopšte potrebe za nekom baš brzom karticom?
Moja je 64 GB, treba mi veća, uzeo bih bar 128 verovatno opet istu tu, ako nema neka bolja brža za tih ~20 $. Na JoyByu su vidim skuplje nego na aliju.
 
Kupi neki bolj USB 3.0 citac i onda probaj, verovatno ces dobiti vece brzine.
Meni jedino te ultra brze kartice imaju smisla recimo kod profesionalih fotografa koji slikaju proslave i slicno i cuvaju i raw + jpeg format pa onda kartica mora da bas brzo upise kako bi mogao odmah ponovo da slika a ne da ceka nekoliko sekundi na upis, ili ne daj boze ako slika burst pa da mu kartica zabode zesce.. Tako da za obicne smrtnike da tako kazem, cak i da nekad pricekas koju sekundu meni nije problem. Sto se tice upisa video snimka, vidi koji ces format da snimas, izracunaj koliko je to megabajta po sekundi upisa i na osnovu toga kupi karticu.
 
Pa rekoh i maksimalni klvalitet 4k 30fps je 12.5 MB/s što je smešno, to može svaka kartica. Zato me zbunjuje, ne znam zašto ljudi pričaju o skupocenim brendiranim U3 karticama čim se pomene 4K.. Ovoj sa alija upis ne pada ispod 20, a kako vidim može do 30-40 MB/s što je sasvim dovoljno. Onda da poručim istu tu samo veću, trenutna mi je 64 GB.
Mislite li da su original te kartice? Ovde su najjeftinije:

https://www.aliexpress.com/item/32634349789.html
 
Ja karticama i fleš memorijama sa Alija ništa ne verujem to sve crkne posle godinu dana, pojave se loši sektori i počne da zeza i možeš samo da je bacis.

Nije to na joybuy džaba skuplje

Kad se samo setim onih mixhza kartica što smo masovno uzimali jer su bile originalne i nešto malo jeftinije nego ovde Kingston...sve to pocrkalo ko je aktivno koristio.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, nije neka velika razlika, na aliju je 128 GB 18$ na joybuy 22-23$ mada mislim da su ranije bile jeftinije, približnije aliju nisam siguran. Nije problem za 5$ mogu ja da kupim kod njih tu skuplju, ali opet isto pitanje, to što je skuplja mi ne garantuje da je original. Na nekim drugim mestima su i duplo skuplje.. Ne znam šta je taj joybuy i zašto bih im verovao, meni svi ti sajtovi izgledaju isto. Drugo da je neki zvanični distributer za Samsung, što bi iz Samsunga mogli da potvrde da sa njima sarađuju.

https://www.joybuy.com/655081315.html
https://www.joybuy.com/655664737.html
 
Sad vidim, pa nisu toliko skuplje ni (sigurno) originalne kartice sa samsungovog sajta, nisam ni znao da može odande direktno da se poruči. Piše free shipping, mada nešto ne verujem da šalju za Srbiju. Ne mogu da nađem infromacije o shippingu.
I ne kapiram koje su razlike između žutih i crvenih Evo U3 kartica, trebalo bi da su iste. Crvena je osetno skuplja od žute za isti kapacitet i performanse. Žuta 128 GB 22 $, to je samo par $ više nego na aliexpresu. Crvena je 33 $.

https://www.samsung.com/us/computin...-w--adapter-128gb--2017-model--mb-mp128ga-am/
https://www.samsung.com/us/computin...w--adapter-128gb--2017-model--mb-mc128ga-am/#
 
Pa to deluje kao original. Tri dolara je samo skuplja 128 GB nego na aliju, tamo je 18$. Mada verujem da su sve to iste kartice nego kako ti se zalomi.
Mada ja sa A1 SD Bench nisam uspeo izmeriti više od 40 MB/s upis. Dok mi je čitanje išlo 60 ak MB/s u S9 a 75 MB/s u S7.

Šta mu znači na Joybuy " Write Speed : 20/60/90MB/S " ?
 
Ne znam šta je taj joybuy i zašto bih im verovao, meni svi ti sajtovi izgledaju isto.
Pitanje ti je kao da si pitao da li subotom na bubanj potoku (AliExpress) prodaju iste original Samsung kartice iste kao u Tehnomaniji (joybuy)


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Sad vidim svakako na joybuy nema Srbije na listi zemalja u koje šalju, tako da otpada.

A ne verujem ja ni Tehnomaniji, svakakav kineski krš (isti kao i sa aliexpresa) se kod nas u zvaničnim prodavnicama valja po većim cenama, eventualno lepše upakovano u neki kartončić ili blister plastiku.
Kad jedan Tref može da prodaje falsifikate Molten lopti (po svemu što sam našao na internetu te lopte koje oni valjaju po masnim cenama su fejk)...
Na youtube postoje uporedni snimci originala i fejk, razlike u bar kodovima... gde se čak zvanični moltenusa yt kanal oglasio i komentarisao. Na ovoj u radnji što su je davali bud zašto (sniženje sa 11000 na 2500) čak nema nikakvih bar kodova lol. Poslaću baš mail i slike Moltenu.
 
Koja bi vasa preporuka bila za telefon karticu, nesto od 64 GB
 
Za aplikacije Kingston Canvas Go Plus. Canvas React ima nešto brži upis ali je mala razlika u odnosu na Canvas Go. Samo nemoj SanDisk Extreme, od nje je svaka Kingston bolja. Dobar je i Samsung Evo ali skupa.

Samo da znaš 128 GB ima duplo brzi upis od 64 GB modela.
 
Poslednja izmena:
Nije skupa samsung evo plus, ja platio 64 GB 11$.
Koliki je upis na toj canvas go plus? Mislim realan izmeren, ne ono što piše na pakovanju i sajtovima?
Vidim da je ta kartica 1700 din kod nas.
 
Samsung kartice se masovno falsifikuju, Kingston ti je sigurniji...
Realna brzina zavisi od mase stvari i možeš da dobiješ 5 različitih odgovora od 5 ljudi...
 
Ja vec imam Kingston od 16 GB, zanimame dali i dalje da teram Kingston ali od 64GB ili nesto drugo
 
Što da ne, ja imam Kingston od 64GB, pre toga od 32, i zadovoljan sam.
 
Samo nemoj SanDisk Extreme, od nje je svaka Kingston bolja.
Samo u Zoni sumraka je bolja i to mozda... SanDisk je prvoligaska firma, konzistetnost proizvoda, podrska, dugotrajnost, realne performanse itd. Kingston ima jos mnogo mleka da popije do SanDiska, moguce je da si nalateo na falsifikat jer je SanDisk je firma koja se najvise falsifikuje, sto je i normalno jer ima najveci renome.

Kada birate karticu za svoj uredjaj morate da znate koje su realne, izmerene brzine, koje taj telefon moze da izbaci. Dzaba uhsII kartice a telefon, kao i vecina, ne moze ni trecinu tih brzina da podrzi.
 
Poslednja izmena:
Zato ja i pitam za realnu brzinu, neko ko ima karticu, a ne ono što piše na kutiji "90 MB/s"...
Kao što kod mene Samsung EVO Plus U3 od 64 i 128 GB imaju upis 30 MB/s. Možda su i falsifikat, ne znam, valjda će služiti duže vreme da ne crkne. Bitno mi je da je brzina dovoljna za akcionu kameru 1080p60 i 4k30 i bitno mi je da su jeftine, tj osetno jeftinije od svih drugih opcija.
 
40-45 MB/s upis za Kingston Go 128 GB. U3 određuje minimalni upis od 30 MB/2 a A2 znači 4000 IOPS za čitanje 2000 za upis. Class 10 je prevaziđena klasifikacija.

Sandisk Extreme nije konkurentna jer su one U1 Class 10 praistorijske kartice. Sandisk Extreme Pro ima brzine ali je preskupa.

Kingston Go u random upisuje oko 3-4 MB/s sto je duplo vise od konkurencije. Ne znam karticu koja postiže tih 90 MB/s za upis.

Pričamo o karticama slične cene za nekih 3-4000 dinara za 128 GB. One koje ne upadaju u tu kategoriju nisu za poređenje. Pogotovo ako su duplo skuplje a ništa brže.

Pun Aliexpress Sandiska i Samsunga, nigde Kingstona i to je po meni jako bitno.

Ove brzine gore su u realnom radu a ne u benchmark programima. Prebacivanje fajlova, 4K snimanje i tako to.
 
Poslednja izmena:
:d Svako ko misli da su Sandisk i Samsung sa Aliexpressa originali treba da se zamisli!!? Pa naravno da nisu i naravno da ih radi mali Wong kod tetke u podrumu jer za te brendove svi znaju i svi ih falsifikuju.
U Srbiji je bar 90% kartica na oglasima, a bogme i u radnjama, laznjak...

Evo koliko je "los" SanDisk u Benchmarcima, znaci da ne moze da bude spor ni u uredjajima.

https://www.cameramemoryspeed.com/r...me-160mbs-v30-a2-128gb-microsdxc-memory-card/
 
Poslednja izmena:
Covek je pitao šta da uzme za telefon, ja sam rekao kingston go jer se prodaje kod nas i povoljna je. Taj sandisk ne znam ko prodaje kod nas, video sam pro ali obične Extreme što prodaju su u1 class 10 i koštaju kao kingston a lošije su od Canvas select
Za ali je čovek pre mene objasnio, ja sam samo potvrdio njegova zapažanja. Ko tumači pogrešno ono što je napisano njegov problem. Hvala Bogu ima i ljudi kojima ne mora sve da se crta.

300 mbs kartice su za glupe fotoaparate a ne pametne telefone. Zasto dati 200 evra na sporiji karticu kad sa iste pare uzmeš telefon sa više interne memorije koja je u realnom radu bar triput brza od najbrže kartice? Zato ne preporučuje ništa preko 5000 dinara jer je glupo za telefon. Fotoaparat ne dolazi sa terabajtom memorije jer nije pametan uređaj već niche tehnologija stara 30 godina koja stoji u mestu. Kada čovek pita koja kartica za dlsr ja ćutim jer me to ne zanima. Telefon imam i u njemu koristim karticu zato sam dao savet.
 
Poslednja izmena:
Fotoaparat niche tehnologija stara 30 god i stoji u mestu!!?? :d :d :d
Decko ti pod hitno da se apdejtujes sa znanjem pre nego krenes da pises ovakve gluposti, pardon extreme gluposti!
 
Poslednja izmena:
samsung evo sa gearbesta i joybuy su originali...daju deklarisane brzine i koristim ih u telefonima i akcionoj kameri...

na aliju oprez, tamo zaista ima svačega...postoje samsung kartice koje se prave u kini ali su original sa ispoštovanim specifikacijama, verovatno takvih ima i na aliju ali to se nikad ne zna dok kartica ne stigne šta si dobio....

za neke transcend koje sam kupio kod nas stoji da ih proizvodi sandisk, ako je to nekome bitno...
 
Ali i kad kartica stigne kako znaš šta si dobio?

Svi pričaju o falsifikovanim karticama ali niko da navede tačno po čemu se original i "falsifikat" razlikuju. Ja bih voleo da mi neko pokaže jednu falš karticu ili ostavi link, i test brzine. Jer ako ne možemo ili ne umemo da ih razlikujemo a brzine su iste, onda ne vredi ni da pričamo o falsifikovanju. Ja sam gledao neki video na yt i o tome nema govora u slučaju mojih kartica sa aliexpresa, ako je taj video merodavan onda su ove kartice original.
Kapiram da je ljudima lakše da opravdaju skupo plaćene cene kartica u domaćim prodavnicama kod "ovlašćenih uvoznika" time što su karice iz kine navodno mačka u džaku. Činjenica je da su kartice u kini osetno jeftinije (kao i mnogo toga u kini iako je original, isto to što kupujemo i ovde u radnjam) i da imaju dobru brzinu. Ja na žalost nemam usb 3.0 čitač pa da okačim screenshotove, imam samo mobilne telefone, a u njima je upis oko 40 MB/s kako u kom telefonu. Zanimljivo da je u S7 brži upis nego u S9.

Inače to što je nešto kupljeno u radnji ni najmanje ne znači da je original, jedino da ima kao neku garanciju uz fiskalni račun a i to je često uptino. Prodavnice tehnike su nam zatrpane robom sa aliexpresa sa napaprenim maržama.

Btw ova lopta Molten GL7 se u tref sportu prodavala za 2400 din, snižena sa 10-11 hiljada din. Hteo sam da je uzmem pa sam proučio na youtube razlike između originala i falševa (kojih ima mnogo) čak se i zvanični moltenusa oglasio na jednom od tih snimaka.. otišao i uživo pogledao loptu, lopta je provereno falsifikat, čuvam i fotografije.
Kad jedan tref može da prodaje falsifikate šta dalje da pričamo o tehnici i karticama. Mada ni ne čudi, ko je upućen zna ko je stojao iza trefa, obojica su likvidirani. Može i u radnjama da nam se uvaljuje i prodaje šta im se poželi, samo je razlika u "marži" i kome ide razlika u ceni.

lN6jUMp.png
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno