Šta je novo?

SDHC kartice - iskustva

I ja sam koristio nekoliko Transcend micro sd kartica, odapela samo jedna od 16GB i to zamenjena u garanciji pa joj je oprošteno. Koliko je $$$ bila ova tvoja od 128GB?
 
Ne znam sad tačno, uzeo preko firme, bila je oko 4500-5000 sa PDV-om.
 
Poslednja izmena:
meni je danas stigla samsung evo plus od 128gb...a1 sd benchmark na telefonu pokazuje citanje 77mb a pisanje 42mb...nisam nezadovoljan, ali cini mi se da bi to trebalo bolje da bude...? ili program nije bas najprecizniji?
 
meni je danas stigla samsung evo plus od 128gb...a1 sd benchmark na telefonu pokazuje citanje 77mb a pisanje 42mb...nisam nezadovoljan, ali cini mi se da bi to trebalo bolje da bude...? ili program nije bas najprecizniji?
Dobar je program ali to nema veze sa programom i karticom nego sa samim telefonom...iz nekog razloga/ograničenja čipsetom, ne mogu da izvuku ni približno deklarisane brzine. Uzmi ubaci karticu u neki usb 3.0 card reader, spoji na kompjuter i videćeš skroz drugu priču. Uvek kažem da je bacanje para uzimati super brze kartice ako će da se koriste isključivo u telefonu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
nemam usb 3.0 nikakav, a telefon je lg v20, ako je to bitno...kartica nije ni namenjena za telefon nego je spremam za gopro kameru...u telefon sam je ubacio zbog provere...
 
Evo ili Evo plus? Napravili su čitavu zbrku s tim oznakama, jer sada i žuta evo ima u3 specifikacije što znači da je ista kao crvena evo plus...
 
Evo plus, izvinjavam se. Crvena je...
58ef14cfN340bec9c.jpg.dpg
 
Očekivano dobra

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Samsung Evo+ 32GB MicroSD Class 10 nalazim za 9.7$ na AliExpress kod dobro ocenjenih prodavaca.

Kod nas je Kingston 32GB Class10 1000din, mala razlika.

Isplati se uzeti Samsung? Ima li neka veca, slicnog kvaliteta, za isti novac? Sluzi za slike, muziku i video.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Koju memorijsku karticu od 64gb mi možete preporučiti za Win tablet? Gledam sad kod nas, i dosta je velika razlika u ceni zavisno od brzine, a čitajući temu, pretežno za digitalce su potrebne te skuplje varijante. I da li je isplativo uopšte poručivati sa AE, joybuy, eBay itd, zbog garancije i kopija ?
 
Poslednja izmena:
Za kameru na tabletu ti nikakva posebna brzina kartice nije bitna... Ti su uglavnom traljave kamere koje nisu zahtevne što se tiče kartica... Bilo koja klasa 10 će raditi posao, a verovatno i slabija...
 
Ma mislio sam da većina kupuje te kvalitetne kartice za digitalce, meni treba za tablet zbog podataka. Sad videh kako je ispalo napisano
 
Svejedno, važi ono što sam rekao :) bilo je inače i ovde preporuka za jeftinije kartice, pogledaj malo unazad...
 
Sinoć sam pokušao da prebacim neke slike sa kartice iz Sony fotoaparata i jedina varijanta koja je radila bila je prebacivanje na komp preko Wi-Fi preko play memories aplikacije...a to sam baš hteo da izbegnem jer je sporo ubi bože...nikako nisam uspeo da bilo koja sprava vidi karticu kao mass storage, ni kroz čitače kartice ni direktno iz samog aparata preko USB kabla? Kartica je Samsung evo plus od 64gb, sad me zanima u čemu je problem...karticu sam formatirao u aparatu, da li da sledeći put uradim fat32 format na kompu i onda je ubacim u aparat, jel bi to pomoglo?
 
SS015PG.png

techkey 32gb sa aliexpress
pravo *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*
 
Kingston Canvas Select 64GB microSDXC kartica, na akciji za 1750 dinara u WW, radi mnogo bolje nego sto sam ocekivao iako je UHS-I i navodno je garantovan upis od 10MB/s. Testirano na USB 2.0 citacu kartica u laptopu.

Anvil 4GB:

Anvil 4GB.jpg

h2testw za za sada upisuje konzistentnih 27.5MB/s, dodacu SS za oko 20ak minuta.

h2testw:
 
Poslednja izmena:
h2testw.jpg

Zbog USB 2.0 citaca read i write su limitirani, ali svakako sasvim korektne brzine.
 
Evo i A1SD bench iz telefona, write je jos bolji.

Za te pare svaka preporuka.

Mod moze da spoji sva tri posta u jedan ako nije problem.

9548c24ba7d3161af2e70dd520f3ef92.jpg

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Samsung evo+ 128gb na samsung s9+...impresivno da mi manje fajlove kopira brže nego velike (mp3 naspram video fajlova)!

Takođe, pre ove sam imao evo+ od 64gb i izvlačio do 28mb/s za upis na s7 i s8
291ce13368ef49ba23add208a2aba08b.jpg
eee0e370ab7ed4e5c63ecca4f307301f.jpg
aabe0195a863b683fd8cd7380cb5064d.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Klasična evo (narandžasta) inače ima brži upis sitnijih fajlova od evo plus. Kome je bitno.
 
Sve to na stranu, u telefonu ni jedna ne može da izvuče deklarisane brzine...mene je baš prijatno iznenadilo ovih 43+ mb/s

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Zna li neko pouzdanog prodavca za Samsung MicroSD kartice na Aliju? Gledam one cene i nešto sumnjam da je sve to oriđiđi...
 
Pa imaš zvaničnu njihovu prodavnicu tamo.
 
Link?
Čisto sumnjam da Samsung ima zvaničnu radnju na Aliju. Kinezi imaju običaj da svoje radnje nazivaju "zvaničnim" iako nemaju blage veze sa brendom koji prodaju, klasično mazanje očiju...može im se.
 
Dvoumim se izmedju kartice iz teme ili Patriot PSF16GMCSDHC10 Micro SD 16GB (SDHC Class 10 w/SD adapter Garancija 5 god.)?!?

ima li neko iskustva sa Patriotom?

Bez problema oba brenda. Pitanje je samo koja brzina zapisa treba. Jer ne vredi ti nista 10mb/sec ako hoces da snimas video u vecoj rezoluciji od 1080p. Po meni, bilo sta brze, to bolje. Ne treba stedeti na tim karticama, pogotovu ako je za posao.

SanDisc Extreme za svaku preporuku, da mogu sve pare bi dao za njih :D
 
Koju karticu od 32GB preporucujete za skladistenje slika i snimanje FullHD 60fps snimaka?
 
Nazad
Vrh Dno