Šta je novo?

SDHC kartice - iskustva

Nisam uopšte zadovoljan brzinama Evo kartica. Uzeo sam ih u Emmi, mislim da su fake.
Dajte nešto brzo provereno, slike i gallery znaju žešće da uspore kad se otvori.
Druze evo i evo+ su dva razlicita sveta ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pa ovo je class 10.

Sent from my LG-D280 using Tapatalk

Ima mnoooogo razlike izmedju kartica iste klase.
Proveri dobro deklarisane brzine kartice PRE kupovine.
Dobro gledaj SVAKO SLOVO i BROJ u nazivu kartice.
Uzmi neku karticu kojima je citanje/upis 90/45, 90/50, 90/80 i telefon ce da gura maximalno koliko moze on.
Razlike u ceni nisu toliko velike ali su brzine i 2-3 puta vece (manje) izmedju njih.
Takodje i razlika u ceni izmedju prodavnica moze biti znacajna...
Imas kartice Class 10 (mala brzina), UHS-I (i dalje mala brzina), UHS-I U1 (45/10 do 90/45), UHS-I U3 (90/45 (SanDisk 90/40) do 90/80 (SanDisk 95/90).
Sandisk mnogo skup ali se kod njega uvek dobije barem ono deklarisano a cesto znatno i prebacuje brzine (citah o tome).
Kingston i Transcend ok, obicno je to sto je napisano (licno iskustvo).
Samsung odlicne i dobijes to sto pise (tako cuo i citao).
Povedi racuna sta kupujes pogotovo jer za +/- 100-300-500rsd dobijes nesto sasvim drugo.
Povedi racuna gde kupujes jesr ima mnogo laznih i pogresno deklarisanih kartica.
 
Inace negde na opisima korisnika na amazonu sam citao da telefoni (bar ovi dosadasnji) ne upisuju vise od ~30mb/s pa je bacanje para kupovati pro i extreme kartice. Zato i uzeh evo+ umesto pro+ koja je bila oko 3x skuplja.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Iz licnog iskustva potvrdjujem, meni je KINGSTON MicroSDHC 64GB UHS-I U3 - SDCA3_64GB daje 37/34 na Samsung S5, inace je kartica deklarisana na 90/80 ali u telefonu ne moze brze, nemam usb3.0 citac da je izmerim na kompu.
 
Poslednja izmena:
danas mi je stigla samsung evo 32gb...deklarisana je kao 20mb write/up to 48mb read...na ugrađenom čitaču na kompu (nije usb 3.0) pokazuje nekih 20mb za oba parametra...očito je da je tu negde usko grlo, kako da joj izmerim brzine kako treba?
 
Probaj na telefonu
 
uradio sam test na telefonu, ali za transcend 32gb premium 300x koja je bila u njemu...dobio sam čitanje 36mb a pisanje oko 15mb, što je mislim ok za tu karticu...
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam Kingston SDC10G2 64GB karticu za kameru u kolima. Ubacim je u kameru i formatiram, radi probe snimim dva klipa pa izvadim karticu i ubacim u comp. Međutim, comp neće da je očita i traži da je formatira. Nakon formatiranja comp čita da kartica ima nekih 26,4GB. EaseUS Partition program čita isti kapacitet.

Da li je moguće da kartica deklarisana na 64GB stvarno ima 32GB, ili sam nešto zahebao?
 
Imao sam priliku da se 'opecem' sa fake Evo karticom, srecom prodavac je bio ok i vratio mi novac, a pritom sam ubedjen da ni on nije znao da je fake. Doktor neki uzeo je 3 kom. sa Ebay-a i radile mu odlicno u telefonu. :)
Ne mozete da pogresetite, fake su sa strane crne dok su original bele. Razlika u brzini je drasticna.
 
Stigla mi je danas Mixza od 32GB sa Gear Best-a, izašla me 7,5$, zato sam je i uzeo, čisto da se proba. Deklarisana je kao U1, poslužiće za telefon.

Mixza.png

Mixza 32GB.png

Mixza Copy.png
 
TC ti nije merodavan za brzinu.
Na dva kompjutera mi prikazuje početnu brzinu od ~150 mb/s a ubačen fleš USB 2.0
Onda dođe do 99% i tu stoji večnost. Već si uradio Crystal Mark pa znaš brzinu, ali ako miris preko TC onda samo da miris vreme celog prenosa i ručno računaš brzinu prenosa.
 
Posle duzeg vremena gledam micro sdhc i vidim cene za 32gb su oko ~2200rsd.

Je l ovo poskupelo nesto? :)


SanDisk 67038
Tip MicroSD sa adapterom
sa adapterom Da
Kapacitet 32GB
Klasa klasa 10
Ostalo Brzina čitanja 48MB/s
Garancija 60 meseci
 
TC ti nije merodavan za brzinu.
Na dva kompjutera mi prikazuje početnu brzinu od ~150 mb/s a ubačen fleš USB 2.0
Onda dođe do 99% i tu stoji večnost. Već si uradio Crystal Mark pa znaš brzinu, ali ako miris preko TC onda samo da miris vreme celog prenosa i ručno računaš brzinu prenosa.

To što ti prikazuje početnu brzinu od 150 mb/s je zbog Win 7 i njegovog keširanja, na osmici i 10-ki toga nema.

@Septimus - malko su jače cene kod nas nego što bi trebalo, prošle godine moglo se naći kartica 32GB da je klasa 10 i za 1100 din. (Transcend), a bilo je još nekoliko modela za oko 1500-1600. Mislim da sad teško može da se nadje 32GB ispod 2k rsd.

Sreća pa su tu braća kinezi :).
 
Poslednja izmena:
Ok, vidim da mi se nesto ne slazu cene.

Nego, kakav je ovaj Sandisk sto sam naveo za 2200rsd? Ima li sta bolje za te pare. (Transcend?)
 
Pretpostavljam da je to San Disk Ultra kartica, dobra je, jeftinija je da se poruči, ali nisu neke pare, a i 5 god. garancije nije uopšte za zanemariti.
Kačio je neko već u temi brzine, sasvim je ok.

Evo je u "našoj" prodavnici okruglo 2k https://shop.benchmark.rs/memorijsk...microsdhc_32gb_uhs_i_sdsqunb_032g_gn3mn-73599

Vidim da ima i neka verbatim klasa 10 za 1800, to je već ok cena za naše uslove, ali ja bih izabrao San Disk.
 
Poslednja izmena:
Da, to je ta.
Gledao sam i Transcend 32GB 400x ali mi obaj Sandisk iako mozda sporiji deluje pouzdanije.

Kartica je za upotrebu u telefonu.
 
Meni juce crkla SanDisk Ultra micro SD od 32GB, posle celih 5 meseci. Bacim pogled na njihov forum i vidim da crkavaju samo tako. Nekima su crkle i one koje su dobili kao zamenu na osnovu garancije.
Pozdrav
 
Nije sporija, slične su im karakteristike, pogledaj unazad u ovoj temi, sigurana sam da imaš rezova od obe. San Disk Ultra je otprilike u rangu sa Samsung Evo karticama koje su dosta cenjene. Transcend bih ja zaobišao, od 5 komada u mojoj familiji 2 komada su crkla u zadnjih godinu, godinu i po. Sreća je što je crkao deo zadužen za upis pa sam mogao da spasem podatke (slike) a i račune sam čuvao pa sam uspeo da ih reklamiram (WW). To su bile baš te 400x, 16 i 32 GB.

Edit: Sad pročitah rafikijev post, izgleda da sve crkavaju. Jeli postala potpuno nupotrebljiva ili samo nije moglo da se piše na tvoj San Disk?
 
Poslednja izmena:
Ja imam dobro iskustvo sa Verbatim memorijskim karticama. Za DSLR koristim Verbatim Pro+ od 64GB, izuzetno su brze (upise/citanje je 80/90MBps). Za mobilni imam neku obicnu, dosta sporiju, ali radi kako treba vec par godina.
 
Kartica je: sdsqunc-032g-gn6ma, sa 10 godina garancije.
Vidis, sad si me naterao na razmisljanje. Kartica je pocela da zeza u telefonu, pocela je da nestaje, a vracala se nakon vadjenja i ponovnog stavljanja.
Onda sam je ubacio u racunar i napravio backup podataka, mada je islo sporo do bola. Brzina citanja je pala na oko 950KB/s na kraju. Posle sam pokusao formatiranje s raznim alatima, SDFormater je uspevao da je formatira, ali nakon toga upis nije radio ili je radio veoma sporo.
Low level format sa HDDGuru toolom je isto uspevao da uradi LL format, ali nakon njega nista vise ne moze da se uradi.
Sad prvo gledam sta da kupim, isterivanje garancije cu da ostavim za kasnije.
Pozdrav
 
Sad je problem sta uzeti i da ne crkava.

Za Sandisk prilicno neuobicajeno.
 
Nešto sa što dužom garancijom + raditi raedovan backup, definitivno. I mene je iznenadilo ovo za San Disk Ultra micro SD kartice.
 
Gledam Kingston SDCG/32GB, 90/45, garancija 10 godina - 2375rsd.\

Kakav je Kingston obzirom da San Disk Ultra fejluje poprilicno?


edit: porucena Kingston UHS-I U3 MicroSDHC 32GB class 3 SDCG/32GBSP Gold 90/45, po nekoj staroj ceni, no da sacekamo da li je to to dok ne stigne u radnju :)
 
Poslednja izmena:
Kartica u telefonu ne moze brze od ~ 20/20, a nemam dobar citac za desktop osim 2.0 gde pokazuje isto 20/20.

Kingston UHS-I U3 SDCG/32GBSP Gold 90/45 - 2375rsd, povoljnije nema.
 
Pre par dana sam pazario Kingstonovu SDCA3 karticu od 32 GB. Deklarisana na 90/80 MB/s read/write (UHS-I U3), platio sam je 2600 din.
Ovo je bilo inicijalno merenje sa novom, praznom karticom u MobileLite G4 čitaču, na USB3.0 portu:
Kingston U3.jpg

Za poređenje, ovo je Samsung Evo od 32 GB koju sam dotle imao u telefonu:
Samsung EVO 32GB MicroSD.png

Deluje kao da je Kingston omanuo s ovom karticom ali iskustva koja sam imao sa prenosom podataka u realnoj upotrebi ne odražavaju cifre sa merenja. Kada sam sa kompa prebacivao na Kingston nekih 20-ak GB raznih stvari - filmova, hrpe slika, manjih videa, svašta (backup sa Samsunga) - imao sam sasvim dobre brzine. Kod većih fajlova upis se kretao 70-80 MB/s koliko je i deklarisano, kod manjih variralo od 30-50 MB/s a najviše je usporila na masi slika, nekih 6-10 MB/s...respektabilno. Čitanje sa nje je bilo na deklarisanih 90 MB/s, kada sam probe radi kopirao stvari sa nje na komp. Sve u svemu, zadovoljan sam, za 2600 din. je sasvim ok.
 
Poslednja izmena:
Slazem se sa clanom A M G.
Danas sam kupio, po meni jednu veoma dobru memorijsku karticu. Rec je konkretno o Verbatim Pro+ microSD memorijskoj kartici kapaciteta 64GB sa UHS-I U3 standardom. Deklarisana brzina je 90 MB za citanje i 80 MB za upis podataka. Kasnije cu je pustiti kroz neke programe i testirati.
Verbatim kao prozvodjac postoji jos od 1969. naravno tad nije proizvodio memorijske kartice vec floppy diskove i ima najduzu tradiciju u odnosu na ostale proizvodjace.
Nekoliko clanova sa ovog foruma je imaju i niko se nije pozalio. Zato sam i odlucio bas nju da izaberem.
 

Prilozi

  • IMG_20170428_171329.jpg
    IMG_20170428_171329.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 75
  • IMG_20170428_171440.jpg
    IMG_20170428_171440.jpg
    957 KB · Pregleda: 76
  • IMG_20170428_171534.jpg
    IMG_20170428_171534.jpg
    1 MB · Pregleda: 75
  • IMG_20170428_171703.jpg
    IMG_20170428_171703.jpg
    1 MB · Pregleda: 83
  • IMG_20170428_171737.jpg
    IMG_20170428_171737.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 89
Verbatim je nekada prodavao magnetne medije, koje je najčešće pravilo nekoliko firmi na svetu a Verbatim prepakivao i nije bio loš. Situacija je danas sasvim drugačija, radi se o memoriji koju proizvode Samsung, Hynix ili Toshiba, i naravno Verbatim prepakuje sta mu se da na prodaju.
Kartice crkavaju jer se mnogo greju, što je stariji proizvodni proces a gusce pakovanje, to je već sansa da pri intenzivnom korišćenju prsne.
Povremeno istestirajte kartice uz pomoc Sentinela, i to write-read test, da vidite koliko slabijih blokova imate, i da znate kada je vreme za zamenu jer će neki i da prsne. Naravno prvo backup.
Što se tiče fejlovanja Sandiska, procenjuje se da je svaka druga na tržištu fejk, na nekim tržištima taj je broj i mnogo veći, tako da se zapitajte da li imate original. Lično Kingston nikada ne bih stavio u fotoaparat.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno