Šta je novo?

SDHC kartice - iskustva

Za naše uslove dosta dobra ponuda, ako se uzme u obzir i da dolazi iz gigatrona, ponuda je iznenadjujuće dobra ;). SanDisk Ultra je dobra kartica, 64GB sasvim dovoljno za nezahtevno korišćenje.
 
Ima u istoj radnji 200GB za 4999. Ne znam da li je greska. Popust 11000 dinara. :)
 
Ako piše cena i imaš dokaz, dužni su da ti prodaju po toj ceni!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
vidim da neki uzmu citac pa te kartice tako koriste...
 
Мени се не свиђа кад код ових великих видим инфо о брзини читања а не и о брзини писања па сам скоро увек сигуран да је ~10MB/s а напунити 200 гига том брзином уме да потраје. Можда 5-6 сати да се картица напуни.
 
Običan Samsung evo piše oko 23-25, te u1 bi trebalo tu negde da budu...

Klasa 10 u3 i više od toga...mislim da je za njih preko 40
 
sta kazete za ovo Mem. kartica 128GB sa adapterom Kingston SDCS/128GB, microSD UHS-I U1 cena 3300din? za telefon skladistenje slika i videa
 
На картицама се не складишти. Служе да се саберу слике или шта већ и одмах пребаце на сигурно место. Дневни бекап.
 
https://www.joybuy.com/3297605.html

Ovde su još malo jeftinije i poštarina je free. Nadam se samo da su original jer sam negde pročitao da su te samsung evo kartice jako popularne za fejkovanje i da je poplava lažnjaka.

I mene zanima, za Samsung S7 ima li potrebe za nekom boljom bržom karticom od ove? Dvoumim se između 64 i 128, nešto ne verujem da će mi trebati toliki prostor, ali posle ako napunim ima da se ujedem za dupe...
I koja je uopšte razlika između narandžaste evo i crvene evo plus, kad su obe u3 sdxc?
 
Zanima me kako vi merite brzinu ovih i slicnih kartica ?

Ja sam bas kupio iz Kine ovu Samsung crvenu - ''Samsung UHS - 3 64GB Micro SDXC Memory Card EVO plus''.

Medjutim testovima iz Crystal disk marka dobijam samo 20/20, probao sam na desktopu pomocu onog usb adaptera za kartice i na laptopu preko citaca kartica i dobijam bas identicne rezultate..

Medjutim u recenzijama gde sam je uzeo vidim da su ljudi merili dosta vise do duse dosta razlicitih rezultata ima, 76/66, 88/66, 80/63, ima cak i manjih dosta ali nisam nalazio da je neko merio 20/20 kao ja, cak i slike imaju..

0daCQK1.jpg

Tako da ne znam u cemu je ovde fora i sta se desava.. Proizvodjac cini mi se na pakovanju garantuje 90/80 ili tako negde videcu sutra posto mi pakovanje nije sada tu i ako je ovo stvarno 20/20 trazicu refund jer nije ni blizu onoga sto pise na pakovanju.

Imam 3 kartice i bas sam i njih izmerio, Sandisk 4gb klasa 4 mi daje :

cIVux8h.png

Transcend 16gb klasa 10 :

ByTm5wm.png

Kingston 16gb klasa 10 :

5V4lqn2.png

I ova Samsung 64gb uhs :

r2a4JG4.png

Uzeo sam je za Gopro jer ima ogroman kapacitet i planirao sam da snimam 1080 ili 4k ne znam jos ali duzi vremenski period, no nije mi jasno ovo oko merenja kako ovi na recenzijama mere mnogo vise od mene i kako vi merite i gde..

EDIT : Do duse nasao sam i ovo. ''If you use a UHS memory card in a non-UHS host, it will default to the standard data bus and use the “Speed Class” rating instead of the “UHS Speed Class” rating.''

Koliko znam standardan USB 2.0 port bi trebalo realno da omoguci prenos oko 50 MB/s tako da ne vidim problem sa tim e sada ne znam koliko moze citac kartica na laptopu ali bi trebalo da moze brze pa sumnjam da je to problem i da to limitira ovih 20/20 da bude brze..
 
Poslednja izmena:
Zanima me kako vi merite brzinu ovih i slicnih kartica ?

Ja sam bas kupio iz Kine ovu Samsung crvenu - ''Samsung UHS - 3 64GB Micro SDXC Memory Card EVO plus''.

Medjutim testovima iz Crystal disk marka dobijam samo 20/20, probao sam na desktopu pomocu onog usb adaptera za kartice i na laptopu preko citaca kartica i dobijam bas identicne rezultate..

Medjutim u recenzijama gde sam je uzeo vidim da su ljudi merili dosta vise do duse dosta razlicitih rezultata ima, 76/66, 88/66, 80/63, ima cak i manjih dosta ali nisam nalazio da je neko merio 20/20 kao ja, cak i slike imaju..

Pogledajte prilog 264462

Tako da ne znam u cemu je ovde fora i sta se desava.. Proizvodjac cini mi se na pakovanju garantuje 90/80 ili tako negde videcu sutra posto mi pakovanje nije sada tu i ako je ovo stvarno 20/20 trazicu refund jer nije ni blizu onoga sto pise na pakovanju.

Imam 3 kartice i bas sam i njih izmerio, Sandisk 4gb klasa 4 mi daje :

Pogledajte prilog 264463

Transcend 16gb klasa 10 :

Pogledajte prilog 264464

Kingston 16gb klasa 10 :

Pogledajte prilog 264465

I ova Samsung 64gb uhs :

Pogledajte prilog 264461

Uzeo sam je za Gopro jer ima ogroman kapacitet i planirao sam da snimam 1080 ili 4k ne znam jos ali duzi vremenski period, no nije mi jasno ovo oko merenja kako ovi na recenzijama mere mnogo vise od mene i kako vi merite i gde..

EDIT : Do duse nasao sam i ovo. ''If you use a UHS memory card in a non-UHS host, it will default to the standard data bus and use the “Speed Class” rating instead of the “UHS Speed Class” rating.''

Koliko znam standardan USB 2.0 port bi trebalo realno da omoguci prenos oko 50 MB/s tako da ne vidim problem sa tim e sada ne znam koliko moze citac kartica na laptopu ali bi trebalo da moze brze pa sumnjam da je to problem i da to limitira ovih 20/20 da bude brze..
Čitač je spor zato ti rezultati.

Meni na 9+ 128gb evo daje 66/45 dok na PC-u 98/89

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Problem je sto ja imam i 20/20 na desktopu i na citacu u laptopu kako sam napisao. A stavio sam danas i u USB 3.0 port na desktopu, ali to nije promenilo nista..

GvQaN2g.png

Na pakovanju pise 100/60, mozda postoji vise verzija ovih kartica kao i serija neke losije neke bolje.. Definitivno cu da probam u fotoaparatu sa raw-om gde je ukupna kolicina snimljenog sadrzaja oko 35mb pa da vidim koliko je vremena potrebno kartici da to upise.
 
Onda nemaš usb 3 čitač. Treba ti usb 3 port i čitač da bi dobio te brzine.
 
Nemam pojma, imam obican citac kartica koji ide na USB port nikada nisam pridavao vaznost niti znam da ima brzih i sporijih.

mxzHU1J.jpg

Uglavnom ovaj je za interfejs USB 2.0 tako pise na njemu a to znaci da bi morao da isporuci do oko 50 MB/s jer je oko te cifre limit za 2.0.

Probao sam u foto aparatu i definitivno je kartica mnogo brza od Kingstona koju sam inace koristio u aparatu Kingstonu treba oko 4 sekunde za upis a ovoj Samsungovoj mnogo mnogo manje oko 1 sekunde za upis JPEG + RAW fajlova oko 30-35MB velicine.
 
Evo stavio sam i ja u tablet posto na telefonu nemam slot za karticu.

61.17 / 41.22

Za karticu koja je placena 1400 din i vise nego zadovoljan, mozda je i brza ako se ubaci u jaci uredjaj ne znam da li performanse zavise od uredjaja.
 
Nemam pojma, imam obican citac kartica koji ide na USB port nikada nisam pridavao vaznost niti znam da ima brzih i sporijih.

Pogledajte prilog 264517

Uglavnom ovaj je za interfejs USB 2.0 tako pise na njemu a to znaci da bi morao da isporuci do oko 50 MB/s jer je oko te cifre limit za 2.0.

Probao sam u foto aparatu i definitivno je kartica mnogo brza od Kingstona koju sam inace koristio u aparatu Kingstonu treba oko 4 sekunde za upis a ovoj Samsungovoj mnogo mnogo manje oko 1 sekunde za upis JPEG + RAW fajlova oko 30-35MB velicine.

Ko smrt na babu...

Pusti teoretske brzine, usb 2.0 nema šansi da izvučeš više od 30MBps. Kupi USB 3.0 čitač pa probaj.
 
Kupio sam Integral microSD class 10 karticu. Instalirao OSMC (kodi) , koji neje hteo da instalira add-one. Pokusao sam da formatiram karticu. Kad se formatiranje zavrsilo, naravno nije uspelo uz nekoliko gresaka. Medjutim sad karticu ne prepoznaje ni jedan citac kartica. Da li je crkla?

Imam jos jedan problem sa Kingston micro sd. Nju sam pozajmio komsinici da prebaci slike sa telefona na nju, i sada ne mogu da je formatiram, niti da izbrisem te foldere koji su sa tog android telefona. Sta bi tu moglo biti? neki virus, ili tako nesto?
 
Jos oko 4 dolara i bila je ova Samsungova sto sam ja uzeo, provereno dobro radi i ne mislis a razlika nije neka.
 
Kod kojeg tačno prodavca si uzeo, na kom sajtu? Jesi kačio link, ako nisi daj. Ako jesi iskopaću unazad. Jeste samsung zvučnije ime ali su mi sumnjive jer ima mnogo plagijata, tako bar kažu, da su popularne za falsifikovanje. A brzina nije značajno različita u ondosu na ovu džabalesku karticu pa računam ako se i za*ebem nije neki iznos. Zapravo verujem da je brzina ok, više sumnjam u dugotrajnost ovih kartica.
 
Kasnim :S: Ja kada sam uzeo na Gearbestu bila je 12.99, sada gledam i ona je 13.99 neki je tada bio popust tipa crni petak ili ne znam ni ja sam ulavnom sada je za dolar skuplja..

LINK
 
Da li je SanDisk kartica od 32GB koja je trenutno na akciji u Em*** dovoljna za FullHD 60fps snimanje? Posto nije dozvoljeno postavljanje linkova, pitanje se odnosi na karticu od 690 dinara.
 
Nazad
Vrh Dno