Šta je novo?

Android OS - Games - Opšta tema

Jel ima na ovom forumu tema o blutut kontrolerima za smartfone, poput Ipega modela? Jel neko kupovao neke od tih kontrolera, neki savet sta uzeti? Da li uzeti klasican blutut kontroler sa stipaljkom ili one sto smartfon pretvaraju u Nintendo Switch i koji od njih nudi najvise za ulozen novac?
 
Ja bih uzeo onaj sto ga pretvara u nintendo switch ali je trenutno postarina mnogo skupa
 
Ja sam imao taj ipega sto pretvara fon u switch i odlicno se pokazao, ali imao sam i one sto se kači fon gore isto ipega, generalno kvalitet im je odlican pogotovo za aliexpress pare jos kad uspes da iskoristis neki kupon plus uzmes ga na rasprodaji nema bolje nista trenutno. Sad *mjau**mjau**mjau* aliexpress je u rasulu, msm shipping. Btw, meni je licno vise odgovarao onaj sa drzacem za telefon.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Koji model preporucujes? Jel Ipega neka jaka marka i kolika je razlika izmedju noname kontrolera koji izgleda isto kao Ipega samo se zove drugacije i na njemu ne pise nista? Ipega su oko 30 dolara sa slanjem, ovi noname se mogu naci i za 20tak dolara. Naginjem ka onom sto je kao Xbox One kontroler, mogu ga koristiti i na PC pa zato. Bitno mi je da analog nije totalno smece i da dugmici ne glave kao na jeftinim Gigatech gamepadima. Ne mora biti kao DualShock 4, samo da je pristojan kvalitet.
 
Poslednja izmena:
Jel probao neko OMW Morrowind? Kod mene (Honor 9X) radi odlicno na default postavkama, preko 60 fps, ali kada se sve opcije stave na max padne fps na izmedju 15-35 (ubi ga draw distance). Poslednji put sam Morrowind igrao pre 15 godina i ova verzija radi i izgleda mnogo bolje. Nema bagova, nema rusenja, rade modovi. Engine je napisan od nule i moguc je preloading tj. da ucitava celije u pozadini a ne kao sto je u vanilla da radi loading svakih 30-40 metara. Moze cak i multiplejer da se nabudzi. Kontrole su touch jer mi jos nije stigao blutooth gamepad ali su kontrole izuzetno resene, bolje nego u 90% Android igara. Samo treba menije podesiti na touch kontrole a ne hybrid ako igrate preko touchscreena. Jedina mana je sto igra zagreje telefon vise nego bilo koja sa Store-a koju sam probao. Cenim da na boljim telefonima ovo radi kao san na maksimalnim podesavanjima.

Igra bolje izgleda nego TES Blades iako Blades ima modele sa mnogo vise poligona ali sta to vredi kada se pokrece u niskoj rezoluciji. OWM radi u native rezoluciji telefona ali moze se postaviti i custom.
 
Poslednja izmena:
Best Android Games of 2020

best-android-games-hero.jpeg


https://www.androidcentral.com/best-android-games
 
Jel ima čitova za Call of Duty mobile? Igram ovih dana i ušao sam u štos sa nišanjenjem pa mi dobro ide ali vidim u final kill cam da neki likovi prave killove tako što pucaju u prazne stepenice, kroz mapu i slično. Nisu to fore kao u CS 1.6 gde pucaš kroz zid ili vrata kada znaš da nekog ima iza nego kao da je wall hack u pitanju pa gadja nekog kroz četiri zida i pet prostorija. Možda je bag sa kamerom ali vidim puno aim assista takođe a kod mene ga baš i nisam primetio. Mada ja igram sa advanced kontrolama.

Razlog što ovo igram je što je pucanje odlično rešeno za mobile fps i što sam mislio da još nema čitera. Fps na desktopu ne igram baš zbog čitera.
 
Pronadjoh igru koja me vraca u vreme Amige i SWOSa - Super Soccer Champs 2020... naprosto sam odusevljen.... jos kada bi moglo nekako multiplejer sa ortakom sa dva telefona,ali ili ne umem ili ne moze.Koliko sam ukapirao moze uz jedan tel i jedan gamepad
 
Ili uz dva džojstika pa mirroing na TV [emoji41]
9819987ea5cdd00d6e5e4c4124332253.jpg


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Proba i pubg i cod mobile. Obe pravio Tencent. Mozda je stvar ukusa ali meni je iz pubg u cod mobile ko iz fice u ferarija. Pubg na mobilnom važi za jednu od najpopularniji igara i podnosljivo je ali je sporo sve i nekako nespretno. Call of Duty je brz, precizan, eksplozivan. Mnogo bolje su ga napravili. Ako im sledeća pucacina bude toliko bolja od cod mobile koliko je cod bolji od pubg biće to mnogo dobra pucacina. Već jeste.

Probao sam i neki standoff 2 ali to ima neke čudne i neobične kontrole mada nisu loše. Ali je igra amaterska u svakom pogledu.

Fortnite još nisam probao.
 
Ili uz dva džojstika pa mirroing na TV [emoji41]
9819987ea5cdd00d6e5e4c4124332253.jpg


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk

Ladno nam sve radi sa "dzojsticima" od PS4. Ubismo se od fuce :d Neeego,imam sad jos jedno pitanje,imate li kakvih igrica za preporuciti da bi mogli ovako peglati jedan protiv drugog,preko kontrolera. Isto tako neku fucu mozda,tenis,auto trke.... sad se setih mozda bih mogao Mortal Kombat,al ne znam da l se on placa.... moram proveriti
 
Obrnuo COD Mobile za dve i po nedelje. Stigao do legendary ranka u ranked a dalje nema smisla juriti poene. Igra je super ali je desync nenormalan, uparuje arape sa kinezima sa amerikancima, ma shit show je netkod. Najveci problem su hakeri, ima ih nenormalno mnogo. Vecina igra preko misa i tastature, preko emulatora na kompu i preko toga trose speed hack, aimbot, wallhack, citav arsenal citova i hackova. Malo je frustrirajuce bilo igrati protiv takvih ali dobro uvezbalo se. Posle kada se vratim medju raju sto igra preko mobilnog nije zanimljivo, ne mogu vola da ubodu gori su od botova. U Battle Royale ima mnogo manje hakera a vecina hakera je iz Indonezije ili tako neke nesrecne azijske zabiti. Realno je da ce igra umreti uskoro jer kinezi u svojoj gajming subkulturi promovisu varanje tako da od njih ocekivati da ociste igru od hakera je nerealno.

Ista prica vazi i za druge popularne mobile pucacine, previse dece vara, niko srama i stida nema, zumeri *mjau**mjau**mjau*a. Ovo me podseti sto sam batalio kompetitivne pucacine, hakera ko pleve ali ne secam se da je po pola tima hakovalo, nova vremena nove navike.
 
Igra neko among us?
Bila bi fora da se napravi benchmark soba pa da igramo.

Sent from my C-3PO
 
Probao sam skoro sve popularne pucacine za Android: CODM, Warface, PUBGM, Standoff 2, Shadowgun Legends, Dead Trigger i Dead Trigger 2. Fortnite nisam jer mi je mnogo saren i nisam onaj Gameloft Modern Strike ili kako se vec zove.

Sve osim Call of Duty su kao da su ih deca sklapala, ukljucuci PUBG. Call of Duty je jedina dobra pucacina na mobilnom telefonu i nadam se da ce biti mustra kako ce praviti buduce pucacine. Ista prica kao AnimA za akcioni RPG, jedina ta valja ostalo je sprdnja. Nadam se da ce Diablo Immortal biti dobar i da ce Payday i Apex Legends u mobilnim verzijama biti vise kao Call of Duty Mobile a manje kao ove casual pucacine.
 
Mayor Mayhem, Hambo, Burrito Bison - za mene odlicne SP igrice.

Brawl Stars igram vec duze vreme, od kako su ubacili Battle Pass mnogo se lakse napreduje, za nekog kome je povremeno placanje okej (5e na 2 meseca je potrebno da bi se uvek imao BP), vredi igrati. Za nekog ko ne bi placao uopste ne bih mogao da preporucim.
 
Ne kapiram kako igraš igrice gde su ti protivnici deca od 7-8 godina?
 
Misliš da u drugim igrama nema dece? Igraju klinci I ozbiljnije igre, moraš da se pomiri da ih ima svuda.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Naravno da ih ima svuda, ali u Brawl Stars cine 95% igraca.
 
Battle Pass ne placam iz principa, iako mogu. Nikada nisam dao novac za mamiparu, pare dobijaju samo oni koji posteno naprave igru, vise kao donaciju za trud im ostavim nego sto zaista nesto platim u igri. Ako igra ima mikrotransakcije i te pretplate trudim se da izvucem maksimum iz nje kao free player, kada ne mogu dalje da napredujem normalno, tacnije udarim u soft cap, onda obrisem igru i probam nesto drugo. Smatram da je to najzdraviji nacin pristupa ovim freemium igrama i da vecina igraca to radi, ti freemium/gacha elementi ne bi postojali jer ne bi imali 500 miliona dolara mesecnog prihoda. Sve su to omogucili igraci, oni podrzavaju takve prakse i poslovne modele.

Male dece ima previse u svim Android pucacinama ali ja te sarene ne igram zbog grafike sto mi ne odgovara, ne varim graficki stil crtanog filma.

Jos jednom kazem CODM je najbolji jer je jedno pet puta brzi gejmplej u odnosu na sve ostalo na Androidu, ima klizanja, ima skakutanja, mogu se kombinovati potezi. Nekome to smeta jer se moze zloupotrebiti ali meni bas prija sto je igra kao da je na PC igram, brza, nemilosrdna, sto je nivo skila visok i sto se kroz opcije moze izvuci maksimum iz tacskrin komandi. Druge igre su u fazonu aim assist vuce nisan pola ekrana, kretanje kao na sinama 3 m/s, nema skoka valjda da bi bila takticka, klizanja ni u najavi, animacije bangave, modeli oruzja kao da su deca crtala, zvuk puski tataratira (razuzumem low budtet igre ali PUBGM zvuci zaista jadno), animacije kada pucas u nekoga smesne. Dok u Call of Duty puske i izgledaju i zvuce skoro kao u Warzone sa PC/konzole, animacije su uglavnom iste, mape velike. Kao kad upalis Grand Theft Auto portove ili neku emuliranu igru pa se jasno vidi razlika koja je pravljena za mobilni za tokom cekanja da dodje autobus a koja je prava video igra.
 
Pronadjoh igru koja me vraca u vreme Amige i SWOSa - Super Soccer Champs 2020...

Sjajna je!

Odigrao sam 1 sezonu, nisam imao poraz, bio prvi u ligi i uzeo kup... I to je to. Dosadila. :)
Šteta što nemam sa kime da igram multiplayer. :)

:wave:
 
Šteta što nemam sa kime da igram multiplayer. :)

:wave:

Uhhh... Mi samo multiplayer cepamo,svaku noc :D Neverovatnih detalja ima u igrici,cak sam jednom dao gol i lopta prodje kroz mrezu izadje u publiku,grafika mi upisa gol i posle 3 sekunde golman izvodi gol aut,nista od gola :D Bas bih voleo da naletim na jos neku igru na taj fazon,jedan protiv drugog... da li postoji kakva autotrka kao pre recimo lotus,kada se ekran podeli na dva dela i trkaju se dva igraca? Ili neki tenis?
 
Nazad
Vrh Dno