Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

Hvala vam puno, potrazicu filter. Znate li mozda gde ima da se kupi?
 
Vidi u radnjama koje inače prodaju elektro robu ili na buvljaku, taj rad.
 
Zvao sam na kraju ove iz RV-a da dodju, pa ce oni da mi stave filtere(valjda), ako ne onda cu se ja smarati...
 
Pa pazi, kad sam ih prosli put zvao (pre nedelju dana) dosli su za dva dana i rekli mi: "pa znate imate mnogo splitera to vam je najbolje sto moze slika da izgleda", pa sam ja kupio njihove splitere i najbolji kabl koji sam mogao da nadjem, za slucaj da se slika ne poravi da mogu im kazem:"evo vidite namesteno je kako ste rekli, a slika je jos uvek losa".
 
@markomix evo moj brat bi da sa eunet-a predje na kabal (vektor), da uzme internet ali bez ugovorne obaveze ( njihovu analognu tv ima) i cim je cuo da treba platiti 7.000 dinara rekao je nek se teraju tamo gde sunce ne sija...
Nece da ga ucenjuje bilo ko, nece da placa harac, hoce korektnu cenu za konkretnu i korektnu uslugu, a to otimanje nece da plati, nastavice da palca eunetu 1,5k din, njemu dovoljno za po kuci to sto ima a mogao je te pare da dobije vektor, da mu pusti 10/1 i svi da budu zadovoljni i brat mi i vektor (jedino bi eunet ispao iz igre) a ovako nikome sem eunetu i lelekonju, ne odgovara.
Vektor nece videti novog korisnika njihovog neta, brat ima znatno sporiji net koji "skupo placa"...

O tome ja pricam, a to tupe šićardžijske glave i mali učaureni mozgovi, kojima je draze da nekog na sitno ponekad zajebu umesto da gospodski redovno ubiru prihod i svima da bude dobro.

Ovako 1000x "moj brat" pa ti je jasno da se tu radi o velikim ciframa, a oni ne mogu i nece da shvate, njima je draze da te zavrnu za 60€ jednokratno a posle sta god da bude, a koji trosak imaju, nikakav, sem telefonsklog poziva da dodje covek po modem, spliter i onaj dodatak za korekciju povratnog suma, svako to ume sam da montira ...
Ovako sta rade, naplacuju dolazak majstora (obojice), spliter, taj antisum, modem i jos te ubedjuju da ne znas ti to sam da namestis...

Jel' im treba klijentela, korisnik koji ce da koristi njihove usluge, e pa onda ga nicim ne uslovljavas da dodje kod tebe, vec mu na svaki moguci nacin olaksavas da bude korisnik tvojih usluga, a zavisno od usluge ces da mu naplatis...
Hoces pod ugovornu obavezu (ne vecu od 12 meseci), odlicno imas popust na to i to, toliko i toliko, neces pod ugovornu obavezu e onda su ti ove cene (ove brzine) i kraj price.
Imas kao davalac usluga sigurno vise korisnika, pod ugovormo ili bez ugovora (narocito ovih bez ugovora) kojima ces moci da "mases" pred kreditorima, potencijalnim partnerima ili kupcima.

"Problem" je sto to neko nece ili nije ustanju da shvati i sprovede...

Da ne pricam sto Targo ne kodira digitalne i HD kanale, ne treba cam modul, ne treba stb sa daljinskim za gledanje tv-a samo ubodes koaksialni kabal i gledas, takodje imaju WIFI modem, net ce biti bolji (stabilniji) od ovog na vektorovom kablu...
Dakle samo treba docekati TT i zbogom RV... ;)

Ja razmisljam isto kao tvoj burazer, samo razlika je sto je u pitanju TT. Ja bih hteo bez obaveze, ali onda mora da se plati 20000. Moguce da bih uzeo i sa 1 god., ali cena je nenormalna. Pa koji jos ozbiljni provajder nudi svoj osnovni paket interneta za 1900 i to jos sa ugovorenom obavezom? I to su samo stavili da bi naterali ljude da uzmu na 2 godine. Pa kad vec hoce da im se ljudi obavezu na 2 godine, nek stave normalnu cenu, a nek povecaju brzinu za one koji se obavezu na duze vreme. Koja je fora da ti provajder vestacki digne cenu interneta, samo da bi te uslovio da potpises na 2 godine. Jer ako hoce da se ljudi obavezu na duze, nije fora da prakticno ucenis korisnike( i da to ide samo provajderu na ruku), vec da i korisnici dobiju neku povoljnost (veca brzina/manja cena). Ne znam po koji put ponavljam, cena osnovnog paketa neta kod nas je oko 1500. Stvarno ne bih voleo da se drugi provajderi ugledaju na TT i da dignu cene na 1900 i to jos sa ugovorenom obavezom.


Sto se tice TV-a, ja verovatno ne bih menjao PTT i da uzmem net od TT-a, jer mi je slika odlicna na analognoj(u sustini ne bi trebalo da bude nikakve razlike izmedju analogne i digitalne). Cak meni licno bolje izgleda analogna Arena kad gledam fudbal, jedino kod digitalne mi je bolje sto mi je slika preko celog ekrana. A i PTT mi ima skoro sve od kanala koje se kod mene u kuci gledaju: SK, Arene, Foks-ove kanale.... Jedino sto zameram PTT-u je to da nemaju pusten RTS HD(to je jedini kanal koji mi treba na digitalnoj i zbog kojeg bih mozda uzeo Targov TV) preko DVB-C, jer od ovih par kanala koje imaju preko digitalne jedino gledam Arenu. Naravno, ko hoce digitalnu sigurno da mu je najbolja opcija Targo.
 
Poslednja izmena:
Evo da vam javim za mrezu sta se desilo. Dosli su ovi iz RV-a dan posle (isti ljudi ko sto su mi bili prosli put), pogledali sta sam uradio i odma me napali. Prica se svela na to da ja nisam trebao da diram nista nego da zovem njihovu sluzbu da mi ona uradi mrezu. Ta sluzba se placa, a placa se i njihov materijal i sigurno mi ne bi pomerali ormare i dizali lajsne da mi sakriju te kablove... Na celo njihovo napadanje, pitam ja njih sta bi uradili drugacije, oni mi nista ne odgovore, ali zato prodjose kroz celu mrezi i promenise sve one tiplove (valjda se tako zovu) sto se srafe u splitter i tu mi napricali kako nisam ostavio masu uopste (nisam ostavio onaj unutrasnju sloj da viri van one spoljasnje izolacije). Promenise sve to oni, slika ostade ista(isto dobra kao kad sam i ja namestio(mozda za zericu bolja na fox crime-u)), i tu zacutase. Onda se svela prica da modem nije dobar (modem menjao pre 3 meseca) i rekose mi zameni modem pa ako se ne popravi treperanje zovi nas opet. Evo ja promenio modem, treperanje ostade (malo slabije doduse).

I znaci cela prica se svela na to da sam ih zvao sa punim objasnjenjem da sam promenio mrezu, da mi treperi slika zbog interneta i da mi trebaju filteri. Oni dodjose i uradise sve sem da mi stave filtere... Danas is cekam opet da dodju, pa mi je receno ako nestignu da zovem opet veceras.

edit: da dodam, nije da ih pljujem sad, musterija sam RV-a od kako su se otvorili neke 2004/5, i nikad nisam imao nekih problema sa njima, ali mislim da su ovaj put bili veoma neprofesijalni i moram vam reci pregrizo sam jezik(nije bilo poente svadjati se sa njima).
 
Poslednja izmena:
Dosli su danas opet, probali na njihovom laptopu da testiraju internet, kad se problem ponovio stavili su filtere i treperanje je nestalo. Tako da je prica sad zavrsena.

Hvala jos jednom na pomoci.
 
jel se i tebi ugasi data send lampica prilikom promene downstream channel Id kanala ,i ne radi do sledeceg restarta modema ?
 
Ne koliko sam primetio, mada sam uzeo sad opet nov modem tako da nisam ni imao vremena da uocim.
 
koliko cesto Vam se menja downstream channel ID ?
 
Koliko dugo se ceka u proseku da od potpisavanja ugovora dodje ekipa da ugradi modem u stan u kome vec ima kablovska TV Vektorova?
 
Ako imaju modema onda 2-3 ili 7 dana, a moze i vise... Vektor je to.
Ako nema momentalno modema onda ce ti stalno obecavati da "dolazimo za 3-4 dana" i nikako ih neces uspeti videti da zaista i dodju... jer ... Vektor je to. ;)

Salu na stranu al ovo dodje ko zbilja sto napisah.
 
Poslednja izmena:
sve su mi pobrljavili kanale
digitalne kanale
imao sam sve slozeno lepo a sad se ne vide ni nazivi programa, ne mogu ponovo da slazem jer bi 100 i kusur programa bio pogolemi posao iznova sloziti, da skeniram ne pada mi na pamet je su analogni ok ostali, zvao ih i rekli su da nesto rade...
 
Kod mene se vide nazivi kanala, ali jesu promenili poziciju.

@lelekom - imam ja mnogo više kanala nego što će vektor ikad imati, tako da meni ovo baš i ne znači puno. Aj dobro, video sam kako izgledaju arene u hd. :)
 
kako Vam radi vektor vikendom ,narocito u vecernjim satima ? adsl se u to vreme raspada
 
Vektor nije adsl provajder :p
 
kako Vam radi vektor vikendom ,narocito u vecernjim satima ? adsl se u to vreme raspada

Do sad (uglavnom) je radio ok...
Imali su i oni "ispada" ali obicno kad nesto rade, cackaju pred ubrzanje, odnosno nakon ubrzanja jer nisu pripremili i odradili sve kako treba (barem kod mene, onomad) ali u poslednja 2 ubrzanja sve je proslo ok, kao da su zaposlili nekog "gurua" koji im sve sredi kako treba ili su se naucili pokusavajuci...
Zavisi i kod njih ponekad i gde se nalazis, koji deo grada, koji grad ...
 
Poslednja izmena:
zali se , zali se, zali se i dokumentuj nekim snimcima sporosti i sl. u email-u ...
onda se opet zali...
 
Dali moze neko da mi kaze kako vam radi interne u Inđiji pošto planiram da predjem na paket 10/1. A zivim u inđiji pa planiram da se odjavim sa adsl-a, pa da se ne prevarim.
 
Stigao 1. oktobar , niko nista o kombo paketima ne zbori...?

Sta ce biti sa tim, zna li se stogod ?
 
Trazeci pojavu kombo paketa ili neku vest o njima videh i ovo :
Вести
01. октобар 2012.
Промена стопе ПДВ-а

Поштовани корисници,

обавештавамо вас да је од 1. октобра 2012. године, општа стопа ПДВ-а повећана са 18 на 20%.

Без обзира на наведену промену опште стопе ПДВ-а, цене кабловских услуга остаће непромењене.

Ваш РАДИЈУС ВЕКТОР

http://www.vektor.net/onama/vesti?vest=794

Svaka pohvala za Vektor, konacno mudra odluka, u korist potrosaca, bez pokazivanja "alavosti" za novcem...
Veliki + za Vektor, za razliku od SBB koji bez imalo stida poveca cene zbog povecanja PVD-a.
 
Poslednja izmena:
Ni Kopernikus nije povecao cene, ali se samo bojim da ce i oni koji sada nisu za koji mesec da nas "obraduju" novim cenama.
 
Koliko je puta do sada Vektor povecao cene, sto javno sto tajno... Sve malo po malo.
 
Povecanje i u Obrenovcu na 20/1,5 ;-))))
 
Nazad
Vrh Dno