Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

Ja bio u poslovnici, e ovako, skroz sam se razocarao koliko su oni neozbiljna firma, pa da pocnem prvo o ceni kabla od bandere do kuce, zovem ih da se prijavim, gospodja rece cena vam je 130din po metru kabla, pa reko aj da vidim sa njihovom podrskom, oni mi kazu cena je 60din po metru kabla, ali je najbolje da odete do poslovnice, odem ja do poslovnice na Nbgd, oni mi kazu cena je 95din po kablu, a u kuci po 60din, plus 400 din onaj razdelnik, na pitanje koliko se ceka na uvodjenje, dobijam odgovor pa to ne znamo da vam kazemo ali je u prinipu do 30dana, verovatno svi uvode radijus koliko su "dobri" i na kraju pitam za digitalnu posto imam lcd, pa da mi slika bude podnosljiva, na to dobijam odgovor nemamo cam module ni stb uredjaje, ne znamo tacno kada ce stici, ali verovatno u roku od mesec do dva, pa sad vi vidite i potpisem box 3 na 6 meseci, pa ce se valjda u tom periodu nesto znati, da pitao i za kombo, a oni ce da da, evo imate flajer tu pise da treba da bude, ali ne znamo kada, sta i kakva ponuda ce biti, trenutno je nemamo, ali je u planu, kazem im na kraju hvala na informacijama (mislim se u sebi kojim informacijama) :D
 
Poslednja izmena:
Haha, potpuno razumem tvoju zbunjenost. :D

Pusti ti kakvi su ona firma, ono sto ti hoces nema u srbiji, iskoristi povoljnu ponudu i nadaj se da neces morati mnogo cesto da imas posla sa njihovom tehnickom podrskom.
 
cam modul nabavi sam, bitno ti je da dobijes karticu i s njom u modul, radi, provereno, u mene sve cakum pakum...
cam im nece doci "nikad" a stb mozda bude "ikad", ja jos cekam od decembra prosle godine (2011) da me zovnu i jave da su im dosi cam moduli... mislis da je neko zvao?
da su salabajzeri jesu, da su povrsni jesu, da se ponasaju ko diletanti ponasaju se jer im se moze takvo im je rukovodstvo i vlasnik(ci) (ko god da su) slika i prilika onih odozgo.
ono sto znam je da mi radi net ok i da se smetnje i prekidi u programu otklanjaju relativno brzo.
umeju i sa internetom da odrade posao korektno, kao da su nasli nekog "gurua" koji ume sve da "uveze i osposobi da fercera ok", barem ovde na nbg...
ima par operatera na reklamacijama za internet, narocito ima jedna bistra i brza zenska osoba, s kojom sam se "sretao" nekolika puta i bas je resavala problem od "prve"... ima ih i "ćukova" koji zovu kolege (ili kolegice) u pomoc...

sve u svemu ne zna se kako ce da radi net dok se ne proba, bolje se moze predvideti u zgradi narocito ako neko od komsija u ulazu ima net... pa na osnovu toga, a net pa cak i tv do kuce je lutrija, moze biti dobro a uopste ne mora da valja...

mnogo su u vektoru inertni, secam ih se kad su prakticno poceli sa netom i kad su za veliku lovu malte ne "prodavali" modeme, za te novce sto su trazili za modem se mogao uzeti 5x bolji u Nemackoj, sad "šišaju" sa uvodjenjem neta bez ugovora, alo traze skoro 7k rsd, ma da kao da ne, sve trci narod, svet poludeo da im pokloni 7k samo za dobar dan i dva boc boc koaksialnog kabla u spliter i modem, nemaju wifi modem za net pa se mora kupovati svoj wifi ruter, kao sto rekoh nemaju cam module i ne zna se da li ce i kada ih imati...(a mogli bi ih za manje od 10e po komadu nabaviti garant...)... tipicna balkanska prica po kojoj je cilj odrati za sto vise para korisnika umesto da omoguce sve za dzaba, svako uvodjenje instalacije, ovi sa ugovornom obvezom, ne vecom od 12 meseci, da dobiju jeftinije (ili brze), a sami uredjaji kao sto su cam modul, stb, ako ikad nabave wifi modem, uvodjenje usluge sve to da bude dzaba.

Odlicno je sto su povecali brzine, ali to im je samo PRVI korak u odbrani od Targo telekoma, a drugi moraju da naprave u olaksanom prilasku korisnika svojim uslugama, dakle da daju dzaba opramu svu za net i digitalnu tv, da NABAVE VELIKE KOLICINE Cam modula i WIFI MODEMA i sve to ugradjuju bez kojekavog zicanja za placanje ugradnje (matreijal, kabal neka naplate, pa nek naplate i spliter) ali nek ne naplacuju 7.000din "uvodjenje" neta onima koji nece ugovornu obavezu, njima samo nesto skuplji net (ili eventualno sporiji net)...
Pristup usluzi kojoj god na koji god rok korisnik hoce da ima treba da je BESPLATAN.
Lojalnost kroz ugovor i to ne veci od 12 meseci treba da se nagradi manjom cenom (bolje manjom cenom nego vecom brzinom neta).
Uvesti kombo paket 1 i 2.
1 je net po volji, diogitalna tv, besplatno "ogrzavanje"
2 net po volji, digitalna i HD, besplatano odrzavanje
svemu smanjiti cenu za neki % (5, 10, 20, 25, 30, ma koliko vi sracunate da vam povecava broj korisnika a omogucava i zaradu...) ali da se tacno zna koliko je % kombo jeftiniji od klasicnog "odrzavanje" + net + digitalna tv + HD kad se uzimaju pojedinacno ili u delovima (manjim paketima)

Ljudi vasa se zarada povecava sa povecanjem broja korisnika, a sada se vodi bitka za BROJ KORISNIKA koji ce preci ili ostati kod vas, jer "priča se priča da TARGO dolazi ..."


... e sad je potpuno druga stvar kad ce oni upseti da shvate sta ja to njima i o njima napisah, za 1/2g za 1 ili 2g ... videcemo...
 
Poslednja izmena:
P307, gde da nabavim cam modul, kolika je uopste njegova cena?
 
ja svoj narucio preko interneta, na ebay nasao, zaduzio nekog od "usluznih platilaca preko kartice" da uplati mi kad mu pare dogovorene posaljem (uz proviziju koja i nije bila mala ali ipak podnosljiva) i dosao za 10 dana, nov, nekoristen, sve ukupno kostako skoro 50€...
E ko ima nekog u nemackama i sl zemljama moze nabaviti po ceni od recimo 20€-35€ zavisno od prodavnice i prodavca... ili ako izbegne "posrednika" u placanju i nadje povoljno na internetu moze takodje da ga kosta do 30€ sve sa slanjem postom ...
Bilo je ponekad, veoma retko pravih (odgovarajucih) cam modula po ceni od 50-ak € na forumu u prodaji...

Voditi racuna da cam moduli rade za vektor i ikom a na sbb nece raditi radi drugacijeg nacina kodiranja signala.
Potrazite po forumu ovde pisanje o cam modulima...
 
Poslednja izmena:
@P307 Pa ni TT nije nesto bolji po tom pitanju. Kod njih je 20000 ako hoces bez ugovora, a i cena za 1 god. ugovor je .....(valjda ce malo korigovati to).

@Dragan Trebalo bi da imas dosta o cam modulima u Ikom TV temi. Ako imas otvoren PP, mislim da ti je ovo najbolja ponuda(a dobro je sto je "signed for" pa onda mozes da pratis posiljku)- uglavnom prelistaj ponude na ebay-u:

http://www.ebay.com/itm/SMIT-CONAX-...ound_Vision_Viewing_Cards&hash=item2ea491f75c
 
Poslednja izmena:
@markomix evo moj brat bi da sa eunet-a predje na kabal (vektor), da uzme internet ali bez ugovorne obaveze ( njihovu analognu tv ima) i cim je cuo da treba platiti 7.000 dinara rekao je nek se teraju tamo gde sunce ne sija...
Nece da ga ucenjuje bilo ko, nece da placa harac, hoce korektnu cenu za konkretnu i korektnu uslugu, a to otimanje nece da plati, nastavice da palca eunetu 1,5k din, njemu dovoljno za po kuci to sto ima a mogao je te pare da dobije vektor, da mu pusti 10/1 i svi da budu zadovoljni i brat mi i vektor (jedino bi eunet ispao iz igre) a ovako nikome sem eunetu i lelekonju, ne odgovara.
Vektor nece videti novog korisnika njihovog neta, brat ima znatno sporiji net koji "skupo placa"...

O tome ja pricam, a to tupe šićardžijske glave i mali učaureni mozgovi, kojima je draze da nekog na sitno ponekad zajebu umesto da gospodski redovno ubiru prihod i svima da bude dobro.

Ovako 1000x "moj brat" pa ti je jasno da se tu radi o velikim ciframa, a oni ne mogu i nece da shvate, njima je draze da te zavrnu za 60€ jednokratno a posle sta god da bude, a koji trosak imaju, nikakav, sem telefonsklog poziva da dodje covek po modem, spliter i onaj dodatak za korekciju povratnog suma, svako to ume sam da montira ...
Ovako sta rade, naplacuju dolazak majstora (obojice), spliter, taj antisum, modem i jos te ubedjuju da ne znas ti to sam da namestis...

Jel' im treba klijentela, korisnik koji ce da koristi njihove usluge, e pa onda ga nicim ne uslovljavas da dodje kod tebe, vec mu na svaki moguci nacin olaksavas da bude korisnik tvojih usluga, a zavisno od usluge ces da mu naplatis...
Hoces pod ugovornu obavezu (ne vecu od 12 meseci), odlicno imas popust na to i to, toliko i toliko, neces pod ugovornu obavezu e onda su ti ove cene (ove brzine) i kraj price.
Imas kao davalac usluga sigurno vise korisnika, pod ugovormo ili bez ugovora (narocito ovih bez ugovora) kojima ces moci da "mases" pred kreditorima, potencijalnim partnerima ili kupcima.

"Problem" je sto to neko nece ili nije ustanju da shvati i sprovede...

Da ne pricam sto Targo ne kodira digitalne i HD kanale, ne treba cam modul, ne treba stb sa daljinskim za gledanje tv-a samo ubodes koaksialni kabal i gledas, takodje imaju WIFI modem, net ce biti bolji (stabilniji) od ovog na vektorovom kablu...
Dakle samo treba docekati TT i zbogom RV... ;)
 
Poslednja izmena:
evo kako radi vektor trenutno :)

 
Da ne pricam sto Targo ne kodira digitalne i HD kanale, ne treba cam modul, ne treba stb sa daljinskim za gledanje tv-a samo ubodes koaksialni kabal i gledas, takodje imaju WIFI modem, net ce biti bolji (stabilniji) od ovog na vektorovom kablu...
Dakle samo treba docekati TT i zbogom RV... ;)

To što ne kodiraju signal je diletantski, može cela zgrada da se nakači. Mora da postoji kontrola nivoa pristupa. Pa sbb kablovsku analognu ne plaća veliki broj ljudi upravo zato što je na izvolte, pa se onda dešava da u zgradama stalno neko prebacuje sa zajedničkog antenskog sistema na sbb svoj priključak. Analognu kablovsku treba ukinuti, em troši resurse više nego digitalna em je kvalitet očajan za današnje standarde.
 
Njihov problem sto ne kodiraju.A i sigurno im nebih placao + jos za STB mesecno. Vazno je da ja dobijem ono sto pise na papiru. A kablovski operateri ce imati analogne kanale dok god bude postoja makar i jedan analogni kanal.
 
Poslednja izmena:
To što ne kodiraju signal je diletantski, može cela zgrada da se nakači. Mora da postoji kontrola nivoa pristupa. Pa sbb kablovsku analognu ne plaća veliki broj ljudi upravo zato što je na izvolte, pa se onda dešava da u zgradama stalno neko prebacuje sa zajedničkog antenskog sistema na sbb svoj priključak. Analognu kablovsku treba ukinuti, em troši resurse više nego digitalna em je kvalitet očajan za današnje standarde.

TT je sve sa optickim kablom do u kucu/stan, nema koaksialnog napolju, dakle nece bas ici lako da se iko kaci jer ne moze (a verovatno i ne ume) sam da se zakaci na opticku instalaciju, pa mu jos treba "dekoder" (ONT) za opticku mrezu koji "jedino" ima TT ...
Nek ukinu analogne kanale onog trenutka kada sve domace digitalizuju, zajedno sa svim ex yu programima koje imaju u ponudi i kada u srb bude zvanicno poceo da u potpunosti radi dvbt2 digitalni sistem, ja nemam nista protiv...
 
Opticki je do kuce/stana, ali koaksijalni je od modema...pa imas splitere i tako to :D
 
Opticki je do kuce/stana, ali koaksijalni je od modema...pa imas splitere i tako to :D

Ma da sve su ljudi "ludi" da dele sa komsilukom analognu tv i da gledaju sneg umesto tv programa... jedino sto bi mogli "kvaliutetno" deliti je digitalna tv ...

Bem ti sto ti je srbin, samo da prevari ili zahebe nekog, to mu je draze nego leba da se najede...
 
Ajde to, ali jedan lik iz Vojke je sekao opticki kabl, da bi spojip komsiju :D
 
Poslednja izmena:
A odkud covek zna sta je optika :)
Odkud svinja zna sta je 200 kila :)
 
Njihov problem sto ne kodiraju.A i sigurno im nebih placao + jos za STB mesecno. Vazno je da ja dobijem ono sto pise na papiru. A kablovski operateri ce imati analogne kanale dok god bude postoja makar i jedan analogni kanal.

Ne treba da im plaćaš za STB, to se podrazumeva da oni treba da obezbede. Poslednja rečenica ti je besmislena.
 
To se "na divlje" zove lopovluk...
Taman posla.
Imas npr. 3 televizora u kuci i zelis na svim da gledas digitalnu kablovsku a imas samo jednu karticu.
Kupis lepo 3 kablovska risivera koja podrzavaju CS, metnes karticu u jedan od njih koji ce biti server, ostali se kace kao klijenti.
Ti normalno placas pretplatu tako da nikakve kradje nema.
Ako ne placas pretplatu, kartica ne dobije produzenje prava za dekodiranje i ne mozes vise da gledas.
To sa CAM modulom je bez veze ako imas vise televizora jer samo na jednom mozes gledati.
 
@kalehrl sad si me zainteresovao... daj slike i dodatna objanjenja do u sitna crevca... pojasni koja (kakava) 3 kabl prijemnika, kako sa jednom karticom da dekodiram na drugim kablovskim prijemnicima...
svatam (cini mi se) sta pricas, ali ne znam i ne uvidjam kako dekodirati sa jednom karticom na 3 uredjaja, da li to znaci da svaki tv moze za sebe da gleda bilo koji i razlict digitalni kanal od onih ostalih tv...
pojasnjenje, pojasnjenje...
 
Sve što si rekao, može. Treba ti npr. dreambox, ili neki drugi linux risiver sa dvb-c tjunerom, tj. tri komada za slučaj iz ovog primera.
 
@kalehrl sad si me zainteresovao... daj slike i dodatna objanjenja do u sitna crevca... pojasni koja (kakava) 3 kabl prijemnika, kako sa jednom karticom da dekodiram na drugim kablovskim prijemnicima...
svatam (cini mi se) sta pricas, ali ne znam i ne uvidjam kako dekodirati sa jednom karticom na 3 uredjaja, da li to znaci da svaki tv moze za sebe da gleda bilo koji i razlict digitalni kanal od onih ostalih tv...
pojasnjenje, pojasnjenje...
Neki dreambox 500c (ovo c znaci da je dvb-c tjuner - kablovski) ili neki skuplji risiver koji moze da otvara i HD kanale.
U jedan od tih risivera ubacis karticu i pokrenes neki emulator koji je cita, npr. CCcam ili oscam.
Ostali risiveri se kace na njega preko LAN-a a sve to ide preko rutera.
Svi risiveri su samostalni, tj na svakom se mogu gledati razliciti kanali.
Ta takozvana smart (pametna) kartica je u stvari prilicno glupa jer daje kljuceve svakom ko od nje trazi kljuc.
Ne pravi razliku u zahtevu koji dolazi preko mreze ili risivera u kojem se nalazi.
Osnove CS-a:
http://en.wikipedia.org/wiki/Card_sharing
Vise informacija na google ili satelitskim forumima.
Nesto kao na ovoj slici samo mnogo jednostavnije posto je lokalna mreza bez interneta.
 
Zanimljivo ... ali i to je skupa rabota... vise prijemnika ( nisu jeftini sugurno) ... dodatni daljinac, a ja "mrzim" gomilu daljinaca imati... mnogo je komfornije cam modul ili jos bolje ako ne kodiraju signal kao TT (za sada) ...
Hvala
 
E ljudi treba mi pomoc.

Ovako, razvuko sam mrezu po celoj kuci (opet), jer sam imao previse splitter-a. Da skratim pricu, prvi spliter u liniji mi je trostruki i sa njega jedan kabl ide direktno u modem (internet), a druga dva idu u suprotne delove stana gde se opet racvaju sa dvostrukim splitterima. E sad, moj problem je sto kad god internet radi najslabiji kanali (fox crime, viasat explorer, fox movies) pocinju da trepere. Sto vise internet vuce to je gore treperanje. Koliko sam primetio prvo je krenulo na jednom tv-u sad je na svima, stime sto je na ostalima manje primetno. Splitteri su isti oni koje radijus vektor koristi(sa orlom) i kablovi su isto dobrog kvaliteta.

Jer problem u splitteru ili sta?
 
Spliter koji deli signal ka modemu bi trebalo da ima onaj filter, tako je barem kod SBB-a.
 
Koji filter, mozes li da mi pojasnis? Mislis mozda na tap?
 
Zanimljivo ... ali i to je skupa rabota... vise prijemnika ( nisu jeftini sugurno) ... dodatni daljinac, a ja "mrzim" gomilu daljinaca imati... mnogo je komfornije cam modul ili jos bolje ako ne kodiraju signal kao TT (za sada) ...
Hvala

Zapravo je varijanta sa dobrim risiverom komfornija jer omogućava i snimanje, tajmer, time shift, mogućnost gledanja jednog, a snimanja drugog kanala ako risiver podržava više tjunera...
A da, dobri risiveri imaju i znatno kvalitetniji upscale od tv-a.
 
Zapravo je varijanta sa dobrim risiverom komfornija jer omogućava i snimanje, tajmer, time shift, mogućnost gledanja jednog, a snimanja drugog kanala ako risiver podržava više tjunera...
A da, dobri risiveri imaju i znatno kvalitetniji upscale od tv-a.

To sve opet zavisi od kvaliteta tv-a i kvaliteta reciver-a.
 
E ljudi treba mi pomoc.

Ovako, razvuko sam mrezu po celoj kuci (opet), jer sam imao previse splitter-a. Da skratim pricu, prvi spliter u liniji mi je trostruki i sa njega jedan kabl ide direktno u modem (internet), a druga dva idu u suprotne delove stana gde se opet racvaju sa dvostrukim splitterima. E sad, moj problem je sto kad god internet radi najslabiji kanali (fox crime, viasat explorer, fox movies) pocinju da trepere. Sto vise internet vuce to je gore treperanje. Koliko sam primetio prvo je krenulo na jednom tv-u sad je na svima, stime sto je na ostalima manje primetno. Splitteri su isti oni koje radijus vektor koristi(sa orlom) i kablovi su isto dobrog kvaliteta.

Jer problem u splitteru ili sta?

izvor: kiki45 sa ES foruma.

Potraži GIS, to je spliter sa ugrađenim filterom za opeg do 80Mhz. Na jednom svom izlazu propušta sve frekvencije uključujući i frekvencije povratnog smera (potrebnog za modem), dok na drugom izlazu filtrira i propušta TV frekvencije gušeći signal za modem. GIS je prilično dobro rešenje što se tiče ukupnog nivoa šuma u vašoj kućnoj mreži, jer blokira i smetnje koje emituje TV prijemnik.
 
E ljudi treba mi pomoc.

Ovako, razvuko sam mrezu po celoj kuci (opet), jer sam imao previse splitter-a. Da skratim pricu, prvi spliter u liniji mi je trostruki i sa njega jedan kabl ide direktno u modem (internet), a druga dva idu u suprotne delove stana gde se opet racvaju sa dvostrukim splitterima. E sad, moj problem je sto kad god internet radi najslabiji kanali (fox crime, viasat explorer, fox movies) pocinju da trepere. Sto vise internet vuce to je gore treperanje. Koliko sam primetio prvo je krenulo na jednom tv-u sad je na svima, stime sto je na ostalima manje primetno. Splitteri su isti oni koje radijus vektor koristi(sa orlom) i kablovi su isto dobrog kvaliteta.

Jer problem u splitteru ili sta?

Problem je u povezivanju...

Na mojim slikama, levo je dolazni kabal od ktv, spliter deli signal u 2, gornji izlaz iz splitera ima filter (ovo duze na slici), a donji ide za internet.
Trebaju ti dva prigusivaca koji idu za tv.
 
Nazad
Vrh Dno