Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

Treba da uzmem lcd tv pa me zanima dal da uzimam ovu digitalnu televiziju (Преко 80 дигиталних канала), jel se razlikuje slika od ove obicne?
 
Jeste bolja al za hdtv jedino da uzmes hd paket (ne znam dal radijus ima hd u ponudi)
 
Upravo sam ostavio podatke i taman kada sam konacno resio da predjem sa Telekoma na Radijus ljubazna gospodjica mi kaze da se naplacuje metar kabla, a to je u mom slucaju 40m puta 130din, katastrofa, plus jos nekih 400din koliko sam je razumeo, ali ostavio sam prijavu pa kada me kontaktiraju cu da vidim
 
Jeste, naplacuje se po metru ukoliko vec nemaju instalaciju pored tvoje kuce, nije bas jeftino. Uvodjenje moze da bude veoma skupo.
 
Jeste, naplacuje se po metru ukoliko vec nemaju instalaciju pored tvoje kuce, nije bas jeftino. Uvodjenje moze da bude veoma skupo.
Kuca mi je uvucena i prilicno je udaljena od bandere, izaslo bi me nesto preko 5000, a to je bogami skupo, tacnije to je oko 3 meseca placenog interneta :(
 
Uzas, ali sta da se radi, isplatice ti se na duge staze. Pored ovolike konkurencije trebalo bi besplatno da uvode. Ako ti je za utehu ponuda je makar sada vrlo pristojna.
 
Upravo sam ostavio podatke i taman kada sam konacno resio da predjem sa Telekoma na Radijus

A nemaš mogućnost da upotrebiš kabl koji si koristio za telekom? Možda si koristio adsl, a u tom slučaju je moja ideja besmislena. Proveri da li možeš sam da kupiš kabl, kod mene ni metar nisu oni montirali, ali je to bilo pre 10 godina.
 
Pa ne znam kako ce on i kuda da razvlaci od bandere do kuce. Ja ne bih umeo.
 
Da, trenutni sam korisnik adsla, nego koji je to kabal koja je oznaka da vidim cene, ako je jeftinije da ga sam kupim, a oni ce montirati
 
Pogledaj ovde www.antenall.rs/index.php/prodavnica/category/view/45

Tu je veleprodaja, ali mislim da imaju tezgu na buvljaku. Objasni šta ti treba pa će te posavetovati za vrstu kabla. Kabl im je odličan, ja praktično nemam gubitke na 45 metara do satelitske.

@padawan - Mislio sam samo da kupi kabl, ne da ga i sam montira ako ne ume, mada ni to nije prekomplikovano. Ako je viseći, onda se kupuje onaj sa sajlom.
 
Poslednja izmena:
Pa mislim da oni ne naplacuju kabl sam po sebi nego u tu cenu uracunaju i razvlacenje. Nadam se, Mada koliko su ludi ne bi me cudilo, secam se da je kod mene na racunu bile odvojene stavke za kablove i za ruke, a mnogo je manja razdaljina od bandere do kuce, i da je bila tako neka slicna cena.
 
Šta znam, nekako mi je logično da bude odvojena stavka, ali i da se cena „ruku” ne obračunava u odnosu na broj potrošenih metara kabla nego na sate rada.
 
da ce da se ugrade u cenu kabla hoce ali ti je verovatno bolja i lakse da oni donesu svoj kabal, da ne bude posle prica "ne valja vam kabal koji ste VI kupili", ovako sve njihovo a 5k smatraj dugorocnom investicijom u instalaciju i "progutaj" trosak, samo da postave kako treba i da posle dugo dugo vremena radi kako treba...
 
Da, na tom. Pitaj ih, sve će ti oni reći. Naravno, dogovori se sa ovima iz rv da li možeš ti da kupiš kabl.

Nisam ja ovaj sto mora da kopa. XD ****** su mi napravili mrezu po stanu(razvod), pa ocu da kupim nove kablove i splitter-e. Pa reko da ne uzimam kineske nego one sto koristi RV (sa orlom), pa vidim da ih ti na tom linku imaju.
 
Nemam nikakvih iskustva sa ovim internet provajderom, a treba bi jedna informacija od ljudi koji imaju njihov internet. Da li kablovski internet koji nudi ova firma vredi, radi se o zgradi na Novom Beogradu, od pocetka je stan pretplacen na njihovu televiziju a sada bi trebalo uvesti i internet, konkretno najjeftiniji paket 4 mb po ceni od 900 dinara. Dakle zanima me najjeftinija opcija iole pristojnog interneta, vidim da i Targo uvodi svoje usluge ali njihov osnovni paket je skoro 2 puta skuplji.
 
pa sad, rekao bih da vredi, ali dobijas mnogo bolju vrednost za novac sa 1500 din za 20 mb... Ali ako si 100% siguran da ti ta brzina nece apsolutno nikada zatrebati ili ti je jednostavno prevelik racun, onda ok.
 
Iskreno bitno je da racunar ima bilo kakav pristojan izlaz na internet koji ce kostati sto manje. Dakle obicno surfovanje, email, update windowsa i update antivirusa.
Kao sto rekoh, vazno je da je usluga iole pristojna, dakle kada internet zatreba on i radi. Da ne dolazi do prekida rada, znacajnih usporenja itd.
Razmisljao sam i o alternativi u vidu Orion internet za poneti, to je oko 600 ili 500din mesecno, ali i znacajno sporije. Dakle tragam za optimalnim resenjem.
 
Nemoj da se zeznes da uzmeš bilo koju za poneti verziju ako planiraš da računar koristiš za bilo šta obziljno ili ako isključivo koristiš net od kuće.
 
Ok, slican odgovor sam dobio i na topicu Oriona. Uglavnom bi internet bio koristen na toj lokaciji, cena je niza pa mi je to delovalo interesatno pod uslovom da je usluga pristojna sto po svemu sudeci nije tako.
 
Kakav crni Orion. Uzmi tih 4bm i posle ces lako povecati ako zatreba. Uzgred, jel bila informacija da od oktobra planiraju da vrate kombo paket?
 
Znaci TV i internet zajedno? Od kada ce to biti i koliko je to povoljnije?
 
Imam vektorov net, sada 20/1,5 nakon povecanja... (ŽIVELA KONKURENCIJA)
Uglavnom radi vec neko vreme sasvim dobro internet.
Obicno problema je bilo pred povecanje a narocito odma' posle povecanja brzina.
Ali vec 2x su kod mene prosli bez problema sa ubrzanjem... valjda su se naucili gde skripi pa odrade kako treba ili su zaposlili nekog "gurua" koji to sve spakuje valjano.
Posavetovao bi' Hornet-a da uzme kablovski jer ako radi dobro, radice stalno, jedino ako nije na nekom problematicnom mestu, priupitaj komsije kako im radi vektorov net...
NBG bi trebalo da je ok.
Ja sam u bloku 37 i ok je (kuc kuc u drvo).
Vodi racuna o ugovoru, brzinama sa i bez ugovora, ceni instaliranja interneta sa i bez ugovora ...

Kombo i ja cekam da vidim sta je ali nece to biti vise od 200-300 din razlike u ceni za sve digitalne kanale (bez HD) i internet... a ako bude veca razlika u ceni odlicno...
 
Poslednja izmena:
Znaci TV i internet zajedno? Od kada ce to biti i koliko je to povoljnije?

Ne internet i obican TV - to vec sada postoji jer ne mozes da uzmes samo internet. Internet, analogna tv i digitalna, je bila nekadasnja kombo ponuda koju su posle povukli jer su procenili da im je neisplativo i razdvojili. Povoljnost je bila u tome da si dobijao digitalnu prakticno besplatno uz ugovornu obavezu. U oktobru ce ponovo nesto slicno da uvedu, ali nemamo informacije kada tacno i koliko ce da kosta.
 
Nisam ja ovaj sto mora da kopa. XD ****** su mi napravili mrezu po stanu(razvod), pa ocu da kupim nove kablove i splitter-e. Pa reko da ne uzimam kineske nego one sto koristi RV (sa orlom), pa vidim da ih ti na tom linku imaju.

Da, izvini, nisam obratio pažnju. Mislim da ćeš teško naći bolje kablove od ovih. Ja sam skoro montirao još jednu satelitsku i pošto mi je trebalo skoro 50 metara, prilično sam se raspitivao šta mi je najbolje da uzmem.
 
Da, izvini, nisam obratio pažnju. Mislim da ćeš teško naći bolje kablove od ovih. Ja sam skoro montirao još jednu satelitsku i pošto mi je trebalo skoro 50 metara, prilično sam se raspitivao šta mi je najbolje da uzmem.


Znas li samo koje su cene i dali mogu ti kablovi na merenje da se uzimaju, ili samo u rolnama od 100 metra?
 
Hvala u svakom slucaju, puno si mi pomogao sa onim linkom. :)
 
Danas zvao RV da se raspitam oko uvodjenja neta (imam njihovu kablovsku).

Elem, pošto stan nije moj moram da im odnesem Ugovor o zakupu, fotokopiju LK vlasnika i njegovu potpisanu saglasnost.

Pa i najdržavniji PTT je tražio samo poslednji račun od telefona na uvid za aDSL ugovor.

Preteraše ga i ostadoše bez korisnika.
 
Nazad
Vrh Dno