Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

Ja se prijavio za fiksnu, rekli su da ce me zvati do kraja meseca. Sada samo prihvataju prijave jos nisu krenuli da rade.
 
To je njihova standardna prica, od oktobra prolongiraju uslugu...mislim da nema nista od toga, bar jos neki mesec !
 
Kako mislis na probu da razvuku instalaciju do tebe?

Koristi njihovu kablovsku televiziju vec par godina. Ne mora proba u smislu da daju net za dz vec ako ima opcija bez ugovorne obaveze. Na sajtu vidim ponudu za ugovor od 18 ili 24 meseca. Poslao sam im mail ali se ne odgovaraju pa rekoh aj da pitam ovde mozda ima upucenih.
 
Mislim da ima opcija bez ugovorne obaveze ali onda dobijes za istu cenu 1/2 brzine za UL/DL i moras da platis punu cenu svih instalacija, prikljucenja itd. ... sto je verovatno 6-8krsd + materijal i rad montera i ne znam sta je sa "zakupom" modema, mozda uzimaju i neki polog za modem... nazovi pa pitaj.
 
Pa ako vec imaju instalaciju treba mu samo modem, zar ne?
 
Ako imaju samo TV, mora da se razdvoji signal/spliterom i jos jedan kabl do modema... znaci mora instalacija
da li ti imas internet kod Vektora ?
 
Pa to mozes sam...
Ja nemam net, ali sam namestao spliter na njihov modem.
 
Ako imas nekog ko ina net na vektoru mozes da uzmes njegov modem doneses kuci i probas npr.
 
Videce jos sta ce i kako ce. Do pre mesec dana je bila ekstra zadovoljna sa Targom a sad malo malo pa nema net. Hvala za informacije u svakom slucaju.
 
kod mene je proradilo sve kako treba, kao da je u pocetku bio nestabilan protok i sada je sve ok. verovatno je modem trebao da pokupi ip adrese, stabilizuje se ili sta vec...
nek odgovori neko ko ima epc 3008 modem da li je bitna verzija firmware-a i treba li da se apdejtuje...

Pa verovatno ima neke razlike ali ti sve jedno ne mozes da odradis update...Zato sto ne mozes da se ulogujes na Modem :p
Inace sada sam video da kod mene radi samo jedan UP kanal.. http://snag.gy/Xm5X1.jpg
 
Poslednja izmena:
kako mislis ne mogu da se ulogujem na modem?
eto vidis, i tebi treba update firmware-a :p
 
Gledam sada ... Istekao mi ugovor sa RV pre ~godinu ipo dana ... I ajd reko da vidim trenutnu ponudu ... Imam sta i da vidim... Moj stari (3 godine+) kombo paket na koji sam potpisao ugovor tada ... 25/1.5 /125kanala - je jeftiniji (placam ~2600 dinara) nego aktuelna kombo ponuda kod RV ... I zbog cega ja sad da potpisujem ugovor sa njima ?

Da su barem usaglasili cene/pakete sa SBB/IKom koji ih u cenovnom rangu ~3000 dinara ... Nude 40/50mb i vise kanala ... Nisam neko vreme bio u toku ... Tesko razocarenje ...

Sto Sbb ne kupi RV nego je kupio KDS ...:(

Ima li nade da ce usaglasiti brzine/cene/ponudu sa konkurencijom ili su odlucili da ih boli uvo ...
 
Boli ih uvo dok dok umire tt, ako tt kao feniks ustane iz mrtvih, e tad ces videti lepote... :D

A sto bi ti uopste potpisivao novi kombo, imas isti net, imas iste tv kanale kao i do sada, cena manja nego za novi paket... "boli te uvo", ne cackaj dok radi i uzivaj...
 
Izvinjavam se, umire tt? Jel to mislis na Targo telecom? Posto nisam u toku
 
:D Pa da...
TT je usao najvecim delom u prostor RV i oni su bili najvise ugrozeni njegovom pojavom.
 
Poslednja izmena:
Da da. Zato smo onda dobili 20Mb. Al nisam znao da se raspadaju.
 
ma mislio sam da se skida sa neta, barem nadjoh uputstva ali mi svakako sad ne treba jer radi odlicno. u pocetku je prva dva dana bio pusten paket od 10mb/s i problem je bio sa njihove strane.
 
25 za UL je bilo kad se targo onako "bas rasirio" pre kolapsa, pa im "glupo" da sad vracaju na 20 ...
 
Imam prijavljena 2 tv-a kod radius vektora a realno ih imam cetiri... Javljaju mi se smetenje u vidu gubitka tv signala u trajanju 1-3 sekunde na svakih 30-ak minuta ili nekad mi se to ne javlja i po sat vremena ali se generalno takvesmetnje javljaju.Kada kod mene na tv-u udjem u meni i izmerim signal daje mi 50-60% i za kvalitet i za snagu a kod komsije koji ima 2 tv-a nema takvih smetnji i jacina signala mu je 66% a kvalitet96-100% !!! Pomislio sam da to mozda ima veze sa brojem prijemnika pa sam iskljucio 2 tv-a da to testiram ali su smetnje nastavile da se javljaju. Na na buvljaku i na kupujem prodajem sam nasao neki pojacivac signala, sumnjivog kvaliteta i jos sumnjivije zemlje porekla, ali ako moze da mi resi problem sto da ne. Proizvodjac je neki JMA . Evo linka http://www.kupujemprodajem.com/pojacivac-signala-kablo-TV-1u3-3695482-oglas.htm?filter_id=21564194. Interesuje me da li moze da mi napravi problem i da li postoji neko drugo resenje ovog problema ili je mozda cak i uzrok neki drugi a ne jacina i kvalitet signala?
Hvala unapred
nmeuncn
 
Ja bi prvo izmenjao razdelnike i to kvalitetnim a ne najjeftinijim.
Uzmes jedan pa redom i to pocevsi od prvog u sistemu od dolaznog kabla...
Da signal slabi na 4 tv slabi, na svakom razdelniku se gubi dosta, pa ako ide daleko kabl ... ali da li je do skoro radilo kako treba, ako jeste onda je 99% do nekog dela u mrezi kablova.
 
Imam prijavljena 2 tv-a kod radius vektora a realno ih imam cetiri... Javljaju mi se smetenje u vidu gubitka tv signala u trajanju 1-3 sekunde na svakih 30-ak minuta ili nekad mi se to ne javlja i po sat vremena ali se generalno takvesmetnje javljaju.Kada kod mene na tv-u udjem u meni i izmerim signal daje mi 50-60% i za kvalitet i za snagu a kod komsije koji ima 2 tv-a nema takvih smetnji i jacina signala mu je 66% a kvalitet96-100% !!! Pomislio sam da to mozda ima veze sa brojem prijemnika pa sam iskljucio 2 tv-a da to testiram ali su smetnje nastavile da se javljaju. Na na buvljaku i na kupujem prodajem sam nasao neki pojacivac signala, sumnjivog kvaliteta i jos sumnjivije zemlje porekla, ali ako moze da mi resi problem sto da ne. Proizvodjac je neki JMA . Evo linka http://www.kupujemprodajem.com/pojacivac-signala-kablo-TV-1u3-3695482-oglas.htm?filter_id=21564194. Interesuje me da li moze da mi napravi problem i da li postoji neko drugo resenje ovog problema ili je mozda cak i uzrok neki drugi a ne jacina i kvalitet signala?
Hvala unapred
nmeuncn

Problem ces resiti samo sa pojacivacem minimum 20 db.
A ako imas i kablovski internet ili njihov risiver a ne cum modul onda ti treba pojacavac u oba smera. I sve to lepo da se umeri instrumentom.
 
Poslednja izmena:
Vidim pojavili su se neki novi paketi u vektoru ...kod mene je verovatno jos stari kombo 110+TV - 10MB/s net koje placam oko 2600 i + Arena 3100
Sada vidim ima neki paket 100TV + 25mb/s isto oko 2600 , koja je sad razlika izmedju starog 110+ i ovog 100 paketa posto ne mogu da nadjem nigde listu kanala na njihovom sajtu, i da li je moguce prebaciti se na ovaj novi kombo a ne potpisivati novi ugovor ?
 
Ma sad tek videh gde je mislio sam da je to isto sto i Tv vodic ...
Doduse jos ne mogu da shvatim razlike u odnosu na stare pakete mrsko mi je da proveravam sad koje sve kanale imam, ali sto ne bi za istu cenu koju sad placam uzeo 25mb/s net umesto 10mb/s ...moracu danas,sutra da skocim do sava centra , nego me opasno nervira sto histroy daju tek uz paket od 140 kanal ...kod drugih operatera history ide uz osnovne pakete uglavnom...
 
Nazad
Vrh Dno