Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

Moram sutra da zovem i da se raspitam, iz Surcina sam, ali otkud znam, dzaba meni 20mbit ako veza nije stabilna i cesto puca, mada ovo mi deluje vrh ponuda
 
Da li preci sa telekoma na radijus, dajte jos neka iskustva
 
Dal preci sa zastave 101 na hondu accord ? Odgovor se sam namece.
 
Telekom ima ultra stabilan net ako je za utehu.
 
Dok je RV nudio 10/1 uvek sam imao brzinu 9+. Od kada je krenulo famozno povecanje, net je uvece izmedju 11-13, dok je pre podne 19+. Slika i na analognoj i na digitalnoj je povremeno ocajna da gora ne moze biti, dok ponekad je samo losa.
Pre toga sam ziveo u stanu sa PTT KDS kablovskom TV i Telekom ADSL. Nisam imao nikakvih problema godinama.
 
Meni net nije bas stabilan, ali kablovi u mi u totalnom haosu i cini mi se da mi se cesto pregreje ili samo zaglupi modem ili ruter jer proradi posle reseta. A ne bi me iznenadilo i da je zbog Radijusa. Oni su ozloglaseni po tome da nastane haos svaki put kada uvedu ubrzanje jer to urade bez dovoljno infrastrukturnih kapaciteta i u prvom periodu bude nestabilno. Mozda se nesto u medjuvremenu promenilo. Za te pare zvuci kao vrlo pristojna ponuda. Ne mogu bas da ih preporucim u odnosu na SBB ali dupliranje brzine je svakako ogroman plus koji bitno menja stvari.
 
Trenutno imam 4 mbit 2200 + iptv 1000, net besprekoran, iptv odlicna slika, preporucili mi box paket, znaci 6mbit i iptv, 3200din, a opasno se razmisljam posto imam i mogucnost radijus vektora televizija plus net 20mbit je oko 2600, zato i pitam, jel moguce da je i slika toliko ocajna, pitam za digitalnu posto imam lcd, nikako da prelomim, a trenutno placam 3100 bez ikakvog ugovora sto je bas mnogo, da i kakav je ping na radijusu, i skidanje torenata, cuo sam da imaju neka ogranicenja
 
Poslednja izmena:
svi Vi koji ste iz Obrenovca,podnesite krivicnu prijavu.Moraju da povecaju ako ste Beograd !
 
Kupis onaj u skladu sa mogucnostima i afinitetima. U svakom slucaju, ja bih ti preporucio neki jeftiniji TP-Link N standarda (cena je izmedju 2-3 hiljade). Imam jedan takav vec godinu dana, i nemam zamerki.
 
Trenutno imam 4 mbit 2200 + iptv 1000, net besprekoran, iptv odlicna slika, preporucili mi box paket, znaci 6mbit i iptv, 3200din, a opasno se razmisljam posto imam i mogucnost radijus vektora televizija plus net 20mbit je oko 2600, zato i pitam, jel moguce da je i slika toliko ocajna, pitam za digitalnu posto imam lcd, nikako da prelomim, a trenutno placam 3100 bez ikakvog ugovora sto je bas mnogo, da i kakav je ping na radijusu, i skidanje torenata, cuo sam da imaju neka ogranicenja

Znas kako se to gleda moras da malo setas po kraju da pitas komsije koji imaju RV njihovo mislenje,mada iz mog iskustva moze komsija do tebe da zivi 20 m i da ima besprekoran signal i tako ti kaze i ond ti uvedes i imas probleme to jednostavno nema pravila ali vece su sanse da ce i tebi raditi dobro ako drugima radi ok .... Mada Ovde se tebi postavlja jedno pitanje zasto uzimas RV? Da li je to zbog neta ili tv-a moras da odlucis jer koliko znam RV ima ocajne slike pa ako hoces net samo napred sa RV-om a ako ti je tv draza onda ostani na IPTV....
 
Poslednja izmena:
Trenutno imam 4 mbit 2200 + iptv 1000, net besprekoran, iptv odlicna slika, preporucili mi box paket, znaci 6mbit i iptv, 3200din, a opasno se razmisljam posto imam i mogucnost radijus vektora televizija plus net 20mbit je oko 2600, zato i pitam, jel moguce da je i slika toliko ocajna, pitam za digitalnu posto imam lcd, nikako da prelomim, a trenutno placam 3100 bez ikakvog ugovora sto je bas mnogo, da i kakav je ping na radijusu, i skidanje torenata, cuo sam da imaju neka ogranicenja

Ja imam RV DTV sam CAM modulom i slika je vrh na Full HD LCD (Samsung). Posebno HD kanali (ima par slobodnih HD kanala).

Što ne odeš do njihovog korisničkog u Belvilu, pa pogledaj na licu mesta kako izgleda?

Po meni to ti je najpametnije, umesto da slušaš naše priče.
 
I meni su ta 4 HD kanala super (ne racunajuci RTS), ali realno, ono ostalo je zaista lose. Sve to gledano sa Panasonic Plasma full HD. Slika zaista ne ispunjava neke osnovne standarde. Recimo jutros sam na analognoj TV primetio da je RTS jako losiji nego pre par dana. Mislim da je Vektor zagrizao preko svojih mogucnosti, samo da bi smanjio stetu po njih zvanu Targo Telekom.
 
Što ne odeš do njihovog korisničkog u Belvilu, pa pogledaj na licu mesta kako izgleda?

Sta ima da gleda u korisnickom servisu, tamo je source signala, normalno da ce da izgleda dobro ...covek zivi u surcinu, nek pita komsije po kraju gde zivi
 
Hval svima u svakom slucaju, odlucio sam se da uzmem, najvise zbog neta i sto povecanje brzina se odnosi i na Surcin
 
da li su i Vama povecali upstream modulaciju na 64qam ?
 
znaci moras da ih zoves da dodju,kod mene su danas bili i cackali i posle vidim da su promenili na 64
 
moras otkljucas parametre modema,te stranice su zakljucane na adresi 192.168.100.1
 
kucaj na google webstar advanced page ... i prati uputstva sa sajta koji nadjes
 
Ako ti radi sve kako treba nikakva. U tim slucajevima ti ovi iz tehnicke ne bi ni dosli. Dzaba gube dragoceno vreme, a postoji verovatno gomila ljudi koji imaju stvarne probleme koji zahtevaju intervenciju.
 
Poslednja izmena:
Ako ti radi sve kako treba nikakva. U tim slucajevima ti ovi iz tehnicke ne bi ni dosli. Dzaba gube dragoceno vreme, a postoji verovatno gomila ljudi koji imaju stvarne probleme koji zahtevaju intervenciju.

Meni vec 2. dan od povecanja brzine uvece nema cable signala na modemu. Da li bih ista dobio promenom?
 
Kod mene nema gubitka signala, sve je to kao OK, ali full speed imam samo kada je opterecenje malo (ujutru i pre podne). U toku popodneva brzina je do izmedju 10 i 15 max.
 
Kod mene nema gubitka signala, sve je to kao OK, ali full speed imam samo kada je opterecenje malo (ujutru i pre podne). U toku popodneva brzina je do izmedju 10 i 15 max.

Imas srece za signal, meni se resetuje dosta cesto ...ali za fullspeed si u pravu, ova nova akcija i povecanje je zapravo SUPERAGREGACIJA za iste pare, sad ce neko da pomisli da je vektor extra provajder, a zapravo su kupili vreme da mogu jos da kalkulisu protiv targa i naravno ponovo obmanulli korisnike. Svaki korisnik sa paketa 20/1.5 na papiru ima 20 Mb/s, a u realnosti u periodu od 16h-24h imas 40-50% manje, tj onaj paket/brzinu koji si vec imao (vikendom ce verovatno to biti izrazenije).
 
@error974

Ocigledno da nemaju kapacitete za brzine koje su pustili (ili bar nemaju u uslovima kada se svi izivljavaju testirajuci, a to je neki pocetni period nakon ubrzanja). Na prethodnim stranama je bilo jos ljudi kojima se desava isto.

@nemanjabgd84
Ne bi nista dobio, to sto se tebi desava je problem neke druge prirode.
 
uspeva li neko da dobije takozvanu chat podrsku ? ili dobijete samo ovo ?

Молимо сачекајте, оператер ће Вам се ускоро јавити.
Ваш захтев је веома важан за нас. Молимо сачекајте, ускоро ће Вам се јавити наш оператер.
Ваш захтев је веома важан за нас. Молимо сачекајте, ускоро ће Вам се јавити наш оператер.
Ваш захтев је веома важан за нас. Молимо сачекајте, ускоро ће Вам се јавити наш оператер.
 
Nazad
Vrh Dno