Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

Ja nisam gasio modem. Zaista je sam od sebe brljavio. Zadnja dva dana (vec su bili najavili da dolaze zameniti) sam morao svaki put kad pukne net potpuno gasiti modem, cekati 10'-30' (da se ohladi valjda, sta li...) i onda je nakako radio...
Da li oni mogu znati da si sam gasio modem, kako bi isfolirao kvar, ne znam (raspitacu se) ...
 
Imaju log, i u njemu izmedju ostalog i pise kad se resetovao modem.
 
A da li mogu razaznati urok reseta? Svojevoljno pali/gasi od strane korisnika ili samoresetovanje modema usled neke greske u radu samog modema da li mogu razlikovati?
 
To je sad pitanje... Ja mislim da mogu, ali to je samo moje misljenje.
 
sta ti pise za paket u podacima modema ? jel se pominje net20 mozda ?
 
Evo, sad sam ih zvao, reko im da je upload jos uvek los, ali da sam vrlo zadovoljan download-om. Pitao sam ih (predlozio) da puste upload preko dva kanala, pa cu videti sta ce uraditi.
 
nece da mi daju nov modem,kazu da nikome jos nisu dali nov ko ima 20mbit paket (uz ugovor) ,pa bih te zamolio da ako modem ima ,podatak o paketu okacis sliku,ali na slici ako se vidi tvoja adresa,lepo u paint-u ili cemu god prikrijes ?

e da ,jos su mi rekli kako su neki korisnici privremeno dobili taj modem,ali ce im biti zamenjen za docsis 2.0 ukoliko ih trenutno nema... Da li su nesto pominjali na tu temu ?
 
Poslednja izmena:
Nista nisam cuo na tu temu, niti ce dobiti modem nazad, (dobice ga, ali im ja necu biti vise musterija). Na stranici modema ima samo ono sto sam okacio, main strana samo sadrzi neke stvari koje se ticu operativnosti modema, uopste ne postoji "configuration file" ko sto je bio na cisco-u ili bi ga okacio cim si trazio.

Inace treba da im kazes da im je pola godine stojala reklama za net20 i da je na njoj pisalo bazirano na docsis 3.0.

Ja ih inace jos cekam za cam modul, evo vec vise od godinu dana, a oni ga jos uvek aktivno reklamiraju (sto je inace zabranjeno zakonom(lazna reklama)).

Jos da dodam, nigde u ugovoru ne pise da smo primorani na ikakvu promenu opreme, niti na prihvatanje inferijorne opreme. (nek oni lepo srede mrezu i neka ja uvek dobijem dl/up koji placam i mogu slobodno da uzmu modem)
 
Poslednja izmena:
onda jedino mozes da mi pomognes time sto bi slikao modem i ugovor na istoj slici (opet bi osencio tvoje licne podatke ,znas vec kako to ide ) i poslao mi na mail,ne ovde da kacis nikako :)
 
Samo vas dvoje vodite diskusiju. :d
 
...nece da mi daju nov modem,kazu da nikome jos nisu dali nov ko ima 20mbit paket (uz ugovor)...
...e da ,jos su mi rekli kako su neki korisnici privremeno dobili taj modem,ali ce im biti zamenjen za docsis 2.0 ukoliko ih trenutno nema... Da li su nesto pominjali na tu temu ?
1. :laugh:
2. AHA, kako da ne, dacu im nazad modem "malo morgen", moze ali samo uz otkaz ugovora ... dok placam ne dam nazad, ako iskljuce mogu dobiti nazad opremu odma... ;)

Nista nisam cuo na tu temu, niti ce dobiti modem nazad, (dobice ga, ali im ja necu biti vise musterija)...
Inace treba da im kazes da im je pola godine stojala reklama za net20 i da je na njoj pisalo bazirano na docsis 3.0.

Ja ih inace jos cekam za cam modul, evo vec vise od godinu dana, a oni ga jos uvek aktivno reklamiraju...
1. Isto mislimo i izjasnjavamo se oko navodnog vracanja modema (opreme).
2. Imaju (imali su) CAM module, meni doneli prilikom zamene modema, zamolio ja kad su se najavljivali za modem, da ja ne idem u Sava centar...
U tel. razgovoru nekoliko dana pre toga sa korisnickim servisom su mi rekli da donesem STB, karticu i da ce biti zamenjeno, odma. Meni je i stara kartica radila u stb i u cam modulu. Kad su doneli CAM modul doneli i novu karticu (mislim potpuno bespotrebno). Nazovi i proveri imaju li jos cam module i nosi u S.c.

Samo vas dvoje vodite diskusiju. :d
Nas trojica... ;)
I dal' jos neko misli da nas vec "ne poznaju" i da im nismo pribelezeni u tefterima kao "teski" i zahtevni korisnici, koji "smaraju" na svakom koraku trazeci net koji radi uvek dobro...?! ,)
 
Poslednja izmena:
Sta ce ovo biti, zvao sam ih, imaju cam modul, zvace me neko uskoro. :p

"I dal' jos neko misli da nas vec "ne poznaju" i da im nismo pribelezeni u tefterima kao "teski" i zahtevni korisnici, koji "smaraju" na svakom koraku trazeci net koji radi uvek dobro...?! "

Iskreno i meni je to palo na pamet, ali pravo da ti kazem zabole me, ako ja ne mogu da placam manje, za "manju" uslugu, onda cu svakako traziti punu uslugu.
 
Poslednja izmena:
Ja ih inace jos cekam za cam modul, evo vec vise od godinu dana, a oni ga jos uvek aktivno reklamiraju (sto je inace zabranjeno zakonom(lazna reklama)).

Evo kako sam ja dobio cam modul.
Raspitivao se odavno, zvao 6,7 puta sigurno. Naravno stalno je bilo uskoro, uskoro. Njihova standardna fora.
Onda mi kaze drugar koji je hteo da uvede digitalnu, da je zvao, prijavio se i stavljen na listu cekanja.
Pozovem ja opet, trazim da me stave na listu, dobijem odgovor nema liste.
Posle jedno mesec ipo, dva, zove mene isti drug i kaze dobio modul uz uvodjenje digitalne.
Tu meni puca film, zovem ih i krece napusavanje redom svakoga ko se javio- po sistemu kakva su pilicarska firma, za sta im placam maks paket vec 2 godine i za mene nema opreme, a za nove korisnike ima itd. Nikakvu diskusiju nisam dozvolio, nego krajnje bezobrazno (jedino delotvorno kod njih) i u roku od 10 min su mi nasli cam modul, koji sam preuzeo isto vece.
I na kraju balade je bilo pitanje- Da li ste lepo mogli da me ispostujete kao korisnika koji vam redovno placa povecu sumu i date modul ili sam morao da ispsujem sve redom da bih ga dobio? Odgovora nije bilo, naravno...
 
...pilicari su oni uvek bili, i uvek ce biti ! ...evo, od nove godine dizu cenu odrzavnja/osnovnog paketa.
 
Poslednja izmena:
covece... kao da sam igrao sah... menjaju pesmu samo tako..
 
ma ovo mi dodje kao ona fora kad treba da izigras EA za battlefield3 kad ti traze sliku omota,uputstvo i karton sa kljucem koji je uradjen u photoshopu :D
 
rekose da nema pa da ima tehnickih mogucnosti i da sam na cekanju.. od 13og decembra
 


Kad sam dobio ovaj rezultat, zvao sam ih danas opet, covek mi je rekao da vidi da je modem stavljen na "posmatranje" i da je ono gotovo, potom mi je rekao da opet testiram. Nakon svega toga je rekao da je prijavljen problem iz cele ulice za upload i da je napravljen nalog. Javicu sta se dalje desilo.
 
upload ti je idealan :D oprace targo pod sa njima ako ovako nastave :D
 
Da nisu nešto radili? Ja ni jednom nisam imao ovako dobar rezultat od kad su ubrzali net.
2385034594.png
 
nisu oni nista radili ukoliko niste imali prekid saobracaja,tako da je to najverovatnije povezano sa opterecenjem mreze..
 
Sta se bunite, ja da imama takav download ozenio bih se :D
 
Da ti znas kroz koliko sam ja razgovora i modema prosao, da bi imao download koji se rekalamira...
 
Budi leecher, ne obaziri se na mali upload :) Jedino moze praviti problem to sto ne mozes da koristis skype HD ako bas imas hd web cam..
 
Vidim da jos nisu nista sredili.

Nece ni da srede zbog tebe, veruj mi. Upload mi je konstantno kriminal, skoro svaki put kad izmerim, pola megabita, a trebalo bi 1.5, ali ne vredi, znam kako sam ranije prolazio kada sam prijavljivao, samo ti gomila likova iz cc-a predlaze neke retardirane stvari koje znas i sam - resetuj modem, resetuj KOMPJUTER... sad, da li im je to preporucena tj naredjena komunikacija ili zaista ne znaju ljudi a nadredjeni prosto nece da im kazu sta se desava... nije ni bitno, tek problem resen biti nece. Kakav problem u ulici, to je smesno.

Ako ce ti biti lakse..



Da nismo komsije?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno