Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

Telekomov server.

edit: ako mislis sto sam reko da skace, uradio sam par puta test (4-5)
 
Poslednja izmena:
sutra ih zovem za modem,ako ne daju ,Targo je dobio saglasnost,tako da cu kad istekne ugovor predjem kod njih.Jel uspeva neko da dobije njihovu chat podrsku ?
 
Ja nisam ni registrovan na sajtu. Slobodno ih zovi rade 24 casa.

edit: Mozes da probas i foru koju sam porcitao u sbb-ovoj temi. Da trazis 50mb paket, i onda sledeceg meseca samo otkazes (vratis se na stari) i eto ti modema.
edit2: evo jos jednog testa za kraj dana
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa pucanjem veze. Kao i vecina, samo je bas ucestalo. Bili su vise puta kod mene i danas kazu momci, kao moras multimedijalni razdelnik da imas i na data kacis samo net, a na tv ide posle razdelnik za vise tv-a. Kod drugara kome dobro sljaka, nema nikakav multimedijalni, nego obican 1 in 2 outa. Jel po navici izmisljaju ili ima smisla to sto su rekli?
 
A sto nije pucalo 6 meseci vec sve ucestalije puca unazad 2 meseca...?
Ja cekam da dodju sa novim modemom pa cu da vidim inace cu da otkazem zbog pucanja veze i predjem na TT.
Znam da nije pucao net svaki cas, znam da je do poslednjeg ubrzanja radio dobro, cak je i UL bio dovoljno dobar (do mojih tolerantnih 10% manji), znam da se sve moze popraviti ali treba truda, znanja i ponekad zamene istrosene ili neadekvatne opreme...
Zato cu da ih trpim jos malo a onda ako se ne uljude ćaooo...

Konkurencija i slobodno trzisete je cudoooo... ;)
 
Meni je jedno vreme net pucao par puta u toku dana, pa je onda prestalo. Kad je sneg pao opet se pojavio problem samo redje, potom sam ubrzo dobio novi modem i do sad nisam primetio prekide u radu net-a.
 
Dos'o novi modem, docsis3.0 thomson tcm 471 ...:happy:

Da vidim kako ce da se on ponasa... :eyebrows:
Ako bude kao na slici stalno dobar je, ma vrlo dobar, ako nastavi seckati nista ne valja, ako "samo" bude padao UL i ponekad DL onda provajder ne valja ... ;)
Sta je, videcemo... :trust:
:wave:
 
Poslednja izmena:
kad si ga rezervisao ? doneli ti na vrata ? :D
 
Dos'o novi modem, docsis3.0 thomson tcm 471 ...
Da vidim kako ce da se on ponasa...
Ako bude kao na slici stalno dobar je, ma vrlo dobar, ako nastavi seckati nista ne valja, ako "samo" bude padao UL i ponekad DL onda provajder ne valja ... ;)
Sta je, videcemo...

Dl ti nece padati, barem meni nije, sto se tice upload-a treba im traziti da ga puste preko barem dva kanala.
 
"Kukao" sam ja njima od ranije vise puta.
Pa sam ucestao sa zalbama sredinom novembra, na jednom sedmicno, sto telefonom sto emailom, sve u svemu 6-7 javljanja ...
Stavili pre 2 sedmice "na promatranje" modem ( a mozda i mene, ko zna mozda sam i ja "malo skrenuo")... promatrali, zvali da pitaju "ima li promena" na bolje il se problem nastavio...
Zvali opet da jave da dolaze promeniti modem, dosli jutros, postavili, sacekali da se konektuje i uspostavi vezu i otisli...
Sad radi.
Nadam se da ce i u buduce...
Trazio sam da docsis3.0 posalju i poslali ...

Sto i ne bi, bolje da posalju nego da predjem kod TT...
 
Poslednja izmena:
ovde kao da ucestvuje samo nbg u diskusiji ? gde su ostali ? :)
 
@lelekom Jer postoje ostali? Koliko ja znam RV je vecinom na NBG-u, ako ne i iskljucivo.

@P307 Ajde okaci svoju dijagnosticku stranu da uporedimo.
 
uopste se ne javljaju na chat opciju na sajtu :D
 
@lelekom Jer postoje ostali? Koliko ja znam RV je vecinom na NBG-u, ako ne i iskljucivo.

@P307 Ajde okaci svoju dijagnosticku stranu da uporedimo.

Ima ih jos kojekude, samo su tamo sa netom tanki... Ima ih u Borči, Obrenovcu, negde u unutrasnjosti Srbije cini mi se ... ima ih...
 
Pa naravno da izmisljaju, takva ima je politika firme, da te zbune i obmanu ...nikakvi razdelnici ili promena modema nece ti pomoci, jedina pomoc je da predjes na drugog provajdera;)

Nema drugog provajdera. Inace, rekli su mi da ako zelim da mi srede, moram da platim 1250 din izlazak ekipe na teren i materijal, sto je meni van pameti, jer sam im platio 7 ili 9000 din prikljucenje, a vala placam im i odrzavanje kdsa. Bezobrazluk.

@P307
Znaci li cemu taj modem?
 
meni su rekli da im prodaja radi od 14h ?
 
Ja sam iz Borce, cesto mi puca konekcija u toku dana. Jako ide na zivce kad igram neku igru preko neta. Zalio sam se vec nekoliko puta preko chat-a i svaki put kao provere modem i kazu da je uredu i da ce ga staviti na posmatranje.

Skoro su dosli da provere sta je ali nisam bio kuci nego keva pa nije znala da upali komp i da se uloguje.

Samo su iskljucili modem iz struje i opet ukljucili i navodno sve je uredu, problem je i dalje tu. U pitanju je ciskov modem, sta mi je ciniti?
 
Punu brzinu mogu da ostvarim jedino prepodne, a u ovo neko doba vrlo retko. Stalno puca, zeza upload... Vrlo sam nezadovoljan, ali za sad anemam izbora.
 
Ja sam iz Borce, cesto mi puca konekcija u toku dana. Jako ide na zivce kad igram neku igru preko neta. Zalio sam se vec nekoliko puta preko chat-a i svaki put kao provere modem i kazu da je uredu i da ce ga staviti na posmatranje.

Skoro su dosli da provere sta je ali nisam bio kuci nego keva pa nije znala da upali komp i da se uloguje.

Samo su iskljucili modem iz struje i opet ukljucili i navodno sve je uredu, problem je i dalje tu. U pitanju je ciskov modem, sta mi je ciniti?

Koji deo Borce? Ja sam blizu Estrade i najcesce uvece imam prekide, ponekad i duze...
 
@ nemanjabgd84 modem ko modem, ako ne puca veza znaci da je bilo do starog i neispravnog modema, ako opet pocne pucpucpuruc da pucketa net onda zna se sta ce biti...
Onaj stari cisco je docsis2.0 i s njim moze da se ima net do oko 24Mb/s, a ovim novim je docsos 3.0 i moze mnogo vece brzine da iznese, znaci paketi net50 i net100 kod vektora, posto je granica onog starog blizu paketa koji ja imam i kako sam izrazio zainteresovanost da uzmem veci paket ako ovo bude radilo kako treba itd. doneli su mi ovaj...
Eto toliko ...
Moguce je da veza puca i zbog razdelnika ali nastavi da se zalis, da trazis da dodju da poprave, reci da si platio jednom uvodjenje i da je ovo sada popravljanje kvara na njihovoj opremi ili instalaciji, da neces platiti njihov rad, dolazak niti materijal vec da ima da dodju i srede inace otkazujes ugovor pre vremena na njihovu stetu... Sta drugo? Ko je sasav da ih placa a ne radi, niti hoce da srede. Istina ti imas manje izbora od nas sa NBG pa i oni "mogu" da se kur*e, neko vreme jos...

@Marezz naravno da ces se nastaviti zaliti, dok puca a ne bi trebalo da puca nesto ne valja. Dal' je modem ili nesto drugo neka otkriju. Trazi da dodju uvreme koad tebi odgovara, kad si kuci, rade terenci u dve smene...
 
Poslednja izmena:
@ nemanjabgd84 modem ko modem, ako ne puca veza znaci da je bilo do starog i neispravnog modema, ako opet pocne pucpucpuruc da pucketa net onda zna se sta ce biti...
Onaj stari cisco je docsis2.0 i s njim moze da se ima net do oko 24Mb/s, a ovim novim je docsos 3.0 i moze mnogo vece brzine da iznese, znaci paketi net50 i net100 kod vektora, posto je granica onog starog blizu paketa koji ja imam i kako sam izrazio zainteresovanost da uzmem veci paket ako ovo bude radilo kako treba itd. doneli su mi ovaj...
Eto toliko ...
Moguce je da veza puca i zbog razdelnika ali nastavi da se zalis, da trazis da dodju da poprave, reci da si platio jednom uvodjenje i da je ovo sada popravljanje kvara na njihovoj opremi ili instalaciji, da neces platiti njihov rad, dolazak niti materijal vec da ima da dodju i srede inace otkazujes ugovor pre vremena na njihovu stetu... Sta drugo? Ko je sasav da ih placa a ne radi, niti hoce da srede. Istina ti imas manje izbora od nas sa NBG pa i oni "mogu" da se kur*e, neko vreme jos...

@Marezz naravno da ces se nastaviti zaliti, dok puca a ne bi trebalo da puca nesto ne valja. Dal' je modem ili nesto drugo neka otkriju. Trazi da dodju uvreme koad tebi odgovara, kad si kuci, rade terenci u dve smene...

Ma zalim se svaki dan, nisam od onih koji dizu ruke, a rekao sam i radnicima koji su bili i svim mogucim koji su se ljavljali na tel, da nemam nameru da im dam ni dinar vise za popravke. Problem je sto raskid ugovora pre vremena kosta 7000 dinara, koje im necu dati ni u ludom ludilu. Nije me mrzelo ni inspekciju i udruzenja za zastitu potrosaca da zovem, ali se svede na to da cu na kraju morati na sud da ih vodim... Nego sam mislio ako taj modem pegla signal bolje od ovog da trazim da daju...
 
Verat :

Telekom:

Targo Telekom :

Moze li biti UL sporiji jer net ide iz kablovskog modema do wifi rutera (lan kabal veza) iz koga je na komp lan kablom vezan ovaj net sto merim? WiFi je za nesto drugo...

Kud je nestao sbb kao pristupna tacka za merenje brzine u Beogradu?
 
Poslednja izmena:
@P307 jel si imao one restarte sa novim modemom ?
 
@P307 Nema router nikakve veze, retko kad on usporava net, a i da ga usporava to bi radio stalno, a ne bas kad svi imaju probleme. XD

telekomov:
 
Poslednja izmena:
U mene je lepse, 3 merenja (snimljena) naravno iz nekoliko pokusaja, a sve u +/-1 a i pingovi se fino poredali...

Za sada ne primecujem da stuca, secka ili restartuje ... to se najbolje vidi kad si za kompom pa onda kad strece odma se oseti, a i novi modem sam spustio dole negde, van direktnog vidnog polja, pa ne pratim lampice (krajem oka), vec cu AKO stogod pukne da se malo sagnem i "bacim oko" na "tomicu".
Necu nista definitivno da pricam dok ne prodje barem 2 dana u radu.
Za sada, KUC KUC KUC, radi dobro...
 
Poslednja izmena:
da, meni je u vidnom polju i odmah primetim, izlete mi GTalk i samo se pogase lampice na modemu,,, ili jos gore kad igram online, samo me izbaci sa servera:mad:

prati pa javljaj razvoj situacije, mada ja mislim da ce ih biti nazalost i pored promene modema :S:
 
P307 jel si imao nekad problem sa upload-om ? vidim da ti je nadprosecan u odnosu na nas.
 
Nazad
Vrh Dno