Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

Uzeo sam net kod ovih,do sad sam bio na lelekomovom adslu,kazu izz radijusa ekipa ce doci u roku od 30 dana....alo,30 dana,pa oni su stvarno kraljevi nad kraljevima, pa do tad ce pdv biti 40% ;-) :D
 
2219232642.png


2219234136.png


2219238404.png



tri razlicita servera BG, a rezultati :D
 
^^ a to je paket od 20Mbps :d ...meni fino radi vec druga nedelja, nema vise prekida/reseta modema koji su se desavali pre i neposredno po povecanju paketa, samo da tako i ostane
 
Trika nema da su im operateri normalni, dok sam radio u SBB-u mislio sam da su tamo najgori ali ovo je stvarno vrh, koliko vidim i ovde su neki čekali godinu dana na Cam modul ili STB, ja malo duže, nakon ovih silnih akcija pozovem danas i pitam, naravno nisu dobili ništa, pitam kada će biti samo DTV akcija(uz ugovor bez neta), sada kažu u novembru, ali imate sada akciju zajedno DTV sa netom, reko ne treba mi net(pod ugovorom sa Beogridom), ali kada bih uzeo da li bi dobio modul ili STB, kaže naravno, ali kad stignu!? Neko reče da mogu sam da kupim modul, pitao za tu opciju, kaže ne izdaju kartice bez modula ili STB-a!
 
Pa ti uzmes njihov stb (to valjda imaju), dobijes karticu i stavis svoj cam modul i teras digitalnu tv preko cam modula a stb u kutiju pa na ormar (analognu ionakoi dobijes uz prikljucenje na njihovu kablovsku, za 995din)...
A to da ces dobiti za djaba cam modul okaci macku na rep, ja sam se nacekao i nisam docekao cam modul jos onomad kad su naplacivali 250-200rsd mesecno za koriscenje njihovog cam modul...
Po svemu meni je jednostavnije da nabave i u tv stave cam modul, u velikikim kolicinama i puno jeftinije, nego da nabavljaju onoliki stb koji mora biti skuplji od cam modula po svemu i jos uvek ih nemaju...

@Gordex je su li ti rekli da je pocela akcija za kombo pakete, net i dtv zajedno sa popustom?
 
Poslednja izmena:
Kod mene je net...KATASTROFA LOOOS!!! Konstantna resetovanja modema, cim pokusam UPLOAD....Zvao, kao stavili modem preko vikenda na "posmatranje"...Drugo, brzina katastrofa...popodne a tek za vikend...uzas! po 1 mb umesto 10ak -20...Sutra pravo u poslovnicu sa ugovorom i ultimatumom-il da srede odma', il cepam ugovor i bacam im nazad svu opremu + otkazujem i TV!!!:mad::mad::mad:
 
Sve im zivo pip pip pip pip majku pip pip pip lopovsku pip pip majku....

Kriminalno mi radi net. Sta reci, 3. put na vektoru, 3. put problemi...***** sam sto sam pomislio da su nesto promenli u svom poslovanju...
Telekom ADSL = KEVA
 
Jel zna neko kakva je procedura raskida ugovora dok si pod ugovorenom obavezom?
 
Pa ti uzmes njihov stb (to valjda imaju), dobijes karticu i stavis svoj cam modul i teras digitalnu tv preko cam modula a stb u kutiju pa na ormar (analognu ionakoi dobijes uz prikljucenje na njihovu kablovsku, za 995din)...
A to da ces dobiti za djaba cam modul okaci macku na rep, ja sam se nacekao i nisam docekao cam modul jos onomad kad su naplacivali 250-200rsd mesecno za koriscenje njihovog cam modul...
Po svemu meni je jednostavnije da nabave i u tv stave cam modul, u velikikim kolicinama i puno jeftinije, nego da nabavljaju onoliki stb koji mora biti skuplji od cam modula po svemu i jos uvek ih nemaju...

@Gordex je su li ti rekli da je pocela akcija za kombo pakete, net i dtv zajedno sa popustom?

Ma uzeo bih ja STB da ga imaju, ali kao što znaš to očigledno stiže sa Marsa pa sam zato na listi čekanja već godinu dana a CAM modul osim na sajtu ja nigde nisam video(možda su ih delili kad je svako 10. imao LCD), a i ne mora džabe, paltio bih neku realnu cenu, mada to gubi svrhu kod ugovora, zato mi nije jasno zašto ne daju karticu kad već nemaju uređaje?
Za kombo pakete nije rekla konkretno, ali čim sam pitao za DTV a ona rekle "Čekajte novembar za SPEKTAKULARNU" ponudu, verovatno misli na to.
 
sto se tice interneta njihov sam korisnik od pocetka,tj od kad se pojavio,misim da je bio 128 kbps.U principu sam zadovoljan trenutnim stanjem,potpisao sam ugovor za 6 mbit oji je istekao,ali su oni ipak povecali na 10 a potom i na 20 mbit.Desava se ponekad prekid tu i tamo,ali sve u svemu radi odlicno,torenti 2.2 mb,u zavisnosti od raspolozivosti.Ja sam se takodje prijavio za "famozni" Cam ,za koji su svi culi ,ali ga jos niko nije video ,uzivo :) dobio sam inf da ce me zvati sredinom oktobra.
 
Malopre su me zvali iz vektora da odem po novi modem. Imam motorolu koju su davali u danom početku rada. Navodno on više nema odgovarajuće karakteristike i treba da mi ga promene. Taj modem sam još u početku otkupio.

Da li neko zna o čemu se ovde radi? Kakav modem sada daju i da li ima smisla da im „vratim” moj, pošto su mi rekli da donesem svoj modem i da ću dobiti drugi na revers?
 
Ima smisla da zamenis modem. Ti modemi su predvidjeni da rade koju godinu i onda se menjaju. To radi vecina operatera.
 
Ako si ga otkupio, ne treba da im ga vracas. Osim ako ti daju ponudu koju ne mozes da odbijes :)

Pozdrav
 
Malopre su me zvali iz vektora da odem po novi modem. Imam motorolu koju su davali u danom početku rada. Navodno on više nema odgovarajuće karakteristike i treba da mi ga promene. Taj modem sam još u početku otkupio.

Da li neko zna o čemu se ovde radi? Kakav modem sada daju i da li ima smisla da im „vratim” moj, pošto su mi rekli da donesem svoj modem i da ću dobiti drugi na revers?

A jel su te zvali, onako iz cista mira ili si im skoro prijavio da ti net radi lose, pa ti je modem kao bio na nekom pracenju ?
 
Zvali me sami. Ja sam hteo da se žalim na net, ali nisam stigao.

Modem mi inače radi ok. Vidim da se ovde većina žali na restartovanje modema, a meni se to nikad nije dešavalo.
 
Sta znam, vidi koji modem ti nude pa odluci ...licno, ne bih menjao, ko zna sta su smislili u vektor-u :)
kod mene pre povecanja je bilo tih resetovanja, a po povecanju i los protok u periodu od 17-24h radnim danom i vikendom tokom celog dana, pre jedno dve nedelje sve se vratilo u normalu, ni jednom ih nisam zvao i zalio se, jer to nema nikakve svrhe kod vektor-a:d
 
Kod mene je upravo tako kako opisuješ, s tim što se nije popravilo. Nisam u toku s aktuelnim modemima. Šta je za izbegavanje, a šta bi imalo smisla da uzmem?
 
Licno, nikad ne bih pristao da dam svoj modem, oni da su neka ozbiljna firma dali bi ti na koriscenje novi modem, ovako, na foru da te odrade za tvoj modem koji si kupio od njih :d... jos nesto, sa promenom modema verovatno ne resavas problem koji imas, i ja imam stari modem a ovakve situacije su se desavale i ranije.
 
Pa i meni se čini da je besmisleno da im dam nešto što je moje, a pri tome radi sasvim ok. Problem u brzini sigurno nije zbog modema.

Svratiću do njih kad stignem, pa ću da vidim kakva je priča u pozadini.
 
I ja sam krenuo da pizdim, preko dana radi ekstra ping 5ms 19.5mb/s download 1.47mb/s upload, a uvece download se sroza u niske vode. Ajde sto je nizak nego je nestabilan u pizdu materinu, i to **** igrice i streamovanje samo tako. Znam da nije do mene jer upload je uvek ok, i desava se samo uvece (kad je vecina ljudi kuci). Sutra ih zovem da vidim sta ce bas da mi kazu, posto sam modem menjao pre dve-tri nedelje.

Da dodam, inace i meni se desava da mi nestane net dva-tri puta dnevno (na 5-6 sekundi), kad nestane nemoze da se pristupi modemu(to mi se nije desavalo sa starim(koji je isto bio zamena za jos stariji pre par meseci)).
 
Da li ima neko problema sa Radijusom ka inostranstvu, sa naglaskom na SAD?
Npr, merenjem brzine na speedtest.net dobijam brzine od oko 45MB download i nekih 1.8 upload sto je u redu. Medjutim ako probam npr Austin (Texas), Fort Worth (Texas) net bude izmedju 5 i 15, sto je oko 3+ puta manje! Razumem gubitke pri prenosu, daljinu, broj hopova i ostalo, ali ovo je dosta nisko.
Konkretni primeri:
Merenje Austin (Texas):
Pogledajte prilog 97900

Merenje ka BGD (SBB):
Pogledajte prilog 97901

Napomene radi, nije privatni net u pitanju nego firme. A s obzirom da nam je net usled delatnosti kojom se bavimo jako bitan, ovo su poprilicno losi rezultati. Radijusovci su dolazili i odlazili ne znajuci zasto i kako, i ovaj problem se vec mesecima vuce. Zato me interesuje kakve ostali Radijus korisnici dobijaju rezultate prema SAD, cisto da bar razumem da li to sve pogadja ili samo odredjenu grupu na nekom cvoru.
 
Danas konacno resen problem...modem je bio felerican,gubio negde napon...zamenili i sad sljaka kao zmaj, evo i sada popodne full speed i D i Uploada...:smash:
 
Svratio sam danas do vektora i dobio cisco 2100, a ostavili su mi moju motorolu sb5100 koju sam otkupio pri sklapanju ugovora. Nije mi baš najjasnije čemu ova zamena, ne vidim čak ni neko poboljšanje. I dalje je u večernjim satima loš DL, s tim što mi se čini da je sad i UL nešto lošiji. Možda je slučajnost.
 
Ja sam uzeo paket 4mega i radi ok toliko pokazuje speedtest, a modem koji sam dobio je taj cisco 2100 ili ti atlanta...sta znam ok je za sada ;) mislim da za te pare nema 4 mega trenutno
 
ne ide vishe kroz proksi ni jedan . ziveo tomazich :D
 
Da li je jos neko dobijo novi firmware za modem, sad mi je i drugacija stranica i vise mi neradi (http://192.168.100.1/_aslvl.asp).

Edit: nista, evo da dodam, posle malo google-anja naso sam da novi firmware iskljucuje admin access u modemu, tj. zakljucava ga.
 
Poslednja izmena:
Znaci i dalje se podrazumeva ta prica da u popodnevnim/vecernjim satima brzina opada i ping varira? Mislio sam da su se otarasili toga do sada.
 
Pa poboljsava se problem, barem koliko ja vidim, a sad su i novi firmware stavili, tako da obratiti paznju sledecih par dana pa cu javiti.
 
Nazad
Vrh Dno