Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

Pod uslovom da se ne menja ziro racun i poziv na broj. Da li RV uopste ima eRacun? Pravi, kao Infostan/EDB.

Broj racuna je uvek isti, a za poziv na broj stavis broj ugovora.

A i sve se lepo vidi zaduzenje i kolika je bila uplata, treba svugde da budu nule.

Pogledajte prilog 250027
Nema.

Jel TV svuda radi samo s njihovog net-a?

TV "svuda"... je vidljiv samo sa njihovog neta sto bas i nije u skladu sa nazivom :)

Obecavaju godinama da ce to da promene, al nista.

@bakara
Sto se tice cene, nisi dobro video? Pogledaj pod novi korisnici opticki net.
Ja sam samo ovo nasao, to je ovo od 2399?
Pogledajte prilog 250028

Nisu mi jasni ovi besplatni minuti u zemlji, jel to samo u njihovoj mrezi ili u cemu je kvaka?
 
Poslednja izmena:
Opet nisi pazljivo citao? Orion trojka sa sve tri usluge 1899 din. A opticki duo tel start paket (100/10+fiksni sa 200 min.) 1599 din.
 
I ja tako teram i dalje net 40/4 ...
Preskocio 50/4 zbog ugovorne obaveze, ne potpisujem ni 75/5, kad ono MTS izbacuje 50/8 i 100/10, popust za OSI od 50%, cena malcice visa od sadasnjeg kod RV ali su brzine i to UL narocito vece od ovih koje koristim na RV i koje oni nude...
Citaju li ove "zabrinute komsije", sto su pozurile ponuditi nove pakete, znaju li kuda ce zekan i meni slicni sto nece da potpisuju U.O. da "odskakucu" ubrzo, najkasnije sa dolaskom optike... :d

https://www.mts.rs/privatni/internet/kucni-internet/internet-paketi
 
Poslednja izmena:
Kako je MTS nesto skuplji? Pa za OSI 50/8 izadje 1200 sa fixnim.
 
RV je cini mi se 1590/2= 795, a Net 50 (50/8) je 1799/2~= 900 otud sam mislio malo skuplje. E sad se na to doda i telefon koji "moram da imam" prema roditeljskom predanju, kako cu da iskljucujem telefon na koji nas rodbina zove kao da ne umeju pozvati mobilni...
 
A TV?
A MTS svima za OSI daje 50, RV od 10 do 50.
 
Tv mi je bolji kod RV, oni imaju CAM i karticu, a MTS mora stb i dodatni daljinac sto mi je samo pod pretnjom oruzjem prihvatljivo da uradim... koristim i 50% kod RV.
Jedino ne znam da li MTS daje i za dodatne pakete popust, RV ne daje, samo na osnovni paket koji god izberemo, a na HBO, 18+, sportove razne ne daje popust.

Mani se licno smucilo pilicarenje i primoravanje na uo da bi dobio vise odnosno za iste pare ono sto drugi koriste a ja talabu imam evo vec sada oko 40% manje od potpisnika u.o.
 
Poslednja izmena:
Mani se licno smucilo pilicarenje i primoravanje na uo da bi dobio vise odnosno za iste pare ono sto drugi koriste a ja talabu imam evo vec sada oko 40% manje od potpisnika u.o.
Pa i kod mts moraš da potpises UO?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ne ne moram, mogu danas da potpisem ugovor a sutra da raskinem, jer sam OSI, nema u.o. za OSI. ;)
 
^yep, nema ni cimanja "pa zasto vracas" ili bilo cega kod MTSa.
Nema popusta na dodatne usluge ni kod MTSa.

Ja sam mislio da TV ne racunamo kao korisnu stavku, pa da je trosak ;) Meni itekako jeste. Kod RVa bi sa 50% placao 1500-1600 za najnizi net paket (sa TVom, koji uopste ne koristim), kod MTSa za extermno bolji WiFi ruter i vezu 1200 (sa fixnim, koji i nemam kao uredjaj :D).
Ali ako ti treba TV, nema tu sta da se razmislja, MTS TV je smesan :(
 
Tv, navika iako imamo domace u dvbt2 besplatno a ostali mi skoro pa i ne trebau ali navika...
Telefon fiksni, navika ali kad starci samo u fiksni veruju, mada ima tu malo pomaka, sad kad sam mami nabacio mts broj za zvanje u mtel bih u okviru minuta u paketu, ne dohvata se fiksnog za zvanje, skoro, ponekad se zaboravi pa okrene i da javljaju se na fiksni kad neko zove...
Čokoladne napolitanke, navika, obozavana, a beskorisno i opasno po kilazu, ten pubertetlijama i po probavu ako se pretera... :d
 
RV je cini mi se 1590/2= 795, a Net 50 (50/8) je 1799/2~= 900 otud sam mislio malo skuplje. E sad se na to doda i telefon koji "moram da imam" prema roditeljskom predanju, kako cu da iskljucujem telefon na koji nas rodbina zove kao da ne umeju pozvati mobilni...

Tesko da ce Vektor moci da parira optici ako ovako nastave sa "pogodnostima" preko koaksijalnog kabla.Sto je najgore ,svesni su toga..
 
Ja mislim da RV ima na podosta mesta optiku do zgrade, u svakom podrumu gde imaju pojacivac i odakle se na 2 ulaza (najcesce) razvodi signal do stanova. Ne bi bilo toliko skupo im da sada optiku izvuku samo sto ne zure, navlace na 2g korisnike pa ce kasnije polako...
Moja pretpostavka.
Gde god su pre nekoliko godina kopali i stavljali svoje cevi od sahte do sahte (zajedno sa TS instalacijom) mislim da imaju optiku polozenu.
"Problem" je uzeti kredit, uskratit se naredne 2-3g novih besnih kola i superluksuznih putovanja pa se sada racuna u sitno...

Meni nije problem RV vec el prezidente, odnosno sada "upravnik" (isti lik) na ulazu... Taj nece da da saglasnost da udje TS, kaze naruzice mu nova instalacija ionako naruzen ulaz.

Zna li neko, iko, bilo koga sto ima optiku kod Metrostara ?
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna user i pass za njihov ZTE F660,ili uopsteno sta koriste od kombinacija.
 
Pozdrav svima,

pre koji mesec su mi promenili cisco modem sad imam tohomson,reko aj da povezem tv preko wifi (ko sto sam puno puta do sad radio),ali nece izbacuje mi gresku kada ukucam lozinku za wifi i pokusam da povezem da ne moze da pronadje APs..
Zvao sam call centar decko probao sve zivo i nista.Rece mi od cetvrtka da odem do poslovnice da zamenim modem.
E sad da li ima jos nesto da se namesti ili jel ima neko problem sa ovim thomson modemom oko povezivanja..
Nece pa nece da se poveze.
 
molim info iz prve ruke
moja baka je invalidni penzioner, stan se vodi na nju, ima 89 godina, ALI ne prima tudju negu i pomoc
jel imamo pravo na neki popust?
hvala

da dodam: teško se kreće, hoda na hodalicu....
 
Poslednja izmena:
TNP nije obavezna, treba im neki zvanicni dokument iz PIO da je invalid i koje kategorije (ili stepen invaliditeta).
Cim nema TNP, znaci da nije 100%, dakle ako ima neki dokument onda dobija 30% popusta. Mozes da zamolis da akviziteri dodju da potpise u stanu.
 
Не мора да буде 100% за ТНП, бар је тако било. Моја мајка је примала ТНП а није била 100% иако уопште није могла да хода. Било је нешто крембилско типа може 100% ако нема ногу али не може ако има, свеједно што не може да је користи. Требало је да сабере неколико инвалидитета по 70% (тако некако) и онда би могло. Одустали смо тада од тог малтретирања.
Е да, примала је 60% ТНП а за 100% је требала потврда да је и 100% инвалид. За попуст у СББ је било довољно што је примала ТНП.
 
Не мора да буде 100% за ТНП, бар је тако било.
Obratno sam rekao, ako nema TNP, nije 100% invaliditet, skoro sigurno. Sto sam iskoristio da bi mu izracunao popust koji moze dobiti.
 
za 50% popusta kopija lk, TNP
za 30% popusta kopija lk, stepen tel ostecenja

poslati im na mail
 
Ne daju 50% samo uz TNP, sem ako nije drugacije za ekstremitete, Zeha zna mozda?
Za vid sigurno nije 50% samo uz TNP, mora 100%.
 
Treba SBB da nam udje u ulaz... Istog momenta šaljem ovog nižerazrednog provajdera u smetlište istorije...
 
Ja nisam primetio da je na mom RV racunu bilo poskupljenje dva puta u zadnjih godinu dana. Oba puta zbog KDS odrzavanja izgleda. A net paket nije prebacen na 75, nego je 50 (bio je 40, ali jesu promenili na 50 bez novog ugovora).

Kako me smori koliko treba vremena da bi se ispratile ove stvari.... a neko se cudi kako stignem da ispratim oko 10 banaka sitnice, to je 20x lakse nego sa operaterima :)
 
Imam problema sa gubitkom paketa (poprilično se primećuje u igrama, streamovima). Slao mejl Vektoru oni kažu s naše strane je sve ok, i ona kreće ona njihova pričica "sve je, samo nije do nas". Do pre nedelju dana je sve bilo ok, ja sam čačkao nešto DNS (video sam neki novi kao ima bolji odziv). I baš tog dana je krenulo ovo da se dešava, pre toga mi je DNS bio podešen da se dobija automatski, ja sam vratio na to podešavanje čim sam video da nešto nije u redu ali ne pomaže, evo još uvek zeza.. Da li je moguće da sam ja sebi upropastio internet ili je to samo koincidencija? Jel postoji neko rešenje ako je do DNS-a? Bukvalno je sada isti kao pre nedelju dana. Packet loss se najviše primećuje uveče (kada je najveća gužva na netu), tako da je ipak možda do Vektora?
 
Ja nisam primetio da je na mom RV racunu bilo poskupljenje dva puta u zadnjih godinu dana. Oba puta zbog KDS odrzavanja izgleda. A net paket nije prebacen na 75, nego je 50 (bio je 40, ali jesu promenili na 50 bez novog ugovora).

Kako me smori koliko treba vremena da bi se ispratile ove stvari.... a neko se cudi kako stignem da ispratim oko 10 banaka sitnice, to je 20x lakse nego sa operaterima :)

za 50% popusta kopija lk, TNP
za 30% popusta kopija lk, stepen tel ostecenja

poslati im na mail

Ne znam, otislo je pitanje "u sitna crevca", licno mislim da je najbolje sto manje se raspitivati i postupiti kao sto je rekao "broj jedan", posaljes dokumentaciju na email i cekas odgovor, naravno trazis sto mislis da mozes dobiti pa ako dobije to odlicno a ako ne opet dobro, samo nek je neki popust...

Ja nisam primetio da je na mom RV racunu bilo poskupljenje dva puta u zadnjih godinu dana. Oba puta zbog KDS odrzavanja izgleda. A net paket nije prebacen na 75, nego je 50 (bio je 40, ali jesu promenili na 50 bez novog ugovora).

Na koju "foru" sad to, pa ja sam ih cak cimao i smarao i nisam dobio ni jedno povecanje brzine sa 40 na 50 a pogotovo na 75.
Uvek su govorili da MORA nova U.O. da bi povecali i da moraju i OSI da potpisu inace ostaju na 40/4.

Ja sam odbijao potpisivanje i evo jutros bas ozbiljno razmisljam da se "pridruzim stadu"... (beeeeee, beeeeee...)
Mozda sacekam razgovor sa menadzeom zaduzenim za uvodjenje otpike TS-ove u nasem bloku, pa nakon toga prelomim...

Meni jeste sasvim dovoljno i ovih 40 DL ali mi fali vise UL, mnogo vise i povecanje UL sa 4 na 5 u 75/5 mi nista ne znaci bez obzira sto bi to bilo povecanje UL za 25%.
Blesavo mi je i da placam isto kao onaj sto koristi 75/5 a ja imam samo 40/4.
Zato burgijam da se uvede instalacija opticka u ulaz od strane TS-a i to sve mimo ex el prezidentea a sada upravnika, ako nista drugo da "poplasi" RV pa mozda i sam prebaci sa 40/4 na 75/5 (HAHAHAHAHA...)
 
Poslednja izmena:
Ne znam iskreno, i ja sam mislio da je ostalo na 40, bas zato sto si ti pisao o tome da mora za nas nova UO (ja ne koristim tu uslugu, samo drugome dajem mogucnost da manje plati... mada da su mu dali da irkoristi onih 50% na 12 meseci, efektivno 25% na 24, ne bi se cimao, razlika je 5%, ali nisu dali, zato smo iscimali ovako ;)).
Ja sam to negde marta 2017. potpisao, a mislim da je vec aprila/maja bilo povecanje na 50? Paket je stvarno 50 DL kada izmerim, iako mi na portalu stoji opcija menjanja u paket 10/40, a nema izbora paketa 50 :)

Necu ni ja novu UO, mada bi nama ostalo 30% (tebi 50?), sto opet nije isto kao i ostali sto potpisu nove UO... koji ne bi dobili nista sem brzine!

Ti bese imas 50% popusta, ali imas i resenje na 100% OSI?
 
A što nećete UO?
Svakako koristite i koristicete a dobijate benefite.
Da ništa ne dobijam ne bi ni ja potpisao, ali čim me malo stimulišu ja potpišem a dve godine brzo prodju.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Mene mrzi, a coveku koji koristi uopste ne znaci :) Da mu daju bolji ruter, potpisao bi :D

Ali koliko su ispali bezobrazni i koliko im se ljudi zalilo... ja cim sam pitao zasto je razlika u racunu, vec su izdeklamovali da je u pitanju povecanje odrzavanja, pise na sajtu u vestima, bilo je 1 mesec pravo otkaza bez penala, bla bla :D
 
Mene mrzi, a coveku koji koristi uopste ne znaci :) Da mu daju bolji ruter, potpisao bi :D

Ali koliko su ispali bezobrazni i koliko im se ljudi zalilo... ja cim sam pitao zasto je razlika u racunu, vec su izdeklamovali da je u pitanju povecanje odrzavanja, pise na sajtu u vestima, bilo je 1 mesec pravo otkaza bez penala, bla bla :D
Pa daće ti bolji ruter samo traži, čak i bez potpisivanja bilo kakve UO.
Samo nemoj da kažeš da menjas bez veze već reči da gubi signal ili tako nešto.... Smisli :)
Više puta sam menjao, to rade instalateri.
Imaš sada i dualband rutere sa modemom.

A to za povećanje cene i obavestavanjem preko sajta rade svi redom.

Ja sam se zaista namenjao raznoraznih provajdera, sve je to vrlo isto. Najviše cenim one što su spremne da daju popust na cenu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Cim je spreman da daje popust na cenu, znaci da je zvanicna cena namerno povecana :)

Nije fora sto su obavestenja na sajtu, vec nisam ni stigao da pitam do kraja, VEC je izdeklamovala sve to ;) Toliko ih dakle pitaju, da ne mora ni da ceka kraj pitanja. Hocu reci da su ocigledno preterali, 2x povecanje za godinu dana.
(mozda je i kod SBBa isto, mada mi se cini da iako je SBB isto poskupeo, da nije bilo u roku od godinu dana, tj. SjBB je ranije poskupljivao?)

A u isto vreme... VDSL manje kosta nego pre 5 godina :) MTS TV isto.
 
Nazad
Vrh Dno