Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

Ovi su gori (skoro) od RV https://forum.benchmark.rs/showthre...ansformacije&p=5237657&viewfull=1#post5237657
Bio sam danas u poslovnici Mts-a da se raspitam oko box paketa i optickog neta i cene su ovakve (nisu mi dali da slikam ili ponesem parir pa nmg da okacim).

BOX 3 (150/20Mb + fiksni + TV) - 4500din

Samo net 150/20Mb - 3300din

Vece brzine nisam ni gledao posto nisam mogao da verujem ni za ove kada sam video cene.


da podsetim:Pogledajte prilog 236587
 
Poslednja izmena:
Nažalost drugari Metrostar ponuda više ne postoji za fizička lica,odnosno simetrija.Postoji samo ova ponuda gore iznad okačena što se RV optike tiče.Jednostavno su se svi provajderi uortačili da šišaju pravna lica.Džaba nama demokratija i konkurencija kada karteli kolo vode.
Kada su dolazile strane banke,njih preko 40 ,govorili su da je konkurencija u interesu klijenata a ono se sve banke uortačile.Isto se desilo i sa hiper marketima,osiguravajućim kućama i sve tako redom.Jedino su za kartel bile osuđene neke osiguravajuće kuće.
 
Poslednja izmena:
I ovo u Mirijevu je neka fora, samo da zamazu oci :p ? ali, polako upoznaces kRadijus :d
 
Ma na neki post prethodni je to bio moj mali komentar ali cini mi se da je bilo brisanja postova ... ne znam vise ni ja na koji sam se oglasavao.
 
Da, desava se ... i meni je nestao post iz ove teme :trust: ... mada taj dan i nije radio forum, skoro ceo dan.
 
U komšiluku mi otvorili poslovnicu i baš sam se naložio da uzmem internet kod njih, kad ono ne može bez televizije, a nemam vremena za TV :(

ostajem i dalje na ADSLu kod telekom-a ali pošto ni oni ne daju nikakve akcije razmišljam da pređem na total-net 4 meseca po 1din....
 
Kako ne daju, kada mozes 2 meseca po dinar za 10, a 4 meseca po dinar za 20Mbps na DSLu? I to vazi za sve koji nemaju UO, a ne samo za nove kao kod drugih ;)
 
Najavili se juče kod mog prijatelja da priključe RV optiku u Mirijevu.
Odabrao je najači paket :300/60 i prvih 12 meseci plaća pola od iznosa sa brošure a drugih 12 meseci je puna cena.
Mislim da je to korektna ponuda.Rekao sam mu da ih pita da uzme i njihov telefon,da se skine sa onih TS čerupdžija.
54ca2d46c89108a8ba8392b6990cd11d.jpg
 
Poslednja izmena:
Koliko sam ga shvatio može.On ne uzima njihovu TV ponudu.
Zašto bi inače stavljali odvojenu net ponudu u brošuricu?Imaju i kombo pakete sa TV-om,za sve kombo pakete ide 50/10,razlika je samo u broju kanala.
 
Poslednja izmena:
To je odlično onda. Ako budeš u prilici pitaj ga, čisto da budemo 100% sigurni.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ok.Sledeće nedelje ga priključuju.Verovatno im je kod optike neka malo drugačija politika.
Da li je RV vratio one nacionalne kanale u ponudu?
 
Poslednja izmena:
Ako budu dali bez TVa sa ovim cenama, mogu slobodno da izbace sve kanale iz ponude, cak cu im platiti za TV samo kao podrsku da to urade :)
 
Koliko sam ga shvatio može.On ne uzima njihovu TV ponudu.
Zašto bi inače stavljali odvojenu net ponudu u brošuricu?Imaju i kombo pakete sa TV-om,za sve kombo pakete ide 50/10,razlika je samo u broju kanala.
Oduvek je tako odvojeno u ponudi ali bez TV nisi nikad mogao da uzmeš, tj oni ti naplaćuju uslugu održavanja mreže i dobiješ osnovne kanale.



Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Pa tehnički je isto, oni i kroz optiku guraju TV signal, kabl je kabl bilo optički bilo koaksijalni.

Al proveri pa nam javi ;)

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
A ONT drug?
Guraju oni sada SVE kodirano kroh optiku, u ONT se dekodira i ONT pusta dalje samo ono sto imas kao uslugu... ;)
Zato kad bude optika kod RV na NBG ja sam 3. koji uzima i sirim digitalne sve kanale na oba tv-a. :d
Neka dvojica ce sigurno biti brzi od mene ali mislim da cu stici barem 3. da trazim uslugu. :D
 
Poslednja izmena:
ne znam sta je ONT, ali princip je isti kao i na koaksijalnom kablu samo je bandwith na optici veci. I veci su im troskovi postavljanja nove paralelne mreze, a to treba da se isplati.

Znaci sve oni mogu da kodiraju i ovako i onako i daju i ovako i onako samo je u pitanju poslovni model koji su zauzeli.

Pa nek bude da ja gresim, al sumnjam :)
 
Nije baš tako.Na koaksijalcu imaš digitalnu free ponudu koju može da dobije i onaj koji hoće samo net,zato i ne daju net bez tv-a.Kod optike se sve kodira.
 
Pa imas zato sto oni tako hoce, na jedan klik mogu da sve to zakljucaju.

Princip je potpuno isti samo je bandwith na optici veci.
 
na telekomovoj optici nema dvbc dakle mora stb ili neki smaart tv
 
Jos uvek daju analogne zato sto mreza jos uvek nije potpuno digitalna.
Kada se svi korisnici predju na digitalnu ugasice analogni signal...
 
Mreža im nije skroz digitalno, zato što za tako nešto treba mnogo para,svima da se da po više boksova za jednog korisnika,te pare ni SBB nema.Živeće analogna još dugo ,dugo.
 
Poslednja izmena:
Mreza je potpuno digitalna a boxove ili cam daju po jedan, svaki dodatni se i dodatno placa, moze da se uzme.

Free kanali na kablu su njima dobar prodajni adut zato ih ne gase. A realno imaju jako malo aduta kako su izgubili ove kanale i podigli cenu:)
 
Poslednja izmena:
Dođe i 24.septembar a lažovi ne vratiše Prvu,O2 i Happy!
Čak sam i od zvanične podrške dobio info da je 24. zadnji rok.
 
Nazad
Vrh Dno