Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

Nemaju. Ima sabranih %.
Ruka i noga, noga i saka, sluh i vid, visestruke povrede pojedinacno male % zbirno daju 100% ali osobi ne treba TNP jer moze sama da se o sebi brine...
Imam prijatelja koji je izgibio nogu ispod kolena, ima povredu sake, ranjen i ima 100% zbirno ali mu nisu dali tnp jer hoda i ima zdravu drugu ruku.
 
Da li i Vama radi identifikacija ili je možda problem do mog Gigaset telefonskog aparata!?
Tj. da li još neko ima problem sa Gigaset telefonom na Supernova fixnoj liniji, jer nešto sam čitao po netu o neka dva standarda (DTMF i FSK) po kojima se šalje Caller ID?
Pozz!


Meni siemens gigaset (s440) radi potpuno normalno, osim što pogrešno beleži vreme propuštenih poziva. Na telefonu je dobro namešten sat, a on beleži pozive kao da su bili sat ranije.
 
Meni siemens gigaset (s440) radi potpuno normalno, osim što pogrešno beleži vreme propuštenih poziva. Na telefonu je dobro namešten sat, a on beleži pozive kao da su bili sat ranije.

Uhhh, jedina dva modela od Gigaset telefona koji beleže Caller ID su upravo modeli S440 i S450! :d
Noviji modeli koji primaju Caller ID po FSK standardu neće da prikažu, a problem sa satom je zbog toga što ti je loše setovano vreme na modemu pa tako pokupi i loše vreme uz Caller ID!
 
Poslednja izmena:
Signal na OTT boxu kasni par sekundi za slikom na Horizontu, meni licno da je slabijeg kvaliteta, box ima 3 usb ulaza sa strane ali ne znam čemu služi.
Telekom sad treba jedan dobar upgrade i da nam pošalje uputstva

Da li taj novi box funkcionose samo preko LAN mrežne utičnice ili se na njega prikljucuje i koaksijalni kabl kao kod Horizont boxa, i
zbog čega su ti onda ostavili i Horizont box ako su ti dodelili taj novi android box, i da li je vise uopste moguce dobiti Horizont box ?
 
Pitano ali jos neprovereno (u praksi na salteru) je da se mogu produziti OSI popusti za stare RV pakete koje su do sada OSI koristili i sa popustom od 50%.
 
Salter ne znaci nista, nemaju tacne inforamcije jos uvek :(
Ni odluka jos uvek nije skroz finalna... iskoristi dok mozes ;)
 
Ja još uvek nisam dobio račun

Tehnička podrška ne može mailom sa pošalje račun, kaže nemaju takve mogućnosti

Mene zanimaju detalji računa, izgleda da telefon nije baš besplatan, a ne vidim ni kako mogu da dobijem listing.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja još uvek nisam dobio račun

Tehnička podrška ne može mailom sa pošalje račun, kaže nemaju takve mogućnosti

Mene zanimaju detalji računa, izgleda da telefon nije baš besplatan, a ne vidim ni kako mogu da dobijem listing.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Tako je, na Telekomovom računu si mogao sve lepo i tačno da pročitaš.
Kod Telekoma listing možeš da vidiš na stranici moj račun, a vide se svi odlazni, primljeni a takođe i propušteni pozivi!
Nije mi jasno zašto i Supernova ne uvede tu uslugu kada i onako idu preko najnovije Telekomove IP centrale ERICSSON IMT i ta centrala ima tu mogućnost.
Što se tiče Supernovinog fixnog telefona trebalo bi da su svi pozivi ka mts fixnoj i mobilnoj mreži besplatni ko je na paketima super sve i super sve plus!
A listing je jedino moguće dobiti poštom i to košta 29 dinara, za ne mogućnost dobijanja računa u elektronskoj formi je skoro pa neverovatno da jedan takav provajder nema tu opciju u 21 veku!
 
Poslednja izmena:
Da li taj novi box funkcionose samo preko LAN mrežne utičnice ili se na njega prikljucuje i koaksijalni kabl kao kod Horizont boxa, i
zbog čega su ti onda ostavili i Horizont box ako su ti dodelili taj novi android box, i da li je vise uopste moguce dobiti Horizont box ?

Novi box samo ide na mrežni kabl, a vidim da ima opciji wi fi ali ne znam da li radi.
Ovaj nov box ima manje kanala nego Horizont, ali za razliku od Horizonta vise kanala za vracanje, btw nema HBO, N1 , SK
 
Da li to znači da će RV preći na OTT sistem? Mislim da je glupo praviti kablovsku infrastrukturu da bi se onda prešlo na OTT/IPTV, a internet da se tera kroz koaksijalni kabl... Ali dobro, možda ne znam nešto što oni znaju.
 
Da li to znači da će RV preći na OTT sistem? Mislim da je glupo praviti kablovsku infrastrukturu da bi se onda prešlo na OTT/IPTV, a internet da se tera kroz koaksijalni kabl... Ali dobro, možda ne znam nešto što oni znaju.
I mene zbunilo, mislio ostace Horizont samo sa vise kanala za vracanje, ovako dobio jos jedan box ?????
 
Da li to znači da će RV preći na OTT sistem? Mislim da je glupo praviti kablovsku infrastrukturu da bi se onda prešlo na OTT/IPTV, a internet da se tera kroz koaksijalni kabl... Ali dobro, možda ne znam nešto što oni znaju.

Ne. Što? U ott nema ulaganja osim u softver i jeftine kineske stb-ove.

To će raditi po principu EON van mreže :) A ujedno će uvaliti i postojećim korisnicima ko hoće uslugu unazad. Kablovska tebi ostaje kablovska kao do sada, ovo je drugo nešto skroz.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Ne. Što? U ott nema ulaganja osim u softver i jeftine kineske stb-ove.

To će raditi po principu EON van mreže :) A ujedno će uvaliti i postojećim korisnicima ko hoće uslugu unazad. Kablovska tebi ostaje kablovska kao do sada, ovo je drugo nešto skroz.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока


Dobro a zasto ne daju Horizont u OTT modu? MadNet ISP je partnerisao sa RV i isporucuju TV preko Horizonta.
 
OTT kvalitet slike slabiji nego na Horizontu, postoji pikselizacija slike, krol na svim programima "secka" , bili juce, merili signale, vele monteri da je i za njih ovo nov uredjaj, pa treba neko vreme da se sve harmonizuje
 
OTT kvalitet slike slabiji nego na Horizontu, postoji pikselizacija slike, krol na svim programima "secka" , bili juce, merili signale, vele monteri da je i za njih ovo nov uredjaj, pa treba neko vreme da se sve harmonizuje
Da li uopste više postoji mogućnost da korisnici koji pripadaju Radijus Vektoru dobiju Horiznot box ?
 
OTT kvalitet slike slabiji nego na Horizontu, postoji pikselizacija slike, krol na svim programima "secka" , bili juce, merili signale, vele monteri da je i za njih ovo nov uredjaj, pa treba neko vreme da se sve harmonizuje
Daj nam neke specifikacije tog uređaja, slikaj oznaku da vidimo koliko ima ram memorije i koji je cip unutra.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Daj nam neke specifikacije tog uređaja, slikaj oznaku da vidimo koliko ima ram memorije i koji je cip unutra.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
Već napisao ali evo
Uredjaj je android, ,ponekad se zaglupi,ali sve redje
teh cpec 4cpu 2 ghz, Arm cortex A 53 64 nit, 5GPU mali 450 4K ultra HD hdr 10
E sad da li na ovu platformu moze da se ubaci Netflix ili HBO go ne znam mislim da je samo Supernova sw za android.
Mozda kasnije neki haker uspe jer greota ne koristi 4k
 
To sto si ti napisao je procesor i grafika. Standarni android uređaji ih imaju i rade fino, daleko je očekivati od takbog uređaja neki 4k,može, ali kao da očekuješ od fiat punta ide 220 km/h.
Koliko ima ram memorije i rom memorije, to je bitno. Trebalo bi makar 2 gb za neki ok rad i ne bi trebalo da secka na hd kanalima, kao što sam negde pročitao. E sad ako su modifikovali android pa čim se boks uključi krene njihova aplikacija tu ništa ne možeš. Jedino šta ti ponude od filmova u video klubu a gledajući šta nudi mts tv (iptv) vrlo tanko, vrlo vrlo.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Desava mi se u poslednje vreme da mi zabaguje wi-fi jednostavno prestane da radi. Kada sam zvao podrsku oni kazu da imam protok do rutera i nema smetnji. Provalio sam da svaki put kada zabaguje wi-fi trebam da restartujem ruter pa onda proradi normalno. Samo sto je to postao ucestali problem. Da li je problem ruter pa zato zabaguje wi-fi ili nesto drugo? U pitanju je ono njhovo smece beli Thomson.
 
Desava mi se u poslednje vreme da mi zabaguje wi-fi jednostavno prestane da radi. Kada sam zvao podrsku oni kazu da imam protok do rutera i nema smetnji. Provalio sam da svaki put kada zabaguje wi-fi trebam da restartujem ruter pa onda proradi normalno. Samo sto je to postao ucestali problem. Da li je problem ruter pa zato zabaguje wi-fi ili nesto drugo? U pitanju je ono njhovo smece beli Thomson.
I meni se to dešavalo pa sam tražio da mi daju drugi . Sada je sve ok. Dali su mi tehnicolor, radi dobro više od pola godine
 
Pitano ali jos neprovereno (u praksi na salteru) je da se mogu produziti OSI popusti za stare RV pakete koje su do sada OSI koristili i sa popustom od 50%.

Salter ne znaci nista, nemaju tacne inforamcije jos uvek :(
Ni odluka jos uvek nije skroz finalna... iskoristi dok mozes ;)

Bio danas na salteru.
Neće da može ono što korisnički centar telefonom kaže da može.
Na salteru kazu da NEMA produzavanja popusta za OSI za RV tv i net pakete.
Mora se prebaciti na SN i uzeti 20% popusta za cenu koju vazi za odgovarajuci paket bilo da je sa UO ili bez UO na 24/12/0 meseci.
Znaci da bi Super Par Plus umesto 3.299rsd bio 2.639,2rsd.
OSI ne mogu raskinuti UO bez "penala" pre isteka UO iako nisu dobili popust zbog uzimanja tv i/ili net paketa pa na osnovu trajanja uo olaksicu (popust, umanjenje) po 1rsd nekoliko meseci ili procentualno umanjenje.
To sto su OSI ostvarili 50% na tv i net paket bi morali platiti ako raskidaju (za onaj deo usluge za koju imaju UO).
Ja zarobljen sa netom jos godinu i jedan mesec.
Pre isteka UO cu ipak morati ici prebaciti se na SN i traziti SN osi popust od 20%...

Alfa, sta si ti uradio s popustom, jesu usvojili, jos obradjuju ili su odbili produziti?
 
Za sada sam dobio info da od prvog aprila vazi ovo novo i da nemam pravo (niti sam ista dobio od popusta za novu UO marta).
Medjutim, cekam da vidim jos da li ce uvaziti sto sam MARTA potpisao, dkale dok je jos vazilo, ili idem da raskidam. I da je za mene ne bi placao kablovsku vise nego Box paket, em je VDSL (a uskoro i optika u toj zgradi, jer je prosla u mojoj, znaci i tamo ce uskoro) itekako stabilniji od RVa.
 
ja juce zvao podrsku da rastumacim racun za telefon koji nisam ni dobio.
Devojka iz podrske ne zna i nece da mi objasni na koji nacin se meni obracunavaju minuti za fixnu, i upucuje me na prodajno mesto da vidim sa njima.

Nije me mrzelo i odem da vidim tri lose stvari:

1. Minuti u MTS (i fixnoj) mrezi se uredno tarifiraju, i ako su kod supernove besplatni, to mi je kao kazna sto nisam potpisao novi ugovor.
2. Onih 150 besplatnih minuta sa supernova korisnike je meni 100 minuta sa tim sto mi se skida tih 100min i za razgovore u mrezi.
3. jedan minut me vise ne kosta 1 din koliko je kostao kod RV vec je sada 1.20
4. Listing vise nema, moze da se dobije samo licno kod njih.

prakticno preko 20% je sada skuplji telefon zahvaljujuci visoj ceni i drugom nacinu obracuna.

Sledeca losa stvar.
pitam za potpisivanje ugovora na drugoj lokaciji gde je ranije bio drugi njihov korisnik i pitam za 6 meseci po dinar.
Dobijem odgovor da nisu sigurni da cu dobiti tih 6 meseci.

prilicno bahatato.
 
Šta se dešava, kada mi istekne RV ugovor, za paket koji više ne postoji u SN ponudi,a ja želim i dalje da imam taj paket?

Sent from my HUAWEI MT7-TL10 using Tapatalk
 
Pa ostaju ti stari uslovi a gubis beneficije ako si ih imao

U svakom slucaju ne isplati se stari ugovor imati.
 
Pa ostaju ti stari uslovi a gubis beneficije ako si ih imao

U svakom slucaju ne isplati se stari ugovor imati.

Upravo tako. Sistem je postavljen tako da te vezuju novim ugovorom uz beneficije. Ako si imao neki free tv paket gubiš ga kad istekne UO. Pošto se to ne isplati za isti novac koji si već plaćao, logičan korak je ili novi ugovor s bržim netom i više kanala za isti ili malo veći novac, ili drugi kablovski operater. Ko na adresi nema konkurenciju može samo da se raduje beneficijama i stalno potpisuje novu UO.
 
Jel ima jos neko problema sa SkyMaster HDXC2 Lite STB? Recimo HBO3,18+ svi i jos par kanala mi stoji da je skremblovano, dok sve to uredno mogu ga gledam na Horizont i SkyMaster HDX2 ,zvao sam tehnicku i kazu da je sama kartica uredu a takodje sam taj lite krs stavio na drugi tv i ista prica znaci na bilo kom od 3 televizora pravi problem. Sad pitanje je dali traziti zamenu za ne lite verziju il da cekam pa da vidim ako mogu sistemski to popraviti? Razmisljao sam o zameni jer ce im svakako trebati svetlosna godina da to urade pa kao manje da cekam
 
Poslednja izmena:
Ako je radilo onda se pokvarilo, naravno da trazis zamenu neispravnog uredjaja...
 
Ako je radilo onda se pokvarilo, naravno da trazis zamenu neispravnog uredjaja...

Nikad nije radilo na tom light SkyMaster_u normalno radi na ovom drugom skymaster i horizont.
Videcu kad dodjem kuci da pozovem da trazim da mi zamene za normalan SkyMaster.
Muka mi od RV/SN TV sam gledao retko i to na racunaru medjutim od kada su postali super nova ne radi im horizont web tv tako da moram da se bakcem sa ovim stb smecem
 
Nazad
Vrh Dno