Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

Vratio se kuci posle 6 dana, tereću/četvrtu stvar sto sam pogledao je da vidim ima li neta... vidim ima, ajde posle jos 3-4 stvati da upalim i test a ono brzina... :p



Od utorka 9.jula. 2019. mi je ova brzina, s tim da je u subotu 13.7. nestao potpunonet i da ga do ponedeljka kad sam otisao na put nije bilo. KAd je opet pusteno ovih 10/1 ne znam, nije me ni briga...
Hocu mojih 120/15Gbps !!!
 
DAaaaaa... :d
Bice dosta i 120/15Mbps :D
 
Da li je jos uvek otkljucan digitalni paket u RV mrezi u Beogradu, i koliko ima dostupnih analognih kanala u ponudi?
 
Nesto se desava... :sceptic:



Jos uvek daleko od 120/15Mbps :d

Posle restarta CISCO EPC3208G modema

Da ne pustaju na "ćesmu" polako... :d

ZAsto ne mogu da pristupim modemu na http://192.168.100.1/ ?!!!
 
Poslednja izmena:
verovatno zato što mu to nije adresa? proveri zadnju cifru

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Probao, opet zasreo terence (majstore) od RV pa mi oni rekose...
Sad hoce.
A sad jos da vidim sto ne fercera punom brzinom na lan kablu desk masina...



Natovan il' ne?

nat il ne.JPG asus 1.JPG asus 2.JPG
 
Ко ће сад да чита твоје старе поруке и проваљује шта и како је повезано. Онако на прву, имаш EPC3208G модем и онда овај Асус рутер? Која је wan адреса на модему? И што кријеш локалне адресе, то нико не може да злоупотреби? ;)
Ако на Асуса долази приватна адреса а модем би требало да пропусти ону која му дође, не мирише на добро. Нема ништа између њих?
 
Evo sta ima na samom Cisco EPC3208G modemu.

cisco 1.JPG

Nikakvih drugih opcija i podesavanja nema kao sto ih ima na EPC3925.

Koaksial u modem, iz modema lan u ruter, iz rutera lan u komp.
To je sve i nista izmedju.

И што кријеш локалне адресе, то нико не може да злоупотреби? ;)

Ne razumem se u to pa sve skrivam, bolje nepotrebno sprecavati nego losem gospodaru sluga u neznanju biti...
 
Poslednja izmena:
Sace "slepac" kod ociju jos malo da okaci slika...
Gledam a ne vidim da se mogu ulogovati.
Kako povrsno, kako tek vas smaram... izvinjavam se.

Ako je moja IPv4 adresa 109.198.xxx.xxx sa sajta iz brauzera nat il ne.JPG ista kao Internet IP adresa ocitana u modemu u tabu "gateway" 2.2cic.jpg, onda je to dobro i "sluti" da nije nat?

Ako je Wan IP ( 192.168.xxx.xxx) iz rutera asus 1.JPG ista kao Starting IP adresa iz modema u tabu Local network 3.2cic.jpg, to takodje sluti na dobro?
 
Sace "slepac" kod ociju jos malo da okaci slika...
Gledam a ne vidim da se mogu ulogovati.
Kako povrsno, kako tek vas smaram... izvinjavam se.

Ako je moja IPv4 adresa 109.198.xxx.xxx sa sajta iz brauzera Pogledajte prilog 272487 ista kao Internet IP adresa ocitana u modemu u tabu "gateway" Pogledajte prilog 272488, onda je to dobro i "sluti" da nije nat?

Ako je Wan IP ( 192.168.xxx.xxx) iz rutera Pogledajte prilog 272489 ista kao Starting IP adresa iz modema u tabu Local network Pogledajte prilog 272490, to takodje sluti na dobro?

Nisi pod NAT-om. Te adrese koje su na oba rutera i nisu toliko bitne. Tu može da bude bilo koji range IP adresa. To zavisi od tebe.
 
Da li je jos uvek otkljucan digitalni paket u RV mrezi u Beogradu, i koliko ima dostupnih analognih kanala u ponudi?
 
Ako je moja IPv4 adresa 109.198.xxx.xxx sa sajta iz brauzera ista kao Internet IP adresa ocitana u modemu u tabu "gateway", onda je to dobro i "sluti" da nije nat?
Ово смо већ расправили пре неколико дана/недеља, од свега што те брине је довољно да контролишеш која ти је Internet IP адреса на модему а остало нема ама баш никакве везе са натовањем.
Не призивај.
 
E, vratio mi se problem kocenja brauzera (u brauzeru svega), sporo otvaranje stranica kad radi torent klijent, odnosno kad ima aktivnih torenata u njemu. Nesto malkice je manje izrazen prblem nego ono od po-ut kad su mi zamenili onomad ruter za modem ali opet koci. Treba recimo 4sec da otvori ff stranicu ovde na forumu, da sa prazne stranice sa ff udjem u forum... Usporenje je manje sto je manje aktivnih torenata. Kad se neki "skine" i prestane DL i/ili skoro nestane UL za njega, utoliko je manje usporenje, da sa 1-2 sporija torenta sa malo delilaca, kocenje iznosi oko 1 sec da se otvori strana. Kad stopiram sve torente sve se extra brzo otvara u svim brauzerima.
Zanimljivo je to da su potpuno isti torenti juce sa 10/1 radili (brzinom kojom su mogli) i stranice su se strelovito (skoro) otvarale, a danas sa 10x brzim netom u DL i 14-15x brzim UL koci... Zasto?
Ruter nije opterecen, dok je bio sporiji net sve brzo, sad sa bržim netom sve koci, ja zbunjen.
Desava li se ovo jos nekom?
 
Poslednja izmena:
Да ли си ограничио UL у торент клијенту? То може да загуши конекцију и да све успори.
 
Trebalo bi smanjiti i broj konekcija

Послато са SM-G930F помоћу Тапатока
 
E, vratio mi se problem kocenja brauzera (u brauzeru svega), sporo otvaranje stranica kad radi torent klijent, odnosno kad ima aktivnih torenata u njemu. Nesto malkice je manje izrazen prblem nego ono od po-ut kad su mi zamenili onomad ruter za modem ali opet koci. Treba recimo 4sec da otvori ff stranicu ovde na forumu, da sa prazne stranice sa ff udjem u forum... Usporenje je manje sto je manje aktivnih torenata. Kad se neki "skine" i prestane DL i/ili skoro nestane UL za njega, utoliko je manje usporenje, da sa 1-2 sporija torenta sa malo delilaca, kocenje iznosi oko 1 sec da se otvori strana. Kad stopiram sve torente sve se extra brzo otvara u svim brauzerima.
Zanimljivo je to da su potpuno isti torenti juce sa 10/1 radili (brzinom kojom su mogli) i stranice su se strelovito (skoro) otvarale, a danas sa 10x brzim netom u DL i 14-15x brzim UL koci... Zasto?
Ruter nije opterecen, dok je bio sporiji net sve brzo, sad sa bržim netom sve koci, ja zbunjen.
Desava li se ovo jos nekom?

Meni se desavalo da u browser-u vrti "resolving host" i ne otvara stranice dok nesto skidam u BitTorrent-u. To mi se desavalo dok su mi bili otvoreni portovi za BitTorrent, a prestalo je cim sam iskljucio opciju "UPnP port mapping" u samom BitTorrentu. Sada ne detektuje portove, ali sljaka bez problema i browser ne zakucava, sto mi je bitno.
 
Да ли си ограничио UL у торент клијенту? То може да загуши конекцију и да све успори.
Trebalo bi smanjiti i broj konekcija

Ogranicio... podesavanja miTorent.JPG

Meni se desavalo da u browser-u vrti "resolving host" i ne otvara stranice dok nesto skidam u BitTorrent-u. To mi se desavalo dok su mi bili otvoreni portovi za BitTorrent, a prestalo je cim sam iskljucio opciju "UPnP port mapping" u samom BitTorrentu. Sada ne detektuje portove, ali sljaka bez problema i browser ne zakucava, sto mi je bitno.

"UPnP port mapping" bilo upaljeno, evo sam sad ugasio.
-----------------------------------------------------

Ono sto bih imaop da prijavim je da je danas terenac iz RV dosao (operativac u RV uniformi, SN kola neki beli Fiat u SN bojama), dosao s laptopom, izmerio s modema (epc 3208G), utvrdio da i njemu danje tek 80/10, otisao po drugi uredjaj, doneo epc 3925, stavio, spojio, snimio nalepnicu s ledja, popusnio revers (samo za sebe), ukljucio, sacekao da se konektuje, pozvao tehnicku potdrsku (onu pravu), izdikritrao sto im treba, pustili paket, onda je izmerio na svom laptopu, dobio oko 120/15, spojili moj komp, dobio sam oko 118/14,5, e da trazio je i da prebace u bgdge mod sto su uradili nakon nekoliko minuta, taman smo prethodno ovo izmerili, sacekali smo da se opet sve podigne i ukljuci, opet izmerio i 118/14, udjem u podesavanja rutera koji je prebacen u bridge mod, ugasim wifi koji je jos uvek bio u podesavanjima ukljucen...
Opcija u podesavanjima kad je epc 3925 u bridge modu je mnogo manje, ne vidim IP adresu u ruteru epc3925 (modemu, sta god da je)...
Ono sto je bitno da sad ne zaglavljuju brauzeri dok torenti pice...
 
120/15, meni trenutno UL baca uglavnom 13-14 umesto svih 15.
Sto mislis da ne moze UL toliki na epc3925, pa on podrzava UL do 120 i DL do 400 (ili je 440), kao sto podrzava i epc3208G.
Kaze majstor da ima dosta neispravnih uredjaja, da kao kod mene rade polovicno.

 
parametri cisco epc3925 bridge mod.JPG

Ovo je sve sto se vidi u ruteru od kad su ga prebacili u bridge mod.
Ima i ovih opcija za wifi koje mi/nam nisu nimalo potrebne, ne vidi se nigde IP adresa, golo skroz...

Gledao sam podesavanja rutera (bas ovog mog kod mene na kompu) pre nego sto je t.p. ga daljinski prebacila u bridge mod i bili su svi parametri, a sad su samo ova dva taba i jos su nepotpuni... skroz su ga uštrojili.
 
Poslednja izmena:
Pogledajte prilog 272570

Ovo je sve sto se vidi u ruteru od kad su ga prebacili u bridge mod.
Ima i ovih opcija za wifi koje mi/nam nisu nimalo potrebne, ne vidi se nigde IP adresa, golo skroz...

Gledao sam podesavanja rutera (bas ovog mog kod mene na kompu) pre nego sto je t.p. ga daljinski prebacila u bridge mod i bili su svi parametri, a sad su samo ova dva taba i jos su nepotpuni... skroz su ga uštrojili.

Hmmm zanimljivo, moj predhodni EPC3925 je bio najnovija SW verzija ali je imao problem sa upload-om i zato su mi ga zamenili i doneli CBN!
 

Prilozi

  • EPC3925.jpg
    EPC3925.jpg
    145.7 KB · Pregleda: 57
Ma bitno mi je da radi sve i kako treba (uglavnom).
Hoce UL da bude malo manji od onih 15Mbps (12-13), mozda malo precesto od onog sto ja (ili bilo ko drugi) zeli ali barem ide blizu i nema kocenja brauzera vise kad su ukljuceni torenti...
Praticu kako ce se ponasati na dalje i pisati prigovore ako treba... :d
 
Poslednja izmena:
Prica se nastavlja... :(
Moja sreca bila kratkog daha... od utorka do danas iza 10h sve ferceralo dobro, a ONDA u tom kobnom delu dana, dok otiđoh do prodavnice i nazad, tokom tog kobnog jednoga sata odsustva moga, neko mi "ukrade" net, nema ga ko da ga nikad ni bilo nije i jedini trag njegovog postojanja je ovaj epc3925 koji je il crkao il je negde drugo nesto crklo na ulazu...
Idemo super super super uber net ...

Ovo da nije ruzno i tuzno bilo bi smesno (pomalo). :mad:
 
Prica se nastavlja... :(
Moja sreca bila kratkog daha... od utorka do danas iza 10h sve ferceralo dobro, a ONDA u tom kobnom delu dana, dok otiđoh do prodavnice i nazad, tokom tog kobnog jednoga sata odsustva moga, neko mi "ukrade" net, nema ga ko da ga nikad ni bilo nije i jedini trag njegovog postojanja je ovaj epc3925 koji je il crkao il je negde drugo nesto crklo na ulazu...
Idemo super super super uber net ...

Ovo da nije ruzno i tuzno bilo bi smesno (pomalo). :mad:

Krsina.. Interesantno meni su rekli da nemaju pojma o cemu se radi kad sam im pomenuo "bridge mode" :D
 
Nazad
Vrh Dno