Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

Vidim meni ne stoji na auto vec na prvu cifru. A ruter nije u blizini tog tehnikolora tako da ne moze da mu pravi smetnju. Nije bio auto vec na broju 9, promenio sam broj i dalje ista prica. 5ghz isto nece
Edit: Sad na laptopu na kom je radio 2.4 ne radi ni na 5ghz a ni nazad na 2.4 -_-
 
Poslednja izmena:
Pa ne znam zamenili su mi malopre. A kako to na 2 uredjaja da radi na 2 ne radi? Tj sad ne radi uopste.
 
Ne znam, zaista...kako si ga postavio imao je problem
 
Nekako sam uspeo da namestim da mi svi uredjaji rade na wifi, odem na drugi ruter sve radi, vratim se na prvi opet ne radi mob, tv i jos 1 uredjaj -_- ostavicu ga tako dok imam zivaca ne mogu vise da resetujem/restartujem mrezu kompove rutere modeme :D
I ne nije ruter ni blizu dometa tehnikolora...
Edit evo ss vratio sam sve na fabricko i vidi mi mobilni tel ali nemam net na njemu...
 

Prilozi

  • 41.png
    41.png
    19.7 KB · Pregleda: 64
  • 32111.png
    32111.png
    17.1 KB · Pregleda: 53
  • 31111111111.png
    31111111111.png
    9.2 KB · Pregleda: 54
Poslednja izmena:
Dosli su i zamenili mi 6 dan modem... E sad namestio sam moju kucnu mrezu tj modem + ruter... A imam problem koji ne znam kako da resim ako neko moze da mi pomogne. Na ruteru mi sve radi ok. A na glavnom tehnikolor ne radi wifi na 2 uredjaja koji sam probao a na druga 2 radi :D tj na mobilni + tablet ne radi, a na drugom mobilnom + laptopu radi... Da li neko mozda zna resenje za moj problem? Konektuje se na wifi uredno ali pise no internet...

Edit: Vidim da pricate o tv-u ja jedno 5 godina nisam imao uopste tv, sad imam tv 42 3d a i dalje gledam serije preko 24 monitora... mrzi me da prebacujem a ionako ne gledam iz "cuga" vec gledam dok mi ne dosadi pa pauziram...

Edit2: pocinje mi adresa 62.240 jel to sad iza nat-a?
Nije iza nat-a
 
Trebalo bi zabraniti tu priču u ovoj temi pošto baš nikoga ne zanima da li ti gledaš tv ili ne (ili bilo šta drugo). Ovde ljudi žele da se informišu, a ne da slušaju te isfolirane (ili kakve god) priče.
Baš si preterao, kad god uđem u ovu temu, samo takve gluposti vidim.
Slazem se da nije tema, ali preterujes ako kazes da samo to vidis od mene, kada udjes, jer definitivno ne pisem toliko cesto u temi.

Ili previse retko zalazis, pa potrefis.
Svejedno, necu vise o TVu.
 
nema potrebe meni da pricate o VOD i internet sadrzajima odlicno sam ja upoznat sa tim stvarima.

Ali ako vi ne shvatate da nema sve na internetu, i da na TV nije samo Vucic, ko sam ja to da vam kvarim :)

Skoro me je cerka pitala kako to da ne moze da se nadje radio stanica na youtube:wall: e to je vasa logika.

Onda bi trebao da znas da svaki film,serija,emisija imaju i na VOD/stream znaci da ima sve i sve to osim domacih emisija je u HD kvalitetu za razliku od TV_a i nema reklama :)
Logika ti je pogresna ,na video streaming servisima se trazi video sadrzaj a za radio su audio streaming servisi objasni joj to i ko sto rekoh da ima sve.
 
@tebrovicu, jasno je da si ti iz one mladje generacije koju je alfa pomenuo, pa ti je sve strano ovo o cemu ja pricam :)
 
Ја сам из оне старије генерације и не гледам ништа. Навика је дошла сама од себе, док ми је телевизор био исправан, обично бих га укључио чим уђем у собу и гледао шта се затекне, онда претраживао ако ми не одговара док не нађем нешто. Тада сам и ја мислио да не могу без тога. У неком периоду сам радио неки посао где сам цело вече седео и имао укљ телевизор (фирма, не кући) и после неколико година целовечерњег гледања сам схватио да је то давеж.
Онда се мој телевизор покварио, нисам могао да купим други и врло брзо укапирао да ми не фали ништа. Имам телевизију, имам теве картицу, пријемник је повезан на монитор и све то може да ради али ... малопре сам погледао на кратко фудбал У21 и ваљда је јасно зашто је то било на кратко.
Да гледам информативне емисије ми је досадно, свако може да их прочита на сајту те телевизије или оне којој верује, да гледам филмове ... одвикао сам се и од тога. Видим занимљив филм/серију, скинем са интернета ... и тако стоји месецима и годинама.

То време проведено испред малих екрана може много паметније да се искористи, па и разгледањем оваквих и сличних форума.

Иначе није да нисам пробао да размишљам другачије, прошле зиме сам се распитивао за телевизоре, имао спремљене паре и после безброј разних савета ипак укапирао да те паре могу да искористим паметније, што се касније показало исправним. Зато сам после тога решио да једном ипак купим телевизор када имам довољно пара за то а стварно не знам на шта бих паметније потрошио те новце.
 
Hah koja komedija....zamenili mi danas tehnikolor za cisco epc3925 koji je crko posle pola sata....
 
Mene su ubedjivali da je zbog grmljavine stradao modem, a meni crko modem par dana pre ovog haosa sa vremenom... Ja sam uspeo da namestim sve uredjaje sem laptopa i tv-a, laptop pretpostavljam da znam da namestim a tv necu moci tako da moj smart tv nece biti smart sa mojim netom :)
Jos uvek cekam odgovor od drage supernove i RATEL-a da li je normalno da cekam 6 dana da dodju da zamene?

Hah koja komedija....zamenili mi danas tehnikolor za cisco epc3925 koji je crko posle pola sata....

Koliko si dana cekao od kako ti je crkao modem da dodju da zamene i koje mesto?
 
Poslednja izmena:
Mene su ubedjivali da je zbog grmljavine stradao modem, a meni crko modem par dana pre ovog haosa sa vremenom... Ja sam uspeo da namestim sve uredjaje sem laptopa i tv-a, laptop pretpostavljam da znam da namestim a tv necu moci tako da moj smart tv nece biti smart sa mojim netom :)
Jos uvek cekam odgovor od drage supernove i RATEL-a da li je normalno da cekam 6 dana da dodju da zamene?



Koliko si dana cekao od kako ti je crkao modem da dodju da zamene i koje mesto?

E neces verovati ali samo 2 dana Novi Beograd Ledine mi je ovaj stan, sad da vidimo koliko ce im trebati da sad ovaj cisko zamene
 
Kad ti zamene ovaj drugi napisi koliko si cekao od prijave do zamene.
 
Otpoceli digitalizaciju Indjije...zovu i nude cam ili stb ...gase analogni.[emoji3]
 
Nisam ni znao da u Inđiji ima RV kablovska :d (mislio sam da je Kopernikus).
 
Sad znas ...[emoji16] Oduvek je bio RV. Kopernikus je u Staroj Pazovi.
 
Ја сам из оне старије генерације и не гледам ништа. Навика је дошла сама од себе, док ми је телевизор био исправан, обично бих га укључио чим уђем у собу и гледао шта се затекне, онда претраживао ако ми не одговара док не нађем нешто. Тада сам и ја мислио да не могу без тога. У неком периоду сам радио неки посао где сам цело вече седео и имао укљ телевизор (фирма, не кући) и после неколико година целовечерњег гледања сам схватио да је то давеж.
Онда се мој телевизор покварио, нисам могао да купим други и врло брзо укапирао да ми не фали ништа. Имам телевизију, имам теве картицу, пријемник је повезан на монитор и све то може да ради али ... малопре сам погледао на кратко фудбал У21 и ваљда је јасно зашто је то било на кратко.
Да гледам информативне емисије ми је досадно, свако може да их прочита на сајту те телевизије или оне којој верује, да гледам филмове ... одвикао сам се и од тога. Видим занимљив филм/серију, скинем са интернета ... и тако стоји месецима и годинама.

То време проведено испред малих екрана може много паметније да се искористи, па и разгледањем оваквих и сличних форума.

Иначе није да нисам пробао да размишљам другачије, прошле зиме сам се распитивао за телевизоре, имао спремљене паре и после безброј разних савета ипак укапирао да те паре могу да искористим паметније, што се касније показало исправним. Зато сам после тога решио да једном ипак купим телевизор када имам довољно пара за то а стварно не знам на шта бих паметније потрошио те новце.

logika je pogresna iz razloga sto nema svako iste potrebe i navike, pa tako tebi nije potreban tv, a neko upravo kupuje tv od 75 inca. Ja se npr uspavam kada gledam neki sport dok neko daje i pare i vreme na njega. Nekome je gubljenje vremena ici na koncerte, u muzeje, setnju... zato ne treba generalizovati.
 
Није ово моја логика него објашњење да није старијима обавезан телевизор а да млади могу без њега. Као што неко може и без интернета, аутомобила, (гледања) спорта, музике ... тако ја могу без телевизора а неко не може. Избегао сам да се претворим у Хомера Симпсона и да ми гледање телевизије буде омиљен и једини спорт ... мада онај део са пивом нисам успео да избегнем. ;)
 
Jel jos negde osim Indjije zapoceta digitalizacija RV mreze, jesu li i u Indjiji digitalni kanali jos uvek otkljucani, i kakvo je trenutno stanje sa brojem analognih kanala u Indjiji i u Beogradu?
 
meni u nedelju nestade net , prijavih u pola 10 uvece ,
juce me zovu po prijavi oko 3 , dodjose i ugodise , nesto na prikljucku na banderi
smed palanka , sve pohvale
 
pa kad su tamo jedini pored mts-a, treba odvuci silne mts-(n)ovce pogotovo jer mts nema brzina vecih od 10/1 u vecini grada. Ima kad ga nije bilo i po tri dana (majstori su na terenu i doci ce cim zavrse). pricam za sp. mada sad se setih, sada je sve to mts.
 
Poslednja izmena:
meni u nedelju nestade net , prijavih u pola 10 uvece ,
juce me zovu po prijavi oko 3 , dodjose i ugodise , nesto na prikljucku na banderi
smed palanka , sve pohvale
Oni su stvarno ok. Iste ekipe održavaju i moje mesto( Brzan kod Batočine). Za svaku su pohvalu. Jednom mi se desilo da mi crkne modem u nedelju po podne. Od trenutka prijave u roku od sat vremena su doneli drugi modem.
 
Nisam znao da su pokrili Brzan? Super je to,dok sam ziveo u Batocini znam da nisu hteli da pokriju Gornju Malu i Crni Kao.
 
Nazad
Vrh Dno