Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

Buduci da je izvrseno zakljucavanje Super TV L paketa za korisnike odredjenih teritorija RV mreze, i da je dolazilo do izbacivanja nekih kanala iz analogije, interesuje me kakva je situacija sada u RV mrezi sa brojem analognih kanala i brojem slobodnih digitalnih kanala ?
 
...a sto su ti bitni analogni kanali, vidim raspitujes se i po SBB tredu ...imas neki stari TV ?
 
...a sto su ti bitni analogni kanali, vidim raspitujes se i po SBB tredu ...imas neki stari TV ?
Generalno analogni kanali su bitni svakome ko ima 4 ili vise televizora u stanu, buduci da je sada kod nas postao trend da se skremblovani digitalni paketi ogranice na maksimalno 3 televizora po jednom ugovoru, a bez analogne televizije nije moguce pracanje nikakvog sadrzaja na televizorima koji nemaju instaliranu digitalnu opremu. Po mom misljenju potpuno je apsurdno da se usluga osnovnog paketa kanala koja je do juce funkcionisala na svim televizorima u kuci bez ikakvih problema sada limitira na 3 tv-a(sto realno obesmisljava ceo koncept KDS usluge) , a jos vise je neprihvaljiva cinjenica da ja samo zbog tog 4 televizora treba da placam ceo novi ugovor kao da imam dupli prikljucak u kuci, samo da bi mi se omogucilo koriscenje 4 digitalnog uredjaja.
 
svako malo neko postavi pitanje sta ce vam televizija, sta ce vam fiksni telefon a sad i sta ce vam analogna...

*mjau**mjau**mjau*a ljudi koriste na razlicite nacine i hoce da dobiju ono sto je dogovoreno.
 
...tako je, bori se za svoja prava :) ...meni licno, ne znaci nista ! analogni signal je bas los vizuelno na vecim TV-ima

Generalno analogni kanali su bitni svakome ko ima 4 ili vise televizora u stanu, buduci da je sada kod nas postao trend da se skremblovani digitalni paketi ogranice na maksimalno 3 televizora po jednom ugovoru, a bez analogne televizije nije moguce pracanje nikakvog sadrzaja na televizorima koji nemaju instaliranu digitalnu opremu. Po mom misljenju potpuno je apsurdno da se usluga osnovnog paketa kanala koja je do juce funkcionisala na svim televizorima u kuci bez ikakvih problema sada limitira na 3 tv-a(sto realno obesmisljava ceo koncept KDS usluge) , a jos vise je neprihvaljiva cinjenica da ja samo zbog tog 4 televizora treba da placam ceo novi ugovor kao da imam dupli prikljucak u kuci, samo da bi mi se omogucilo koriscenje 4 digitalnog uredjaja.

sad nesto gledam, to je bas mnogo stanara :) 4 ili vise TV-a koliko porodica je to ?
 
Poslednja izmena:
Baba i deda 1, roditelji 1, dvoje dece i svako u svojoj sobi po 1 tv to je vec 4 tv, nak baba i deda gledaju analognu i eto najprostije matematike u praksi...
 
...tako je, bori se za svoja prava :) ...meni licno, ne znaci nista ! analogni signal je bas los vizuelno na vecim TV-ima



sad nesto gledam, to je bas mnogo stanara :) 4 ili vise TV-a koliko porodica je to ?
Sasvim normalna prosecna cetvoroclana porodica koja ima tv u dnevnom boravku,spavacoj sobi i u sobama koje pripadaju deci.
 
Razumem, specifican slucaj ... verujem da ce najvise kukati ljudi po kucama, gde imas vise domacinstava a svi su porodica
 
A što mora analogna zar to sad ne može da rešite ovim TV PO TVOM.Ne mora cela pretplata da bi imo taj 4 telivizor ako dobro tumačim njihovu ponudu u praksi za 300 dinara pored 3 postojeća stb uz ovu uslugu dobijate i dodatni ott stb sa mogućnošću vraćanja unazad par desetina kanala.
 
Ne mora ni tih 300 din, prvi IP STB je 1 din mesečno a potencijalnih drugih dva su 120 din po STB-u mesečno. Potvrdili su mi da su svi kanali iz paketa dostupni, ali se može vraćati oko 60 kanala (za super sve plus paket). I na FB i telefonom su mi rekli da se ne vraćaju Skymaster tj. coax STB-ovi već se dobijaju dodatni IP STB-ovi.
 
Ne mora ni tih 300 din, prvi IP STB je 1 din mesečno a potencijalnih drugih dva su 120 din po STB-u mesečno. Potvrdili su mi da su svi kanali iz paketa dostupni, ali se može vraćati oko 60 kanala (za super sve plus paket). I na FB i telefonom su mi rekli da se ne vraćaju Skymaster tj. coax STB-ovi već se dobijaju dodatni IP STB-ovi.

Znači u praksi za dodatnih 241 dinar ako hoćeš možeš imati stb na 6 televizora.
 
A što mora analogna zar to sad ne može da rešite ovim TV PO TVOM.Ne mora cela pretplata da bi imo taj 4 telivizor ako dobro tumačim njihovu ponudu u praksi za 300 dinara pored 3 postojeća stb uz ovu uslugu dobijate i dodatni ott stb sa mogućnošću vraćanja unazad par desetina kanala.

Meni sada potvrdiše preko telefona na 19911 da ta akcija TV PO TVOM važi samo za nove korisnike, dok za stare korisnike važi samo za one koji nisu digitalizovani i potpišu neki od novih ugovora! :mad:
Znači mi stari korisnici koji već imamo STB-ove moramo da platimo dodatnih 300 dinara svakog meseca, a za te pare dobijamo jedan IP STB uređaj i kredencijale za tri mobilna uređaja! :smash:
 
Poslednja izmena:
Ne mora ni tih 300 din, prvi IP STB je 1 din mesečno a potencijalnih drugih dva su 120 din po STB-u mesečno. Potvrdili su mi da su svi kanali iz paketa dostupni, ali se može vraćati oko 60 kanala (za super sve plus paket). I na FB i telefonom su mi rekli da se ne vraćaju Skymaster tj. coax STB-ovi već se dobijaju dodatni IP STB-ovi.
To nije losa varijanta, ali jednu stvar ne razumem cemu IP STB pored koaksijalnog kabla tj DVB-C sistema, zar nije bilo logicnije da su omogucili opremu kao sto su SBB D3 boxovi koji live program vuku direktno sa koaksijalnog kabla tj DVB-C tunera, a napredne opcije dobijaju preko integrisanog internet modema, pa zahvaljujuci tome nema potrebe za razvlacenjem mreznih kablova po kuci, vec sve ide preko coax-a.
Zdrava logika nalaze da ako koristim KDS uslugu, hocu da se usluga televizije realizuje preko KDS infrastrukture, a ne putem IPTV platforme, jer da sam hteo IPTV uslugu prijavio bi se za mts box pakete preko fiksne linije.
 
Poslednja izmena:
Meni sada potvrdiše preko telefona na 19911 da ta akcija TV PO TVOM važi samo za nove korisnike, dok za stare korisnike važi samo za one koji nisu digitalizovani i potpišu neki od novih ugovora! :mad:
Znači mi stari korisnici koji već imamo STB-ove moramo da platimo dodatnih 300 dinara svakog meseca, a za te pare dobijamo jedan IP STB uređaj i kredencijale za tri mobilna uređaja! :smash:

Očekivano, doduše meni su rekli da to važi za sve koji se digitalizuju sa novim ugovorima Supernove, bez obzira da li su pre nego što je postojala akcija ili posle objavljivanja akcije.

ZAPRAVO, sad gledam malo bolje odgovor na FB, ne razume se najbolje ali mislim da važi samo za ugovore potpisane nakon današnjeg dana.

Dragi Milane, ako sada imate 3 uređaja, dobićete i četvrti uređaj ukoliko uzmete uslugu 'TV PO TVOM', uslugu možete imati ukoliko ugovor prudužite nakog današnjeg datuma. Poštovani kada se ugovor obnovi imaćete akciju 1 mesec 1 dinar. Nakon mesec dana, usluga 'TV PO TVOM' se mesečno doplaćuje 299,00 RSD. Ukoliko imate dodatnih pitanja, stojimo Vam na raspolaganju. Srdačan pozdrav! Vaša Supernova.

(baš tako su mi napisali, i Dragi i Poštovani u istoj poruci. )

Svejedno čudno jer se na Super Sve Plus paketu ne može dodati više usluga, već se koriste sve 3 koje su u ponudi.

Na telefonu sam 100% siguran da su rekli da važi za sve korisnike koji su prešli na Supernova pakete.

To nije losa varijanta, ali jednu stvar ne razumem cemu IP STB pored koaksijalnog kabla tj DVB-C sistema, zar nije bilo logicnije da su omogucili opremu kao sto su SBB D3 boxovi koji live program vuku direktno sa koaksijalnog kabla tj DVB-C tunera, a napredne opcije dobijaju preko integrisanog internet modema, pa zahvaljujuci tome nema potrebe za razvlacenjem mreznih kablova po kuci, vec sve ide preko coax-a.

Nisam siguran zašto to rade tako kako rade, svakako je suludo postaviti coax infrastrukturu, gurati Internet preko DOCSIS-a kablom, i onda za televiziju koristiti taj Internet umesto DVB-C televizije koja isto ide kroz taj kabl. Za optiku i nekako razumem, mada opet može DVB-C i kroz optiku.

Čak nema smisla ni uzevši u obzir da Telekom radi samo IPTV, jer se za Supernovu ne koristi Telekomov IPTV koji je radio Huawei, već MoreScreens (Kopernikus) i (doduše više se ne koristi) NetCast (Vektor). Tako da svakako Telekom ništa neće uštedeti na opremi, bilo na IPTV headend-u ili terminalnoj opremi (IPTV STB-ovi su dosta skuplji od DVB-C STB-ova).
 
Poslednja izmena:
QUOTE=MilanKragujevic;5893395]Nisam siguran zašto to rade tako kako rade, svakako je suludo postaviti coax infrastrukturu, gurati Internet preko DOCSIS-a kablom, i onda za televiziju koristiti taj Internet umesto DVB-C televizije koja isto ide kroz taj kabl. Za optiku i nekako razumem, mada opet može DVB-C i kroz optiku.

Čak nema smisla ni uzevši u obzir da Telekom radi samo IPTV, jer se za Supernovu ne koristi Telekomov IPTV koji je radio Huawei, već MoreScreens (Kopernikus) i (doduše više se ne koristi) NetCast (Vektor). Tako da svakako Telekom ništa neće uštedeti na opremi, bilo na IPTV headend-u ili terminalnoj opremi (IPTV STB-ovi su dosta skuplji od DVB-C STB-ova).[/QUOTE]

Cela Supernova kao operater je potpuna besmislica, jer kao prvo ona kao kablovski operater pravno gledano ne postoji, vec predstavlja zajednicki kablosvki brend pod kojim kablovski operateri(pravna lica) u vlasnistvu Telekoma Srbije zajednicki pruzaju i plasiraju svoje usluge, sto rezultira time da ponuda Supernove nije ista na svim lokacijama(Pa tako npr RV korisnici imaju SK kanale u HD varijanti, Kopernikus korisnici imaju SK u SD varijanti, dok ih AVCom korisnici uopste nemaju u ponudi), kao drugo bez obzira na uvodjenje dodatnih usluga u vidu TV PO TVOM, prica oko potpune digitalizacije mreze koju forsira menadzment Supernove(Telekoma Srbije) je potpuno besmislena, jer ona samo steti korisnicima KDS mreza, a ne donosi nikakvo unapredjenje kako to oni predstavljaju, jer za regularni KDS prijem stvaraju limit korisnicima na max 3 televizora, uzmimo u obzir da postoji mnogo korisnika koji koriste samostalu KTV uslugu bez interneta, takvi korisnici bez analogne televizije nece imati izbor nego da plate za novi ugovor, ili da dodaju internet uslugu uz koju ce aktivirati IP servis TV PO TVOM kako bi dobili mogucnost da prikljuce 4,5,6 tv uredjaj.
 
Poslednja izmena:
Ne mora ni tih 300 din, prvi IP STB je 1 din mesečno a potencijalnih drugih dva su 120 din po STB-u mesečno. Potvrdili su mi da su svi kanali iz paketa dostupni, ali se može vraćati oko 60 kanala (za super sve plus paket). I na FB i telefonom su mi rekli da se ne vraćaju Skymaster tj. coax STB-ovi već se dobijaju dodatni IP STB-ovi.
Loše su ti potvrdili, SBB kanala nema na tom ip stb-u.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Kako i gde da mi vektorovci (super pacenici) gledamo vecerasnju utakmicu protiv Portugala a nemamo sbb ni Nova S kanal?
Gde na netu, gde na tv...?
 
Može li neko na SuperVektoru da uradi ping vpn.kragujevic.tech i okači ovde, barem 20 paketa. Treba da bude ping do 15 ms u proseku. Meni je obično 8 ms ali se često dešava da skače i na 50 ms ili 200 ms.
 
Kod:
Microsoft Windows [Version 10.0.18362.295]
(c) 2019 Microsoft Corporation. All rights reserved.

C:\Users\kaleh>ping vpn.kragujevic.tech

Pinging vpn.kragujevic.tech [94.127.4.211] with 32 bytes of data:
Reply from 94.127.4.211: bytes=32 time=13ms TTL=55
Reply from 94.127.4.211: bytes=32 time=13ms TTL=55
Reply from 94.127.4.211: bytes=32 time=15ms TTL=55
Reply from 94.127.4.211: bytes=32 time=12ms TTL=55

Ping statistics for 94.127.4.211:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 12ms, Maximum = 15ms, Average = 13ms

C:\Users\kaleh>
 
Pošto mi i dalje ne radi vodič za kanale sad su mi i Fox kanali skremblovani. Zvao ih, napisali su reklamaciju i zvaće. Već me iritiraju pošteno.
Što se neta tiče, i on zabaguje s vremena na vreme, vidim po igricama što igra klinac. Često se dešava da ping ode u nebesa na neki vreme.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kako i gde da mi vektorovci (super pacenici) gledamo vecerasnju utakmicu protiv Portugala a nemamo sbb ni Nova S kanal?
Gde na netu, gde na tv...?

Nemoj tako, nismo mi paćenici već su oni strani plaćenici:D
U celoj Srbiji samo oni su mogli da gledaju utakmicu - pa to je očigledan dokaz monopola, sad će njih država da ukine pa ćemo svi biti super:wall:
 
Da li bi valjalo da se RV i sve ostale teme o operaterima koji su preuzeti od SN budu zakljucane i sva ostala pisanja da se odvijaju na SN temi?
 
Јашта море, не може човек да вас похвата, сви причате малтене о истом, на више тема, не ваља Вектор, не ваља Коперникус. Зависи од модератора да ли су расположени то да ураде... :d
 
I ja hteo da pitam zašto još postoje ostale teme kad je sad sve to SN*
 
I ja hteo da pitam zašto još postoje ostale teme kad je sad sve to SN*
Jeste sve SN kao brend, ali u tehničko-programskom smislu svi operateri se razlikuju, jer oni i dalje posluju kao odvojena pravna lica i svojom mrezom upravljaju iz njihovih centrala kao i pre SN, tako da ponuda nije ista za korisnike RV-a, Kopernikusa,AVCom-a...
Iz tog razloga smatram da nije pametno da se ova tema zakljucava.
 
jesmo svi pod istom kapom ali i oni nas gledaju razlicito pa uvek ide pitanje iz koje ste mreze, tek kada svi budemo imali SN ugovore mozemo da pricamo da smo isti, a to nece biti jos bar 1.5 godina.
Znaci jesmo a u stvari nismo :)
 
Ma kakvi, neka ostane ovako...problemi su totalno razliciti po lokacijama, Supernova je samo marketinski trik telokonja
 
Da li bi valjalo da se RV i sve ostale teme o operaterima koji su preuzeti od SN budu zakljucane i sva ostala pisanja da se odvijaju na SN temi?

Plašim se samo kada bi sve naše probleme objedinili u jednu temu da bi svi koji imaju nameru da potpišu novi ugovor sa Supernovom čitajući to pobegli glavom bez obzira!:D
Ovako im je lakše kada nas razbiju na manje grupe!;)
 
Ma kakvi, neka ostane ovako...problemi su totalno razliciti po lokacijama, Supernova je samo marketinski trik telokonja

Tako je, za početak čekamo da se "Supernova" registruje u agenciji za privredne registre.
 
Posto vidim da na drustvenim mrezama svi kukaju kako je SN na odredjenim lokacijama izvrsila zakljucavanje kanala iz Super M i L paketa, interesuje me kakva je generalno situacija sa RV reonom, koliko kod Vas forumasa koji ste na RV mrezi ima dostupnih nekodiranih digitalnih, i koliko ima aktivnih analognih kanala ?
 
Nazad
Vrh Dno