Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Garancija

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
27.04.2012
Poruke
434
Poena
169
TLID27J.png


----------

Android 5 - trikovi i saveti

HTC MTK CPU Flash Files

Stop homescreen and notification bar ads on android devices
 
Poslednja izmena od urednika:
Rezervisano
 
Poslednja izmena od urednika:
Nisam ni obratio paznju, jer svi ostali koje sam koristio sa Sense 3.0 do 4.0 nemaju scroll wallpaper, osim ako kreator ROM-a ne zameni launcher sa nekim drugim, kao sto je GO Launcher

elem, nema scroll wallpaper-a na sense 3.5, moze da se stavi sa Go Laucnher-om, koji ima settings options sa Y i N.
 
Ok je tema, predlažem samo da se preimenuje u Android OS - pitanja i odgovori da bi svi odmah razumeli čemu služi. A kad neko otvori posebnu temu predlažem modovima da je obrišu bez objašnjavanja i to je to.
 
Ljudi će i dalje otvarati beskorisne "teme" iliti thread-ove, a pogotovo sta mislis da oni znaju šta znači Q&A. I don't think so...

Inace što si na Sense Rom-u, jbt takav bloat ne znam ko može da podnese...? Vala za Desire ima toliko AOSP Rom-ova...

Ne znam sto si toliko protiv Sense-a.
U poredjenju sa TouchWiz-om je izmislio lepotu i funkcionalnost (moj utisak, posto sam sa HTCa presao na Samsung). A bloatware je lagano bio ubiVen na ARHD romu.
 
Meni je Sense toliko nakindjuren čist kiceraj, samo da pojede resurse, realno. Ni ja ne volim touchwiz, ali na primer stock samsung sa touchwizom i stock sense, nebo i zemlja... Jedan drugar ima desire, a drugi gs1 i ni jedan ni drugi nisu rutovali znači ništa, neverovatno koliko je zivahniji bio gs1 (i jedan i drugi su imali brdo aplikacija, tako da nije sad da je ovaj imao 500,a ovaj 5, znaci uzeo i pogledao... Imao sam ja wildfire i imao sam tattoo i imao sam sensation (samo jako kratko, mozda par dana) jednostavno muči me sve to, a i telefon se muči, ja ga rešim muka :D

Ja sam više za AOSP da počnu svi da stavljaju, pa ti brate skini sta hoćeš i naravno HTC da ima na svom sajtu Sense i ko hoće nek skine, ko nece ne mora, tako i za Samsung, LG, Sony i sve tako... A voleo bi da vidim tu statistiku koliko bi bilo skinutih stvari u odnosu na broj prodatih telefona... Verujem da bi bilo jedno 30% samo...
 
Ne znam sto si toliko protiv Sense-a.
U poredjenju sa TouchWiz-om je izmislio lepotu i funkcionalnost (moj utisak, posto sam sa HTCa presao na Samsung). A bloatware je lagano bio ubiVen na ARHD romu.

I ja kazem da sense objasnjava svima kako treba da izgleda interfejs jednog telefona. Ovaj TW na samsungu ne moze da pridje. Nadam se da ce na sgN da odrade da bude sense stabilan. U svakom slucaju, dao bih 20e vise za telefon koji ima sense.
 
Koristio sense OS, koristio shitwiz, koristio vanila android, i jedino što će kod mene da dođe je vanila android. 99% stvari koje imaju sense i tw može da se postigne aplikacijom, ali zato sense nikako ne može da se ubrza na nivo stock androida.
 
Nemamo ovakav thread, taman da se sredi malo, sobzirom da ljudi otvaraju 2-post thread za mnogo glupe probleme i pretraga je postala beskorisna.


Elem, imam ja par pitanja koja me muce:


HTC Sense 3.5 - nemam onaj efekat sa wallpaper-om, da je kvadratnog oblika, pa kako skrolujem 7 strana home-a, da se pomera i wallpaper.

Telefon je Desire sa Runnymede ROM-om, i sa RCTweaks, ali nikako ne mogu naci tu opciju ni na personalize, ni na tweaks. zna li neko zasto mi je fiksiran wallpaper i kako da ga "otkacim" .. ? efekat sam imao i na drugim sense 3.x uredjajima, ne znam zasto ovde nece .. ?



Sense 3.0, 3.5 i 3.6 nemaju wallpaper scroll zbog uvedenog carousel efekta, tj widgeti idu u krug. Kada bi wallpaper scroll bio omogucen, video bi se spoj izmedju pocetka i kraja wallapera. Ponovo je uveden u sense-u 4.0.

Inace slazem se sa tvrdnjom da je sense jedan ogromni bloatware. Trenutno sam radi probe ubacio cyanogen10 JB i telefon (desire s) radi fenomenalno glatko. Kao da je u pitanju drugi uredjaj. Ipak, planiram povratak na sense koji koristim od pocetka, jer mi nekako vise lezi. Uostalom, to je jedan od razloga zasto sam uzeo HTC. Tako da se na kraju sve svodi na licni izbor.
 
Poslednja izmena:
E upravo to. a i Sense nije samo GUI, vec enabler za brdo App-ova iz HTC Hub-a od kojih se ubode i koja korisna. primera radi, stock sense dodatci su meni ekstra korisni, i lepo dizajnirani.

Sense Apps, svi komplet, uz moj komentar:

Calculator: - stock android calculator radi savrseno, ovo je bezveze ubaceno
Calendar: Sense kalendar se lepo sinkuje ako neko voli sinkovanje, i veoma dobro organizovan
Camera: Sobzirom da aftermarket apovi za kameru rade, i da HTC redovno u*ere sa ISO ili necim drugim, nije neophodna
Connected Media (DLNA) - sastavni deo sistema, nista sto stock ne moze sam
Contacts (on some phones as "People"): Sense-ov dodatak koji isto ima update sa social networcima
Desk Clock: fensi app, nista spec
Flashlight: dobro sto dolazi uz sistem, i sve dok ne uzmes Xperia neku da upalis lampu, nisi svestan kolko je ovaj Sense flashlight dobar
Footprints: geo tag
Friend Stream: integracija svega u jedno (fejs, twit)
Gallery: Sense gallery - ja izbegavam sve osim ES media viewer
HTC Watch (HTC Sense 3.0 or above)- Movie Store
Internet: stock browser navodno drugaciji od Android stock (ja ne vidim kako a i ne koristim ga)
Mail: za mail
Mirror (HTC Sense 2.1 or above): kamera ogledalo
Music: savet svima - cim rutujete telefon, uklonite HTC Music
Reader (HTC Sense 2.0 or above) - reader za razno, lepo od HTC-a
Stocks: berza, ne znam dal to iko ikad upalio
Transfer Data (HTC Sense 2.0 or above): nisam probo, koristim root za ove funkcije
Weather: An app that displays weather - mozda i najlepsa Sense App, sa odlicnim efektima. Kudos za vizuelne i zvucne efekte.
 
Znaci 1 polu korisna stvar(lepa, weather) aka sense je bloatware.
 
Poslednja izmena:
+ HTC tastatura, koja je jedna od najboljih koje sam koristio
 
I meni je tastatura bila dobra dok još nisam koristio motorolinu (samo za eng) i smart keyboard pro i swiftkey i za eng i za srpski.
REalno htc ime tastatura je poprilično meeeh. :D
 
Meni su opet te tastature s marketa bulja,htc tastatura mi je boli glava,nek prica ko sta hoce.
 
Npr meni stock HTC tastatura nikako ne odgovara. Prvo mi deluje previse sareno jer svaki taster ima svoj podznak. Smeta mi i prejaka/preduga vibracija, jer se desi da pri brzom kucanju preskoci jednu vibraciju i poslednje, nema precice za smajlije. Zbog toga koristim stock ICS tastaturu (paid verzija), na kojoj moze sve zivo da se podesava a ipak ne deluje tesko za sistem.

A sense mi najvise lezi, jer nekako sve deluje podeseno i vec pripremljeno. Svi widgeti izgledaju isto i ceo sistem deluje kao jedna celina. E sad, istina je da se svi ti widgeti ne koriste uvek i samim tim nepotrebno zauzimaju resurse. To se lepo resava uklanjanjem svih nepozeljnih stvari iz roma pre flesovanja i kraj price. Moram da primetim da nakon prelaska na ICS sense deluje mnogo zivahniji i brzi.
 
Poslednja izmena:
Ma 'de bre HTC tastatura, očajna... SwiftKey i SKP najbolje tastature bar po meni, a mislim i da se velika većina slaže...
 
Makar se slažu power useri :D koji kucaju koristeći predikciju i sve čari multitouch tastatura. \m/
 
Ja ne znam zasto toliko kritike za HTC Sense, od ljudi koji su najverovatnije pristali na Windows 7 u odnosu na XP - iskljucivo iz identicnih razloga (fensi GUI)

Sense je majka kada govorimo o home telefona, i o laganom koriscenju, nije to samo vrdo widget-a i app-ova, vec nacin na koji su uskladjeni i kako jedan koristi i snalazi se kroz telefon. Meni TW od Samsunga izgleda kao loš san Teletabisa na gudri.
 
Da li je neko hvalio TW? Nije. Da se nekome svidja ok, ali da se kaže da nije bloat, e to već ne ide...
 
TW samo bruka fenomenalan hardver. Sreća da imamo komjuniti, jer nijedan poweruser ne bi koristio Samsung. :)

Sense je skroz okej, mnogo lepo zaokružuje priču oko najvažnijih funkcija telefona, a uz to vrlo lepo izgleda. Nije ni spor više, juče sam se igrao sa One S. Više mi se sviđa odziv aparata na dodir nego S3 sa stock TW.
 
Garancija, mnogo generalizuješ stvari. I u svakom postu moraš da vređaš, makar i perfidno. Smanji doživljaj. I nemoj da se brukaš tim izjavama da je razlika između win7 i xp samo (mnogo) lepši interfejs.

Moje mišljenje o sense je da je bio odličan u vreme hero, pa i mog starog desire (za vreme odvratnog ui na donut i eclair). Onda je nastupio period užasnih animacija sa sensation i tada kreće sunovrat HTC - a, a Google unajmljuje Duartea, koji sređuje izgled androida. Sreća, pa su se popravili sa one serijom i smanjili doživljaj sa sense.
Sve funkcije sense touch wiz i ostalim "skinova" i framework - a se mogu replicirati programima sa play store, podjednako kvalitetno, ako ne i bolje.
 
Garancija, mnogo generalizuješ stvari. I u svakom postu moraš da vređaš, makar i perfidno. Smanji doživljaj. I nemoj da se brukaš tim izjavama da je razlika između win7 i xp samo (mnogo) lepši interfejs.

Moje mišljenje o sense je da je bio odličan u vreme hero, pa i mog starog desire (za vreme odvratnog ui na donut i eclair). Onda je nastupio period užasnih animacija sa sensation i tada kreće sunovrat HTC - a, a Google unajmljuje Duartea, koji sređuje izgled androida. Sreća, pa su se popravili sa one serijom i smanjili doživljaj sa sense.
Sve funkcije sense touch wiz i ostalim "skinova" i framework - a se mogu replicirati programima sa play store, podjednako kvalitetno, ako ne i bolje.

Jesi li probao sense 4.0 ili 4.1...vrh su...
 
Da li je neko hvalio TW? Nije. Da se nekome svidja ok, ali da se kaže da nije bloat, e to već ne ide...
Evo meni se TW zbog kolorita i dizajna sviđa više nego stock android, pogotovo u odnosu na 3.0 i kasnije verzije.
Govorim samo o izgledu, ne o performansama tj. gušenju istih :p

Mada Galaxy S 5.0 Wi-Fi (single core, 512MB RAM) mi je sa TW 2.3 radio dosta bolje i živahnije nego sad GT-7100 (10.1V, dual core, 1GB RAM) sa stock 3.2.

Možda je problem u Tegra 2 platformi ili generalno Honeycombu, al' čini mi se da i kod drugih HC tableta (mada većina ima Tegra 2), sistem radi tromije i ima više lag-a nego kod uređaja sa Gingerom.
HC je nekako na kraju ispao nedonošče poput Windows Vista-e :d

Hteli su da imaju posebnu verziju Androida samo za tablete koja nije zaživela na previše uređaja tj. nije postigla preterani udeo u broju prodati/korišćenih uređaja, al' sa ICS i JB su očigledno skontali da je takvo razdvajanje nepotrebno.
 
Ima custom romova za sensation sa sense 4.0 ali to je realno ******,imam i sensation pa znam o cemu pricam.
Nova verzija firmwera za one x drzi skrol po meniju na 60 fps i sve izgleda brutalno brzo.
Sense je zakon sto se tice launchera i htc slusa korisnike i svakim apdejtom sredjuje odredjene stvari,a sto se tice stock androida,to meni deluje toliko jadno i klot da nemam reci i jos moras da se patis i po marketu trazis widgete i teme.
 
Garancija, mnogo generalizuješ stvari. I u svakom postu moraš da vređaš, makar i perfidno. Smanji doživljaj. I nemoj da se brukaš tim izjavama da je razlika između win7 i xp samo (mnogo) lepši interfejs.

Moje mišljenje o sense je da je bio odličan u vreme hero, pa i mog starog desire (za vreme odvratnog ui na donut i eclair). Onda je nastupio period užasnih animacija sa sensation i tada kreće sunovrat HTC - a, a Google unajmljuje Duartea, koji sređuje izgled androida. Sreća, pa su se popravili sa one serijom i smanjili doživljaj sa sense.
Sve funkcije sense touch wiz i ostalim "skinova" i framework - a se mogu replicirati programima sa play store, podjednako kvalitetno, ako ne i bolje.

Prvo - gde sam ja i koga perfidno uvredio, OSIM Samsunga .. ? nemoj ti meni da se obracas tako, ako nemas razumevanja tokom citanja.

Win 7 JESTE uglavnom GUI update u odnosu na XP, sto se vecine korisnika tice, i nemoj ti da se brukas sa tom kontra izjavom. Touch Support, Aero, DX11, Homegroup, i taj izvikani "bolji kernel" meni apsolutno nista ne znace, a te sitne zezanjcije poput brzeg startup-a, i vise napakovanih stvari na desnom kliku i u kontrol panelu posebno ne fercam ni 1%. A Benchmark rezultati, latencije RAM-a, usteda RAM-a koji su i dalje na strani XP-a, User friendly XP, key shortcuts, mogao bi ceo dan zasto je odredjenoj vrsti ljudi bolji XP.

sto se TW-a tice - nisam ja generalizovao nista. moje licno misljenje je (obrati paznju na bold molim te, dok budes citao) je da je TouchWiz previse saren, sto se na AMOLED-ima visoke saturacije posebno istice, i mene bole oci, i uzasno mi smeta takav interfejs, i nije mi komforan, i ne volim da ga koristim, dok Sense izgleda nekako "saliveno" i sve ima smisla jedno sa drugim.

I kad kazes - smanjili dozivljaj sa Sense - objasni mi kada je to Sense u kojoj verziji bio "prenapucan", pogotovo u poredjenju sa TW-om .. ? Korsitim HTC telefone od Donut-a, Sense je uvek bio samo bolji, i nikada nije odskakao od originalne ideje Android-a .. Na kraju krajeva - Sense je razlog sto se HTC i probio na trziste i vladao trzistem sve do pojave SGS2, toga si valjda svestan ... ?
 
Poslednja izmena:
Za win7 i xp si se nalupetao, a svi koji iole malo više poznaju tu srž će ti to reći... Izgleda da mnogo toga ne vidiš, a i što bi... A sad opet ne kontam, pljuješ win7 kako je sve nalickano, a Sense ne pljuješ iako je uber zatrovan android 550 nalickanih stvari i tu nema ni A od Androida, jer tu je sve promenjeno, dok se kod ostalih proizvođača bar malo nazire android...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno