»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 183 PrvaPrva 1234561252102 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 16 do 30 od ukupno 2739

Tema: Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Moderator Avatar korisnika ChobbyNS
        Na forumu od
        Jul 2012
        Poruka
        4.809
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i3-3240, BOX 22nm
        • MoBo: LGA1155 H61, PCIe/DDR3/SATA2/LAN/7.1
        • RAM: 12GB DDR3 Kingston @1600Mhz
        • VGA: AMD Radeon HD 6570 2GB/DDR3
        • MON: Philips 226V
        • HDD: Seagate 500 GB HDD; 120 GB SSD
        • OPT: DVD Multi Writer 22XDVD/12xDVD-RAM/2MB
        • Case: MS Industrial Cube
        • SND: Integrisana
        • INET: Kablovska
      3. Meni su opet te tastature s marketa bulja,htc tastatura mi je boli glava,nek prica ko sta hoce.
        Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.

Member Avatar korisnika Phantom Lord
        Na forumu od
        Dec 2005
        Poruka
        203
      5. Moja mašina
        • CPU: Athlon 64 x2 6000+
        • MoBo: Asus M2N-X Plus
        • RAM: 2Gb Kingston DDR2
        • VGA: GeForce 9400GT
        • MON: Asus 22''
        • HDD: Maxtor 160gb
        • SND: Asus Xonar Ds
        • INET: DSL
      6. Npr meni stock HTC tastatura nikako ne odgovara. Prvo mi deluje previse sareno jer svaki taster ima svoj podznak. Smeta mi i prejaka/preduga vibracija, jer se desi da pri brzom kucanju preskoci jednu vibraciju i poslednje, nema precice za smajlije. Zbog toga koristim stock ICS tastaturu (paid verzija), na kojoj moze sve zivo da se podesava a ipak ne deluje tesko za sistem.

A sense mi najvise lezi, jer nekako sve deluje podeseno i vec pripremljeno. Svi widgeti izgledaju isto i ceo sistem deluje kao jedna celina. E sad, istina je da se svi ti widgeti ne koriste uvek i samim tim nepotrebno zauzimaju resurse. To se lepo resava uklanjanjem svih nepozeljnih stvari iz roma pre flesovanja i kraj price. Moram da primetim da nakon prelaska na ICS sense deluje mnogo zivahniji i brzi.
        Menjao Phantom Lord : 04.08.2012. u 20:43
        Nisam ja debeo,samo imam teške misli...

Moderator Avatar korisnika Djilkosh_Ns
        Na forumu od
        May 2011
        Poruka
        24.828
        Ma 'de bre HTC tastatura, očajna... SwiftKey i SKP najbolje tastature bar po meni, a mislim i da se velika većina slaže...

Member Avatar korisnika Tetsuo
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        5.192
      9. Moja mašina
        • CPU: i5 3470
        • MoBo: MSI Z77A-G43
        • RAM: Patriot 8GB DDR3 1600MHz
        • VGA: EVGA GTX560Ti 448 Cores
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: Toshiba Q Series Pro 128GB, Samsung F1 750GB
        • OPT: A4Tech X7 :)
        • Case: Chenbro Gaming Bomb, Seasonic 500ET
        • SND: Logitech x230
        • LAP: HP EliteBook 840 G2
        • Ostalo: Synology 215J
      10. Makar se slažu power useri koji kucaju koristeći predikciju i sve čari multitouch tastatura. \m/

Newcomer Avatar korisnika Garancija
        Na forumu od
        Apr 2012
        Poruka
        434
        Ja ne znam zasto toliko kritike za HTC Sense, od ljudi koji su najverovatnije pristali na Windows 7 u odnosu na XP - iskljucivo iz identicnih razloga (fensi GUI)

Sense je majka kada govorimo o home telefona, i o laganom koriscenju, nije to samo vrdo widget-a i app-ova, vec nacin na koji su uskladjeni i kako jedan koristi i snalazi se kroz telefon. Meni TW od Samsunga izgleda kao loš san Teletabisa na gudri.

Na forumu od
        May 2011
        Poruka
        24.828
        Da li je neko hvalio TW? Nije. Da se nekome svidja ok, ali da se kaže da nije bloat, e to već ne ide...

Member Avatar korisnika nidza
        Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        4.129
      14. Moja mašina
        • LAP: Lenovo y510p
        • INET: DSL
      15. TW samo bruka fenomenalan hardver. Sreća da imamo komjuniti, jer nijedan poweruser ne bi koristio Samsung. :-)

Sense je skroz okej, mnogo lepo zaokružuje priču oko najvažnijih funkcija telefona, a uz to vrlo lepo izgleda. Nije ni spor više, juče sam se igrao sa One S. Više mi se sviđa odziv aparata na dodir nego S3 sa stock TW.
        α

Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        5.192
      17. Moja mašina
      18. Garancija, mnogo generalizuješ stvari. I u svakom postu moraš da vređaš, makar i perfidno. Smanji doživljaj. I nemoj da se brukaš tim izjavama da je razlika između win7 i xp samo (mnogo) lepši interfejs.

Moje mišljenje o sense je da je bio odličan u vreme hero, pa i mog starog desire (za vreme odvratnog ui na donut i eclair). Onda je nastupio period užasnih animacija sa sensation i tada kreće sunovrat HTC - a, a Google unajmljuje Duartea, koji sređuje izgled androida. Sreća, pa su se popravili sa one serijom i smanjili doživljaj sa sense.
        Sve funkcije sense touch wiz i ostalim "skinova" i framework - a se mogu replicirati programima sa play store, podjednako kvalitetno, ako ne i bolje.

Member Avatar korisnika djurkash
        Na forumu od
        Sep 2009
        Poruka
        4.484
        Citat Citiram korisnika: Tetsuo Pogledaj poruku
        Garancija, mnogo generalizuješ stvari. I u svakom postu moraš da vređaš, makar i perfidno. Smanji doživljaj. I nemoj da se brukaš tim izjavama da je razlika između win7 i xp samo (mnogo) lepši interfejs.

Moje mišljenje o sense je da je bio odličan u vreme hero, pa i mog starog desire (za vreme odvratnog ui na donut i eclair). Onda je nastupio period užasnih animacija sa sensation i tada kreće sunovrat HTC - a, a Google unajmljuje Duartea, koji sređuje izgled androida. Sreća, pa su se popravili sa one serijom i smanjili doživljaj sa sense.
        Sve funkcije sense touch wiz i ostalim "skinova" i framework - a se mogu replicirati programima sa play store, podjednako kvalitetno, ako ne i bolje.
        Jesi li probao sense 4.0 ili 4.1...vrh su...

Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        5.192
      21. Moja mašina
      22. Pa napisah da jesam. :p

Member Avatar korisnika Adam K
        Na forumu od
        Jan 2006
        Poruka
        1.388
      24. Moja mašina
        • CPU: Celeron G1820
        • MoBo: Asus H81M-K
        • RAM: 1x4GB Kingston DDR3 1600
        • VGA: Asus HD7770 1GD5
        • MON: Asus MW221U + IBM G78
        • HDD: WD10EZEX
        • OPT: LG GH24NSD1
        • Case: COOLER MASTER Centurion 534 + LC Power 550W
        • SND: Creative Inspire P380
        • LAP: eeePC 4G Surf
      25. Citat Citiram korisnika: Djilkosh_Ns Pogledaj poruku
        Da li je neko hvalio TW? Nije. Da se nekome svidja ok, ali da se kaže da nije bloat, e to već ne ide...
        Evo meni se TW zbog kolorita i dizajna sviđa više nego stock android, pogotovo u odnosu na 3.0 i kasnije verzije.
        Govorim samo o izgledu, ne o performansama tj. gušenju istih

Mada Galaxy S 5.0 Wi-Fi (single core, 512MB RAM) mi je sa TW 2.3 radio dosta bolje i živahnije nego sad GT-7100 (10.1V, dual core, 1GB RAM) sa stock 3.2.

Možda je problem u Tegra 2 platformi ili generalno Honeycombu, al' čini mi se da i kod drugih HC tableta (mada većina ima Tegra 2), sistem radi tromije i ima više lag-a nego kod uređaja sa Gingerom.
        HC je nekako na kraju ispao nedonošče poput Windows Vista-e

Hteli su da imaju posebnu verziju Androida samo za tablete koja nije zaživela na previše uređaja tj. nije postigla preterani udeo u broju prodati/korišćenih uređaja, al' sa ICS i JB su očigledno skontali da je takvo razdvajanje nepotrebno.

Member Avatar korisnika djurkash
        Na forumu od
        Sep 2009
        Poruka
        4.484
        Pa napisah da jesam. :p
        A gde to? Ako je sensation dobio sense 4.0, to se onda skoro desilo...

Moderator Avatar korisnika ChobbyNS
        Na forumu od
        Jul 2012
        Poruka
        4.809
      28. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i3-3240, BOX 22nm
        • MoBo: LGA1155 H61, PCIe/DDR3/SATA2/LAN/7.1
        • RAM: 12GB DDR3 Kingston @1600Mhz
        • VGA: AMD Radeon HD 6570 2GB/DDR3
        • MON: Philips 226V
        • HDD: Seagate 500 GB HDD; 120 GB SSD
        • OPT: DVD Multi Writer 22XDVD/12xDVD-RAM/2MB
        • Case: MS Industrial Cube
        • SND: Integrisana
      29. Ima custom romova za sensation sa sense 4.0 ali to je realno ******,imam i sensation pa znam o cemu pricam.
        Nova verzija firmwera za one x drzi skrol po meniju na 60 fps i sve izgleda brutalno brzo.
        Sense je zakon sto se tice launchera i htc slusa korisnike i svakim apdejtom sredjuje odredjene stvari,a sto se tice stock androida,to meni deluje toliko jadno i klot da nemam reci i jos moras da se patis i po marketu trazis widgete i teme.
        Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.

Newcomer Avatar korisnika Garancija
        Na forumu od
        Apr 2012
        Poruka
        434
        Garancija, mnogo generalizuješ stvari. I u svakom postu moraš da vređaš, makar i perfidno. Smanji doživljaj. I nemoj da se brukaš tim izjavama da je razlika između win7 i xp samo (mnogo) lepši interfejs.

Prvo - gde sam ja i koga perfidno uvredio, OSIM Samsunga .. ? nemoj ti meni da se obracas tako, ako nemas razumevanja tokom citanja.

Win 7 JESTE uglavnom GUI update u odnosu na XP, sto se vecine korisnika tice, i nemoj ti da se brukas sa tom kontra izjavom. Touch Support, Aero, DX11, Homegroup, i taj izvikani "bolji kernel" meni apsolutno nista ne znace, a te sitne zezanjcije poput brzeg startup-a, i vise napakovanih stvari na desnom kliku i u kontrol panelu posebno ne fercam ni 1%. A Benchmark rezultati, latencije RAM-a, usteda RAM-a koji su i dalje na strani XP-a, User friendly XP, key shortcuts, mogao bi ceo dan zasto je odredjenoj vrsti ljudi bolji XP.

sto se TW-a tice - nisam ja generalizovao nista. moje licno misljenje je (obrati paznju na bold molim te, dok budes citao) je da je TouchWiz previse saren, sto se na AMOLED-ima visoke saturacije posebno istice, i mene bole oci, i uzasno mi smeta takav interfejs, i nije mi komforan, i ne volim da ga koristim, dok Sense izgleda nekako "saliveno" i sve ima smisla jedno sa drugim.

I kad kazes - smanjili dozivljaj sa Sense - objasni mi kada je to Sense u kojoj verziji bio "prenapucan", pogotovo u poredjenju sa TW-om .. ? Korsitim HTC telefone od Donut-a, Sense je uvek bio samo bolji, i nikada nije odskakao od originalne ideje Android-a .. Na kraju krajeva - Sense je razlog sto se HTC i probio na trziste i vladao trzistem sve do pojave SGS2, toga si valjda svestan ... ?
        Menjao Garancija : 05.08.2012. u 04:33

Na forumu od
        May 2011
        Poruka
        24.828
        Za win7 i xp si se nalupetao, a svi koji iole malo više poznaju tu srž će ti to reći... Izgleda da mnogo toga ne vidiš, a i što bi... A sad opet ne kontam, pljuješ win7 kako je sve nalickano, a Sense ne pljuješ iako je uber zatrovan android 550 nalickanih stvari i tu nema ni A od Androida, jer tu je sve promenjeno, dok se kod ostalih proizvođača bar malo nazire android...
        Menjao Djilkosh_Ns : 05.08.2012. u 05:40

Strana 2 od 183 PrvaPrva 1234561252102 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •