Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Gle stvarno nestalo kada sam ugasio ali % za bateriju mi znaci , mora da ostavim , nego da li system ui tuner tj te opcije uticu na bateriju, kapiram da su samo mali tweakovi koji su korisni , valjda ne zderu batt...
N a. O ce biti jos vise opcija tu [emoji854]

Sent from my Nokia 5

@Gibo na ovom mislim mnogo nervira kada stoji tu a ako iskljucim onda nista od notifikacija... mozda i moze ali ja ne znam kako pa pitam...

8232e99d52768a398c8ca704016a5441.jpg


Mi Fit , xiomi app za mi band ...
 
Poslednja izmena:
@Gibo na ovom mislim mnogo nervira kada stoji tu a ako iskljucim onda nista od notifikacija... mozda i moze ali ja ne znam kako pa pitam...

Mi Fit , xiomi app za mi band ...

Аха, па вероватно да не може другачије. На многим апликацијама је тако, смара, али јбг...


Toga kod mene nema, Android L.

Да, ово је од М овако...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Kako da odradim root na AEX, ne pronalazim opciju u sistemu, jedino da instaliram Magisk sa xda.
 
Poslednja izmena:
Ako sam najbolje razumeo komandu trebam da ukucam kao cp c:\build.prop /system?
Imaš 2 uređaja.. PC i tablet. PC ima tastaturu a tablet nema. PC se koristi da tabletu izdaje komande. Adb je PC program koji povezuje tablet preko USB (može i wifi) i omogućava izdavanje komandi tabletu.

Komandom adb push.... kopiraš file sa PC na tablet. Ne možeš na bilo koje mesto u memoriji tableta već samo u neki folder u tabletu u koji je dozvoljen upis... Npr onaj .../tmp
Prvi korak je da modifikovani build.prop kopiraš u temp folder na tabletu korišćenjem komande adb push ...
Kada se završi kopiranje, potrebno je da tabletu direktno izdaješ komande. Za to se koristi adb shell. To je otprilike kao command prompt na Windowsu, ali se izvršava na tabletu. Pošto je modovani build.prop već u tabletu onda ga treba kopirati sa temp lokacije u system. System je read only pa ga treba remountovati da bude read write. Tu komandu može izvršiti samo superuser... Dakle, posle adb shell ide su. Sada možeš da remountujes system says komandom mount.... Na kraju komandom cp /folder/na/tabletu/build.prop /system kopiraš build.prop na pravu lokaciju.

Restartuj tablet i trebalo bi da bude sve OK.

adb push build.prop /data/local/tmp
adb shell
su
mount -o rw,remount,rw /system
cp /data/local/tmp/build.prop /system

Restartuj tablet.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Posle kopiranja sa "cp", ne vi bilo loše da odradi i
chmod 644 /system/build.prop
chown root:root /system/build.prop

Često nakon kopiranja, fajlovi dobiju "čudne" dozvole i vlasnike
 
Izvinjavam se unapred za nOOb pitanje ali da li postoji način prebacivanja podataka (kontakti, poruke, slike...) sa Alkatela na Samsung ? Pitam pošto svaki proizvodjač ima svoj neki program za bekap a nisu kompatibilni...
 
Kontakte sinhronizuj sa guglom, slike stavi na gugl photos, ili ih jednostavno prebaci na komp, pa na nov telefon. Za poruke imas programe na play storeu

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Po ovome Samsung i ostali postali inovatori, došlo vreme da Apple kopira Samsung. Steva se okreće u grobu, mučuo se čovek, ustajao svako jutro u 4:00, nosio komad slanine na posao i vrćao isti kući jer nije imao vremena da jede, da bi ovi sve raskućili i proćerdali, moj Stevo.
 
Android 7.1.1.
Jel ima negde opcija da zavibrira po uspostavljenom pozivu (ovo sam imao na prethodnom telefonu - Andro 5.1)?
 
To zavisi od samog modela telefona tj. implementacije proizvođača. Pogledaj u podešavanjima dialer/phone aplikacije.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Znači s9 ocena 99 a pixel 3 ocena 102 :)

Smara taj mali , morao sam da izađem iz subskrajb liste.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
snima li raw pixel 2 putem gcam!? dxo mark za koju godinu pomera limit na 150 ili 200 [emoji23]
 
Je li probao neko ove Pixel Live wallpaper-e?
Primjećujem da je vidljivo usporio Nova Launcher kad sam odabrao jedan od njih. (RN4X MIUI9)
 
Nikakvih problema kod mene, koristim već par dana

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno