Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

^Skupljaš postove ili? Kucao si swap u google i kopirao linkove i to pogrešne...

Ima li Android "swap file"?
Ako ima kako se podešava?

Nema, ali možeš da ga uključiš ako kernel ima podršku.

E sad, ja sam to pre radio preko skripte koja je mountovala swap particiju i podesavala swapiness. Kucaj na marketu swap, verovatno se pojavila neka aplikacija u međuvremenu.
 
Poslednja izmena:
Kako da mi se sinhronizuju samo primary majlovi, bez social I promotions ? Voleo bi da mi na mob stigne obavestenje samo kada stigne nesto bitno.
 
Pa meni te social i promotions ni ne prijavljuje,samo za inbox dobijem notif. a ove druge vidim tek kad udjem u aplikaciju.
 
^^
U gmail-u podešavanja, pa klik na svoj nalog (ispod opštih podešavanja).
Screenshot_2014-02-19-08-34-50~01.jpg

Klik na ovo zaokruženo, tu mogu da se isključe kategorije.
 
Šta koristite: nativnu galery aplikaciju ili ovu googlovu photo app? Šta je bolje?
 
Ako neko ima iskustva sa ovime; zašto na Android telefonima VoIP jednostavno ne radi dobro? Probao sam gomilu softvera (počev i od onog u telefonu) i ni jedan ne radi uvek dobro. Ponekad je Ok, ali jako često razgovor malo kasni, ili se dešavaju prekidi u toku razgovora ili se jednostavno loše čujem sa sagovornikom do te mere da je razgovor nemoguć. Dok sa druge strane, npr. Skype ili Viber rade OK.
Ovo se dešava kako na 3G tako i na wi-fi. Kada zovem od kuće (VoIP gateway) sve je odlično i sagovornik sa druge strane ne zna da li zovem preko VoIP-a ili klasičnom telefonskom linijom. Ranije sam mislio da postoji problem sa telefonom, tj. da kodek G729 ili G711 traže neki jači procesor, ali sada ne verujem da je do toga. Ne verujem da je procesor u One X ili SGS3 slab za ovo.
 
Stigli mi pre neki dan NFC tagovi naručeni sa ebay-a. Ima li ko iskustva sa uparivanjem tih tagova i Taskera?
 
Имам једно питање, упућено онима који имају андроид у малом прсту, или су ту негде :)
Да ли и у коликој мери на потрошњу батерије утиче број инсталираних апликација?
Рецимо, ако ја хипотетички имам 2 идентична телефона, на једном имам 10 инсталираних апликација (дакле несистемских), а на другом 50, да ли ће ми батерија дуже трајати на овом где их је мање?
Само још један мали додатак. Ових 40 апликација вишка су, опет хипотетички исти потрошачи батерије као и остале. Дакле, не говорим о апликацијама које екстремно прже батерије.
Још конкретнији да будем. Да ли само њихово битисање на телефону утиче на трајање батерије?
Хвала
 
Dok ne odgovore profesionalci, evo ja ću reći neko moje mišljenje :d
Pitanje je baš zeznuto, iz mnogo razloga.

Mislim da je najbitnije upravo koje su to aplikacije, jer nije isto icon pack i igra od 1gb.

Tako da u principu trebalo bi da u nekom procentu utiče na smanjenje potrošnje baterije brisanje tih hipotetičkih aplikacija :p

A sad da ja tebe pitam, zašto bi uopšte neko imao toliko viška aplikacija?
Šta li si mislio kada si ih skidao? :)
 
Па нисам рекао да их имам 50 које не користим. Али имам одређен број апликација које не користим свакодневно. Игрице не играм. Чекамо зналце ;)
 
Kakva tu mudrost uopste treba? Osim ako se radi o aplikacijama koje se guraju u startup, nema dodatne potrosnje.
 
Zavisi samo šta aplikacije rade u pozadini, njihov broj ne utiče. Dakle, nije isto ako imaš aplikacije koje praktično ne rade ništa dok ih ti ne pokreneš, i ako imaš aplikacije koje koriste GPS ili se sinhronizuju s vremena na vreme, tipa FB, Mail, itd...
 
Још конкретнији да будем. Да ли само њихово битисање на телефону утиче на трајање батерије?
Хвала

Njihovo bitisanje ne bi imalo nikakav uticaj ako bi podesio da se ne pale same od sebe, na primer kad se promeni status konekcije (wifi on) i sl.
I ako bi podesio da u pozadini ostaju samo one koje ti hoceš da ostanu da rade.
Tako podešeno možeš da imaš programa koliko može da ti stane na telefon i ne bi bilo nikakve razlike u potrošnji baterije.
 
Па нисам рекао да их имам 50 које не користим. Али имам одређен број апликација које не користим свакодневно. Игрице не играм. Чекамо зналце ;)

Sve zavisi... Znaci nije isto da imas 50 nekih background procesa ili aplikacija tipa icon pack ili neke koje nema nikakav uticaj dok ih ne pokrenes.

Sve zavisi kako i sta je programer napravio. Ako je on stavio dodatne permisije i dodatne aktivnosti, pa moze da ti trosi bateriju...

Nadam se da si razumeo ;)

Ako ti bas toliko smeta i imas neki trip, ti ih gruni u greenify
 
Pa ima tema za Tasker cini mi se, pa mozda tamo ima taj Enibodi ;)
 
Dobro u sutini se svodi da je telefon root-ovan, ima instaliran custom recovery i/ili u settingsu ukljucen adb debugging...dakle kod 90% ljudi to nece raditi :D

Najveće šanse da će raditi (i šta sam već radio) je treća metoda, jer je USB Debugging na nekim uređajima već fabrički aktiviran.

Realno, zabrinuo bih se da postoji više načina sa manje uslova za uklanjanje zaštite. :)
 
Pa iskreno, sta znam, vidim to kao problem sa tehnicke strane, ali ovako kao krajnjem korisniku ono, ne drzim nacrte za atomsku bombu na telefonu pa da se brinem sta da radim ako padne u pogresne ruke :p Mada morace da urade nesto po tom pitanju, a jedno od resenja je kriptovanje bootloadera i onemogucavanje custom kernela, sto je lose resenje..mozda ima nesto bolje...
 
Jel moze da se namesti da posle buđenja telefon otključam pritiskom na menu key?

Probao sam da smestim fajl enable_menu_key u /data/local folder (ovo je radilo na starijim verzijama androida) i probao sam neki build.prop tweak. Naravno bez uspeha.

U pitanju je htc one sv i jb 4.2.2.
 
Imaju opciju neki romovi, bar sam kod Samsunga video, za HTC ne znam, ali kontam da ima, mozda je neko implementirao u ROM. Mozda neki AOSP custom.
 
Na 4.1 je bilo implementirano. A costim roma nema ni za lek.
 
Zna li neko zasto originalni ringtone "beep once" zvoni repetitivno umesto 1x kao sto mu ime kaze? :)
Samsung 4.1.2 je u pitanju.
 
Sve zavisi za sta ga stavis :) Ako je ringtone, onda ce da zvoni, ako je poruka ili neka notifikacija ne bi trebalo, sem ako nije namesteno da te obavestava svakih 10-15-30-60 sekundi itd.
 
Za ringtone :).
Da li ima nesto pametnije da se uradi od dodavanja pauze u ringtone mp3?
 
To nikad nisam radio, ili mi zvoni telefon ili mi je na silent :)

Pa meni nista ne pada na pamet, tako jedino ti to preostaje ili mozda neko da neki drugi predlog...
 
Nazad
Vrh Dno