Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Nisam znao za FRP, sviđa mi se to. Šta ako ga flešuje? Recimo za Samsung preko Odina?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Huawei Y5 je telefon.

Edit: Sad sam video da moze, ima upustvo na YT,probacu kad dodjem kuci.
Hvala.
 
Poslednja izmena:
Samo da javim da sam uspeo.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Evo instalirao sam DiskUsage i slikao da vidite...
Webp.net-resizeimage0.jpg
Webp.net-resizeimage.jpg
Prikazuje app u internal storage gde ima 10gb a u settings/storage samo 1.94
 
Pa sa Disk Usage pogledas i sta ti napuni internu memoriju. Jesi li potrazio negde uputstvo za rutovanje tvog modela?
 
Nisam jer mi je skroz nepoznata marka Hamar...vidim sta mi uzima memoriju al ne mogu da verujem da ovamo u storagr pise 1.94gb a on ima 9.89gb..bezobrazni kinezi
 
Pa da, pričam za ove koji nisu došli sa Oreo.. ;)

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
List of Upcoming Smartphones with Snapdragon 845 Leaked

1c0ee17d66194c8ff70c1ef470f5f769.jpg


https://www.gizchina.com/2017/12/28/list-upcoming-smartphones-snapdragon-845-leaked/

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li treba nešto da se brise pre flešovanja Stock ROM-a preko Odina (Note 4, 6.0.1 twrp i Magisk na njemu)?

Izbrisao sam jutros neke stvari iz Titaniuma (Brief, Flipboard i youtube) na uninstall opciju i prestala je da mi radi rotacaja. Tj radi ali samo u kameri i nigde više. Vraćanje na fabrička podešavanja nije pomoglo. Čak uopšte nema tog Flipboarda i Brief aplikacije koje inače ROM ima.

Sad instalirao Tapatalk i on se sam ulogovao, čak su i podešavanja sva tu. Znači da ipak ima nekih ostataka.

Da li sada preko TWRP da brišem nešto pre flešovanja Stock ROM-a sa Odinom?
 
Tapatalk ti drzi podesavanja svoju u Cloud-u verovatno, konkretno u Google nalogu.

Nije neophodno da brises, ako imas Stock ili ALEXNDR (ili neki slican stock-like) ROM.


Jedina stvar koja vidim da prezivi bilo koji reset na dosta telefona su SMS... gde li njih drze.
 
Odradio. Rotacija sada radi svuda :)

Sada ću gasiti po nekoliko aplikacija/servisa (iz bloatware-a), a onda ih zamrzavati. Pa tek onda ako sve radi mesec-dva onda ću uninstall da radim.
 
Ja Brief, Flipboard i YT sam izbrisao isto (ne samo Disable, nego Uninstall ceo kroz Service Disabler), rotacija mi radi.

Mada ne bih znao ni da li radi ili ne, obzirom da samo u MX Playeru je ikada koristim :)
S7.
 
Instalirao sam tada i OG youtube pa je možda on napravio problem. Uglavnom, flešovao i sada radi. Neću instalirati više OG. Sigurno ga je sa razlogom autor sklonio sa sajta.
A treba mi rotacija za YouTube najviše a onda i neke slike i tekstualne fajlove.
 
Android Enterprise Recommended: Raising the bar of excellence for enterprise mobility

We're pleased to announce a number of market-leading devices at launch, including:

BlackBerry KEYone and Motion
Google Pixel, Pixel XL, Pixel 2, and Pixel 2 XL
Huawei Mate 10, Mate 10 Pro, P10, P10 Plus, P10 Lite, and P smart
LG V30 and G6
Motorola X4 and Z2
Nokia 8
Sony Xperia XZ1, XZ1 Compact, XZ Premium, XA2, and XA2 Ultra

Zanimljivo nijedan samsung telefon na listi :)

https://blog.google/products/androi...he-bar-of-excellence-for-enterprise-mobility/
 
Imam problem sa forum benchmark apk. Kod starog telefona sam imao odabir forum opcije (tri tačkice u donjem desnom uglu ekrana) gde sam ulazio u meni forum, poruke i ostalo. Kod Samsung j7 nemam tu opciju. Kod objašnjenja kako koristiti apk kaže pritisnuti home dugme za ulazak u forum opcije. Klikom na dugme izlazim na početni ekran svog telefona...
 
Au što sam ja omašio temu, vidim ne mogu da nađem post tamo gde sam mislio da sam ga stavio :) Znači Jerico, nema rešenja?
 
Ne znam stvarno, nikad nisam koristio aplikaciju - mozda ima resenje, samo kazem ako je bug da nema ko da ga ispravi.
 
Nazad
Vrh Dno